28 Mayıs 2023 | Saat: 03:44

YALOVA İTFAİYESİNİ TEBRİK EDİYORUZ

23 Mart 2023
0 Haber Yorum
Tema Vakfı Yalova il temsilciliği itfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle Orman Yangınlarına dikkat çekmek ve çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarete İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı, İtfaiye Amiri Cahit Şeker, Eğitim Şefi Mustafa Öztoprak, Yalova Üniversitesinden Ersel Kılıç ve TEMA Gönüllüleri katıldı.

İl Temsilcisi Arzu Demir ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle Orman Yangınlarına dikkat çekmek ve çalışmaları hakkında bilgi almak üzere İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret etmek istedik. Görüşmede İtfaiye Müdürümüz Sayın Ergül Orakçı, İtfaiye Amirimiz Cahit Şeker, Eğitim Şefimiz Mustafa Öztoprak gerek ülke çapında gerekse şehrimizde Orman Yangınlarına müdahale çalışmaları ve ekipman ile araç gereç konusunda bizlere tanıtım sunumu gerçekleştirdiler. Sunum esnasında doğru bildiğimiz yanlışları görme şansımız oldu.

Bizler için oldukça verimli geçen görüşmede TEMA Gönüllüsü Öğrencilerimizin de bu eğitimi alması gerektiği konusunda mutabakata vararak birlikte bir takvim oluşturduk. İtfaiye yetkililerimiz genel yangınlar konusunda bizlere müdahale şekilleri ve tekniklerini anlattılar. Türkiye de ilklere imza atan Yalova itfaiyemizin afetlerde haberleşme konusunda da örnek teşkil ettiğini öğrendik ve bu bizleri çok mutlu etti.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünden hareketle; “Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur.” İlkesinden hareket ediyoruz. Bu vesile ile İtfaiye Müdürlüğümüzde görev yapan tüm personelimize teşekkür eder, görevlerinde başarılar dileriz. Hiçbir Gözyaşı Yangın Söndüremez” dedi.
İl Temsilcisi Arzu Demir ziyaret sonunda yanında getirdiği defne fidanlarını İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı ve çalışanlarına hediye etti
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.