28 Mayıs 2023 | Saat: 02:30

GÜÇ BİRLİĞİ FEDERASYONU KURULDU

02 Temmuz 2021
1 Haber Yorum
Yalova Güç Birliği Federasyonu 5 derneğin birleşmesi ile resmen kuruldu.

Yalova Güç Birliği Derneği, Yalova Doğal Yaşam Derneği, Yalova Sağlıklı Yaşam Derneği, Yalova Turizmi Kalkındırma Derneği ve Çiftlikköy Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tek çatı altında toplanarak Yalova Güç Birliği Federasyonu’nu oluşturdu.

ARTIK ÇOK GÜÇLÜYÜZ
Kahvaltıda söz alan Yalova Güç Birliği Federasyonu Başkanı İlhami Başkan, “Yalova’mız için değişik derneklerde de olsak aynı amaç için mücadele eden. Amacı Yalova’ya hizmet olan 5 dernek olarak adımızdan da anlaşılacağı üzere, ‘Güç Birliği’ yaptık. Tek amaçta yollarımızı birleştirdik. Artık çok daha güçlüyüz. Birlik ve beraberliğin olduğu her yerde güç de vardır.

Biz bu birliği ve beraberliği Yalova’mıza hizmet adına sağlamış ve Yalova Güç Birliği Federasyonu çatısı altında toplanmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte bizden desteğini hiç esirgemeyen her zaman yanımızda olan başta sayın Valimiz Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan vekilimiz Mustafa Tutuk olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kahvaltımıza gelerek bizleri onurlandıran tüm bizleri onurlandıran herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

İlhami Başkan’ın ardından söz alan Yalova Valisi Muammer Erol ise STK’ların bulundukları illerde hizmet anlamında önemli görevler üstlendiğine değinerek, “Elbette Yalova’ya yapılan ve yapılacak hizmetlerde STK’larımız da önemli görevler üstleniyorlar. Bugün bu amaçla bir araya gelen ve bir federasyona dönüşen Yalova Güç Birliği Federasyonu ve bu federasyonu oluşturan derneklerin başkanlarını yürekten kutluyorum” diye konuştu.

İL PROTOKOLÜ KATILDI
Federasyonun kuruluşu nedeni ile bir kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Demirhan, İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar, AK Parti Yalova eski Milletvekili Temel Coşkun, Karadeniz Federasyonu Başkanı Sıtkı Ada, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldılar.

Konuşmaların ardından Yalova Güç Birliği Federasyonu Başkanı İlhami Başkan desteklerinden dolayı Yalova Valisi Muammer Erol’a bir hediye takdim etti.Yorumlar(1)
  Dursun Erdem:
[02.07.2021 - 20:15]  
Teşekkür ediyorum arkadaşlar
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.