Anasayfa > GENEL > Haber Detay
EVİNİ DİYANETE BAĞIŞLADI
GENEL - 25 Haziran 2022

EVİNİ DİYANETE BAĞIŞLADI

Evini cami hizmetlerinde kullanılmak üzere “Kaydi Hayat” şartıyla bağışladılar.

Bağış sebebiyle TDV Genel Merkezi tarafından kendilerine gönderilen Teşekkür Belgesini İlçe Müftümüz, TDV Altınova Şube Başkanı Recep Eren, Hacı Saliha Tahsinoğlu’na takdim etti. Bu takdim sırasında duygusal anlar yaşandı.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ
Altınova Müftüsü ve TDV Altınova Şube Başkanı Recep Eren, yaptığı açıklamada “Merhum Sabahattin Tahsinoğlu ve Sabiha Tahsinoğlu oturdukları dairelerini Kalıcı Konutlar Camii İmam Hatibi Hacı Diner Hocamız aracılığı ile Cami hizmetlerinde kullanılmak üzere “Kaydi Hayat” şartıyla TDV Altınova Şubesine bağışladılar.

Rabbim merhum Hacı Amcamıza rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Hacı Saliha Teyzemize de sağlık ve afiyet içinde hayırlı ömürler versin.

Hacı Saliha Teyze, Yunanistan Gümülcine’den ülkemize göç eden muhacirlerdendir. Çektikleri sıkıntıları, ülkemizde yaşadığı güzel günleri, beş defa Kâbe’ye gidişini duymayan kulaklarına rağmen daha dün gibi hatırlayarak gözyaşları ile anlattı. Hacı Diner Hocamız da yazıyla kendisiyle iletişim kurdu.

Ayrıca bu bağışa vesile olan, aynı zamanda Hacı Saliha teyzemizin alışverişini yapan, hastaneye götürüp getiren, evinin temizliğini üşenmeden yapan, Hacı Saliha Teyzemizin ifadesiyle “Allah bana dünyada çocuk nasip etmedi fakat ahiri ömrümde bana dünya ve ahretlik bir oğul verdi” diye kastettiği kıymetli Hacı Diner hocamıza hassaten çok teşekkür ediyorum.
Rabbimiz ahir ve akıbetimizi hayreylesin.” dedi.

Hacı Diner, Kemalettin Kaya ve Halil İbrahim Köse Hocalarımız merhum Sabahattin Tahsinoğlu Amcamızın ruhuna ithafen Kur’an okudular. İlçe Müftüsü Recep ‘ren de dua yaptı.

İlçe Müftüsü Recep Eren ayrıca, dairelerini TDV’ye bağışlayan Saliha Tahsinoğlu’na teşekkür ederken eşi merhum Sabahattin Tahsinoğlu’na da yüce Allah’tan rahmet diledi ve Kur’an tilavetinde bulunan hocalara teşekkür etti.
Yukarı

Sayfayı Paylaş