Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

Şifa doğadan üretim Yalova dan
25 Şubat 2021
Şifası doğadan, üretimi Yalova kadınlarından’' projesinin açılışı yapıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından tıbbi, ıtri ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursu sertifika töreni ve ‘’şifası doğadan, üretimi Yalova kadınlarından’' projesi’nin açılışı yapıldı
 
Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Yalova Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü işbirliğinde 13 Kasım 2020 tarihinde açılan kursu başarıyla bitiren kursiyerlere yönelik sertifika töreni ve Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Programı kapsamında ‘’Şifası Doğadan Üretimi Yalova Kadınlarından Projesi” nin açılışı yapıldı.
 
İl Müdürlüğünde düzenlenen programa Vali Muammer Erol, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadrettin Doğan, Şube ve İlçe Müdürleri ile sertifika alacak kursiyerler katıldı.
 
‘’Şifası Doğadan Üretimi Yalova Kadınlarından Projesi” konu uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Seda Saçık proje hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdikten sonra Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma enstitüsü Müdürlüğünden Sevgi Poyraz’da projede yer alan bitkiler hakkında salonda bulunanlara bilgiler aktardı.
 
Kursiyerlerden Meral Evcin Özdemir de kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken kursun çok faydalı geçtiğini, çok önemli bilgi sahibi olduklarını ve devamını beklediklerini ifade etti.
 
İl Müdürü Suat Parıldar Tıbbi, Itri Ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tıbbi, ıtri ve aromatik bitki yetiştiriciliği için İl Müdürlüğümüzce saha çalışmalarında ortaya çıkan ihtiyaçlar gereğince planlanmış ve hayata geçirilmiştir. İl Müdürlüğümüzle, Yalova Halk Eğitim Merkez Müdürlüğümüzün işbirliğinde uygulamaya konulan kursumuz 13 Kasım 2020 tarihinde başlamıştır. Toplam 72 saat süren kursumuza 44 kursiyer kayıt yaptırmış, pandemi sürecinde  zaman zaman kesintiye uğrasa da 28 Ocak 2021 tarihinde sonuçlanmıştır. Kurs sonunda 25 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır.
 
Ülkemiz tıbbi, ıtri ve aromatik bitkiler bakımından dünyanın en zengin ülkelerinden birisidir. Ülkemiz florasında doğal olarak yetişen yaklaşık 12,000 kadar bitki taksonundan 3,750 tanesi endemik bir türdür. Ülkemizde yetişen yaklaşık 500 kadar bitki türünün 140’ının dış satımı  da yapılmaktadır.  Tıbbi ve aromatik bitkiler ihracatından yılda yaklaşık 150 milyon dolar gelir sağlanmaktadır. Ticareti yapılan tıbbi ve aromatik bitkilerden adaçayı, kantaron, oğul otu, mahlep, sumak, kuşburnu ve ısırgan vs. doğadan toplanarak, lavanta, fesleğen, anason, hardal, aronya, kapari, gül, safran, ekinezya gibi bitkiler de kültürü yapılarak üretilmektedir. Hazine Arazilerinin Düşük Bedelle Kullandırılması amacıyla 24.11.2017 tarih ve 30250 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan “379 sayılı Milli Emlak Genel Tebliği” ile hazine taşınmazları, hak sahibi olarak belirlenenlere aynı ilçe sınırları içerisinde çok yıllık bitkiler için 10 yıla, tek yıllık bitkiler için ise 5 yıla kadar taşınmazın rayiç bedelinin ‰ 1’i (binde biri) bedelle (TAB’lar için en fazla 1.000.000 m2 ’ye kadar) kiraya verilebilmektedir.
 
Yalova için tıbbı ve aromatik bitkiler konusunda, çiftçilerimizin hevesli ve istekli olması, gerek iç tüketimde gerek dış tüketimde taleplerin fazla olması, İlimizde bitkisel çay fabrikasının bulunması ve yetiştirilecek ürünlerin bu fabrikada işlenmesi ve uygulanacak projeyle bu işletme ile ilerleyen zamanlarda sözleşmeli üretim yapma imkanının olması, üretimde kullanılmayan tarım arazilerinin tıbbı ve aromatik bitki yetiştiriciliği için müsait bir yapıya sahip olması önemli avantajlar sunmaktadır.
 
Ayrıca İlimizde Bulunan Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Bölümünün bulunması bu konuda bilimsel araştırmaların yapılması ve çiftçilerimize yönelik eğitimlerin verilmesi, pazar payının ve ekonomik getirisinin yüksek olmasından dolayı ilimizde ormanlık alanda toplanan türlerin (Ihlamur, Defne, Kekik, Karayemiş vb.) yanında; Adaçayı, Altınotu, Tıbbi Nane, Aynısefa, Mürver ve Aronya gibi Tıbbi ve Aromatik bitki yetiştiriciliğinde kümelenme modeli ile ilgili olumlu sonuçların elde edilebileceği değerlendirilmektedir” dedi.
 
İl Müdürümüz ‘’Şifası Doğadan Üretimi Yalova Kadınlarından Projesi” ile ilgili yaptığı açıklamada ise; Projemiz ile Yalova’da yetiştirme imkanı bulunan, insanların sağlıklı yaşamında önemli rol oynayan tıbbi ve aromatik bitki üretiminin yaygınlaştırılarak insanlığın hizmetine sunulabilmesi konularında çalışmalar hedeflenmiştir.
Projemiz bu temel üzerinde Yalova’da yetiştirilecek tıbbi ve aromatik bitkilerin tanıtılması ve değerlendirilmesini sağlamak, kırsal alanda yaşayan kadınlara gelir kaynağı oluşturmak, kadınların istihdamına katkı sağlamak, uygun alanlarda tıbbi ve aromatik bitkilerin kültürel yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak, kadınların pazarlama becerilerini geliştirmek, kadın girişimcilerin tarımsal örgütlenmelerine imkan sağlamak, kadınlara düşük maliyetli ve modern tarım metotlarını uygulayabilecek imkanlar sunmak, örnek teşkil ederek, faaliyetlerin bu örnekler emsal alınarak yapılmasına zemin hazırlamak, yüksek arazi rantı karşısında tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğini sağlamak, ve sonuç olarak kadınların gelir seviyesini arttırmayı hedeflemektedir.             
 
Bölgedeki diğer kentlere göre İstanbul gibi büyük pazara yakınlığı ve kaliteli üretimi nedeniyle İlimiz önemli bir avantajı halen korumaktadır. Bu avantajları ile birlikte kadınların tarımsal üretimde elde edecekleri yenilikler ekonomik getiri anlamında hızlı bir büyüme oluşturacaktır. Projemiz özellikle tarım sektöründe niteliksiz işçi statüsünde çalışan kadınlara yeni bir iş alanı oluşturacaktır. Kırsal alanda kadın girişimciliğini teşvik etmek amacı doğrultusunda sosyal bir proje anlamı da kazanacaktır.
 
Projemizden, ilimizde yaşayan ve geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlayan ya da tarımsal faaliyetlere ilgi duyan kadınlarımızın, tarımsal bilgilerini artırmak, yeni çeşitlerle tanıştırmak, ekonomik değeri olan tıbbi ve aromatik bitkilerin hem kozmetik sanayinde hem de tıbbi alanda önemli yer teşkil eden türlerin yetiştiriciliğine sevk ederek, ekonomik anlamda kadınların ve ilimizin kalkınmasına katkı sağlaması beklenmektedir.
 
Proje girdi maliyetlerinin yüksek olmaması, yüksek işçilik gereksinimlerinin bulunmaması sebebiyle de çekici olan bir projedir.
 
Projede yer alan üretim konuları:Lavanta (lavandula angustifolia), -Toplam 1 dekar alanda 1 kadın çiftçi, Limon otu (lippia citriodora) -Toplam 2 dekar alanda 2 kadın çiftçi, Kara Mürver ( sambucus nigra) -Toplam 2 dekar alanda 2 kadın çiftçi olarak Yalova il/ilçe köylerinde belirlenen örnek ve önder girişimci, tarımda aktif rol oynayan 5 adet kadın çiftçimiz ile 5 da alanda demonstrasyon çalışması yapılacaktır.
 
Projede İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Sağladığı Katkılar:
 
Bu proje çerçevesinde; Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlükleri, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Yalova Ziraat Odası, Çiftlikköy Ziraat Odası, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve İŞKUR ile iş birliği içerisinde olunacaktır.
 
Bu proje çerçevesinde; Eğitim ve Yayım Çalışmaları, Tanıtım Toplantıları, Fide Bakım İşlemleri, Tarla demonstrasyonları, Teknik destek ve teknik geziler düzenlenecektir.
 
Seçilen kadın çiftçiler ile demonstrasyon parseli oluşturulacaktır. Tohum veya fide temini yapılacak olup toprak hazırlığı bakım işlemlerinin çiftçiler tarafından yapılması konusunda Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü personeli, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personeli ve Enstitü Müdürlüğü teknik personeli görev alacaktır.
 
Proje sonucunda yapılan çalışmaların detaylarını içeren 100 adet kitapçık bastırılarak ilgili yerlere dağıtılacaktır.
 
Çalışmalar basın bültenlerinde duyurulacaktır. Projenin 2. Yılında (2022) tarla parsellerine geziler düzenlenecek, ölçme, değerlendirme formlarıyla çalışmalar kayıt altına alınarak çeşitli teknik gezi organizasyonları ile ilginin ve katılımın yoğunluğuna göre projenin başarısı ve projeye olan talep ölçülmüş olacaktır
 
Proje Bütçesi 37.000 TL olup, yatırım kapsamına alınmıştır” ifadesini kullandı.
 
Ardından Vali Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadrettin Doğan ve İl Müdürü Suat Parıldar, kursiyerlere sertifikalarını ve İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediyeleri verdi.
                                                                                                                     
 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
YTSO okul yardımı yaptı24 Eylül 2021
​Gül’e Faturamatik ten ödül24 Eylül 2021
Aksa Akrilikte staj yaptılar23 Eylül 2021
​Bitki işleme eğitimi aldılar23 Eylül 2021
YTSO 'yu tebrik ederim22 Eylül 2021
SGK yapılandırmasını kaçırmayın22 Eylül 2021
Limak leylekler için temizledi22 Eylül 2021
Kadınlara kredi verecekler22 Eylül 2021
​5. ARONYA HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ21 Eylül 2021
Validen YTSO'ya tebrik20 Eylül 2021
​Yapılandırma devam ediyor17 Eylül 2021
​Okullara 128 işçi yerleşti16 Eylül 2021
YTSO PSB Anatolia'da14 Eylül 2021
MÜSİLAJ HEYETİ YALOVA'DA09 Eylül 2021
​Aronya Kivi tescillendi09 Eylül 2021
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak07 Eylül 2021
​Çiftlikköy Entech fuarında04 Eylül 2021
Yalova İMES OSB önce esnaf dedi04 Eylül 2021
Yeni bina ihtiyaçları karşılayacak04 Eylül 2021
Yalova kivisi tescillendi04 Eylül 2021
​Balık İndirme iskelesi kurulacak03 Eylül 2021
Akkim birinci oldu03 Eylül 2021
​Aronya hastı yapıldı03 Eylül 2021
Midye çiftliklerine inceleme03 Eylül 2021
BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ01 Eylül 2021
BALIKÇILARA İKİ KAT ÖDEME YAPILACAK01 Eylül 2021
​Organik gübre üretildi29 Ağustos 2021
Yalova da araç sayısı arttı27 Ağustos 2021
Meltem Engin ASİAD başkanı oldu26 Ağustos 2021
​Yalova dan eyleme gittiler21 Ağustos 2021
Aronya 24 ayar altın21 Ağustos 2021
​Armutlu TürkTraktör dedi20 Ağustos 2021
Avrasya OSB göz dolduruyor19 Ağustos 2021
​TAPDK eğitimi aldılar18 Ağustos 2021
Kivi projesi devam ediyor12 Ağustos 2021
İlk misafir Hisarcıklıoğlu11 Ağustos 2021
​DowAksa iyiler arasında10 Ağustos 2021
Aronya para kazandıracak04 Ağustos 2021
​Bakan Varank Yalova İMES OSB’de02 Ağustos 2021
Yalova İmes OSB ve Üniversite imza attı 01 Ağustos 2021
​Varank ilk kaynağı yaptı01 Ağustos 2021
Bakan Varank Altınova da temel attı01 Ağustos 2021
Köylüleri uyardı26 Temmuz 2021
Ata tohumuna sahip çıkıyoruz26 Temmuz 2021
​Kurtuluşu ve bayramı kutluyorum17 Temmuz 2021
​İşkur Yalova Aksa ya işçi yerleştirdi15 Temmuz 2021
Aksa dan İltema ya destek12 Temmuz 2021
​Akkim dergi çıkarttı12 Temmuz 2021
2021 projeleri toplamı 242,4 Milyon TL10 Temmuz 2021
Yalova kivisi işaretlenecek08 Temmuz 2021
​Becan Yassıada’ya gitti07 Temmuz 2021
Memur Zam istedi07 Temmuz 2021
Yalova Aronyası tescillendi06 Temmuz 2021
​Aksa Akrilik ve Akkim Kimya Fortune 500’de02 Temmuz 2021
YALOVA DA ARAÇ ARTTI YOLLAR AYNI29 Haziran 2021
Enerjide tasarruf edin26 Haziran 2021
Müsiad Nevten de25 Haziran 2021
Ali Faik Aydın KUMSAN Döküme danışman oldu25 Haziran 2021
​Termal turizmin öncüsüdür24 Haziran 2021
​KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİMAK ENERJİ’NİN21 Haziran 2021
​Hibe ve kredilerde sıkıntı var17 Haziran 2021
​İşkur Yalova toplandı15 Haziran 2021
Yalova Üniversitesi bilim adamı listeye girdi16 Haziran 2021
Gambiya dan Yalova ya geldiler16 Haziran 2021
Küçükbaş ödemesi yapılacak16 Haziran 2021
​ICONSEC YALOVA DA KONUŞULDU07 Haziran 2021
YTSO online TOBB kongresinde06 Haziran 2021
​Tarım ve hayvancılığı büyüteceğiz01 Haziran 2021
​Akkim Kimya ve Akcoat İSO 500 de28 Mayıs 2021
Aksa ilk 500 de28 Mayıs 2021
Yalova da 25 bin fide dağıttılar23 Mayıs 2021
Arılar için bisiklet sürdüler20 Mayıs 2021
​Arıların görevi çok büyük20 Mayıs 2021
​KOSGEB ten KOBİ lere pandemi desteği19 Mayıs 2021
Elektrik faturası internetten ödenecek01 Mayıs 2021
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN01 Mayıs 2021
İşçi Bayramını kutluyorum01 Mayıs 2021
Organik gübre dağıtıldı30 Nisan 2021
Çiftçiye fide dağıtıldı28 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI27 Nisan 2021
Taklit ve tağşiş cezaları arttı20 Nisan 2021
​Kivili komposto sirke ve turşu yapıldı19 Nisan 2021
Yalova da 1100 dönüm ihaleye çıkıyor17 Nisan 2021
Koronavirüsü etkisiz hale getiren iplik üretildi16 Nisan 2021
Salman suçsuzum dedi14 Nisan 2021
Hayvan pasaportu dijitalde13 Nisan 2021
METYAP başkanı yerinde inceledi09 Nisan 2021
METAP Yalova da yapıldı08 Nisan 2021
Limak Enerjiye yeni belge09 Nisan 2021
Akkim'e Platin Ödülü verildi07 Nisan 2021
Amerika ya ihracata Aksa desteği06 Nisan 2021
YTSO Hizmet sektörüne destek istedi05 Nisan 2021
Yalova da Hibe tohum dağıtıldı04 Nisan 2021
​YÜGİM Endüstriyi konuştu31 Mart 2021
Suni tohumlama yapılacak 29 Mart 2021
YTSO ve İş bankası anlaştı28 Mart 2021
Kivili lokum ve sucuk yaptılar23 Mart 2021
​Erdoğan Çiftlikköy için imzaladı21 Mart 2021
Akademik çalışmalara İşkur ödeme yapacak17 Mart 2021
Engelliler e-devletten başvurabilir16 Mart 2021
YTSO Tersane denetiminde15 Mart 2021
​170 hayvana çoban oldu09 Mart 2021
Baldan krem üretti09 Mart 2021
Akkim USK Kimya’yı satın aldı09 Mart 2021
Yalova da 5 tarım projesi başlıyor07 Mart 2021
Denetçiler ilk semineri düzenledi05 Mart 2021
Yalova da Çiftçiye fasulye dağıtıldı03 Mart 2021
Çiftçiler TERBİL kullanın02 Mart 2021
Sulama yatırımına hibe veriliyor01 Mart 2021
Vakıf Katılım ve YTSO imzaları attılar01 Mart 2021
Aksa 6.cı ödülünü aldı26 Şubat 2021
Kocadere ye çöp merkezi istemiyoruz25 Şubat 2021
Muhasebeciler günü kutlu olsun01 Mart 2021
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020
Arıcı sorunları tartışıldı26 Eylül 2020
İyi Kivi eğitimi aldılar26 Eylül 2020
400 TYP kurası çekildi23 Eylül 2020
Esnafa destek olduk23 Eylül 2020
Ak-Kim e mahkeme izin vermedi15 Eylül 2020
Su ürünleri değerlendirildi12 Eylül 2020
Toplantılar internetten yapılacak09 Eylül 2020
yalova da Karma Osb istemiyoruz07 Eylül 2020
ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR07 Eylül 2020
Uedaş 'tan Yalova'ya 10 Milyon liralık yatırım03 Eylül 2020
İSG eğitimleri devam ediyor03 Eylül 2020
PARILDAR BALIKÇILARI DENİZE UĞURLADI01 Eylül 2020
YALOVA İMES OSB'YE KOVİD BELGESİ VERİLDİ31 Ağustos 2020
Aronya hasatı başladı29 Ağustos 2020
BALIK AV SEZONU 1 EYLÜLDE BAŞLIYOR29 Ağustos 2020
İş garantili kurslar başlıyor27 Ağustos 2020
Akkök Fabrikalarında Covid19' sıkı önlem24 Ağustos 2020
YALOVA DA OSB LER DE BECERİKSİZLER20 Ağustos 2020
​İspanyol Balıkçılık Yalova ‘da20 Ağustos 2020
Altınova da tarım ortaklığı olacak19 Ağustos 2020
ELEKTRİKTE YEŞİL DÖNEM BAŞLADI15 Ağustos 2020
Yalova da Covid19 Maskeleri üretiliyor14 Ağustos 2020
Aronya toptan 85 lira10 Ağustos 2020
Yalova İmes temel atacak09 Ağustos 2020
YTSO 'dan Ticaret Sicil Gazete ilanları alınacak15 Temmuz 2020
LİMAK 8 MİLYONLUK FATURA TAKSİTLENDİRDİ09 Temmuz 2020
Yalova Aronya merkezi olacak06 Temmuz 2020
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya dan büyük başarı03 Temmuz 2020
Altınova Tersaneleri çok önemlidir01 Temmuz 2020
Turizme yalova da İşkur desteği29 Haziran 2020
Bakan Pakdemirli’den Yalova’ya Övgü16 Haziran 2020
LİMAK ENERJİ FATURALARI ÜÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK16 Haziran 2020
Altınova'da 167 Bin fide dağıtıldı15 Haziran 2020
İşkur başvuruları başladı10 Haziran 2020
Aksa Akrilik 'e bu senede büyük ödül09 Haziran 2020
Kargo şirketlerine uyarı05 Haziran 2020
Becan Blomberg HT de konuştu01 Haziran 2020
İşkur maaşları sıraya koyuldu29 Mayıs 2020
​YALOVA İMES ALT YAPIYA BAŞLADI22 Mayıs 2020
Becan TOBB Ekonomi Buluşmasına Katıldı22 Mayıs 2020
Biçerdöverlere kural getirildi19 Mayıs 2020
Türkiye tarım ülkesidir14 Mayıs 2020
Süs bitkilerinin yüzü güldü13 Mayıs 2020
İşkur Nakdi Ücret paralarını ödüyor08 Mayıs 2020
EVLERDE ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 17 ARTTI01 Mayıs 2020
Emekçilerin alınteri önemlidir30 Nisan 2020
Akkim’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü30 Nisan 2020
Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun30 Nisan 2020
YTSO HALKBANKASI İLE DE ANLAŞTI29 Nisan 2020
YTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ DESTEĞİ29 Nisan 2020
Ytso başkanıda Bankaları uyardı19 Nisan 2020
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE SÜREÇ HIZLANDI17 Nisan 2020
Kesme çiçekler pazarda satılacak12 Nisan 2020
PAZAR YERİ CUMHURİYET MEYDANINA KURULACAK03 Nisan 2020
Limak çalışmalarına devam ediyor03 Nisan 2020
Akkök Holding çalışan çıkartmaycak02 Nisan 2020
Akkim rafları boş bırakmayacak01 Nisan 2020
İş dünyası desteklenmeye devam edilmeli31 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğine yoğun ilgi30 Mart 2020
​UEDAŞ HİZMET SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRDİ26 Mart 2020
Yalova Sağlığa 57 işçi alınacak26 Mart 2020
​BALON BALIĞINDA AVLANMA YASAĞI KALDIRILDI25 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanın25 Mart 2020
Ekonomik paket can suyu olacaktır24 Mart 2020
Aksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı24 Mart 2020
Tarımda başvurular uzatıldı23 Mart 2020
E-Çiftçi faaliyete geçti18 Mart 2020
​GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK EĞİTİMİ VERİLDİ16 Mart 2020
KKDYP 13. ETAP HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI14 Mart 2020
YTSO KARABORSACILARI UYARDI14 Mart 2020
Tüm servis araçlarını ilaçlatıyoruz13 Mart 2020
Arı sütü eğitimi aldılar13 Mart 2020
Sayıştay başkanı Yalova'ya geliyor09 Mart 2020
Tanır uyardı Vergi Türkiyeyi geliştirir07 Mart 2020
Yalova'da Tarımda büyük yatırımlar yapılacak09 Mart 2020
Endonezya ile iş yapın07 Mart 2020
Altınova büyüyüp gelişiyor03 Mart 2020
YAÜ'de geri dönüşüm günleri 03 Mart 2020
Valinin misafirleri Defterdar ekibi oldu25 Şubat 2020
İMES YALOVA OSB'DE 21 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK28 Şubat 2020

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH