28 Mayıs 2023 | Saat: 03:23

YALOVA DA REKOR ZAM YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

02 Şubat 2023
0 Haber Yorum
Hak İş Sendikası toplu iş sözleşmesi personelin yüzünü güldürdü.

"YALOVA BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 13 BİN 200 TL OLDU"

Yalova Belediyesi bünyesinde yer alan Personel A.Ş. çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. Toplu İş Sözleşmesi Yalova Belediyesi ile Hak İş Sendikası arasında imzalandı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, yaptığı açıklamayla en düşük işçi maaşının 13 bin 200 TL olduğunu duyurdu. Personeli sevindiren haberi sosyal medya hesaplarından duyuran Tutuk, “Belediyemizde en düşük işçi maaşı net 13 bin 200 TL oldu. Çalışma arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Yalova Belediyesi Personel A.Ş. bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına zam yapıldı. Son zamla en düşük işçi maaşı 13 bin 200 TL oldu. Sendika temsilcilerinin de katılımıyla yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Tutuk, emekleri paha biçilmez olan çalışanları için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Her iki taraftan temsilcilerin katıldığı toplantılar sonucunda masadan her iki tarafın da mutlu olarak kalktığını söyleyen Tutuk, “Biz üzerimize düşeni yaptık. Masadan her iki taraf da mutlu kalktı. Çalışma arkadaşlarımızın huzuru ve refahı için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”
Tutuk şöyle devam etti: “Yalova’mızı güzelleştirmek için hizmet üretiyoruz. Hizmet üretirken bunda emeği olan çalışanlarımızın da hak ettiğini alabilmesi için belediye yönetimi olarak elimizi taşın altına koyduk. Biz bir aileyiz dedik ve çalışma arkadaşlarımızı enflasyona karşı ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. Toplu İş Sözleşmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“ORTALAMA YÜZDE 62,5 ZAM”
İmzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle birlikte işçilerin günlük yevmiyelerine %45 oranında zam yapılarak, en düşük işçi yevmiyesi günlük 377 TL’ye çıkartıldı. İşçilerin almış olduğu sosyal haklara da yüzde 30 ile yüzde 450 oranında zam geldi. Yevmiye ve sosyal haklar birlikte olmak üzere ortalam işçi maaşlarına yüzde 62,5 zam yapılmış oldu. İmzalanan sözleşmeyle birlikte daha önce 8 bin 140 TL olan en düşük işçi maaşı 13 bin 200 TL’ye çıkmış oldu.

Ramazan Bayramı ikramiyesi olarak 2’şer bin TL, Kurban Bayramı ikramiyesi olarak da 3’er bin TL ödeme yapılmasına karar verildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.