İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

Yalova Üniversitesinde akademik yıl başladı
03 Kasım 2018
Yalova Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni, 2 Kasım 2018 Cuma günü, Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Salonu’nda gerçekleştirildi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Törene Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın yanı sıra, Yalova Vali Vekili İrfan Demiröz, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban başta olmak üzere çok sayıda il protokolü, üniversitenin akademik-idari personeli ve öğrenci katıldı.

Mürselpaşa Müzik Topluluğu’nun tasavvuf musikisi ve sanat müziği dinletisiyle başlayan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nı takiben Öğrenci Konseyi Başkanı Emir Alper Balık’ın selamlama konuşması ile devam etti.
Yükseköğretim kurumlarının ilk çağlardan itibaren bilimsel bilginin üreticisi olduğunu söyleyen Balık, “İçinde bulunduğumuz bilgi toplumunun lokomotifi olan üniversitelerden beklentiler her geçen gün artmaktadır. Gelişen bu süreçte üniversitelerin mihenk taşı olan biz öğrencilere de büyük görevler düşmektedir. Memnuniyetle ifade etmeliyim ki üniversitemiz de bu konuda bizlere her türlü desteği vermek için bütün imkanlarını kullanmakta, hocalarımız da iyi niyetle her türlü gayreti göstermektedir. Ancak Üniversitemiz’in Türkiye’nin parlayan yıldızı konumuna getirilmesi için yapılacak daha birçok işin olduğunu biliyoruz. Yalova ilimizin mahalli yöneticilerinden, bölgenin sosyal ve ekonomik aktörlerinden de üniversitemize sahip çıkmalarını ve daha fazla destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.
Öğrenci Konseyi Başkanı Emir Alper Balık’ın ardından Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci tarafından törenin açılış konuşması yapıldı. Rektör Cebeci konuşmasına, “Üniversitemiz, 5 fakülte, 1 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 2 enstitü, 9 araştırma ve uygulama merkezi ve bu birimlerde görev yapan toplam 827 personel ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren genç bir kurumdur” sözleriyle başladı. Yalova Üniversitesi’nin önlisans, lisans ve lisansüstü düzeylerindeki 93 programında toplam 14.850 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten Rektör Cebeci, bu sayının önümüzdeki yıllarda 20.000 rakamına ulaşacağını söyledi.   
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın 2018 verilerinden de söz eden Rektör Cebeci, “Bu öğretim yılında Üniversitemiz’in önlisans ve lisans programlarında doluluk oranı ortalama %92 olmuştur. Programlarımızın genelinde doluluk çok iyi olmakla birlikte, 5 programımızın düşük kalması, ortalamanın %92’ye çekilmesine sebep olmuştur. Bir yandan bu programların neden ilgi görmediği üzerinde çalışarak geliştirilmesine ya da tasfiye edilmesine, bir yandan da itibar gören yeni bölümler açılmasına devam edilecektir” ifadelerini kullandı.
 
4 Fakülte, 1 Yüksekokul ve 2 Meslek Yüksekokulu Müjdesi
Yalova Üniversitesi’ne 4 yeni fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu kazandırılacağını müjdeleyen Prof. Dr. Suat Cebeci, “Yalova’nın sosyoekonomik durumunu ve bölgesel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak İnsan ve Toplum Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri fakültelerinin açılmasına karar verdik. Bunun yanında Çiftlikköy ve Altınova ilçelerimizde birer Meslek Yüksekokulu, Armutlu İlçemizde ise yüksekokul açma çalışmalarımız başladı” açıklamalarını kullandı. Yalova’ya uluslararası bir kongre merkezi de kuracaklarını belirten Rektör Cebeci, “Yalova’mız sahip olduğu ulaşım kolaylıkları, doğal güzellikleri ve merkezi konumu ile uluslararası etkinliklerin odak noktası olmayı hak etmektedir. Her yıl yurtdışından gelecek binlerce kişiyi konuk edecek olan çok amaçlı bu merkez, hiç şüphe yok ki ilimize ve ülkemize bilimsel, ekonomik ve kültürel anlamda çok değerli katkılar sağlayacaktır” dedi.

‘Sağlık Turizmi’ ve ‘Egzotik Bitkiler’
Yükseköğretim Kurulu’nun yürüttüğü ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’ kapsamındaki çalışmaların devam ettiğini belirten Rektör Cebeci, “Bölgenin kalkınması için Yükseköğretim Kurulu’na sunduğumuz niyet mektubumuz kabul edilmiş olup, nihai raporumuzu hazırlamak üzere süre verilmiştir. Bu sürede kapsamlı bir çalışma yürüttük. Elde edilen bütün veriler sonunda ‘Sağlık Turizmi’ ve ‘Egzotik Bitkiler’ alanlarını Üniversitemizin ihtisas alanı olarak belirlemiş olduk” dedi.
Merkez Yerleşke’de devam eden iyileştirme çalışmaları hakkında da bilgi veren Rektör Cebeci, “Öğrencilerimizin mutlu ve huzurlu bir yerleşke ortamında öğrenim görmelerini sağlamak üzere birtakım düzenleme çalışmaları başlattık. Bu çalışmaların büyük bir kısmını bir yıl dolmadan tamamlayıp gelecek öğretim yılına yetiştireceğiz” diye konuştu.

Öğrencileri iş dünyası ile buluşturma çalışmaları kapsamında işbirliklerine imza attıklarını da belirten Rektör Cebeci, “İlk etapta Mühendislik Fakültesi öğrencilerimizin, staj yapmalarını ve mezuniyet sonrasında işe girmelerini temin etmek üzere Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ile protokol imzaladık. Bunun yanı sıra Türkiye İş Kurumu ile bir işbirliği gerçekleştirdik.
TERSAN Tersanecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Altınova Belediyesi işbirliği ile istihdam güvenceli Meslek Yüksekokulu açma çalışmamız son aşamasına geldi. Benzer çalışmalarla üniversite-endüstri işbirliğini çok daha ileri boyutlara taşımak kararlılığındayız” dedi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin yol açtığı travmanın izlerinden hızla kurtulmak gerektiğini vurgulayan Rektör Cebeci, “15 Temmuz sonrasında yaşanan gelişmeler Üniversitemiz’in gelişme yönündeki enerjisinin heba olmasına yol açmıştır. Ancak bu travmadan hızla kurtulmak durumundayız. Personelimizin moral değerlerini yükseltip huzur ve güven içinde verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamaya gayret ederken olumsuz gelişmelere karşı hassasiyetimizi de devam ettireceğiz. Milletimizin birliğine, bütünlüğüne ve huzuruna kast eden ihanet şebekelerinin Üniversitemizde taraftar bulmasına asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
Konuşmasının son bölümünde ise RİMER uygulaması hakkında bilgi veren Rektör Cebeci, “Sorunlarınızı, dilek ve isteklerinizi bize kolaylıkla ulaştırabilmeniz için Rektörlük İletişim Merkezi’ni (RİMER) hayata geçirdik. Artık personelimiz CİMER’e ihtiyaç duymadan doğrudan bize ulaşabilecek” dedi. Yalova Üniversitesi’nin Webometrics’in akademik performans sıralamasına göre ülkemizdeki 183 üniversite arasında 110. sırada olduğunu, 2000 yılından sonra açılan 77 üniversite arasında ise 22. sırada bulunduğunu da sözlerine ekleyen Cebeci, bu sıralamayı daha ileri düzeye çekme kararlığında olduklarını ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Üniversiteyi sahiplemediler
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “2004 yılında dönemin Milletvekili Muharrem İnce, Atakent üniversitesinin kurulması yönünde meclise bir kanun hükmünde kararname vermişti, kabul edilmedi. 2008 yılında Yalova Üniversitesi kuruldu. Türkiye’de 81 ilden 78’inde üniversite vardı. İlk rektörümüz Niyazi Eruslu Hoca bu işe sahip çıkmadı. Yalova Üniversitesi doğru yönetilmedi. O dönemde hiçbir rektör yardımcısı ve rektör Yalova’da yaşamadı. Bu yüzden Yalova’ya aidiyet hissetmediler. Üniversiteyi sahiplemediler.

8 sene çok kötü yönetildi. Son 1 buçuk sene rektör vekilleri ile üniversite yönetildi. Başsız gövde olmaz. Ali Hocamız vekaleten atandı, daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na atandı. Keşke hiç gelmeseydi. Burada zararı en başta öğrenciler görüyor, Yalova Üniversitesi ve Yalova görüyor” ifadelerini kullandı.

Üniversitenin bütçesi 95 Milyon TL bile değil
CHP Milletvekili Özcan Özel, konuşmasında şunları söyledi: “Üniversitemizin yeni kurulan üniversitelerden olması nedeniyle elbette sorunları var. Üniversitemizin en yoğun nüfuslu illerin hemen yanı başında olması bizim için büyük bir avantajdır.

Yalova Üniversitesi’nin önümüzdeki yıllarda bu avantajı da kullanarak daha iyi ve nitelikli eğitim veren, öğrencilerin daha çok tercih ettiği, öğretim üyelerimizin çalışmak ve araştırma yapmak için daha çok tercih ettiği bir üniversite olacağına inanıyorum.

Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız üniversitelerimizin neden ilk 500 üniversite arasında yer almadığını, neden sadece 2 üniversitemizin yer aldığını sorgulamıştır. Kurtuluş Savaşı günlerinde maarif kongresini toplamış bir milletin evladı olarak genç nüfusumuzu, üniversite sayımıza ve tarihimize rağmen dünya üniversiteleri sıralama merkezinin açıkladığı listede ilk 500’de neden yokuz? İlk binde neden 13 üniversitemiz var. 205 üniversitemiz var, içlerinde köklü üniversitelerimiz var. Dünyanın 17 büyük ekonomisiyiz ama ilk 500’de yokuz.

Yalova Üniversitesi’nin 2019 yılı için teklif edilen bütçesi 95 milyon bile değil. Peki, sorun sadece bütçe mi? Dünyaca ünlü bilim adamlarını üniversitelerimizde toplasak bu sorunun üstesinden gelebilir miyiz? Hem parasal kaynağa hem de insan gücüne ihtiyacımız olduğu açıktır. Üniversitemizin varlık nedeni bilimle uğraşmaktır. Yaşadığımız coğrafyada varlığımızı geleceğe taşımanın tek yolu eğitimden geçiyor. ‘İcat çıkarma’ sözünü ‘icat çıkar’ sloganı ile değiştirmeliyiz. Akademik kadroları akrabalık esasına göre değil, liyakat esasına göre belirlemek zorundayız. Türkiye’nin köklü üniversiteleri bölmek yerine güçlendirmeliyiz.”

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ın tayini çıkması nedeniyle kendisi adına törene katıldığını belirten Yalova Vali Vekili İrfan Demiröz yaptığı konuşmasında Yalova Üniversitesi’nin akademik kadrosunun gücüne vurgu yaptı. “Çok genç bir kurum olan Yalova Üniversitesi, fiziki şartlar itibariyle tam olmasa da öğretim üyesi kadrosuyla ve genç öğrencileriyle on numaralı bir üniversitedir” diyen Demiröz, “Yeryüzü bir okuldur ve Mevla’nın bize bahşettiği ‘Oku’ emri bir mağarada gelmiştir. Bu nedenle sevgili öğrencilerimizin fiziki şartlara bakmamaları gerekmemektedir. Bugün Türkiye yükseköğretiminde 7,5 milyon genç ve dinamik üniversite öğrencisi dünyaya yön vermek için eğitim alıyor. Bu çok önemli bir başarıdır” açıklamalarında bulundu.  İlk Ders: Yükseköğretim ve Kalite
Yalova Üniversitesi’nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katılmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek başlayan Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ‘Yükseköğretim ve Kalite’ başlıklı açılış dersini gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Suat Cebeci’nin Yalova Üniversitesi’ni ileriye taşıyacağına inandığını belirten Prof. Dr. Elmas, “Yalova Üniversitesi gelecekte çok daha iyi yerlere ulaşacak. Türkiye’de üniversitelerimizin imkanları hiçbir zaman dünyanın diğer ülkelerinden geride değil. Dünyada artık üniversitelere kaynak aktarılmazken ülkemizde önemli sayıda yatırımlar yapıldı. Ancak artık kalite konusuna daha fazla önem vermemiz gerekiyor” diye konuştu.
Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın açılış dersinin ardından tören sona erdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNİN BÜTÇESİ 115 MİLYON 500 BİN TL07 Kasım 2018
İz bırakan kardeşiniz olacağım05 Kasım 2018
CHP hep kafa bulandırıyor03 Kasım 2018
ÇOCUĞUNUZDA DİSLEKSİ ÇIKABİLİR01 Kasım 2018
GOP MUTLU ÇIKTI01 Kasım 2018
Yalova bizim evimiz oldu31 Ekim 2018
Çiftlikköy adayın değişmesini istiyor28 Ekim 2018
Osmangaziden atlayarak intihar etti27 Ekim 2018
NEGMAR 29 EKİMDE SÜPRİZ YAPACAK25 Ekim 2018
Gençlere tüm kurslar ücretsiz25 Ekim 2018
Birlik destek vermese de Kivi festivali yapılacak24 Ekim 2018
Fuhuştan 35 kadın yakalandı22 Ekim 2018
Kaşıkçı Termal'e mi gömüldü19 Ekim 2018
Köprü altı Üniversitesine bende kayıt yaptırmam13 Ekim 2018
Belediyeye 2 ödül13 Ekim 2018
Basına Sansür Valiye Gözdağı13 Ekim 2018
Altınovaya Üniversite geliyor11 Ekim 2018
Yalova Pusula 7 yaşında10 Ekim 2018
SALMAN ADAY BENİM DEDİ04 Ekim 2018
Zabıta fırsatçı avında03 Ekim 2018
MUHTARLAR DA OKULU İSTİYOR30 Eylül 2018
YAMİNTAŞ OTOBÜSLERİ BEDAVA DEVREDİYOR28 Eylül 2018
BAŞKAN SİLPAGAR BEYAZ MASADA27 Eylül 2018
TRAFİK MAGANDASI TUTUKLANDI25 Eylül 2018
6 FETÖ ZANLISINA HAPİS ÇIKTI21 Eylül 2018
FETÖNÜN YALOVADA PARA TRAFİĞİNİ YÖNETMİŞ21 Eylül 2018
YENİ VALİLİK BİNASI BURSA YOLUNA YAPILACAK19 Eylül 2018
KAMU MALINI KIRANLAR YAKALANDI17 Eylül 2018
SİLPAGAR'A 6 AYDIR RANDEVU VERMİYORLARDI BEN ALDIM15 Eylül 2018
SUÇ MAKİNASI ALTINOVADA YAKALANDI15 Eylül 2018
KAYMAKAMLARA VEDA YEMEĞİ 11 Eylül 2018
HADİS ALİMİ SARAÇ HOCA YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE05 Eylül 2018
ZABITALAR FEDAKARCA ÇALIŞIYOR04 Eylül 2018
AK PARTİLİ BAŞKAN İHRAÇ EDİLDİ03 Eylül 2018
ESENKÖY'DE ÇIPLAK GEZME DEDİ 8 KİŞİ YARALANDI27 Ağustos 2018
ANADOLU LİSELERİNİN KONTENJANLARI ARTIRILDI18 Ağustos 2018
YALOVA PROTOKOLÜNDEN BAYRAM MESAJLARI18 Ağustos 2018
MUHTAR 1 YILLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI17 Ağustos 2018
TÜGVA'LI GENÇLER SAROS'TA KAMP YAPTI10 Ağustos 2018
FETÖ ZANLISI 10 KİŞİYE CEZA YAĞDI11 Ağustos 2018
DEREDE YENİ BİR CESET BULUNDU10 Ağustos 2018
15 TEMMUZ TARİHİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİ31 Temmuz 2018
YALOVA'YI HAVADAN TARIYORUZ26 Temmuz 2018
GEZİCİ KÜTÜPHANE ÇINARCIKTA25 Temmuz 2018
Yalova Üniversitesinden İsrail'e Tepki23 Temmuz 2018
KUYUKAZARKEN HAYATINI KAYBETTİ21 Temmuz 2018
YÜRÜYEN KÖŞK EN YEŞİLAYCI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE KAVUŞTU21 Temmuz 2018
ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI19 Temmuz 2018
Son kale hainlere bırakılmadı17 Temmuz 2018
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ BU YILDA LANETLENDİ16 Temmuz 2018
ŞEHİTLERE VE GAZİLERE BORÇLUYUZ13 Temmuz 2018
Güneyköy 15 Temmuz Şehitlerini anıyor12 Temmuz 2018
YALOVA'YA GÜVENLİ KÜTÜPHANE ŞART11 Temmuz 2018
SON KHK İLE YALOVA'DA 37 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ10 Temmuz 2018
YALOVA BÖLGEDE 1. TÜRKİYE’DE 2.08 Temmuz 2018
Yalova'da Deaş operasyonunda 11 Gözaltı05 Temmuz 2018
YALOVA LAĞIM'A BATACAK28 Haziran 2018
ADAYLAR BURDA OY KULLANACAK23 Haziran 2018
POLİS UYUŞTURUCUYA GÖZ AÇTIRMIYOR23 Haziran 2018
VETERİNER VEFA SALMAN KÖPEKLERİ DİRİ DİRİ GÖMDÜ19 Haziran 2018
HASARLI BİNALAR BEDELSİZ OLARAK KARBON KOMPOZİTLE GÜÇLENECEK13 Haziran 2018
O FETÖCÜLER YALOVA'DA CEZA ALDI11 Haziran 2018
MİMARLAR ODASINDAN İMAR BARIŞI UYARISI08 Haziran 2018
Yanan Tekneden 2 kişi kurtarıldı06 Haziran 2018
Çocuklar istedi Başkan yaptı06 Haziran 2018
Yalova Üniversitesinden Yalova için bir ilk05 Haziran 2018
YALOVA'DA 18 FETÖCÜYE 90 YILCEZA02 Haziran 2018
50 BİNLİK İMAR PLANI ONAYLANDI31 Mayıs 2018
AMFİ TİYATRONUN 500 KOLTUĞU KIRILMIŞ25 Mayıs 2018
BEN YALOVANIN SAHİBİYİM BABASIYIM25 Mayıs 2018
AKKİM BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI19 Mayıs 2018
YALOVA'DAN FILISTIN'E, KUDUS'E VE GAZZE'YE DESTEK17 Mayıs 2018
REKTÖR FETÖ DAVALARINI ELEŞTİRME17 Mayıs 2018
VEFA SALMAN HALKI VE ESNAFI KANDIRIYOR17 Mayıs 2018
Ramazanda Tüm Camilerimizde görevli var11 Mayıs 2018
Yalova'dan Büyük Dönüş Yürüyüşüne destek11 Mayıs 2018
YALOVA’YA HİZMET ETMEK İSTİYORUM04 Mayıs 2018
YALOVA'DA 15 FETÖCÜYE CEZA YAĞDI02 Mayıs 2018
VEFA SALMAN AFİŞE BRANDAYA 6 MİLYON TL VERDİ29 Nisan 2018
AK PARTİ YALOVA VEKİL ADAY ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI28 Nisan 2018
BELEDİYE DEREYE LAĞIM AKITAMAYACAK26 Nisan 2018
REKTÖR CEBECİ'NİN ACI GÜNÜ22 Nisan 2018
Yalova Üniversitesine Yolsuzluk Operasyonu18 Nisan 2018
YTSO SEÇİMLERİ KIRAN KIRANA GEÇTİ12 Nisan 2018
DİJİTAL KODLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI10 Nisan 2018
SUAT CEBECİ YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ OLDU28 Mart 2018
ÇINARCIKTA NATO YOLU ÇÖKMEYE DEVAM EDİYOR25 Mart 2018
Cargill fabrikalarımızın satılmasını istiyor24 Mart 2018
FETÖCÜ KARI KOCA MUHASEBECİLERE HAPİS 23 Mart 2018
Adı Dolandırıcıya çıkan Tuğba Kalaycı sır oldu20 Mart 2018
ÇİFTLİKKÖY ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜNE FETÖ CEZASI16 Mart 2018
Yalova'da 20 fetö zanlısına hapis 12 Mart 2018
Rallici Çetinkaya'dan alkol ve sigara uyarısı!07 Mart 2018
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI06 Mart 2018
Vicdan Konvoyu Kadınlar İçin Yalova'dan Hatay’a gidiyor01 Mart 2018
YASKİ projesi ile Yalova Pilot il seçildi28 Şubat 2018
Darbe bir insanlık suçudur28 Şubat 2018
ARMUTLU MEHMETÇİK İÇİN YÜRÜDÜ25 Şubat 2018
AK PARTİ BENİ DAR AĞACINA GÖNDERDİ22 Şubat 2018
28 FETÖCÜYE 184 YIL HAPİS20 Şubat 2018
Polisi yaralayan zanlılar Adliye'de16 Şubat 2018
Görev başındaki Polis Yüzünden Vuruldu15 Şubat 2018
ÇEŞME SUYU İÇMEYİN KANSER TEHLİKESİ VAR14 Şubat 2018
Memur-Sen'den Mehmetçiğe destek14 Şubat 2018
Miniklerden Afrin'deki Mehmetçiklere Komando Andı 14 Şubat 2018
YIKIM KARARI ALINAN SAHİLDEKİ KAÇAK YAPILAR İÇİN KOMİSYON KURULDU08 Şubat 2018
Yalova'da Fetöcülere 116 yıl hapis cezası05 Şubat 2018
AK PARTİ BAŞKAN MEYDAN'I İHRAÇ ETTİ05 Şubat 2018
YALOVA'DA FETÖNÜN JOKER İMAMINA CEZA YAĞDI03 Şubat 2018
Emperyalizme Karşı Zeytin Dalı Harekâtını Destekliyoruz25 Ocak 2018
YALOVA ÜNİVERSİTESİ TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATILDI24 Ocak 2018
Yalova'da 6 FETÖ zanlısına 49 yıl ceza 19 Ocak 2018
Eylül'ün Katil Zanlısı Hakim Karşısında 18 Ocak 2018
Demirhan'dan Muharrem İnce'ye uyarı 16 Ocak 2018
YALOVA'DA FETÖ ZANLISI 6 KİŞİ BERAAT ETTİ12 Ocak 2018
Metoroloji arazisine Okul yapılması kabul edildi11 Ocak 2018
FETÖ ZANLISI 59 SANIĞA 360 YIL CEZA VERİLDİ10 Ocak 2018
500 BİN TL İSTEYEN DOLANDIRICILAR YAKALANDI06 Ocak 2018
YALOVA'DA OKUL BİNALARI NEDEN ÇÖKÜYOR05 Ocak 2018
Vefa Sultan ödemem talimatı veriyor30 Aralık 2017
Bylock mağduru Şükrü Önder tahliye edilecek28 Aralık 2017
Eski Rektör Eruslu tahliye edildi Özel Kalemi tutuklu19 Aralık 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ HAKARETE SORUŞTURMA BAŞLATTI18 Aralık 2017
ERDOĞAN YALOVA'DA KONUŞTU17 Aralık 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YALOVA'YA GELİYOR16 Aralık 2017
EMNİYET UYARDI BURALARA PARK ETMEYİN13 Aralık 2017
İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUM DELEGE GÖSTERMEDİLER10 Aralık 2017
ByLock kullanıcıs 12 kişi gözaltında08 Aralık 2017
YALOVA HALKI KUDÜS İÇİN ÖFKE CUMASINDA08 Aralık 2017
Oral: Filistinli Kardeşlerimizleyiz08 Aralık 2017
Yalova'da Fetöcülere ceza yağdı07 Aralık 2017
Abd ve İsrail Yalova'da lanetlendi06 Aralık 2017
DERSLERE GİRMEYEN HOCALARA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK05 Aralık 2017
Rogarları çalan hırsız yakalandı01 Aralık 2017
8 FETÖ ZANLISI DARBEDEN ÖNCE KAÇMIŞ30 Kasım 2017
ByLock kullanan Ak Partili Eski Vekile 6 Yıl 3 Ay Hapis29 Kasım 2017
KİMSE ROMANLARA İFTİRA ATMASIN27 Kasım 2017
Fetö 'den 1 kişiyi tutuklandı 5 kişi tutuksuz21 Kasım 2017
ByLock zanlısı 6 kişi gözaltına alındı17 Kasım 2017
SUİÇMEZ'E SALDIRI HALA AYDINLANMADI13 Kasım 2017
Meclis üyelerinin Can güvenliği yok11 Kasım 2017
Yalova Üniversitenin desteğe ihtiyacı var31 Ekim 2017
Mahkemelik İmar planı Revizyona gitti27 Ekim 2017
Başkan Volkan FETÖ soruşturmasında aklandı25 Ekim 2017
Erbakan Vakfı 10 Bin genci Ankara'da buluşturuyor25 Ekim 2017
KÜLLİYE PROJESİNİ KİMLER ENGELLİYOR15 Ekim 2017
EYLÜL'ÜN KATİL ZANLISINA MÜEBBET İSTENDİ09 Ekim 2017
FETÖ SANIĞI 17 KİŞİYE HAPİS CEZASI04 Ekim 2017
ALTINOVADA ÖĞRENCİLER OKUL BİNASI İSTEDİ27 Eylül 2017
Güler Alkan Yalova Üniversitesine Rektör vekili atandı21 Eylül 2017
YAŞLI GEMİLER YENİLENECEK21 Eylül 2017
REKTÖR ERBAŞ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI OLDU16 Eylül 2017
AK PARTİ BAŞKAN YILMAZA SAHİP CIKTI15 Eylül 2017
UYUŞTURUCUDAN ROMANLARDA ŞİKAYETÇİ13 Eylül 2017
YENİ ÖĞRENCİLER HEDİYELERLE KARŞILANDI11 Eylül 2017
SERVİSLER VE KANTİNLER DENETLENECEK09 Eylül 2017
ARAKAN'DA KATLİAM VAR30 Ağustos 2017
YÜZDE 17.54 ZAM, 258 MADDELİK KAZANIM SAĞLADIK28 Ağustos 2017
YALOVA ÜNİVESİTESİ DAVASINDA 4 TAHLİYE ÇIKTI26 Ağustos 2017
ÜNİVERSİTE LOGOSU YALOVA'YI TEMSİL ETMİYOR26 Ağustos 2017
FETÖ ZANLISI 3 ASKER TUTUKLANDI24 Ağustos 2017
ŞÜKRÜ ÖNDER'E BYLOCK'TAN TAHLİYE ÇIKMADI24 Ağustos 2017
Yalova Üniversitesinde Fetöcülerin logosu kullanılıyor24 Ağustos 2017
Şehit Yakını ve Gazi Aileleri Hacca Uğurlandı24 Ağustos 2017
PKK OPERASYONUNDA 1 ASKER GÖZALTINA ALINDI19 Ağustos 2017
YALOVA 'LI GENÇLER ASLA UNUTMAZ16 Ağustos 2017
ESADİYE KÖYÜ HAFRİYAT SAHASI İÇİN RUHSAT VERİLDİ13 Ağustos 2017
SPOR GÜVENLİĞİ TOPLANTISINA BAKANLARDA KATILDI11 Ağustos 2017
YALOVASPOR BAŞKANI SUİÇMEZ BAYRAĞI DEVREDİYOR08 Ağustos 2017
UÇURUMDAN DÜŞEN EREN TOPRAĞA VERİLDİ07 Ağustos 2017
EMNİYET 15 UYUŞTURUCU MÜPTELASINI YAKALADI07 Ağustos 2017
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI DARBE GECESİ YALOVA ’YA GETİRİLMİŞ05 Ağustos 2017
10 FETÖ ZANLISI BYLOCK'TAN TUTUKLANDI04 Ağustos 2017
UYUŞTURUCU VE FETÖ İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR27 Temmuz 2017
KUDÜS MİTİNGİNE HERKESİ BEKLİYORUZ26 Temmuz 2017
Yalova İl Jandarma Komutanı değişti23 Temmuz 2017
Yalova 24 saat takip edilecek23 Temmuz 2017
VALİ YILMAZ GAZETECİLERİN BAYRAMINI KUTLADI23 Temmuz 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ DİPLOMALARI EVE GÖNDERİYOR18 Temmuz 2017
MEMURSEN ŞEHİTLERİ UNUTMADI16 Temmuz 2017
Suriye ve Irak'lılar sokakları temizledi16 Temmuz 2017
REKTÖR ERBAŞ ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN FETİH SURESİ OKUDU18 Temmuz 2017
Roman Mahallesinde 3 Ev kül Oldu14 Temmuz 2017
HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE13 Temmuz 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ YANLIŞ YERE YAPILMIŞ 13 Temmuz 2017
Altınova, 15 Temmuz’a hazır13 Temmuz 2017
ŞEHİT OĞLUNA TOKATA SAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI12 Temmuz 2017
ERBAŞ HOCANIN MİSAFİRİ ERDOĞAN OLDU12 Temmuz 2017
15 TEMMUZUN YILDÖNÜMÜNDE ŞEHİTLER UNUTULMADI11 Temmuz 2017
AK GENÇLERDEN ŞEHİT AİLELERİNE MEKTUP11 Temmuz 2017
OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNDE İNTİHAR ETTİ10 Temmuz 2017
BAĞIMLILAR İÇİN EMDR TEDAVİSİ06 Temmuz 2017
YEĞENİNİ BAŞINDAN VURDU06 Temmuz 2017
REKTÖR ERBAŞ İNŞAATLARI DENETLİYOR06 Temmuz 2017
BU SEFER YALOVA ÜNİVERSİTESİ KAZANIR05 Temmuz 2017
MESLEK ODALARI MÜZE ARAZİSİNE GÖZÜNÜ DİKTİ02 Temmuz 2017
ÇINARCIK'TA MOTOR ALEV ALEV YANDI02 Temmuz 2017
SURİYELİ BEBEK HASTANEDEN SAĞLIKLI AYRILDI30 Haziran 2017
YALOVA'DA CAMİ ARAZİSİNE ÇÖKMÜŞLER28 Haziran 2017
FETÖCÜLER MAHKEMELERDE BÜYÜYE SARILDI23 Haziran 2017
ESKİ VEKİL ŞÜKRÜ ÖNDER BYLOCK'TAN TUTUKLANDI23 Haziran 2017
BONZAİ CAN MI ALDI?23 Haziran 2017
YALOVA SEYAHAT OTOBÜSLERİNE YÜRÜYEN KÖŞK22 Haziran 2017
Yalova'da FETÖ zanlısı Polislerin yargılanmasına başlandı20 Haziran 2017
DEVLET YALOVA BELEDİYESİNE CEZAYI KESTİ19 Haziran 2017
YALOVA BELEDİYESİNİ MAHKEMEYE VERDİLER16 Haziran 2017
FETÖ ZANLISI 3 KİŞİ TUTUKLANDI16 Haziran 2017
BAŞKAN SALMAN KÖPEK ÖLÜMLERİNE CEVAP VERDİ13 Haziran 2017
FETÖ ZANLISI ÖĞRETMENLERE TAHLİYE YOK13 Haziran 2017
YA İŞİ BİLMİYORSUN YA DA İŞİNE GELMİYOR13 Haziran 2017
ACILI AİLE TECAVÜZCÜ VE KATİLLERE İDAM İSTEDİ11 Haziran 2017
TOPÇULAR UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI11 Haziran 2017
YALOVA'DA KARNE HEYECANI YAŞANDI11 Haziran 2017
Altınova Belediye personeline iletişim eğitimi08 Haziran 2017
FETÖ ZANLISI 8 POLİS SERBEST 09 Haziran 2017
FETÖ/PDY'ye finansman operasyonu 09 Haziran 2017
AK PARTİDEN SALMAN'A YAYLIM ATEŞİ09 Haziran 2017
FETÖ TUTUKLUSU 2 POLİS TAHLİYE EDİLDİ07 Haziran 2017
FETÖCÜ POLİSLER HAKİM KARŞISINA ÇIKTI06 Haziran 2017
SÜPÜRGELİK RAMPASINDA TIR DEVRİLDİ06 Haziran 2017
BAŞKAN SALMAN'IN ÇEKİRDEK HABERİ YALANLANDI06 Haziran 2017
FETÖ şüphelisi polisler hakim karşısında05 Haziran 2017
Tartıştığı oğlunu öldürdü05 Haziran 2017
BARAKADA YAŞAYAN KADIN ÖLMEDEN ÇOCUKLARINI GÖRMEK İSTİYOR04 Haziran 2017
YALOVA'DA TRAFİK GAZİPAŞA CADDESİNDE Mİ VAR03 Haziran 2017
FETÖ DAVASINDA TUTUKLU 3 KİŞİYE TAHLİYE02 Haziran 2017
EYLÜL'ÜN KATİLİ TUTUKLANDI01 Haziran 2017
KÜÇÜK EYLÜL GÖZYAŞLARI İÇİNDE DEFNEDİLDİ01 Haziran 2017
KORU'DA CANİ KATİL EYLÜL'E KIYDI01 Haziran 2017
FETÖDEN TUTUKLU EĞİTİMCİLER YARGILANMAYA BAŞLADI01 Haziran 2017
Türkmen genci tehdit eden adam Yalova'da yakalandı31 Mayıs 2017
MAVİ MARMARA 7. YILINDA YALOVA'DA UNUTULMADI31 Mayıs 2017
GAZİPAŞA CADDESİNDE MOTOSİKLET AVI31 Mayıs 2017
TÜRKMEN ÇOCUĞUN PARASI YALOVA'DA ALINMIŞ30 Mayıs 2017
CİHANNÜMA PLATFORMU EĞİTİMCİLERLE İFTARDA BULUŞTU30 Mayıs 2017
AMAÇLARI BİZE ZARAR VERMEKMİŞ28 Mayıs 2017
FETÖNÜN ÇARPTIĞI YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI26 Mayıs 2017
BELEDİYE GOP KALDIRIMLARINA BAŞLADI26 Mayıs 2017
KÖPRÜLÜ KAVŞAKTAKİ KAZA CAN ALDI25 Mayıs 2017
ALTINOVA BELEDİYESİNDEN ŞEHİT YAKINLARINA DESTEK25 Mayıs 2017
ABDULLAH ÇİFTÇİ VALİ YARDIMCISI OLDU23 Mayıs 2017
ÜNİVERSİTE FETÖ DAVASINDA 4 TAHLİYE 18 Mayıs 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ FETÖ DAVASINA DEVAM EDİLDİ17 Mayıs 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ FETÖ DAVASI BAŞLADI16 Mayıs 2017
YTSO YÖNETİMİ SERBEST BIRAKILDI12 Mayıs 2017
HAFIZ İMAM HATİP ORTAOKULU YALOVA’DA AÇILDI12 Mayıs 2017
YTSO’YA FETÖ BASKINI10 Mayıs 2017
YALOVA ADLİYESİNDEN 2 ATAMA09 Mayıs 2017
KANDEMİR MUHTARLAR İSTİŞARE TOPLANTISINDA09 Mayıs 2017
KİRAZLI SANAYİNDEKİ CAMİ OLAYINI İNCELETİYORUZ08 Mayıs 2017

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH