28 Mayıs 2023 | Saat: 02:08

HERKES EVİNE SAĞLIKÇILAR GÖREVE

17 Mart 2020
1 Haber Yorum
"Başta Corona virüsü ve diğer hastalıklar ile mücadele eden Sağlık personeline destek istedi ve vatandaşları uyardı".

Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Özer yaptığı yazılı açıklamada Corona virüsü ile mücadele eden Sağlık personeline destek istedi ve vatandaşları uyardı.

 Başkan Özer “Her zaman söylediğimiz bir şey vardı hatırlarmısınız. O kadar dil döküp anlattığımız, Âmâ nedense sizin bir türlü anlamadığınız. İşte şimdi bunu oturduğunuz yerden daha iyi anlayabilirsiniz. Sağlıkçıların her zaman evinden uzak, çocuklarından ayrı kaldığını defalarca dile getirdik. Görevin kutsiyetini anlattık ve değerinin bilinmesini istedik. Herkesin köşe bucak kaçtığı, âmâ sağlıkçıların üstüne üstüne gittiği bir virüsle karşı karşıyayız. Okullar tatil edildi, kimsenin dışarı çıkmaması önerildi, kalabalıklarda bulunulmasın denildi ama sağlıkçılara izinleri iptal edilip Corona ile mücadele talimatı verildi. Şuan tüm meslektaşlarımız sahada ve her türlü riskle karşı karşıya. Bu kadar fedakarlık gösteren, görevini hakkıyla yerine getiren görünmez kahramanlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini istiyor, Canla başla çalışan sağlık çalışanlarına ahde vefa gösterilmelidir diyoruz.

Bu doğrultuda en acil şekilde;
1-Adaletsiz yapılan görevlendirmeler hızlı bir şekilde iptal edilmeli. Böylece sağlıkçı arkadaşlarımızın yükü bir miktarda olsa azaltılmalıdır,
2-Engelli olan, Gebeliği olan, Kronik Hastalığı olan, Küçük Çocuğu Olan Sağlık Çalışanlarımızın durumları göz ardı edilmemeli, Acil bir şekilde İzinleriyle ilgili bir çalışma yapılmalıdır.
3-Sağlık çalışanlarını ücret noktasında memnun edecek bir paket hazırlanmalı, gayretleri bir şekilde ödüllendirilmelidir” dedi..

Yorumlar(1)
  Hemşire:
[17.03.2020 - 19:35]  
Yazdıklarınız çok doğru, umarım bu yazdıklarınız duyulur ve bir çözüme kavuşturulur..
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.