28 Mayıs 2023 | Saat: 03:18

CHP'LİLER DARP EDİLDİKLERİNİ İDDİA ETTİ

01 Mart 2023
0 Haber Yorum
150 milyon TL değerindeki okul, cami ve sağlık ocaklarını sattılar.

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, meclis toplantısında saldırya uğradıkalrını iddia derek "Cumhuriyet Halk Partili belediye meclis üyelerinin, camilerin, okulların ve sağlık ocaklarının satışına karşı çıktıkları için belediye meclis toplantısının ardından AK Partili meclis üyeleri tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradıklarını dile getirdi.
 
Çiftlikköy Belediye başkanı Ali Murat Silpagar yönetimindeki Çiftlikköy Belediyesi’nin yaklaşık 150 milyon TL değerindeki okulları, camileri ve sağlık ocaklarını sattığını iddia eden CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, “AKP yönetimindeki Çiftlikköy Belediyesi üzerinde okulların, camilerin ve aile sağlık merkezlerinin bulunduğu birçok araziyi borçlarına karşılık Yalova Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne devretti. Çiftlikköy Belediyesi şubat ayı meclis toplantısının ilk oturumunda Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin tüm itirazlarına rağmen gündemin 4’üncü maddesi olan taşınmazların borç karşılığı devri AKP grubunun oy çokluğuyla kabul edildi. Kabul edilen teklifle birlikte belediye mülkiyetindeki arsalar Yalova Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne devredildi.
Devredilen 7 arsanın 3’ünde cami, 2’sinde okul ve 2’sinde aile sağlık merkezi yer alıyor.” diyerek şu açıklamayı yaptı.
 
"Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyeleri; Devlet Giray Süyünç ve Canan Engin Eke’nin satışlara karşı çıkmasının ardından AK Partili Meclis Üyesi Ayşe Ertuna’nın; “Siz bunca zamandır bizim önümüze birçok önerge getirdiniz. Biz de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu örnek alarak bu satış işlemlerini yapıyoruz” şeklinde yanıt verdiğini aktaran Çalışkan, “Gündemin 5’inci maddesinde Sahil Mahallesi Yalova-İzmit Karayolu üzeri Sema Sokakta bulunan 2019 ada 12 parsel numaralı arsanın da satılması için meclisten yetki istendi. Bu madde de AKP grubunun oy çokluğuyla kabul edilerek satış onaylandı.
Arsanın satılmak istenmesinin sebebini sorduğumuzda Meclis Başkan Vekili Ayşe Ertuna’dan; ‘Size neden bilgi verelim ki?’ cevabını aldık.” açıklamasında bulundu.
 
CHP İlçe Başkanı Çalışkan, Çiftlikköy Belediyesi şubat ayı ilk oturumu sonrası camilerin, okulların, sağlık ocaklarının borçlara karşılık satışına karşı çıktıkları için CHP grubunun belediye koridorlarında zabıtanın sert müdahalesiyle karşılaştığını belirtti. Yaşanan gerginlik sonrası bazı belediye personelinin kendisine sözlü ve fiili saldırı girişiminde bulunduğunu kaydeden Çalışkan, Ali Murat Silpagar’ın göreve geldikten sonra birçok arsa sattığını belirtti.
 
Çalışkan, “Her ay bir satış işlemi için meclisten encümene yetki verilmesini talep ediyorlar. Önceki aylarda da Sultaniye Mahallesinde bulunan çocukların oyun oynadığı parktaki aletleri sökerek buranın satış işlemi için meclisten yetki aldılar. Şimdi ise camilerin, okulların ve sağlık ocaklarının borçlara karşılık devri için meclisten yetki istiyorlar. Yakında belediye binasının bulunduğu yeri de satacaklar.” dedi.
  
BELEDİYENİN BORÇLARINA KARŞILIK SATTIĞI YERLER
Çiftlik Mahallesi Merkez Cami 504 Ada 1 Parsel
Sultaniye Mahallesi Sultaniye Merkez Cami 117 Ada 6 Parsel
Çiftlik Mahallesi Siteler Cami 124 Ada 1 Parsel
Sahil Mahallesi Gazi Abdurrahman İlkokulu 1938 Ada 1 Parsel
Sultaniye Mahallesi Mehmet Akif İnan Ortaokulu 186 Ada 1 Parsel
Çiftlik Mahallesi Sağlık Ocağı 2233 Ada 4 Parsel
Mehmet Akif Ersoy Sağlık Ocağı 472 Ada 2 Parsel

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.