Flaş Haber :
Hava Durumu

SENDİKA OLARAK DEPREM YARALARINI SARACAĞIZ

13 Mart 2023
0 Haber Yorum
Yalova Eğitim Bir-Sen yönetimi deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yalova EBS Yönetimi Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illere ve bölgedeki Memur- Sen teşkilatına ziyaretlerde bulundu.

Yalova Eğitim Bir - Sen Şube başkanı Ahmet Kotcioğlu yapmış olduğu ziyaretle ilgili bilgi vererek: “Tarihimizin en büyük afetlerinden olan ve 10 ilimizi birden etkileyen depremden sonra Memur- Sen teşkilatı olarak vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve yaralarımızı sarmak amacıyla hemen yardım çalışmalarına başlamıştık.  Yalova'mızdan tırlar dolusu yardım malzemeleri göndermiştir.

Ayrıca gönüllü personellerimiz arama kurtarma faaliyetlerinde bulunmak için deprem bölgesine hareket etmişti. Bizler de bölgedeki durumu yerinde görmek için deprem bölgesine gittik.

Adana, Osmaniye Hatay, Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerinde incelemelerde bulunduktan sonra teşkilat başkanlarımıza görüşüp taziye ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Hatay ilinde Yalova'dan gelen öğretmen arkadaşlarımızla birlikte olduk. Onların gönüllü olarak burada ders verdiklerini görünce gözlerimiz yaşardı. Öğretmen arkadaşlarımızla tekrar gurur duyduk.

Deprem bölgesindeki insanların yaşadığı acıyı gördükçe yüreğimiz paramparça oldu. Gözlerim dolu, içimde bir burukluk hissettim. Depremde hayatını kaybeden insanların aileleriyle konuştuğumda, acılarının ne kadar büyük olduğunu gözlerinden okuyabiliyorduk.

Ancak, ziyaretimde gördüğüm şeyler arasında umut da vardı. Kurtarma ekiplerinin çabaları ve insanların birbirlerine yardım etme isteği, insanlığın ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Her şeye rağmen, depremin yaralarını sarmak için birlikte mücadeleye devam edeceğiz.

“Ülke olarak yaşadığımız felaketin yaralarını hep birlikte saracağız. Yapılan ziyaretler doğrultusunda destek çalışmalarımızın bundan sonraki aşamaları ve içeriği hakkında değerlendirmeler yapacağız. Devletimizin ilgili kurumları başta olmak üzere, tüm resmî kurumlara buralarda yürütmüş oldukları çalışmalardan dolayı tüm personelimize ve gönüllü öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin bir daha böyle hiçbir felaket yaşamamasını temenni ediyorum. Bu vesile ile depremde hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.