28 Mayıs 2023 | Saat: 03:23

29 Ekim Yalova da kutlanacak

26 Ekim 2021
0 Haber Yorum
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programını açıklandı.

Yalova Valiliği  ve Yalova Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programını açıkladı.  Törenler, 28 Ekim Perşembe günü saat 13:00’da Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayacak. Yalova Valiliği programı töreni şöyle.

Törene; Resmi ve Özel Kuruluş Temsilcileri, Askeri Bando ve İlimiz merkezindeki okullardan görevlendirme yapılan sayıda temsili öğrenci grupları katılacak. Meydandaki tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla son bulacak. Vali Erol ve protokol mensupları ardından Kent Müzesi’nde düzenlenen fotoğraf ve resim sergisinin açılışına katılacaklar. Buradaki programı saat 13:30’da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen, “Atatürk ve Yalova” konulu söyleşi izleyecek. Söyleşiye konuşmacı olarak Dr. Uğur İnan katılacak. .

29 Ekim Cuma Günü Cumhuriyet Bayramı Programı İse Şöyle:

Saat: 09.30– Tebriklerin Kabul Töreni. Yalova Valisi, protokol sırasına göre makamında tebriklerin kabulünü gerçekleştirecek.

Saat: 10:00 – 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Yapılacak Törene Vali, Garnizon Komutanı ve belediye Başkanı ile birlikte törene katılanların bayramının kutlanması ve ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, Yalova Valisi Muammer Erol tarafından, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması. Şiirlerin okunması ve Halk oyunları ekiplerinin gösterileri.
18:00-Donanma Komutanlığı Bandosu konseri
18.30- 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Deprem Anıtı’na kadar sürecek olan 29 Ekim Yürüyüşü
20:00-Uygulama Oteli’nde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu
21:00-RDKM’de sanatçılar Erol Çalı ve Tansu Can’ın katılacağı türkü ve şiir dinletisi

Yalova Belediyesi ve İnönü Vakfı katkılarıyla 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’de “Başkent’ten Yalova’ya Cumhuriyet Kutlamaları” sergisi, Kent Müzesi’nde yapılacak.

Sergi, 28 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında Kent Müzesi’nde açık olacak. 29 Ekim saat 18.30’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında hareket edilerek “29 Ekim Yürüyüşü” yapılacak. Yürüyüş, Deprem Anıtında son bulacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Yalova Belediyesi ev sahipliğinde 29 Ekim Cuma günü saat 21.00’de Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Aslan Salonu’nda Şiir ve Türkü dinletisi ile devam edecek. Erol Çalı &Tansu Can’ın yorumlarıyla “Türküler Sevdamız” dinletisi halka açık olarak gerçekleşecek. Yalova Belediyesi YouTube hesabı (https://www.youtube.com/c/YalovaBelediyesi77) üzerinden de program canlı olarak yayınlanacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.