Flaş Haber :
Hava Durumu

SELİHAN ŞİMŞEK BATTAL AK PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU

18 Mart 2023
0 Haber Yorum
Kişilerin değil, milletin istikbali’ düsturuyla mücadele ediyoruz.

28.dönem milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, “Bir kardeşiniz, dostunuz, arkadaşınız olarak yola çıkıyorum” dedi. 

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması planlanan milletvekili seçimlerinde Ak Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal, yönetim ve Partililerin yoğun desteği ile adaylık başvurusunda bulundu.

Şimşek, “Bugün karşınıza her şeyden önce; hem evinin hem işinin sorumluluğunu üstlenirken, bir yandan siyasette de ülkesinin geleceği adına omuz vermeyi borç bilen bir kadın olarak, bu şehrin bir evladı olarak çıkıyorum. Siyasete ilk adımımı attığım AK Partimizde 2020 yılına kadar İl Seçim İşleri Başkanı olarak görev yaptım. 

2020 yılı itibariyle de Kadın Kolları İl Başkanı olarak görev yapmaktayım. 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan 28. dönem milletvekilliği genel seçiminde, milletvekili aday adayı olma kararını almış bulunmaktayım” şeklinde konuştu.

GÖREVİMİN BAŞINDAYIM 
Bu süreçte görevinin başında olacağını da ifade eden Şimşek, “Siyasette kadın temsiliyetini arttırmak ve bu güzel şehre ruhunu katan her bir insanının Yalova ortak paydasında, ortak sesi olmak gayesiyle; bir kardeşiniz, dostunuz, arkadaşınız olarak yola çıkıyorum. 
Bu süreçte öncelikli görevim, AK Parti İl Kadın Kollarımız ve partimizin tüm kademeleriyle emeğimizi, gayretimizi ortaya koyarak partimiz adına mücadelemizi zaferle taçlandırmaktır. Aday adaylığım sürecinde görevimin de başında olacağım. 
‘Kişilerin değil, milletin istikbali’ düsturuyla verdiğimiz mücadelede; aslolan şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlısını temenni etmektir. Tüm aday adaylarımıza ve sürecin sonunda partimizin adayı olacak tüm isimlere şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

SEÇİLİRSE GÜZEL İŞLER YAPACAKTIR 
Adaylık başvurusunda konuşan İl Başkanı Umut Güçlü, “Selihan başkanımız kendi ekiplerini çok iyi organize ederek, Yalova’da çok güzel işler yaptı. Allah nasip eder de milletvekili de olursa, Ankara’da da çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Kendisine ve teşkilatına hayırlı ve uğurlu olsun. 
Kadın kolları ve gençlik kolları başkanlığında görev yapan başkanlarımızın, aday adaylığı sürecinde istifa etmesi gerekmiyor. Başkanımız da bu sebepten dolayı görevinden ayrılmayacak” dedi.

BAŞKANLAR DA TEBRİK ETTİ 
Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, “Selihan başkan, İl Kadın Kolları Başkanlığı’nda bugüne kadar çok güzel hizmetler yaptı. Bu başarıların devamı mutlaka gelecektir. Çıktığı yolda Allah gönlüne göre versin. 

En aktif olarak görev yapan grubumuz kadın kollarımızdır. Kadın kollarımız sahada, her yerdedir. Selihan başkanımıza hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan da bir söz alarak, Şimşek’e siyasi hayatında başarılar diledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.