Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

​ERDOĞAN YALOVA DA DOW AKSA İÇİN DEVREYE GİRDİ
12 Ocak 2022
Hepinizin Çalışan Gazeteciler Gününü canı gönülden kutluyorum.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tahsin Becan basın toplantısında "Yalova da yatırımıı olan DowAksa yabancı bir firma ile ortak olmak istedi ve 500 Milyon $ yatırım yapacaktı, ama kuracağı baca yüksekliğine fabrikanın yanında bulunan Taşköprü de bulunan Hava Meydan Komutanlığı itiraz etti. Eğitim uçuşlarına engel oluyor dedi. Bize 6 km çapında bir alan çizin bunun içinde olmasın dediler.
 
HİSARCIKLIOĞLU ARADI
Bu gelişme üzerine yabancı firma DowAksa ile ortaklıktan vaz geçti ve Türkiye den tamamen çekilmeye karar verdi.
Bizde oda olarak devreye girdik ve TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştük, Rifat başkan da hemen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefon ile aradı ve konuyu aktardı.
Cumhurbaşkanın devreye girmesi ile sorun çözüldü ve yabanci firma Yalova da ortaklığa devam edecek.
 
AKSA YALOVA YA DESTEK VERMELİ
Şunu da söylemek istiyorum, Aksa grubu Yalova ya daha fazla destek olmalı, spor kulüplerimize destek vermeli " dedi.

BASIN İLE BİRLİKTE OLMAKTAN MEMNUNUZ
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya, YTSO Başkanı Tahsin Becan, Cemil Demiryürek ve Yalova Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Gençer katıldı.  
 
Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Becan yaptığı açıklamada “YTSO Yönetimi olarak ilimizin çalışkan, azimli, Yalova’yı sabah akşam demeden 7/24 anında gelişmelerden haberdar eden basın mensuplarımız ile bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz.
 
Hepinizin Çalışan Gazeteciler Gününü canı gönülden kutluyorum. YTSO olarak bu organizasyonu uzun yıllardan beri yapıyoruz, hatta diğer kurumlara da örnek olduğumuzu söyleyebilirim tabii ki emeklerinizin 1 günde anılması yeterli değil bizler yerel basının, çalışanlarının her zaman yanındayız.
 
Kamu adına tarafsız, dürüst ve ilkeli habercilik yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Zor koşullarda mesleğinizi icra etmeye çalışıyorsunuz, tüm vatandaşlarımızın haber kaynağı sizlersiniz, yerel basın olarak düşündüğümüzde şehrimiz de Altınova dan Armutlu ya kadar neler olup bittiğini sizlerden öğreniyorlar. Bizim gibi kurumların yapmış olukları faaliyetlerin daha fazla duyurulması sizlerin aracılığı ile oluyor. O Yüzden iyi ki varsınız diyorum. Hemen hemen her sektörde olduğu gibi yazılı medya sektöründe de ekonomik olarak sıkıntılar yaşanıyor, kurlarda yaşanan dalgalanmalar sizin olmazsa olmazınız kâğıt giderinizi oldukça yükseltti. Umut ediyoruz ki yeni düzenlemeler ile bu dalgalanmalar duracak ve her şeyin maliyeti biraz daha stabil hale gelecek.

Biz YTSO yönetimi olarak kanun ve mevzuatların da bize izin verdiği ölçüde yerel basın ilanlarımızda iyileştirme yapmaya çalıştık. Tabi bu emeklerinizin karşılığı hiçbir bedelle ödenmez ancak dediğim gibi bizimde çorbada tuzumuz olması adına elimizden geldiği ölçüde yerel basına destek olmaya çalışıyoruz.
 
Biraz önce de belirttiğim gibi bu birlikteliği her yıl sizlerle yapıyoruz ve sizlere bu toplantıda YTSO faaliyetleri ile de bilgiler aktarıyorum. Artık hepinizin odamız faaliyetlerine aşina olduğunuzu düşünüyorum. Kısaca bilgi vermem gerekirse, hani hep derler ya YTSO ne iş yapar diye biz verdiğimiz hizmetlerin kalitesinden doğruluğundan zamanında yapılmasından gurur duyuyoruz. İşte bu yüzden de geçtiğimiz ay bağımsız denetçiler tarafından yapılan Akreditasyon ve Kalite Yönetim Sistemi denetimlerinden puanımızı yükselterek çıkmayı başardık.
 
Yalova Ticaret ve Sanayi Odamız TOBB tarafından 365 oda ve borsa arasında Akredite edilen ilk 65 oda arasındadır ve her 3 yılda bir verdiğimiz hizmetler bağımsız denetçiler tarafından denetlenmektedir. Bu şu anlama gelmektedir. YTSO 5 Yıldızlı hizmet vermektedir. İnşallah bundan sonraki süreçlerde yeni binamızla birlikte daha üst seviyelerde hizmet vereceğiz.
 
Odamız 5174 sayılı kanunla belirlenmiş olan üyelerimizin şirketleri ile ilgili olan tescil işlemleri, sermaye artırımları, şirket birleşmeleri, yeni kuruluşlar, , sigortaların levhaya kayıt işlemleri, yurt dışı ihracat işlemleri,  girişimcilik eğitimi gibi daha burada sayamayacağım birçok işlemi yürütmektedir.
 
Bunların yanı sıra bizim çok önem verdiğimiz İhracat Konusunda Bakanlığımız ve TOBB ile yaptığımız protokol doğrultusunda Odamızda İhracat Destek Ofisi oluşturduk. Üyelerimizin ihracat kapasitelerinin gelişmesi için devlet destekleri, nasıl ihracatçı olunur gibi konularda yerinde ziyaretlerle bilgilendirmelerde bulunuyoruz.
YTSO Akademi bünyesinde üyelerimizin gerek kişisel gerekse şirket bilgilerini arttırma için birçok eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz.
 
Yine YTSO Bünyesinde oluşturduğumuz Fuar etiklikleri çerçevesinde üyelerimizi yurt içinde düzenlenen fuarlara ziyaretçi olarak katılım sağlamalarını teşvik etmek amacıyla ücretsiz fuar ziyaretleri düzenliyoruz.
 
Türk PATENT Enstitüsü ile yaptığımız protokol doğrultusunda Odamız bünyesinde Marka ve Patent temsilciliği oluşturduk, üyelerimizin bu yönde yapacakları çalışmalara destek oluyoruz.
 
Mesleki Yeterlilik Belgelendirmeleri için TOBB MEYBEM aracılığı ile Üyelerimizin sınav ve belgelendirme işlemlerini başka bir şehre gitmeden Odamız bünyesinde yapılmasını sağlıyoruz.

Girişimcilik konusuna çok önem veriyoruz. Odamız personelinin aldığı eğitim ve belgeleri ile bu eğitimleri Odamız bünyesinde ücretsiz olarak verilmesini sağlıyoruz.
 
Şirketlerimizin ihtiyaç duyduğu Kapasite Raporları, Ekspertiz Raporları Odamız tarafından düzenleniyor.
 
Topçularda bulunan RO-RO Limanında temsilciliğimiz var, yurt dışı çıkış işlemlerinin belgeleri odamız tarafından düzenleniyor.
 
Tek Durak hizmet anlayışı ile artık üyelerimizin tüm işlemlerini YTSO da müracaat edilir edilmez çözülme noktasına getirdik.
 
Üyelerimizin kullandığı Elektronik imza ve Kayıtlı Elektronik Posta hizmeti yaptığımız protokolle odamız tarafından sağlanıyor.
 
Üyelerimizin indirimli hizmet almalarına yönelik sağlık kurumları özel eğitim kurumları, oteller ve benzeri kurumlarla indirim protokolleri yapıyoruz.
 
Üyelerimizin YTSO ya gelmeden belge işlemlerini halledebilmelerini sağladık.
 
7 Gün 24 Saat İhracat evraklarını onaylayabilir ve hazırlayabilir duruma getirdik.
 
Sayısal Takograf, Dijital Ehliyetlerin ve K Belgelerini odamız tarafından düzenleyip veriyoruz.
 
Şirketlerimizin iş makineleri ruhsat ve tescil işlemleri odamız tarafından yapılıyor
Kamu Kurumları ve Adalet Bakanlığının rayiç fiyat tespitleri Odamız tarafından yapılıyor
 
YTSO olarak TOBB öncülüğünde ve desteği ile başlatılan Nefes Kredisi’ne Oda olarak imkânlarımız doğrultusunda her dönem katkı sağladık ve üyelerimizin finansmana erişimlerini kolaylaştırdık.

Şehrin sosyal ihtiyaçlarına bütçemizin imkân verdiği ölçülerde katkı sağlıyoruz. Yalovalı 100 Üniversite öğrencisine burs veriyoruz. TOBB desteği ile Her yıl yaklaşık 1000 aileye erzak yardımı, 1000 İlk Öğretim Öğrencisine mont ve bot yardımında bulunuyoruz. Şehrin uluslararası festivallerine maddi destek sağlıyoruz. Şehit ailelerinin irtibat ofislerinin kira bedellerine her ay katkı sağlıyoruz, pandemi döneminde 55 Öğrencimize uzaktan eğitimlerine destek olmak üzere tablet bağışında bulunduk.
 
Tabi bu çalışmaların yanında üyelerimizin yaşadığı her türlü sıkıntının gerek yerelde gerekse ulusal düzeyde çözümü için sayın başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ile sürekli temas halindeyiz. Bizlere iletilen sorunların çözüm noktasında üyelerimiz için bizler ve Rıfat Başkanımız her türlü girişimlerde bulunuyor ve bulunmaya da devam ediyoruz.
 
Bunun yanı sıra da İlimizin milletvekillerine ve Vali Bey’e Belediye Başkanlarımıza üyelerimizden gelen talep ve sıkıntıları iletiyoruz.
 
Biraz da ekonomik verilerden bahsedecek olursak,
Türkiye ihracatçılar Meclisi verilerine göre, Türk iş dünyası, 2021 yılında geçen yıla kıyasla yüzde 32,9 artışla 225,4 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek rekor kırdı. Dış ticaret açığı 2021’de yıllık yüzde 7,8 azalarak 45,9 milyar dolara geriledi. İhracatın ithalatı karşılama oranı da yüzde 83.1’e yükseldi. İthalat ise 2021’de 271,3 milyar dolar oldu.
 
Yalova da 2021 yılında gerçekleştirilen ihracat bir önceki yıla göre yüzde 63 artarak 855 milyon dolar 685 bin dolar oldu. İhracatın 757 milyon 184 bin dolarını tersaneler gerçekleştirdi. Yalova en çok ihracat yapan iller arasında 24'üncü sırada yer aldı.
 
Yalova'da en yüksek ihracat rakamına 219 milyon 898 bin dolar ile kasım ayında ulaşıldı. En düşük ihracatın olduğu ay ise 4 milyon 136 bin dolar ile ocak ayı oldu.
 
Kentteki ihracatın aslan payını gemi ve yat sektörü aldı. Sektör geçtiğimiz yıla göre ihracatını yüzde 64 artırdı. 2020 yılında 461 milyon 818 bin dolar ihracat yapan tersaneler, 2021 yılında ise ihracatını 757 milyon 184 bin dolara ulaştırdı. Gemi yat sektörünün toplam ihracatı ise 1 milyar 626 milyon 377 bin dolar olarak açıklandı.
 
Yalova'da gemi ve yat sektörünü 24 milyon dolar ihracat ile kimyevi madde ve mamulleri sektörü takip etti.
 
Süs bitkileri üretiminde söz sahibi illerden olan Yalova'da, sektörün ihracat rakamları bir önceki yıla göre yüzde 48,3 arttı. Süs bitkileri sektörünün ihracatı 4 milyon 874 bin dolar olarak açıklandı.
 
En fazla İhracat yaptığımız 5 ülke Norveç, Çin Rusya Fransa ve Malta olarak kayıtlara geçti.
 
Türkiye nin 2021 yılı ithalatı 221 milyar dolar olarak gerçekleşirken Yalova nın 2021 yılı ithalatı ise 973 milyon dolar gerçekleşmiştir. Bir önceki yıla oranla Yalova nın ithalatında  %50 seviyelerinde artış yaşanmıştır" ifadelerinde bulundu.

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Yalova esnafını unutmuşlar16 Ocak 2022
YTSO TİGEM'in kira artışını çok buldu16 Ocak 2022
Dow Aksa için Erdoğan’a teşekkür ederim13 Ocak 2022
2021 YILINDA DENETİMLER ARTTI13 Ocak 2022
Yalova da Yeşil üretim yapacağız13 Ocak 2022
Kivi 20 Milyon lira kazandırıyor12 Ocak 2022
Sicil gazetesi basılmayacak11 Ocak 2022
Faizsiz destek verilecek11 Ocak 2022
Denizde 210 Bin lira ceza kestiler10 Ocak 2022
YTSO Sıfır atık belgesi aldı05 Ocak 2022
İşkur Kariyer Günü yapacak04 Ocak 2022
Yalova da 3 tesiste Midye yetiştirilecek04 Ocak 2022
Bitkiler insanlar için çok önemli03 Ocak 2022
Altınova da marketlerde fiyatlar denetleniyor 30 Aralık 2021
Kadıköyde marketlere denetleme30 Aralık 2021
YAÜ de Mühendislik söyleşileri başladı29 Aralık 2021
Tarım yapana 100 TL verilecek29 Aralık 2021
​Kayıplar Ek Zam ile Telafi Edilmeli28 Aralık 2021
​İhsan Yılmaz TOBBES de27 Aralık 2021
Santek Yalova toplandı 23 Aralık 2021
Yalova da Kurumlar işbirliği yapacak 22 Aralık 2021
Suda marul yetiştiriyorlar19 Aralık 2021
Memura Ek Zam verilmeli18 Aralık 2021
8 ton kaçak midye toplamışlar17 Aralık 2021
12 işyeri kiraya verilecek17 Aralık 2021
TÜRKİYE İÇİN MESLEK LİSELERİ ŞART15 Aralık 2021
Yerli ve milli ürünleri destekliyoruz14 Aralık 2021
YİK Yalova için toplandı13 Aralık 2021
Kuraklığa karşı 8 madde açıklandı10 Aralık 2021
Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Yalova da09 Aralık 2021
Midye tesislerinde 100 kişi çalışıyor09 Aralık 2021
​YAÜ ve YTSO işbirliğine gitti09 Aralık 2021
​YTSO BELGESİNİ YENİLEDİ09 Aralık 2021
Çiftçiye 10300 fidan dağıtıldı07 Aralık 2021
YTSO üyelerine KKYD anlatıldı03 Aralık 2021
YTSO akredite oldu03 Aralık 2021
İşkur Engellilerin yanında03 Aralık 2021
Kiviye hibe veriliyor02 Aralık 2021
​KGK faaliyetlerini paylaştı27 Kasım 2021
Limak Enerji Dünyayı koruyor25 Kasım 2021
Laboratuvarlar Yalova’ya hizmet edecek18 Kasım 2021
Yalova Çiçek festivali yapılacak12 Kasım 2021
Aksa 200 kişinin çalışacağı iplik üretti11 Kasım 2021
Yalova da 400 ton buğday dağıtıldı05 Kasım 2021
​Gübre desteği vereceğiz02 Kasım 2021
Elektrik faturası düşük gelsin31 Ekim 2021
VERGİ MÜKELLEFLERİNİN DİKKATİNE28 Ekim 2021
Komposta İlk fidanı Silpagar dikti28 Ekim 2021
İnce YTSo ya geldi27 Ekim 2021
Çiftçiye tohum dağıtıldı27 Ekim 2021
İstihdam kurulu toplandı26 Ekim 2021
Aronya kursu bitti23 Ekim 2021
​Yalova da Kenevir belgeseli çekildi21 Ekim 2021
​Yalova’nın markaları Yörex’te tanıtıldı21 Ekim 2021
Yalova'dan Kazakistan'a ekonomik işbirliği21 Ekim 2021
Yalova da yalın üretim yapacağız20 Ekim 2021
ÇİFTÇİYE 27 BİN ARONYA FİDANI DAĞITILDI19 Ekim 2021
​Polimerciler ödül kazandı19 Ekim 2021
Hasar tespit uzmanı oldular18 Ekim 2021
Kadın çiftçilere destek oluyoruz18 Ekim 2021
YTSO binasını Hisarcıklıoğlu açtı17 Ekim 2021
Çiftçiye Yem dağıtıldı15 Ekim 2021
Sertifikalı çoban oldular15 Ekim 2021
KordSa ile hibe görüşmeleri yaptılar15 Ekim 2021
Çiftlikköy'e devlet market açtı14 Ekim 2021
Kivi malzemeleri dağıtıldı14 Ekim 2021
YTSO binası açılıyor15 Ekim 2021
Tarımda hibe arttırıldı12 Ekim 2021
Akkuyu da finale kalan öğrencilere ödül10 Ekim 2021
YTSO binasının asansörü bile yoktu08 Ekim 2021
Yalova Gaziantep'te tanıtıldı07 Ekim 2021
7 Arıtmaya devletten destek06 Ekim 2021
Tübitak 1.cisi Yalova Üniversitesinden05 Ekim 2021
Kadınlar ekonomi için toplandı04 Ekim 2021
​Eğitim Bir Sen sayesinde oldu30 Eylül 2021
Marimder Yalova da 30 Eylül 2021
Çiğdem koruma altına alındı28 Eylül 2021
Yemek işletmeleri denetlendi28 Eylül 2021
Yapılandırmada son 2 gün28 Eylül 2021
YTSO okul yardımı yaptı24 Eylül 2021
​Gül’e Faturamatik ten ödül24 Eylül 2021
Aksa Akrilikte staj yaptılar23 Eylül 2021
​Bitki işleme eğitimi aldılar23 Eylül 2021
YTSO 'yu tebrik ederim22 Eylül 2021
SGK yapılandırmasını kaçırmayın22 Eylül 2021
Limak leylekler için temizledi22 Eylül 2021
Kadınlara kredi verecekler22 Eylül 2021
​5. ARONYA HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ21 Eylül 2021
Validen YTSO'ya tebrik20 Eylül 2021
​Yapılandırma devam ediyor17 Eylül 2021
​Okullara 128 işçi yerleşti16 Eylül 2021
YTSO PSB Anatolia'da14 Eylül 2021
MÜSİLAJ HEYETİ YALOVA'DA09 Eylül 2021
​Aronya Kivi tescillendi09 Eylül 2021
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak07 Eylül 2021
​Çiftlikköy Entech fuarında04 Eylül 2021
Yalova İMES OSB önce esnaf dedi04 Eylül 2021
Yeni bina ihtiyaçları karşılayacak04 Eylül 2021
Yalova kivisi tescillendi04 Eylül 2021
​Balık İndirme iskelesi kurulacak03 Eylül 2021
Akkim birinci oldu03 Eylül 2021
​Aronya hastı yapıldı03 Eylül 2021
Midye çiftliklerine inceleme03 Eylül 2021
BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ01 Eylül 2021
BALIKÇILARA İKİ KAT ÖDEME YAPILACAK01 Eylül 2021
​Organik gübre üretildi29 Ağustos 2021
Yalova da araç sayısı arttı27 Ağustos 2021
Meltem Engin ASİAD başkanı oldu26 Ağustos 2021
​Yalova dan eyleme gittiler21 Ağustos 2021
Aronya 24 ayar altın21 Ağustos 2021
​Armutlu TürkTraktör dedi20 Ağustos 2021
Avrasya OSB göz dolduruyor19 Ağustos 2021
​TAPDK eğitimi aldılar18 Ağustos 2021
Kivi projesi devam ediyor12 Ağustos 2021
İlk misafir Hisarcıklıoğlu11 Ağustos 2021
​DowAksa iyiler arasında10 Ağustos 2021
Aronya para kazandıracak04 Ağustos 2021
​Bakan Varank Yalova İMES OSB’de02 Ağustos 2021
Yalova İmes OSB ve Üniversite imza attı 01 Ağustos 2021
​Varank ilk kaynağı yaptı01 Ağustos 2021
Bakan Varank Altınova da temel attı01 Ağustos 2021
Köylüleri uyardı26 Temmuz 2021
Ata tohumuna sahip çıkıyoruz26 Temmuz 2021
​Kurtuluşu ve bayramı kutluyorum17 Temmuz 2021
​İşkur Yalova Aksa ya işçi yerleştirdi15 Temmuz 2021
Aksa dan İltema ya destek12 Temmuz 2021
​Akkim dergi çıkarttı12 Temmuz 2021
2021 projeleri toplamı 242,4 Milyon TL10 Temmuz 2021
Yalova kivisi işaretlenecek08 Temmuz 2021
​Becan Yassıada’ya gitti07 Temmuz 2021
