İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Adem GÜRSAL - a.gursal@hotmail.com
Hilal Kaplan sen mi askerimize moral vereceksin?
13 Nisan 2018 - 706 okunma


GÜLDÜRME BİZİ Cumhur Başkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan askerlerimize moral niteliğinde hataya bir Çıkarma yapar. Sanat, spor, gazeteci ve ''gazeteciler'' vede ''sanatçılar'' davet edildi.

Bu adımı asla eleştiremem eleştirecem diye düşünenler yanılır.
Biz bu adımı atan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederiz. Çünkü askerimizi düşünmesi o bölgeye gitmesi, hem bölge insanına moral oldu hem askerlerimize. Birde Cumhurbaşkanımızın asker kıyafetini giymesi ayrica bir mesaj oldu ülkemize oyunlar yazan planlar kuran devletlere.

Ben davet edilen sanatçı adı altında ( benim sanatçım değil yada benim ülkenin insanını temsil etmiyor sanatçı olarak) iki ''zat'' katılmasına yada davet edilmesine tepkim oldu.

Bu davetler içinde kendini ''gazeteci'' yada ''yazar'' olarak sanan , toplumda sanılan iki bayan kişide bu davete tepkim oldu. Konu asker olduğu için neden bu kişileri davet etti diye eleştirdim. Başka konularda başbakan ve Cumhurbaşkanıyla zaten aynı uçakta ziyaretlere katıldılar bir tepkimiz olmadı. Bizim bunlara tepkimiz kendi sosyal medya hesaplarındakı yazdıkları mesajlardır. Bu yazılanlara rağmen yine askerlerimiz moral olsun diye davet edilmesine şaşarım.

Bir sanatçı örnek olur. Çünkü ülkeye mal olmuştur. Yeni nesil örnek alır her halinden her sözünden. Bir gazeteci örnek olur her konuda her alanda. Her söyleyeceğini her yazacağını defalarca düşünüp sonra yazar sonra Söyler çünkü onun bu Sorumluluğu bilincinde OLDUĞUNU bilir.

Ben bir ''Sanatçı''nın uyuşturucudan dolayı hapse gireni sanatçı olarak görmem.

Ben bir ''gazeteci''nin bir ''yazar''ın bu ülke insanlarına dil uzatıp bu ülkenin askerlerine değer vermeyip tasması elinde olan zatlara değer verip onların dedikleriyle yazıp çizenlere yazar ve gazeteci demem en azından ben o kategoriye koymam.
Sanatçıları anlarım bazen kendi menfaatleri için yan çizerler. Dik duruş sergileyemezler.

Elbette yan çizmekten dik duran , hayat felsefesi olan kırmızı çizgileri olan derdi insan millet vatan islam olan sanatçılarımızda var onlar Başımızın tacıdır gözbebeğimizdir. Ama ... Gazetecilerin bir duruşu olur bir yolu olur. Gazeteci olarak bu medyada yer bulan değer verilen Hilal Kaplan ve Nagihan Alçı'ya ne diyeceğiz. Yazdıklarını nereye koyacağız. Hadi bunlardan kıyaslama yaparsak Nagihan Alçı iyi bir gazeteci Hilal Kaplan'a göre, Nagihan Alçı daha bir dik duruşu var Hilal Kaplan'a göre... Düşünceleri ve tavırları az çok memnun edici yönleri var ama bu ülke insanını üzen yazılarıda var sosyal medyada attığı mesajlarıda var. Yine hilale göre daha iyi diyeceğim bazı tv programlarında dik duruş Sergilediği için... En azından kendine yol çizmiş bir gazeteci ''düşüncem bu'' diyen bir gazeteci. Yine diğer gazeteciler kadar iyi değildir ama Hilal Kaplan'dan iyidir.

Ama bu bizim camiada dolaşan Hilal Kaplan'ı hangi kefene koyacaz. Hangi guruba yakınlaştırmalıyızkı bir anlam kazansın kendi içinde...

Herşeye göz yümülür ama bu Hilal denen zat değer verilip önemli makamlarda yer işkal etmesine göz yumamam.

Daha dün fettullah Gülen hocasına sosyal medyada leke kondurmazdı. Daha dün askerlerimize dil uzatır tarzından sosyal paylaşımları gördük. Daha dün reise mesafeli bir duruş sergileyip eleştiri yazıları oldu. Bunları nasıl unuturum yada unuturuz. Yazdığı yazıları ne zaman unutup bu kadına değer vermeye başladık. Bu kadının sosyal medyada yazdıklarını bir vatandaş yazıp paylaşsa FETÖ'cü diye tutuklama yapılır.

Bizim camiamızın bir ÇOĞU Hilal Kaplan'ın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyıp Erdoğan'la aynı ortamda bile OLMASINA Razı değil. Sizlerde Razı olmanıza şaşırıp eleştirmek zorunda kalıyoruz.

Bu kişiler bu davaya zarar verir. Bu zatlardan uzak durmalıyız. Benimde söyleyeceğim budur. Biz bu dava için Karşılıksız ter döktük değerli vaktımızı seve seve verdik, Yinede vereceğiz ülkemiz için ama hiçbir vaktını bu davaya harcamadan bu davada değer görmesi bizleri üzer. Bizim gibi bu davaya Gönül vermiş desteklemiş Kişilerin tepkilerine eleştirilerine dikkat etmelisiniz diyede düşünürüm.

HİKAYE BUYA. Gece vakti çoçuğunun elinden tutup sokaklarda kötü alışkanlıklara bulaşmasın diye evine doğru ilerleyen baba, birkaç kişinin bir dukanın kapı zincirini demir testere ile kesmeye çalışan hırsızlarla karşı karşıya gelir. Baba düşünüp durur. Bu hırsızlaramı müdahale edip gece gece Başıma iş açsam çocuğumla karakollarda olsam yoksa başımı çevirip yoluma bakıp Allah'a mı havale etsem. Der içinden...

Çocuk: Baba ne yapıyor bunlar? Diye sorar. Tabi baba çocuğuna bunlar hırsız diyemez. Ve ne söylesem diye düşünür.
Baba , ''bunlar Hırsız oğlum'' dersem ahlakende çocuk çöker. Hırsızlık nedir bilmez ben hırsızlığın çok kötü OLDUĞUNU anlata anlata büyüttüm diye içinden düşünür. Ama bunların Hırsız OLDUĞUNU da bilmeli diye düşüncesine ekler ama susar diyemez. En sonundan geceden sorunsuz sıyrılmanın yolunu bulur cevap verir.

Baba: Oğlum bunlar mızıka ''çalıyor'' der... Mal sahibinin izni olmadan gece ''çalıyorlar''
Çocuk: Peki neden ses çıkmıyor?
Baba: İşte oğlum o mızıkanın sesi yârin gün aydınlanınca çıkacak der.

Hataya giden spor ,sanat camıası ogün herkes izledi. Ama yarın olunca yanı bügün herkes fikrini söyledi. Burdaki emek Hırsızlara neden değer veriliyor. Tepkimiz bu.

Bu sanatçılara ve gazetecilere şunuda Söyleyeyim :

Siz askerlere güvenseydiniz çocuklarınızı askere teslim ederdiniz 20 yaşlarında. Hilal kaplan ve nagihan denen kişiler askerimize moral verebilecek durumda OLDUĞUNU asla düşünmüyorum onların attığı sosyal medyadaki tiwitleri bunu kanıtlar...,

Askere moral için yapılan adım çok doğru hemde çok sevindim... Ama doğru olmayan bazı sanatçıların ve gazetecilerin orda oluşuydu hatta bazı sanatçıların davet edilmeyişiydi.

Reisin asker kıyafetiyle Dünya'ya mesaj vermesinede sevindim, ben işin o tarafında değilim ; Seçilen sanatçılar yanlış , Seçilen kişiler yanlış...

Milliyetçi sanatçılar keşke çağrılsa keşke siyasî görüşü bize ters ama askeri seven Anadolu insanı gibi yaşayan ve Anadolu insanına değer veren başka sanatçılarda vardı keşke çağrılsalardı bu kadar tepki olmazdı ...

CHP atılan adıma muhalefet yapar... Zaten CHP zihniyetini hiçbirşeyde memnun edemezsin, Kılıçtaroğlu Recep Tayyip Erdoğan'a diktatör der ama kendisi CHP içinde diktatörlük yapar. ''Benden habersiz kimse konuşamaz '' der.

Ama biz atılan adıma değil içinde 4-5 sanatçı ve gazeteci adı altında çağrılan zat'laradır. Bunlar, bu ''zat'lar bu ülke için bedel ödeyenlerin sırtından bedel kazanalardır, hiç bir bedel ödemeden keyfini sürenlerdir. Ne bizi temsil edebilir ne askerlik çağındakı kardeşlerimizi nede bu Sabırlı fedakar vatan için Can'ını ortaya koyacak Anadolu insanını ....

Bunlar kendi reklamının peşinde, bunlar para rüzgarinin estiği tarafta saf tutan zihniyettir.
Biz sanatçı biliriz bu ülke vatandaşına saygısı olan mütevazi duran.
Biz satançı biliriz ülke için parayı önemsemeyip yerini belli eden.
Biz sanatçı biliriz siyasetle işi olmasada ülke insanın geleceği için siyasilerle göğüs gelen.
Biz sanatçi biliriz türkülerinde Anadolu insanını anlatan şarkilarında askeri kahramanlaştıran uzun havalarıyla yöreyi anlatan, doğayı seven, kardeşliğe değinen.
Biz sanatçı biliriz cesur ve mert yaşayan.
Biz sanatçi biliriz her tiyatrosunda halkın sıkıntısına kulak veren.
Biz sanatçi biliriz filimlerinde halkın derdini ele alan filimleriyle halk için Anadolu insanının Yüreğini anlatan Anadolu insanının yüreğindeki istekleri dile getiren.

Sanatçı biliriz resimleriyle memleketimi güzelleştiren.
Sanatçı bilirim şiirleriyle insanımızı onurlandıran.
Sanatçı bilirim halkın değerlerine Önem veren bu değere değer katan. Ama ''sanatçı''larda biliriz para için hertürlü kılığa giren. ''Sanatçı''lar biliriz ömürgası olmayan yerde sürünen.
''Sanatçı'' biliriz günübirlik yaşayıp günü kurtaran.
''Sanatçılar'' biliriz derdi ekranlarda olmak derdi şan şöhret...
''Sanatçı''lar biliriz ne söylediği belli ne yaptığı.
''Sanatçı''lar biliriz dik duruşu olmayan Birilerin maşası olan.
''Sanatçı''lar tanıdık üçbeş göbek atan üçbeş yerde ekrana çıkan üçbeş Anlamsız sözler türkülerinde şarkılarında söyleyıp kendini sanatçı ''ZANNEDEN''

Bu zanneden sanatçı zatlarda bu ülkede değer görülür işte ben buna itiraz ederim buna eleştirim olur buna yanlış yapıldı keşke olmasaydı diye böyle yazarım , söylerim , eleştiririm.

Yoksa hayata askerimize moral için yapılan çıkarmaya asla lafımız yoktur. Keşke her zamana böyle askerlerimize moral niteliğinde etkinlikler olsa. Selam ve dua ile...

ADEM GÜRSAL/ Fransa

 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Adem GÜRSAL Diğer Yazıları

07 Mayıs 2018 - SP YANLIŞ ORTAKLIKTA CHP İNCE'DEN KURTULUYOR
20 Ocak 2018 - TATİL, MEMLEKET VE YILBAŞI REZALETİ!
11 Ekim 2017 - ''BANANE AMERİKA'DAN'' Banane vize'sinden
23 Eylül 2017 - ARAKAN YANLIZ KALDI
16 Aralık 2016 - KATİL İRAN!
19 Kasım 2016 - HÜKÜMET: ''KÜRTAJ'' YASAKLANSIN...
15 Kasım 2016 - TRUMP BAŞKAN ''ENDİŞELİYİZ''
28 Nisan 2016 - MHP, FETÖ'YA (Locaefendi'ye) ÇAKTI
24 Şubat 2016 - ARTVİN'LİLERE ASLA ''HAİN'' DİYEMEZSİNİZ
27 Ocak 2016 - YENİ BİR DÜZEN GEREKİR!
29 Aralık 2015 - MÜSLÜMAN'MIYIZ YOKSA HİRİSTİYAN'MIYIZ?
16 Kasım 2015 - IŞİD TAŞERON! AVRUPA, KENDİ AYAĞINA MI SIKTI?
16 Haziran 2015 - 'Muhtar bile olamaz'' dediniz Cumhurbaşkanı oldu
02 Ekim 2014 - AMA YILBAŞINDA HİNDİ'Yİ KESERSİNİZ
27 Mart 2014 - SURİYE, TOKATI YEDİKÇE ANLAYACAK
23 Mart 2014 - ARDEŞEN HALKI BAŞKANINI İYİ SEÇMELİ...
01 Mart 2014 - SENARYOLAR HEP AYNI!
23 Ocak 2014 - ALLAH'TAN KORK ESAD!
21 Ocak 2014 - ERDOĞAN ONLAR GİBİ DÜŞÜNMÜYOR!
30 Aralık 2013 - OPERASYON HİKAYE... RECEP TAYİP ERDOĞAN GİTSİN!
13 Aralık 2013 - Gülen'in son açıklamaları... Geri bir adım mı?
13 Ekim 2013 - SARIGÜL'LÜ CHP, YİNE SEÇİMİ KAYBEDER
08 Ekim 2013 - BU PAKET YETMEZ! AMA BUNADA ŞÜKÜR...
03 Eylül 2013 - SURİYE'YE SINIRLI MÜDAHALE ŞART
06 Ağustos 2013 - ERGENEKON ÇÖKTÜ! AMA KİM ÇÖKERTTİ
21 Haziran 2013 - ÇAPULCU 'DURAN ADAMLAR' YETER ARTIK!
Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH