28 Mayıs 2023 | Saat: 02:20

Yalova da insan hakları ihlal edilmedi

06 Şubat 2022
0 Haber Yorum
İl İnsan Hakları Kurulu’nda görev alacak üyeler de belirlendi.

Yalova İl İnsan Hakları Kurulu, yılın ilk toplantısını Yalova İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Yalova Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan başkanlığında toplanan kurul üyeleri, yılın ilk toplantısında komisyonlarda görev alacak üyeleri belirlediler.

Toplantıda; Yalova’da yaşanan İnsan Hakları ihlalleri ile ilgili başvurular ve alınan kararlar değerlendirildi. Yalova’da Ocak ayı içerisinde kurula herhangi bir başvurunun yapılmadığı; işkence, kötü muamele, kayıplar ve yaşam hakkının ihlali ile ilgili herhangi bir müracaatın olmadığı bildirildi.

Son yıllarda İnsan Hakları standartlarını en yüksek düzeye yükseltme konusunda ülkemizde önemli düzenlemeler gerçekleştirildiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan, İnsan Hakları’nın korunması, geliştirilmesi, hak ihlallerinin önlenmesi ve hak arama bilincinin geliştirilmesi konusunda adil, eşitlikçi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle kurul üyelerine teşekkür etti.

Üyeler belirlendi

Yapılan toplantıda İl İnsan Hakları Kurulu’nda görev alacak üyeler de belirlendi. Halkla İlişkiler ve İletişim Faaliyetleri Komisyonu, İnsan Hakları Eğitimi ve İnsan Hakları Bilincini Geliştirme Komisyonu ile İnsan Hakları İhlallerini Araştırma, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu’na üye seçimi gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda ayrıca kurul üyeleri söz alarak düşüncelerini dile getirdi.

Bazı kurul üyeleri tarafından, İnsan Hakları Eğitimi ve İnsan Hakları Bilincini Geliştirme Komisyonu’nun daha aktif hale gelmesi gerektiği, özellikle kamuya açık panel, seminer vb. etkinliklerin gerçekleştirilmesinin yararlı olacağı ve tanıtıma ağırlık verilmesi gerektiği belirtildi. Kurul, periyodik olarak her yıl yaptığı nezarethane ve cezaevi ziyaretlerine de önümüzdeki günlerde başlayacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.