Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

17 Mart 2023
0 Haber Yorum
Çanakkale topraklarında göstermiş olduğumuz, var olma mücadelesidir.

YTSO Başkanı Becan'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108.Yıl Dönümü Mesaj yayınladı.
 
“Çanakkale Zaferi'nin bağımsızlık adına geri dönmeyi asla düşünmeyen kahraman askerlerin tarihe attığı en büyük imza olduğunu belirten Başkan Becan, mesajında şu ifadelere yer verdi;
 
Tüm Dünyaya eşi benzeri görülmemiş şekilde örnek olacak bu zafer tüm olumsuz koşullara rağmen kazandığımız en büyük zaferlerdendir. Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün ne kadar büyük bir askeri deha olduğunu bir kez daha ortaya koyması, İki yüz elli binden fazla şehidin kanıyla boyanan Çanakkale koyları ve şehitlerden adım atılacak yer kalmayan Çanakkale topraklarında göstermiş olduğumuz var olma mücadelesidir.
 
“Türk milleti, Çanakkale'de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde genç, yaşlı, çocuk demeden verilen büyük mücadele ile kazanılan Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin vatanına, bağımsızlığına, istiklal ve istikbaline karşı şartlar ne olursa olsun sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Bugün de aynı inanç ve kararlılıkla birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize sahip çıkacak, her alanda ve her cephede daha çok çalışarak geleceğe taşıyacağız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir destan yazan ve 'Çanakkale Geçilmez' dedirten, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi de şükranla yâd ediyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.