28 Mayıs 2023 | Saat: 01:37

​EĞİTİM BİR-SEN İSTANBUL’U GEZDİ

02 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
60 üye ile İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini kapsayan gezi yapıldı.

Eğitim Bir-Sen Yalova Şubenden yapılan açıklamada “Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanlığı tarafından ramazan ayının son gecesi kadın komisyonumuzun düzenlediği, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini kapsayan gezi yapıldı. Geziye 2 araç ve 60 kişilik üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Geziye Cumartesi günü öğleden sonra Yalova'dan hareketle başladı. İlk önce hep beraber Aziz Mahmud Hüdayi hazretlerinin kabri görüldü. Daha sonra hep beraber Çamlıca Tepesi geçildikten sonra ikindi namazı Çamlıca Camiine gelindi. Burada bulunan İslâm medeniyetleri müzesinde, Geziye katılan üyelerimiz muhteşem resim karelerin yakaladılar. Gezi kafilemiz iftarı Çamlıca tepesinde yaptıktan sonra hep beraber akşam namazını büyük Çamlıca Camii’nde eda ettiler.

Namazdan sonra Teravih namazı için Ayasofya ve  Sultan Ahmet camiine gidildi. Namazdan sonra Sultan Ahmet meydanında dinlendi. Daha sonra hep beraber çay kahve içimi için PiyerLoti tepesine gidildi. Buradan İstanbul’a bakmak bir başka güzel oluyordu. Sahur ve sabah namazı için Eyüp Sultan Camii gelindi. Üyelerimizin yoğun katılımıyla Eyüp Sultan Camii’nde kafile olarak sabah namazı kılındıktan sonra, tekrar Yalova’ya dönüş yapıldı.

Eğitim Bir-Sen üyeleri arasında tanışma ve kaynaşmayı sağlayan gezinin Özellikle Camii ziyaretleri üyelerimizde manevi açıdan yoğun duyguların yaşanmasına yol açtı.

Eğitim Bir-Sen şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, “Maneviyat açısından duygu dolu ve bereketli gezi programımıza katılan üyelerimize ve ailelerine geziyi tertipleyen kadın komisyonu başkanımız Duygu Kahraman'a teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.