Memur Zam istedi07 Temmuz 2021
Yalova Aronyası tescillendi06 Temmuz 2021
​Aksa Akrilik ve Akkim Kimya Fortune 500’de02 Temmuz 2021
YALOVA DA ARAÇ ARTTI YOLLAR AYNI29 Haziran 2021
Enerjide tasarruf edin26 Haziran 2021
Müsiad Nevten de25 Haziran 2021
Ali Faik Aydın KUMSAN Döküme danışman oldu25 Haziran 2021
​Termal turizmin öncüsüdür24 Haziran 2021
​KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİMAK ENERJİ’NİN21 Haziran 2021
​Hibe ve kredilerde sıkıntı var17 Haziran 2021
​İşkur Yalova toplandı15 Haziran 2021
Yalova Üniversitesi bilim adamı listeye girdi16 Haziran 2021
Gambiya dan Yalova ya geldiler16 Haziran 2021
Küçükbaş ödemesi yapılacak16 Haziran 2021
​ICONSEC YALOVA DA KONUŞULDU07 Haziran 2021
YTSO online TOBB kongresinde06 Haziran 2021
​Tarım ve hayvancılığı büyüteceğiz01 Haziran 2021
​Akkim Kimya ve Akcoat İSO 500 de28 Mayıs 2021
Aksa ilk 500 de28 Mayıs 2021
Yalova da 25 bin fide dağıttılar23 Mayıs 2021
Arılar için bisiklet sürdüler20 Mayıs 2021
​Arıların görevi çok büyük20 Mayıs 2021
​KOSGEB ten KOBİ lere pandemi desteği19 Mayıs 2021
Elektrik faturası internetten ödenecek01 Mayıs 2021
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN01 Mayıs 2021
İşçi Bayramını kutluyorum01 Mayıs 2021
Organik gübre dağıtıldı30 Nisan 2021
Çiftçiye fide dağıtıldı28 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI27 Nisan 2021
Taklit ve tağşiş cezaları arttı20 Nisan 2021
​Kivili komposto sirke ve turşu yapıldı19 Nisan 2021
Yalova da 1100 dönüm ihaleye çıkıyor17 Nisan 2021
Koronavirüsü etkisiz hale getiren iplik üretildi16 Nisan 2021
Salman suçsuzum dedi14 Nisan 2021
Hayvan pasaportu dijitalde13 Nisan 2021
METYAP başkanı yerinde inceledi09 Nisan 2021
METAP Yalova da yapıldı08 Nisan 2021
Limak Enerjiye yeni belge09 Nisan 2021
Akkim'e Platin Ödülü verildi07 Nisan 2021
Amerika ya ihracata Aksa desteği06 Nisan 2021
YTSO Hizmet sektörüne destek istedi05 Nisan 2021
Yalova da Hibe tohum dağıtıldı04 Nisan 2021
​YÜGİM Endüstriyi konuştu31 Mart 2021
Suni tohumlama yapılacak 29 Mart 2021
YTSO ve İş bankası anlaştı28 Mart 2021
Kivili lokum ve sucuk yaptılar23 Mart 2021
​Erdoğan Çiftlikköy için imzaladı21 Mart 2021
Akademik çalışmalara İşkur ödeme yapacak17 Mart 2021
Engelliler e-devletten başvurabilir16 Mart 2021
YTSO Tersane denetiminde15 Mart 2021
​170 hayvana çoban oldu09 Mart 2021
Baldan krem üretti09 Mart 2021
Akkim USK Kimya’yı satın aldı09 Mart 2021
Yalova da 5 tarım projesi başlıyor07 Mart 2021
Denetçiler ilk semineri düzenledi05 Mart 2021
Yalova da Çiftçiye fasulye dağıtıldı03 Mart 2021
Çiftçiler TERBİL kullanın02 Mart 2021
Sulama yatırımına hibe veriliyor01 Mart 2021
Vakıf Katılım ve YTSO imzaları attılar01 Mart 2021
Aksa 6.cı ödülünü aldı26 Şubat 2021
Kocadere ye çöp merkezi istemiyoruz25 Şubat 2021
Şifa doğadan üretim Yalova dan25 Şubat 2021
Muhasebeciler günü kutlu olsun01 Mart 2021
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH