Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

Yalova da 400 ton buğday dağıtıldı
05 Kasım 2021
“Buğday Üretiminde Yeni Çeşitlerin Geliştirilmesi Projesi” devam ediyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından 110 çiftçiye 40 ton buğday tohumu dağıtıldı
 
Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Buğday Üretiminde Yeni Çeşitlerin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında çiftçilere 40 ton Adelaide cinsi sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı.
 
İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tohum dağıtım programına Vali Muammer Erol, Milletvekili Meliha Akyol, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı Ramazan Bülbül, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Namık Öz, İyi Parti İl Başkanı Ersin Akyüz, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, Meclis Üyeleri, Şube ve İlçe Müdürleri ile çiftçiler katıldı.
 
Ahmediye köyünden çiftçi Hikmet Türker yaptığı konuşmada “Sizler bizleri destekledikçe bizler daha büyük bir gayretle üretmeye devam edeceğiz.Ben Altınova ilçesi Ahmediye köyünde ikamet eden, Ahmediye ve diğer çevre köylerde yoğun olarak Buğday, Arpa ve Ayçiçeği üretimi yapan bir çiftçiyim.Bölgemizde genellikle ekimini yaptığımız buğday çeşitlerinde dekara 400 ile 450 kg verim alıyorduk. 2020 yılında deneme amaçlı ektiğimiz ADELAİDE çeşidi buğdaydan dekara yaklaşık 600-650 kg verim aldık ve buğdayın kalitesi çok güzel oldu.
 
İl Müdürlüğümüze ve Özel İdaremize bu tohumdan daha fazla ekmek istediğimizi söyledik. Onlarda proje geliştirerek bu tohumu daha fazla miktarda getirerek bizlere dağıtıyorlar. İnşallah bu sene daha fazla verim elde edeceğiz. Bizler çiftçiler olarak her zaman en zor şartlarda bile üretimden asla vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz.Sizler bizleri destekledikçe, biz ve çocuklarımız toprağa daha çok bağlanacağız büyük emeklerle arpayı, buğdayı yani ekmeği üretecek ve topraktan vazgeçmeyeceğiz” dedi.
 
İl Müdürü Suat Parıldar ise “İlimizde yaklaşık 35 bin dekar alanda hububat ekimi yapılmakta. Bunun da yaklaşık %50 si buğday üretimi olarak gerçekleşmektedir.  Bilindiği üzere ilimizin tarım arazileri sınırlıdır. Bu nedenle tarım arazilerimiz üzerinde yapılan tarımsal faaliyetlerde katma değeri yüksek ürünleri yetiştirmek öncelikli hedefimizdir.
 
Özellikle kuru tarım alanlarımızda verimi yüksek çeşitlerin yaygınlaştırılmasını, ayrıca mülkiyeti çiftçilerimizde olmayan yada hisseli olan, proje geliştirilmediği takdirde atıl kalacak tarım arazilerinin değerlendirilmesini de hedefliyoruz. İşte bu hedef doğrultusunda Buğday Üretiminde Yeni Çeşitlerin Geliştirilmesi Projesini hayata geçirdik.2020 yılında İl Müdürlüğümüz ve Çiftlikköy Ziraat Odasının katkılarıyla, Yalova Tarla Bitkileri Üreticileri Birliği tarafından finansa edilerek uygulanan proje ile Adelaide kırmızı ekmeklik buğday tohumu çeşiti ile ilimizde demonstrasyon kurulmuştu.
 
Bu çeşit yatmaya, pas hastalığına dayanıklı, kılçıklı, taneleri kırmızı ve 1000 dane ağırlığı 40-43 gr, orta erkenci ve soğuğa kuraklığa dayanıklı bir çeşit. Kılçıklı olması nedeniyle yabani hayvan zararları ile karşılaşma riski düşük. Geçen yıl ekilen tohumlardan bu yıl ortalama 500-650 kg/da verim aldık. Bu da geçen yıllarda aldığımız ortalama 300-400 kg/da verim rakamları ile kıyaslandığında çok çok iyi bir rakam. Bu çeşitin ilimizde yaygınlaşması için birim alandan daha fazla verim alınması yönündeki hedeflerimiz doğrultusunda, çiftçilerimiz ile birlikte projemizi hayata geçirdik ve tohumları bugün siz değerli çiftçilerimize dağıtacağız.
 
Bu yıl 110 çiftçimize 2 bin dekar alanda ekilmek üzere 40 ton tohum dağıtacağız. Bu projede tarla hazırlığı, toprak işleme, ekim, gübreleme, yabancı ot kontrolü ve hasat gibi birçok faaliyet çiftçilerimiz tarafından yerine getirilmekle birlikte, tohum bedelinin de yarısı yine çiftçilerimiz tarafından karşılanmıştır. Çiftçilerimizin bu emeği ve katkılarıyla birlikte projelerimizi sahiplenmeleri başarı oranını artırmakta, bu da yeni projelerin geliştirilmesine önemli bir katkı sağlamaktadır.
 
Atalarımızın dediği gibi; “buğdayla koyun gerisi oyun.” Bu yıl ilimizde yaklaşık 6 bin ton buğday üretildi. Bu tohumlarla yapacağımız üretim ile önümüzdeki yıl bu miktarın %25 artışla 7 bin 500 ton olmasını hedefliyoruz. Siz değerli çiftçilerimizle birlikte yürüttüğümüz projeler ile tarımın tüm alanlarına katma değer katmayı hedefliyoruz. Bu amaçla 2021 yılında da çeşitli projeler yürüttük. Bunlardan kısaca bahsetmek istiyorum.
 
Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün 2021 yılında uygulamaya koyduğu il özel projeleri ve Yalova İl Özel İdaremizin destekleri kapsamında uyguladığımız projeler tarım sektörümüze önemli katkılar sağladı.2021 Yılında İl Müdürlüğümüz tarafından 14 adet farklı proje uygulandı. Yürütülen projelerin yatırım bütçeleri yaklaşık 6 Milyon lirayı buldu. 2021 yılı için projelere 851 bin lirası Bakanlık750 bin lirası İl Özel İdaresi olmak üzere toplam 1,6 milyon liranın üzerinde hibe desteği sağlandı.   Özel İdaremiz tarafından mali destek sağlanan projeler ile tarımsal faaliyetlerin gelişiminde iyi bir ivme yakaladık. Bu yıl Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu il özel projeleri ile de, bu gelişim daha çok kişiye ve alana ulaştı.
 
2021 yılında Bakanlığımız tarafından desteklenen “Yalova İli Kocadere-Şenköy Havzasında Kivi Üretiminin Geliştirilmesi II. Etap projesi ile 16 çiftçimize 50 dekar alanda Kivi Bahçe tesisi için 438 bin liralık tesis-ekipman desteği sağladık.
 
Projenin 2020 yılında uyguladığımız 1. etabı ile birlikte Kocadere- Şenköy havzasında 115 dekar alanda yeni kivi bahçe kurulumuna destek sağlamış olduk.  Genç Çiftçi Projeleri ile birlikte toplamda 220 dekar yeni kivi bahçesi tesis ettik. Çiftçilerimizin kendi imkanları ile kurdukları bahçeleri de dikkate alırsak Kocadere-Şenköy havzasında kivi bahçeleri toplam 600-700 dekarı geçti.
 
Yine bakanlık kaynakları ile 2019 yılında başladığımız ve 2021 yılında tamamladığımız “Mera Islah ve Amenajman Projemiz” ile 509 dekara alanda toplam bütçesi 522 bin  mera ıslahı yaptık ve bu yıl 23 çiftçimize 1.162 kg yem bitkileri tohumu dağıttık.
 
%75 Bakanlık ve %25 Özel İdaremizin destekleri ile 2021 yılında yürüttüğümüz; “Yalova İlinde Yağlık Ayçiçeği Üretiminin Arttırılması Projesi” kapsamında 1.500 dekar alanda 39 çiftçimize tohum dağıtarak ilimizdeki Ayçiçeği üretim alanların gelişmesine katkı sağladık.
 
Yalova İlinde Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 600 dekar alanda 111 çiftçiye Yonca, Macar Fiği, Yem Bezelyesi tohumu dağıtarak hayvancılığın gelişmesine katkı sağladık.
 
Yine bu yıl “Yalova İli Örtü Altı Sebze Üretimini Geliştirme Projesi ” ile 155 dekar alanda 66 çiftçimize fasulye tohumu ve biber fidesi desteği sağladık.
 
Covid pandemisinin de etkileriyle talebi artan, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliğini desteklemek üzere “Yalova İlinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” ve “Kadın Çiftçiler Yayım Projesi” kapsamında 178 dekar alanda 73 çiftçiye başta aronya olmak üzere tıbbi nane, aynısefa, kara mürver, lavanta gibi bitkilerin fide ve fidanlarını hibe olarak çiftçimize verdik.
 
Tamamı İl Özel İdaremizin kaynakları ile desteklediğimiz projelerden; 2019 yılında başlattığımız Organik Aronya projemizi 2021 yılında devam ettirerek 40 dekar alanda 35 çiftçimizin “organik ürün sertifikası” veya “organik tarım geçiş” sertifikası almasını sağladık. Ayrıca bu üreticilerimize 25 ton organik gübre hibe desteği sağladık.
 
Yalova İlinde Meyvecilik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 2021 İlkbaharında Armutlu ilçemizde 10 dekar alanda 10 çiftçimize sağladığımız 50 bin adet çilek fide desteğinin yanısıra; Sonbahar döneminde 200 dekar alan için 68 çiftçimize Ceviz, 100 dekar alan için 38 çiftçimize T.Hurması fidanı hibe desteği sağlayacağız. Proje kapsamında bu ay sonunda toplam 10.000 adet meyve fidanını çiftçilerimize hibe olarak dağıtacağız.
 
Hayvancılık destekleri kapsamında Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile proje ortağı olarak yürüttüğümüz “Suni Tohumlamaya Destek Projesi” ile büyükbaş hayvan ırklarının kalitesinin artırılmasına destek sağladık.  Ayrıca “Kist Hidatik Hastalığı İle Mücadele” projemiz ile de hayvandan insana geçen hastalıkların önlenmesi amacıyla 2.500 kedi ve köpeğe aşılama yaptık.
 
Çalışmalarımızın odak noktasını teşkil eden, tarım alanlarımızın korunması ve işlenmesi birim alandan alınan verimin artırılması ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ile birlikte çiftçilerimizin gelirlerinin artırılmasını hedefliyoruz.
 
Yalova İl Müdürlüğü olarak hem Bakanlığımız hem de İl Özel İdaremiz tarafından sağlanan imkan ve kaynakları tarımsal üretimin geliştirilmesi için etkin projeler yaparak değerlendirmeyi sürdüreceğiz ve bundan sonra da aynı özveriyle çiftçilerimizin yanında olacağız.
 
Kıymetli hazirun; tüm program konuşmalarımda ifade ediyorum. “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış”  Harmanda yüzümüzün ak olması hedefimizde, çalışmalarımıza verdiği desteklerinden dolayı Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, Özel İdare Meclis Başkanı ve Üyelerimize, İl Genel Sekreterimiz ve ekibine, çiftçilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.
 
Ayrıca projelerin gerçekleşmesinde emeği geçen başta çiftçilerimiz olmak üzere İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, projelerimizin Yalova çiftçilerimize bol ve bereketli kazançlar sağlamasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi. 
 
İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel: “Değerli İl Müdürümüz geçtiğimiz hafta Meclisimizde bizlere son derece hacimli ve derinlikli bir konuşma yaptı ve yaptığımız çalışmalarla ilgili olarak teferruatlı bilgileri bize sundu. Ben de kendisini dinlerken gerçekten gurur duydum Yalova İl Özel İdaresi olarak Yalova İl Genel Meclisi olarak gerçekten ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı bu tarımsal destekleme projeleriyle, Yalova tarımına, köylerimizin ekonomik bakımdan kalkınmasına ve gelişmesine ne denli katkıda bulunduğumuzu kendilerinin konuşmasıyla biz de bir kez daha görmüş olduk. Çok teşekkür ederiz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hepimizin çok iyi bildiği bir sözü var; ‘Vatan toprağı kutsaldır kaderine terk edilemez’ bu çok önemli. Kaderine terk edilemezden aslında anladığımız şey şu; toprağı ekip, biçip, bereketli, verimli, refah ve zenginlik üreten hale getirmeliyiz. Toprağı kaderine terk etmek demek bizim tarlamıza ne zaman imar gelir ne zaman ben bundan rant elde ederim demektir aslında. Dolayısıyla Türkiye’nin en küçük illerinden bir tanesi olarak Yalova, toprakları son derece kıymetli olan bir il. Bu nedenle ciddi bir yapılaşma ve rant baskısı altında olan köylerimizdeki topraklarımızı bu anlamda çiftçilerimiz ekip biçsin, buradan bir bereket ortaya çıksın ve bu bereketin sonucunda da köylerimizde zenginlik artışı meydana gelsin istiyoruz.
 
Bu projeler devlet millet el ele sloganının bu anlamda etek kemiğe bürünmüş hale olarak somut bir biçimde hayata geçmiş halidir. Bizim bu amacımıza, hedefimize katkıda bulunan başta Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, Araştırma Enstitümüz, çiftçilerimiz ve İl Genel Meclisi Üyelerimizin emeği ve katkısı çok büyük.
 
Çünkü İl Genel Meclisimizin aldığı kararla bu bütçeler aktarılıyor. 2021 yılında toplam 750.000 TL’lik bir kaynağı biz tarımsal desteklemeler için ayırmıştık. Bu desteklerle Yalova’da tarımsal faaliyetlerin bir üst seviyeye taşındığını görüyoruz.
 
Bir diğer husus ise bizim kurumlarımızda çok yaygın bir gelenek vardır; kurum taassubu. Her kurum birtakım şeyler yapmaya çalışır, birtakım projeler hayata geçirmeye çalışır. Biz yaklaşık beş yıldır Tarım İl Müdürlüğümüzle, Araştırma Enstitümüzle benzer projelerde birlikte oluyoruz. Dolayısıyla bu projeler aslında ortak çalışma kültürünün, birlikte ortak bir amaca hizmet etme kültürünün de başarılı bir örneğini oluşturuyor. Bu anlamda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum.
 
Geçtiğimiz Ekim ayı meclisinde Yalova Tarım ve Orman İl Müdürümüz Suat Parıldar yürütülen projelerle ilgili meclisimizi de bilgilendirmişti. Bizim de 2022 yılında tarımsal desteklerimiz devam edecek ve mali anlamda 2021 yılını aşan bir boyutta bu destekleri vermeye devam edeceğiz”.dedi
 
Hasan Soygüzel’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Milletvekili Meliha Akyol da yaptığı konuşmada: “Yalova’mız tarihin ilk dönemlerinden beri hep cazibe merkezi olmuştur. Bundaki faktör iklim olduğu kadar bereketli topraklara sahip olmasıdır. Dolayısıyla Yalova taşı toprağı altın, nereye elimizi atsak ürün alabileceğimiz bir ildir. Pandeminden dolayı bütün dünyada gıdanın önemi daha da artmakta. Biz başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Tarım ve Orman Bakanlığımızla, Tarım İl Müdürlüklerimizle birlikte tarımda olan eksiklerimizi hızla giderme çabasındayız. Bir karış toprağın bile boş kalmaması parolamız. 2021 yılında arpa, buğday, çavdar gibi tahıllara %50 hibe yapılmıştı 2022 yılında bu hibeler %100’e çıkarılacak. Yine Emine Erdoğan Hanımefendi önderliğinde Ata Tohumu Koruma ve Kollama ve Muhafaza Etme ayrı bir proje olarak var.
 
Hükümetimizle birlikte bizler çiftçilerimiz el ele vererek her zaman daha bilinçli, katma değeri daha yüksek tarım yapma yolunda elimizden geleni ardımıza koymayacağız. Tarım İl Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremizin çok düzenli bir işleyişi var bu konuda. Bugün burada Buğday Çeşitleri Geliştirilmesi Projesi için toplandık. Hayırlı uğurlu olmasını, bol bereketli bir yıl diliyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından 110 çiftçiye 2000 dekar alanda ekilmek üzere 40 ton Adelaide cinsi buğday tohumları dağıtıldı.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Yalova esnafını unutmuşlar16 Ocak 2022
YTSO TİGEM'in kira artışını çok buldu16 Ocak 2022
Dow Aksa için Erdoğan’a teşekkür ederim13 Ocak 2022
2021 YILINDA DENETİMLER ARTTI13 Ocak 2022
Yalova da Yeşil üretim yapacağız13 Ocak 2022
​ERDOĞAN YALOVA DA DOW AKSA İÇİN DEVREYE GİRDİ12 Ocak 2022
Kivi 20 Milyon lira kazandırıyor12 Ocak 2022
Sicil gazetesi basılmayacak11 Ocak 2022
Faizsiz destek verilecek11 Ocak 2022
Denizde 210 Bin lira ceza kestiler10 Ocak 2022
YTSO Sıfır atık belgesi aldı05 Ocak 2022
İşkur Kariyer Günü yapacak04 Ocak 2022
Yalova da 3 tesiste Midye yetiştirilecek04 Ocak 2022
Bitkiler insanlar için çok önemli03 Ocak 2022
Altınova da marketlerde fiyatlar denetleniyor 30 Aralık 2021
Kadıköyde marketlere denetleme30 Aralık 2021
YAÜ de Mühendislik söyleşileri başladı29 Aralık 2021
Tarım yapana 100 TL verilecek29 Aralık 2021
​Kayıplar Ek Zam ile Telafi Edilmeli28 Aralık 2021
​İhsan Yılmaz TOBBES de27 Aralık 2021
Santek Yalova toplandı 23 Aralık 2021
Yalova da Kurumlar işbirliği yapacak 22 Aralık 2021
Suda marul yetiştiriyorlar19 Aralık 2021
Memura Ek Zam verilmeli18 Aralık 2021
8 ton kaçak midye toplamışlar17 Aralık 2021
12 işyeri kiraya verilecek17 Aralık 2021
TÜRKİYE İÇİN MESLEK LİSELERİ ŞART15 Aralık 2021
Yerli ve milli ürünleri destekliyoruz14 Aralık 2021
YİK Yalova için toplandı13 Aralık 2021
Kuraklığa karşı 8 madde açıklandı10 Aralık 2021
Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Yalova da09 Aralık 2021
Midye tesislerinde 100 kişi çalışıyor09 Aralık 2021
​YAÜ ve YTSO işbirliğine gitti09 Aralık 2021
​YTSO BELGESİNİ YENİLEDİ09 Aralık 2021
Çiftçiye 10300 fidan dağıtıldı07 Aralık 2021
YTSO üyelerine KKYD anlatıldı03 Aralık 2021
YTSO akredite oldu03 Aralık 2021
İşkur Engellilerin yanında03 Aralık 2021
Kiviye hibe veriliyor02 Aralık 2021
​KGK faaliyetlerini paylaştı27 Kasım 2021
Limak Enerji Dünyayı koruyor25 Kasım 2021
Laboratuvarlar Yalova’ya hizmet edecek18 Kasım 2021
Yalova Çiçek festivali yapılacak12 Kasım 2021
Aksa 200 kişinin çalışacağı iplik üretti11 Kasım 2021
​Gübre desteği vereceğiz02 Kasım 2021
Elektrik faturası düşük gelsin31 Ekim 2021
VERGİ MÜKELLEFLERİNİN DİKKATİNE28 Ekim 2021
Komposta İlk fidanı Silpagar dikti28 Ekim 2021
İnce YTSo ya geldi27 Ekim 2021
Çiftçiye tohum dağıtıldı27 Ekim 2021
İstihdam kurulu toplandı26 Ekim 2021
Aronya kursu bitti23 Ekim 2021
​Yalova da Kenevir belgeseli çekildi21 Ekim 2021
​Yalova’nın markaları Yörex’te tanıtıldı21 Ekim 2021
Yalova'dan Kazakistan'a ekonomik işbirliği21 Ekim 2021
Yalova da yalın üretim yapacağız20 Ekim 2021
ÇİFTÇİYE 27 BİN ARONYA FİDANI DAĞITILDI19 Ekim 2021
​Polimerciler ödül kazandı19 Ekim 2021
Hasar tespit uzmanı oldular18 Ekim 2021
Kadın çiftçilere destek oluyoruz18 Ekim 2021
YTSO binasını Hisarcıklıoğlu açtı17 Ekim 2021
Çiftçiye Yem dağıtıldı15 Ekim 2021
Sertifikalı çoban oldular15 Ekim 2021
KordSa ile hibe görüşmeleri yaptılar15 Ekim 2021
Çiftlikköy'e devlet market açtı14 Ekim 2021
Kivi malzemeleri dağıtıldı14 Ekim 2021
YTSO binası açılıyor15 Ekim 2021
Tarımda hibe arttırıldı12 Ekim 2021
Akkuyu da finale kalan öğrencilere ödül10 Ekim 2021
YTSO binasının asansörü bile yoktu08 Ekim 2021
Yalova Gaziantep'te tanıtıldı07 Ekim 2021
7 Arıtmaya devletten destek06 Ekim 2021
Tübitak 1.cisi Yalova Üniversitesinden05 Ekim 2021
Kadınlar ekonomi için toplandı04 Ekim 2021
​Eğitim Bir Sen sayesinde oldu30 Eylül 2021
Marimder Yalova da 30 Eylül 2021
Çiğdem koruma altına alındı28 Eylül 2021
Yemek işletmeleri denetlendi28 Eylül 2021
Yapılandırmada son 2 gün28 Eylül 2021
YTSO okul yardımı yaptı24 Eylül 2021
​Gül’e Faturamatik ten ödül24 Eylül 2021
Aksa Akrilikte staj yaptılar23 Eylül 2021
​Bitki işleme eğitimi aldılar23 Eylül 2021
YTSO 'yu tebrik ederim22 Eylül 2021
SGK yapılandırmasını kaçırmayın22 Eylül 2021
Limak leylekler için temizledi22 Eylül 2021
Kadınlara kredi verecekler22 Eylül 2021
​5. ARONYA HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ21 Eylül 2021
Validen YTSO'ya tebrik20 Eylül 2021
​Yapılandırma devam ediyor17 Eylül 2021
​Okullara 128 işçi yerleşti16 Eylül 2021
YTSO PSB Anatolia'da14 Eylül 2021
MÜSİLAJ HEYETİ YALOVA'DA09 Eylül 2021
​Aronya Kivi tescillendi09 Eylül 2021
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak07 Eylül 2021
​Çiftlikköy Entech fuarında04 Eylül 2021
Yalova İMES OSB önce esnaf dedi04 Eylül 2021
Yeni bina ihtiyaçları karşılayacak04 Eylül 2021
Yalova kivisi tescillendi04 Eylül 2021
​Balık İndirme iskelesi kurulacak03 Eylül 2021
Akkim birinci oldu03 Eylül 2021
​Aronya hastı yapıldı03 Eylül 2021
Midye çiftliklerine inceleme03 Eylül 2021
BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ01 Eylül 2021
BALIKÇILARA İKİ KAT ÖDEME YAPILACAK01 Eylül 2021
​Organik gübre üretildi29 Ağustos 2021
Yalova da araç sayısı arttı27 Ağustos 2021
Meltem Engin ASİAD başkanı oldu26 Ağustos 2021
​Yalova dan eyleme gittiler21 Ağustos 2021
Aronya 24 ayar altın21 Ağustos 2021
​Armutlu TürkTraktör dedi20 Ağustos 2021
Avrasya OSB göz dolduruyor19 Ağustos 2021
​TAPDK eğitimi aldılar18 Ağustos 2021
Kivi projesi devam ediyor12 Ağustos 2021
İlk misafir Hisarcıklıoğlu11 Ağustos 2021
​DowAksa iyiler arasında10 Ağustos 2021
Aronya para kazandıracak04 Ağustos 2021
​Bakan Varank Yalova İMES OSB’de02 Ağustos 2021
Yalova İmes OSB ve Üniversite imza attı 01 Ağustos 2021
​Varank ilk kaynağı yaptı01 Ağustos 2021
Bakan Varank Altınova da temel attı01 Ağustos 2021
Köylüleri uyardı26 Temmuz 2021
Ata tohumuna sahip çıkıyoruz26 Temmuz 2021
​Kurtuluşu ve bayramı kutluyorum17 Temmuz 2021
​İşkur Yalova Aksa ya işçi yerleştirdi15 Temmuz 2021
Aksa dan İltema ya destek12 Temmuz 2021
​Akkim dergi çıkarttı12 Temmuz 2021
2021 projeleri toplamı 242,4 Milyon TL10 Temmuz 2021
Yalova kivisi işaretlenecek08 Temmuz 2021
​Becan Yassıada’ya gitti07 Temmuz 2021
Memur Zam istedi07 Temmuz 2021
Yalova Aronyası tescillendi06 Temmuz 2021
​Aksa Akrilik ve Akkim Kimya Fortune 500’de02 Temmuz 2021
YALOVA DA ARAÇ ARTTI YOLLAR AYNI29 Haziran 2021
Enerjide tasarruf edin26 Haziran 2021
Müsiad Nevten de25 Haziran 2021
Ali Faik Aydın KUMSAN Döküme danışman oldu25 Haziran 2021
​Termal turizmin öncüsüdür24 Haziran 2021
​KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİMAK ENERJİ’NİN21 Haziran 2021
​Hibe ve kredilerde sıkıntı var17 Haziran 2021
​İşkur Yalova toplandı15 Haziran 2021
Yalova Üniversitesi bilim adamı listeye girdi16 Haziran 2021
Gambiya dan Yalova ya geldiler16 Haziran 2021
Küçükbaş ödemesi yapılacak16 Haziran 2021
​ICONSEC YALOVA DA KONUŞULDU07 Haziran 2021
YTSO online TOBB kongresinde06 Haziran 2021
​Tarım ve hayvancılığı büyüteceğiz01 Haziran 2021
​Akkim Kimya ve Akcoat İSO 500 de28 Mayıs 2021
Aksa ilk 500 de28 Mayıs 2021
Yalova da 25 bin fide dağıttılar23 Mayıs 2021
Arılar için bisiklet sürdüler20 Mayıs 2021
​Arıların görevi çok büyük20 Mayıs 2021
​KOSGEB ten KOBİ lere pandemi desteği19 Mayıs 2021
Elektrik faturası internetten ödenecek01 Mayıs 2021
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN01 Mayıs 2021
İşçi Bayramını kutluyorum01 Mayıs 2021
Organik gübre dağıtıldı30 Nisan 2021
Çiftçiye fide dağıtıldı28 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI27 Nisan 2021
Taklit ve tağşiş cezaları arttı20 Nisan 2021
​Kivili komposto sirke ve turşu yapıldı19 Nisan 2021
Yalova da 1100 dönüm ihaleye çıkıyor17 Nisan 2021
Koronavirüsü etkisiz hale getiren iplik üretildi16 Nisan 2021
Salman suçsuzum dedi14 Nisan 2021
Hayvan pasaportu dijitalde13 Nisan 2021
METYAP başkanı yerinde inceledi09 Nisan 2021
METAP Yalova da yapıldı08 Nisan 2021
Limak Enerjiye yeni belge09 Nisan 2021
Akkim'e Platin Ödülü verildi07 Nisan 2021
Amerika ya ihracata Aksa desteği06 Nisan 2021
YTSO Hizmet sektörüne destek istedi05 Nisan 2021
Yalova da Hibe tohum dağıtıldı04 Nisan 2021
​YÜGİM Endüstriyi konuştu31 Mart 2021
Suni tohumlama yapılacak 29 Mart 2021
YTSO ve İş bankası anlaştı28 Mart 2021
Kivili lokum ve sucuk yaptılar23 Mart 2021
​Erdoğan Çiftlikköy için imzaladı21 Mart 2021
Akademik çalışmalara İşkur ödeme yapacak17 Mart 2021
Engelliler e-devletten başvurabilir16 Mart 2021
YTSO Tersane denetiminde15 Mart 2021
​170 hayvana çoban oldu09 Mart 2021
Baldan krem üretti09 Mart 2021
Akkim USK Kimya’yı satın aldı09 Mart 2021
Yalova da 5 tarım projesi başlıyor07 Mart 2021
Denetçiler ilk semineri düzenledi05 Mart 2021
Yalova da Çiftçiye fasulye dağıtıldı03 Mart 2021
Çiftçiler TERBİL kullanın02 Mart 2021
Sulama yatırımına hibe veriliyor01 Mart 2021
Vakıf Katılım ve YTSO imzaları attılar01 Mart 2021
Aksa 6.cı ödülünü aldı26 Şubat 2021
Kocadere ye çöp merkezi istemiyoruz25 Şubat 2021
Şifa doğadan üretim Yalova dan25 Şubat 2021
Muhasebeciler günü kutlu olsun01 Mart 2021
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH