28 Mayıs 2023 | Saat: 02:03

Temiz bir Yalova için çalışıyoruz

08 Ocak 2022
0 Haber Yorum
Talep ve isteklerden 8 bin 940’ını kısa sürede çözüme kavuşturuldu.

Temiz bir Yalova için çalışıyoruz
Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 2021 yılında temizlik çalışmalarının yanı sıra peyzaj düzenlemeleriyle takdir topladı.
Temizlik İşleri Müdürlüğü geride bırakmış olduğumuz 2021 yılı içerisinde vatandaşlardan gelen toplam 10 bin 97 talebi değerlendirdi. Yazılı ve telefonla gelen talep ve isteklerden 8 bin 940’ını kısa sürede çözüme kavuşturuldu.

Vatandaşlardan Gelen Talep ve İstekler Karşılandı
Toplam 2 bin 823 yol yıkanması talebini karşılayan Yalova Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğüne sırasıyla 2 bin 156 atık alım ( moloz 5 çuvala kadar) 1.620 sokak temizliği, 1.618 atık alım (evsel çöp) ile birlikte 1.880 konteynır (bakım dahil) talebi geldi. Vatandaşlardan gelen bu talepler müdürlük tarafından kısa süre içerisinde karşılandı.

Temizlik Müdürlüğü Envanterine Yeni Araçlar Eklendi
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un göreve gelmesiyle birlikte araç envanterini yeni araçlar ekleyen Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne 2021 yılı içerisinde 1 Arazöz, 1 Süpürge Aracı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe edildi. Bu araçların yanında Yalova Belediyesi öz kaynaklarıyla 1 Adet Süpürge Aracı, 2 Adet Küçük Süpürge Aracı ve 3 Adet Hizmet Aracı alımı yapıldı.

2 Bin 600 Ton Dezenfektan Dağıtımı Yapıldı
Vatandaşların ortak kullanım ve çalışma alanları olmak üzere 2 bin 600 ton dezenfektan ve solisyon dağıtıldı. Halk Eğitim Merkezine 40 bin adet maske diktirilirken, toplamda 169 bin maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Yeni Parklar ve Yeşil Alanlar Oluşturuldu
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un çocuklara söz vermiş olduğu yeni parklar ve yeşil alanlar şehrimize kazandırıldı. Güngör Sokak, Akdeniz Caddesi, TİGEM Bahçesi, Yasemin Sokak, Gazipaşa Caddesi ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bahçesine yeni park ve yeşil alanlar yapıldı.

Bununla birlikte başta Doğu Sahil Bandı olmak üzere toplam 11 park ve yeşil alan yenilendi. ‘Çiçek Kenti Yalova’ ya yakışan peyzaj çalışmaları yapılarak mevsimlik çiçek dikimleri rutin olarak devam etti. Yapılan bu çalışmalarla birlikte modern bank, kameriye, spor aletleri, oyun grupları yenilendi ve bakımları gerçekleştirildi. Gençlerin daha rahat ve güvenilir bir şekilde spor faaliyetlerini yapabilmeleri için tenis kortu, basket ve mini futbol sahaları yenilendi.

Anıt Ağaçların Bakımları Aksatılmadı
Vatandaşlardan ve resmi kurumlardan gelen ağaç, bitki budama, bakım, onarım, ilaçlama, bitki dikim talebi başta olmak üzere toplam 2 bin 873 talep değerlendirilerek uygun olan talepler karşılandı. Ayrıca ilimizde bulunan Anıt Ağaçların bakımı belirlenen periyotlarla yapıldı.

Müsilaj İle Mücadele Edildi
Geçtiğimiz yıl Marmara Denizini etkisi altına alan müsilaj ile mücadele kapsamında vidanjör ve 12 personelle çalışmalar yapıldı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde Yalova merkez sahillerinden 100 M3 atık toplanıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.