28 Mayıs 2023 | Saat: 01:45

AK PARTİ, YALOVA’DA MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI SEÇİYOR

25 Mart 2023
0 Haber Yorum
Milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı e-temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti Yalova'da 28 'inci dönem milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı e-temayül yoklaması yapıldı.
 
AK Parti delegeleri, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adaylarını belirlemek için elektronik ortamda tercih yaptı. Oylamaya Genel Merkezi temsilen milletvekilleri Mustafa Ataş ve Yavuz Ergun nezaret etti.

MEVCUTLAR MUAF OLDU
AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş  ve Meliha Akyol’un muaf olduğu e-temayülde 15 milletvekili aday adayı için tercih yapıldı.
 
Raif Dinçkök Kültür Merkezi'ndeki e-temayüle gelen delegeler, milletvekili aday adayları tarafından karşılandı.

3 ADAY SEÇECEKLER
E-temayül ile ilgili bilgi veren AK Parti Yalova il başkanı Umut Güçlü "Genel merkezden getirilen kartlar kişiye özel tanımlanıyor. Barkod okuyucu sistem üzerinden bilgisayara takılıyor ve 3 isim seçiliyor. 2 kişi veya 3'ten fazla kişiyi seçince oy geçersiz oluyor. Bir sıralama yok, sadece 3 isim belli oluyor. Veriler sistem üzerinden genel merkeze aktarılıyor" dedi.

Güçlü, şunları söyledi:
"Sonuçları genel merkez görebilecek. Genel merkezimizde alt komisyonlar oluşturuldu. O komisyonda mülakatlar başlayacak. 9 Nisan adayların belirlenmesi için son tarih. O güne kadar aday adaylarımızla sahada çalışmaya devam edeceğiz. Aday adaylarımız birbirinden değerli. Aday adaylarımızın hepsi bizimle çalışıyor. Adaylar açıklandıktan sonra da aday adaylarımız listeye giremeseler de çalışacaklarına söz verdiler. Yapılan oylamamızın ülkemize, şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.


15 ADAY ADAYI KATILDI
Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’un muaf olduğu, E-temayül oylamasına  milletvekili aday adayı olan ;
Ahmet İhsan Altunç, Ahmet Saitoğlu, Emrah Bektaş, Erhan Dede, Hakan Ulusu, Kutalp Koyunoğlu, Mahinur Ertaş, Mehmet Sirel, Meral Evcin Özdemir, Muğlim Bağatar, Murat Çoban, Osman Ulukaya, Selihan Dicle Şimşek Battal, Ufuk Yalçın, Yusuf Ziya Öztabak katıldı.


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.