28 Mayıs 2023 | Saat: 02:31

TEMA EKOFEST 'TE

01 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Yalova Tema, Çevre Haftasında düzenlenen Yalova Ekofest’te yerini aldı

Çevre Koruma Haftası ve Dünya Çevre Günü nedeniyle Yalova Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen “Yalova Çevre Festivali” nde TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği de tek STK olarak yerini aldı.

Raif Dinçkök Kültür Merkezinde 30 Mayıs 2022 tarihinde geri dönüştürülebilen ürünlerle başlayan ve üç gün süren Çevre Festivali’nde TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği açtığı stantta Sıfır Atık Projesi kapsamında hazırlanan materyalleri ziyaretçilerine sergiledi.

İl Temsilcisi Arzu Demir yaptığı açıklamada Yalova Belediyesi tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Yalova Çevre Festivalinin hazırlık sürecinde gönüllüleriyle birlikte ellerinden gelen katkıyı sunduklarını ifade ederek, “Duyarlı vatandaşlarımızın binbir emekle hazırladığı Yalova’nın plajlarından bir günde toplanan 18 tonluk atıklar gönüllülerimizin de katkılarıyla Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nin dört bir yanına asıldı.

Yalova Belediyemiz tarafından Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Yalova Güzel Sanatlar Lisesi ve İl Temsilciliğimiz işbirliğinde farkındalık oluşturmak ve çevre bilincini insanlara aşılamak adına atıklar RDKM binasında ‘EkoFest’ etkinliği süresince asılı duracak.

TEMA Vakfı olarak en hassas olduğumuz konuların başında gelen ve okullarımızda uyguladığımız projelerden biri olan “Sıfır Atık” konusu doğamızın ve çevrenin korunması açısından son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.