Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

YAÜ'de geri dönüşüm günleri
03 Mart 2020
Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Günleri’nde İklim değişikliği konuşuldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Üniversitesi’nin ‘Sıfır Atık’ vizyonu doğrultusunda verimliliğin artması, israfın önüne geçilmesi, maliyetlerin azaltılması ve çevresel risklerin en aza indirilmesi amaçlarına yönelik olarak bu yıl dördüncüsü düzenlenen Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Günleri’nde İklim değişikliğinden geri dönüşüme, sürdürülebilirlikten döngüsel ekonomiye kadar pek çok konu derinlemesine tartışıldı.

Yalova Üniversitesi Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kampüs Kulübü, Polimer Mühendisliği Bölümü ve Polimer Mühendisliği Derneği tarafından düzenlenen 4. Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Günleri, 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ve Rektör Danışmanı ve Polimer Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Öksüz’ün katılımıyla gerçekleşen 4. Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Günleri, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanında önemli çalışmalara imza atan isimleri buluşturdu.

“İhtiyaç Fazlası Malzemeler Gerektiğinde Paylaşılabilir”
4. Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Günleri’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, ihtiyaç fazlası malzemelerin gerektiğinde paylaşılabileceğinin altını çizerek, “Geri dönüşüm, çağımızda çok önemli bir değer kazanma etkinliğidir.

Değerlerimiz ve kıymetlerimiz, daha fazla kullanılabilirlik niteliğine sahip olmasına rağmen bir defa kullanıyor ve akabinde onlardan vazgeçiyoruz. Yiyecekler, kıyafetler ve kullanılabilecek malzemeleri, bizim dışımızda başkalarının ihtiyacı varken atıyoruz. Bu durum çağımızın en önemli sorunlarından biridir. Bunlar madde olarak bir değerdir ve tekrar kazanılarak kullanıma kazandırılabilir. Bu açıdan sürdürülebilirlik önemlidir. Sürdürülebilirlik bir anlayışa ve yaşam tarzına dönüştürülmelidir. İnsanlar plastik ve şişe gibi maddeleri atarken onun bir değer olduğunu, dönüştürülebileceğini unutmadan onun bir kıymet olduğunu fark etmelidir.

Plastik malzemelerin doğada yaşama ömrü çok uzun. Bu açıdan sıfır atık duyarlılığıyla hareket edilmelidir. Elimizdeki her maddi kıymeti olabildiğinden fazla yararlanabilecek şekilde kullanmayı bir anlayış haline getirmeliyiz” diye konuştu.

“Bilinçlendirme Çalışmaları Yapılmalı”
Plastik malzemelerinin günah keçisi olarak görüldüğünü ifade ederek sözlerine başlayan Rektör Danışmanı ve Polimer Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Öksüz, “Endüstriyel olarak kullanılan plastik malzemeler, petrol türevlerinden üretiliyor. Türkiye petrol açısından dışa bağımlıdır ve ciddi miktarlarda para ödemektedir.

Su şişesini bile birçok insan çöpe atmak durumuyla karşı karşıya kalıyor. Oysa bunların tekrar kullanılıp ekonomiye kazandırılması gerekmektedir. Bunların geri dönüşümü metal ve seramiğe kıyaslanınca daha kolaydır. Bu bağlamda bilinçlendirme çalışması yapılması gerekiyor. Plastik malzemelerin doğaya atılmasının önüne geçilmesi büyük bir önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

“Saklama, Paylaş”
Yalova geneli geri dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yalova Üniversitesi Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kampüs Kulübü başkanı Aybüke Sultan Demirel ise “Her yıl düzenlenen Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı’nda yer almaktayız. ‘Tüketim çılgınlığına son’ diyerek, aynı kıyafeti giydik ve zorunlu kalmadıkça alışveriş yapmamaya çalıştık. Kullanmadığımız eski kıyafetleri değerlendirmek için çantaya dönüştürdük. ‘

Saklama, Paylaş’ projesiyle kullanmadığımız eşyalarımızı ihtiyacı olan minik arkadaşlarımızla paylaştık. Çekirdekten fidana diyerek birçok çekirdeğin fidana dönüşmesini sağladık. Sizlerin de bildiğiniz üzere bal arılarının nesli tükenmekte. Bu bağlamda bal arılarına yardımcı olması açısından onların sevdiği çiçek ve tohumları, meyve sebze kabuklarını, toprak ve kâğıtla birleştirerek doğaya bıraktık. Ömrünü tamamlayan lastiklerden kedi evleri yaptık. Kampüs içinde çöp toplayarak temiz bir kampüs olmak adına farkındalık yarattık” dedi.

4 yıldır ana sınıfından başlayarak öğrencilere eğitim verdiklerini dile getiren Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kampüs Kulübü Akademik Danışmanı ve Polimer Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi H. Aylin Karahan Toprakçı, bu eğitimden faydalanan öğrencileri sahneye davet ederek geri dönüşüme dair fikirlerini ifade etmeleri için söz hakkı verdi.

“İklim Değişimi İnsan Faaliyetlerinin Bir Sonucu”
Daha sonra söz alan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Levent Kurnaz ise iklim değişimine dikkat çekerek iklim değişiminin insan faaliyetlerinin bir sonucu olduğunu ifade etti. İklim değişiminin gelecekte birçok tehlikeyi de beraberinde getirdiğini belirten Kurnaz, sıcaklık artışının bir sonucu olarak eriyen buzulların dünya üzerinde birçok yerleşimin sular altında kalmasına neden olacağını da sözlerine ekledi.

PAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Pala ise Türkiye plastik sektörünün ithalat ve ihracatı da dikkate alarak dünya genelindeki görünümünü değerlendirerek, sektöre yönelik yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yerli Yeşil Yeni projesinin editörü ve kurucusu aynı zamanda Afyon Kocatepe Üniversite’sinde Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu ise Türkiye’nin yerli üretim kapasite ve yeteneklerine ilişkin bir farkındalık ve tarihsel tecrübelere dayanan bir gündem açarak “Sürdürülebilirlik” hakkındaki çalışmalarını hakkında bilgi verdi.

İkinci oturum da ise, ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nda eğitim şefi Ethem Murat Anaç söze başlayarak Türkiye'de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulması için yapılan sıfır atık ve geri dönüşüm çalışmalarından bahsetti.

Lenzing firmasında teknik müşteri hizmetleri müdürü Aycan Günay ise firmanın ağaç bazlı yenilenebilir ham maddeden üretilen viskon, modal ve lyocell gibi selülozik elyafları ticari ölçekte üreten, sektörde çok önemli bir payı olduğunu ve sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda hammadde alımı ve üretim süreçlerinde çevre dostu prensiplerle hareket etmekte olduğunu anlattı.

‘Geçmişte yapılan mimari eserlerden örnek alınmalı’
İklimbaba Platformu kurucusu aynı zamanda yazar olan Arif Ergin ise konuşmasında hayatlarımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirmezsek kaçınılmaz sonuca hızla ulaşacağımızı, bir şeyler yapma şansı olan son nesil olabileceğimizi ve harekete geçmezsek çok geç olacağını vurgulayarak geçmişte yapılan mimarinin sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomiyle olan ilişkilerini anlatarak misafirleri tarihi bir yolculuğa çıkardı.

Kaptan Geri Dönüşüm firması genel müdür yardımcısı Elif Güray Kayaduman ise PET şişe geri dönüşüm endüstrisinde yaptığı ve kadınlardan oluşan TÜÇEM Çevreci Yaşam Platformu’nda yapılan çalışmalardan bahsederek oturumu sonlandırdı.

Etkinlik sonunda Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kampüs Kulübü aralarında Arif Ergin imzalı Tekvin kitabı bulunan çeşitli hediyeleri çekiliş düzenleyerek katılımcılarına teşekkür amaçlı takdim etti. Değerli konuşmacılara ise plaket yerine farkındalık oluşturmak amacıyla Yalova Üniversitesi Polimer İşleme Laboratuvarında pet şişe kapaklarının geri dönüşümüyle yapılan anahtarlıklardan, Hagelson firmasının atık halıdan geri dönüştürerek yaptığı saksılardan ve Porima3d firmasının 3 boyutlu yazıcı kullanarak ürettiği küçük hediyelerden takdim etti.

Hem akademik hem de uygulamaya yönelik bilgilerin paylaşıldığı 4. Geri Dönüşüm Günleri'ne akademik camia ve öğrencilerin yanısıra halkın da katılımı etkinliğe renk kattı.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020
Arıcı sorunları tartışıldı26 Eylül 2020
İyi Kivi eğitimi aldılar26 Eylül 2020
400 TYP kurası çekildi23 Eylül 2020
Esnafa destek olduk23 Eylül 2020
Ak-Kim e mahkeme izin vermedi15 Eylül 2020
Su ürünleri değerlendirildi12 Eylül 2020
Toplantılar internetten yapılacak09 Eylül 2020
yalova da Karma Osb istemiyoruz07 Eylül 2020
ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR07 Eylül 2020
Uedaş 'tan Yalova'ya 10 Milyon liralık yatırım03 Eylül 2020
İSG eğitimleri devam ediyor03 Eylül 2020
PARILDAR BALIKÇILARI DENİZE UĞURLADI01 Eylül 2020
YALOVA İMES OSB'YE KOVİD BELGESİ VERİLDİ31 Ağustos 2020
Aronya hasatı başladı29 Ağustos 2020
BALIK AV SEZONU 1 EYLÜLDE BAŞLIYOR29 Ağustos 2020
İş garantili kurslar başlıyor27 Ağustos 2020
Akkök Fabrikalarında Covid19' sıkı önlem24 Ağustos 2020
YALOVA DA OSB LER DE BECERİKSİZLER20 Ağustos 2020
​İspanyol Balıkçılık Yalova ‘da20 Ağustos 2020
Altınova da tarım ortaklığı olacak19 Ağustos 2020
ELEKTRİKTE YEŞİL DÖNEM BAŞLADI15 Ağustos 2020
Yalova da Covid19 Maskeleri üretiliyor14 Ağustos 2020
Aronya toptan 85 lira10 Ağustos 2020
Yalova İmes temel atacak09 Ağustos 2020
YTSO 'dan Ticaret Sicil Gazete ilanları alınacak15 Temmuz 2020
LİMAK 8 MİLYONLUK FATURA TAKSİTLENDİRDİ09 Temmuz 2020
Yalova Aronya merkezi olacak06 Temmuz 2020
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya dan büyük başarı03 Temmuz 2020
Altınova Tersaneleri çok önemlidir01 Temmuz 2020
Turizme yalova da İşkur desteği29 Haziran 2020
Bakan Pakdemirli’den Yalova’ya Övgü16 Haziran 2020
LİMAK ENERJİ FATURALARI ÜÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK16 Haziran 2020
Altınova'da 167 Bin fide dağıtıldı15 Haziran 2020
İşkur başvuruları başladı10 Haziran 2020
Aksa Akrilik 'e bu senede büyük ödül09 Haziran 2020
Kargo şirketlerine uyarı05 Haziran 2020
Becan Blomberg HT de konuştu01 Haziran 2020
İşkur maaşları sıraya koyuldu29 Mayıs 2020
​YALOVA İMES ALT YAPIYA BAŞLADI22 Mayıs 2020
Becan TOBB Ekonomi Buluşmasına Katıldı22 Mayıs 2020
Biçerdöverlere kural getirildi19 Mayıs 2020
Türkiye tarım ülkesidir14 Mayıs 2020
Süs bitkilerinin yüzü güldü13 Mayıs 2020
İşkur Nakdi Ücret paralarını ödüyor08 Mayıs 2020
EVLERDE ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 17 ARTTI01 Mayıs 2020
Emekçilerin alınteri önemlidir30 Nisan 2020
Akkim’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü30 Nisan 2020
Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun30 Nisan 2020
YTSO HALKBANKASI İLE DE ANLAŞTI29 Nisan 2020
YTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ DESTEĞİ29 Nisan 2020
Ytso başkanıda Bankaları uyardı19 Nisan 2020
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE SÜREÇ HIZLANDI17 Nisan 2020
Kesme çiçekler pazarda satılacak12 Nisan 2020
PAZAR YERİ CUMHURİYET MEYDANINA KURULACAK03 Nisan 2020
Limak çalışmalarına devam ediyor03 Nisan 2020
Akkök Holding çalışan çıkartmaycak02 Nisan 2020
Akkim rafları boş bırakmayacak01 Nisan 2020
İş dünyası desteklenmeye devam edilmeli31 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğine yoğun ilgi30 Mart 2020
​UEDAŞ HİZMET SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRDİ26 Mart 2020
Yalova Sağlığa 57 işçi alınacak26 Mart 2020
​BALON BALIĞINDA AVLANMA YASAĞI KALDIRILDI25 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanın25 Mart 2020
Ekonomik paket can suyu olacaktır24 Mart 2020
Aksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı24 Mart 2020
Tarımda başvurular uzatıldı23 Mart 2020
E-Çiftçi faaliyete geçti18 Mart 2020
​GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK EĞİTİMİ VERİLDİ16 Mart 2020
KKDYP 13. ETAP HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI14 Mart 2020
YTSO KARABORSACILARI UYARDI14 Mart 2020
Tüm servis araçlarını ilaçlatıyoruz13 Mart 2020
Arı sütü eğitimi aldılar13 Mart 2020
Sayıştay başkanı Yalova'ya geliyor09 Mart 2020
Tanır uyardı Vergi Türkiyeyi geliştirir07 Mart 2020
Yalova'da Tarımda büyük yatırımlar yapılacak09 Mart 2020
Endonezya ile iş yapın07 Mart 2020
Altınova büyüyüp gelişiyor03 Mart 2020
Valinin misafirleri Defterdar ekibi oldu25 Şubat 2020
İMES YALOVA OSB'DE 21 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK28 Şubat 2020
LİMAK ENERJİ’YE ZİRVEDE ÖDÜ26 Şubat 2020
İşkur'dan kariyer eğitimine destek26 Şubat 2020
Deftardardan vergi ziyareti 25 Şubat 2020
BALIN ADI YALOVA BİRLİK BAL OLDU25 Şubat 2020
375 işletmeye gıda denetimi23 Şubat 2020
Meyvecilik destekleri başladı23 Şubat 2020
EN BÜYÜK YÜZER HAVUZU YAPILDI22 Şubat 2020
KİVİ ITU DEMONSTRASYONU YAPILDI20 Şubat 2020
Şap aşılama kampanyası başlatıldı19 Şubat 2020
Varroa Arıları tehdit ediyor18 Şubat 2020
Yalovada gıda denetimleri başladı17 Şubat 2020
Teşvikiye balı paketlensin17 Şubat 2020
OSB kaynakları verimli kullanılmalı13 Şubat 2020
​Parıldar Esnaf Odaları ile görüştü16 Şubat 2020
Yalova Tarım Sıfır Atık belgesi aldı16 Şubat 2020
Kızılcık 'ta kalite masaya yatırıldı16 Şubat 2020
Gülen GGK toplantısında16 Şubat 2020
Aksa Akrilik, çevre uygulamalarıyla örnek oldu14 Şubat 2020
Vali Erol istihdamcı fabrikaları ziyaret etti14 Şubat 2020
Yalova Üniversitesi ile imzalar atıldı13 Şubat 2020
Organik tarıma destek var13 Şubat 2020
Yalova Kadın Girişimciler Kurulu TOBB'da12 Şubat 2020
Yalova bitkilerini koruyacaklar05 Şubat 2020
Garden Yalova ekonomiye fayda verecek31 Ocak 2020
GARDEN A.Ş'DE YÖNETİM DEĞİŞTİ31 Ocak 2020
Büyümemiş balığı tutmak yasak30 Ocak 2020
Su Ürünleri kanunu değişti28 Ocak 2020
Yalova'da Kooperatif sorunları masaya yatırıldı24 Ocak 2020
Hedef 1150 işçiye eğitim21 Ocak 2020
YTSO Kent Konseyi ile protokol imzaladı16 Ocak 2020
Meliha Akyol 'dan üreticileri destek09 Ocak 2020
Yalova'da Meracılık eğitimi verildi09 Ocak 2020
Subaşı’nda toplu sözleşme sevinci09 Ocak 2020
2019'da da Yalova ve Türkiye için çalıştık08 Ocak 2020
Eski Aksa öğrencileri tecrübelerini anlattı06 Ocak 2020
Staj başvuruları sona eriyor06 Ocak 2020
Parıldar Birlikleri denetledi03 Ocak 2020
Tarım çalışanları 4 B. oldu02 Ocak 2020
Engelliler için işbirliği yapacaklar01 Ocak 2020
YTSO Kadınlar toplandı01 Ocak 2020
Yerli ve milli gemiler gemileri incelediler28 Aralık 2019
YTSO TERSANELERDE28 Aralık 2019
İKP YALOVADA 2020'DE İŞSİZLİĞİ AZALTACAK26 Aralık 2019
Aksa Akrilik 50 şirket listesinde25 Aralık 2019
Ytso'dan Yalova Sütlüsüne tebrik21 Aralık 2019
KGK Akademi kuruluyor19 Aralık 2019
Geleceğin Tersanecileri sahada18 Aralık 2019
OSB 'LER DE 52.500 KİŞİ ÇALIŞACAK17 Aralık 2019
E-Dönüşüm ve E-Defter şart17 Aralık 2019
Engelli ve eski hükümlülere son çağrı16 Aralık 2019
Becan İKV kurulunda16 Aralık 2019
​ÇİFTLİKKÖYDE ARICILIK KURSU AÇILDI13 Aralık 2019
Organik Aronya yetiştirecekler13 Aralık 2019
Yalovada Hurma ve Ceviz fidanı dağıtıldı13 Aralık 2019
Yalovada Kooparatiflere destek veriyoruz13 Aralık 2019
Aksa 'dan öğrenciye yatırım desteği13 Aralık 2019
Besicilere destek başladı13 Aralık 2019
işkur 32 kişiye iş buldu10 Aralık 2019
Yalova’da 17 Bin Dekar Arazi Toplulaştırıldı09 Aralık 2019
Cemre tersanesi öğrencileri misafir etti06 Aralık 2019
Kadın kooperatifçiler fuara katıldı06 Aralık 2019
YTSO KGK BAŞKANI GENÇER ANKARADA03 Aralık 2019
YTSO Akademiden E-Devlet03 Aralık 2019
Becan Berlinde TATSO'ya katıldı03 Aralık 2019
277 iş yeri denetlendi02 Aralık 2019
LİMAK ENERJİ FİDANLARI BU KEZ BURSA’DA DİKTİ02 Aralık 2019
Aksa Akrilikten start Up ödülü30 Kasım 2019
İyi kivi üretenlere sertifika30 Kasım 2019
Yalova Üniversitesi’nden 2. Geleneksel Kariyer Zirvesi30 Kasım 2019
İŞ’TE KARİYER ARMUTLU'DA30 Kasım 2019
YALKİM OSB İPTAL28 Kasım 2019
Tarımdan ödeme çıktı25 Kasım 2019
Gül üreticilerine moral20 Kasım 2019
Kocadere de kiviler hasat edildi22 Kasım 2019
Kivi Yalova için 24 ayar altın18 Kasım 2019
İşkur Engelli ve eski hükümlülere iş verecek18 Kasım 2019
Enerji Çalışanları için ilk oldu18 Kasım 2019
​Yalova Bağımsız Denetçiler Derneği törenle açıldı18 Kasım 2019
Ortak akıl Deprem ve Kentsel Dönüşüm16 Kasım 2019
​Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği’nden Aksa Akrilik’e 50. Yıl Plaketi16 Kasım 2019
3600 acilen çözülmelidir14 Kasım 2019
​İŞKUR SPEED TEKSTİLİ DESTEKLEYECEK12 Kasım 2019
Festival geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı12 Kasım 2019
Arslanhan İşkur Genel Gurulunda11 Kasım 2019
SERMAYECİKLİ ÇİFTÇİLERE 140 BİN ADET ÇİLEK FİDESİ DAĞITILDI09 Kasım 2019
Kivilere bal arısı desteği08 Kasım 2019
Kişisel verileri koruyun06 Kasım 2019
Engelli ve İşveren buluşuyor06 Kasım 2019
Frezya Cafe Launge açıldı02 Kasım 2019
​Başkan Canbay, kivi hasadına katıldı31 Ekim 2019
TOBB TAHKİM KURDU30 Ekim 2019
Yalova'da Yonca tohumu dağıtıldı23 Ekim 2019
Subaşı Kivi Festivalinin 7.si düzenlendi20 Ekim 2019
227 kadın çiftçiye destek verdik19 Ekim 2019
İşkur 15 gence iş buldu17 Ekim 2019
Biber hasatı özel çocuklardan16 Ekim 2019
Kivi Festivali Mehmetçiğe16 Ekim 2019
Kocaelili çiftçiler Yalovada 14 Ekim 2019
YTSO'lu ya bayim olurmusun13 Ekim 2019
Altınova da Lavanta ektiler06 Ekim 2019
Ytso havaalanı için çözüm istiyor06 Ekim 2019
Tarım Sınavı başvuruları başladı02 Ekim 2019
Yalova dan Sakarya Fuarına katıldılar22 Eylül 2019
Meyve kurutma tesisini gezdiler22 Eylül 2019
İMES Yeşil OSB olacak21 Eylül 2019
Esnaf dost kapımızdır20 Eylül 2019
İşkur 328 işçi alacak15 Eylül 2019
Üniversite öğrencilerini işe soktular10 Eylül 2019
Sınav Ankara da yapılacak10 Eylül 2019
Yüzde Elli hibe verilecek09 Eylül 2019
OTİZM EĞİTİMİ VERİLECEK06 Eylül 2019
​Müsiad ’tan Vali Erol ’a ziyeret04 Eylül 2019
Yalova da köylü pazarı açıldı02 Eylül 2019
Av sezonu açıldı01 Eylül 2019

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH