28 Mayıs 2023 | Saat: 02:17

​86 kişiye iş verdik

18 Şubat 2022
0 Haber Yorum
İŞkur “toplum yararına program” kuraları çekildi.

İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda “Temizlik” hizmetlerinde istihdam edilecek personeller noter kurası ile belirlendi.

Pandemi nedeniyle sosyal medya platformu üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekimi 16 Şubat Çarşamba günü saat 15:00’de Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Bu kapsamda Yalova İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda uygulanacak programlarda 86 temizlik görevlisi İŞKUR tarafından istihdam edilecek olup kurada ismi çıkanlar için belirlenen çalışma takvimi 01 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasını kapsayacak.

TYP programları hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR Yalova İl Müdürü Erhan Dede;  “Bu yıl ilk dönem için 128 kişi ile başlattığımız okulların temizliği projemizin ikinci etabı olarak 86 kişilik yeni bir programı daha uygulamaya koyuyoruz. TYP çalışanlarımız; okullarımızın hijyeni ve yavrularımızın daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmesini temin ederek çok önemli bir görevi üstleniyorlar. Bu anlamda TYP kapsamında Noter kurası ile belirlediğimiz tüm katılımcılarımıza hayırlı ve başarılar görevler diler, sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmemizi temenni ederim” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.