28 Mayıs 2023 | Saat: 03:03

OKTAY ÇOLAK ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

22 Mart 2023
0 Haber Yorum
Hizmet etmek için çıktığım bu kutlu yolda desteklerinizi bekliyorum.

Eğitimci Oktay Çolak, 28. dönem milletvekilliği aday adaylığı için İYİ Parti’ye başvuru yaptığını duyurdu. Programda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Osman Kendir, “Genel başkanımıza söz veriyoruz. 14 Mayıs’ta sandıklara sığmayacağız. İYİ Parti iktidarına hazır olun, biz hazırız. Allah’ın izni ile Yalova’yı, ülkeyi yönetecek kadroları oluşturuyoruz. Bu anlamda da genel başkanımızın vizyonu ile hareket ediyoruz. Bugün diyoruz ki ‘Yalova’nın vekili yok’ maalesef. Artık Yalova’nın bir vekili olsun istiyoruz. Bizler müteahhit değişikliğinden sıkıldık. Bizler zihniyet değişikliği yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DEPREM GERÇEĞİ VAR

Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda başvuru belgesini İl Başkanı Osman Kendir’e teslim eden Oktay Çolak, konuşmasında deprem gerçeğine değindi. Çolak konuşmasında, “1999 yılından 2023 yılına kadar geçen süre tam olarak 24 yıl. Bu sürede deprem gören binalarımız 24 yıl daha yaşlandı. Peki biz gerekli tedbirleri aldık mı? Maalesef almadık, alamadık. Temennim okul öncesi eğitimden başlayarak her kademede çocuklarımızı ve gençlerimizi deprem ve afetler konusunda bilinçlendirmektir”.

TARIM GELECEĞİMİZDİR

“Yalovamızın tarım sektöründe de pek çok sorunla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Bunların başında iklim değişikliği de gelmektedir. Son yıllarda yaşanan kuraklık, sel ve dolu gibi afetler tarımsal faaliyetlerimizi olumsuz etkilemektedir. Ayrıca arazi yapısı ve parçalanması da tarımsal verimliliği düşürmektedir. Üreticiler, ürünlerini yeterince değerlendirememektedir. Yalova’nın tarım sektörü büyük bir potansiyele sahiptir. Ancak bu potansiyeli değerlendirmek için hepimize görevler düşmektedir. Sorunları görmezden gelmek yerine yeni fikirler üretip farklı çözüm yolları üretmeliyiz.

Tarım bizim geleceğimizdir. Yalovamızın sadece turizm ve tarım değil; ulaşım, eğitim ve sanayideki sorunlarını ve çözüm yollarını da biliyoruz. Bu sorunların çözümünde bilimi, teknolojiyi, ortak aklı, siyaseti ve bürokrasiyi ortak paydada buluşturarak, Yalovamız ve geleceğimiz için çözüm üreteceğiz. Üreteceğimiz çözümlerle Yalova’yı daha güçlü, daha saygın ve daha mutlu bir şehir haline getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız.

BU KUTLU YOLDA DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM

“Yalovamız için derdimiz ortak, paydamız ortak, çünkü tek bir Yalovamız var. Bizim siyasetimiz ‘önce millet, önce memleket’ diyenlerin siyasetidir. 21. yüzyılın ruhuyla; bilimden sanata, sanayiden teknolojiye, her alanda üreten, zengin, mutlu ve güçlü bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.

İyi ve cesurlar hareketinin lideri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğindeki partimiz; Türk milletine güvenen, açık, dürüst ve hesap verilir bir harekettir. Bizim partimiz; Türkiye’dir. Temsil ettiği ilkeler; umut, kararlılık, adalet, gelecek, bilgi, zenginlik, cesaret ve medeniyet olan, vizyonuna, misyonuna inandığım ve güvendiğim Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde İYİ Parti’nin neferi olarak Yalovamıza ve ülkemize hizmet etmek için çıktığım bu kutlu yolda desteklerinizi bekliyorum. Hep beraber İYİ olacağız.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.