İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > SİYASET

SAYIŞTAY YOLSUZLUK BULAMIYOR AKP BULUYOR
09 Nisan 2018
CHP Yalova il ve ilçe Belediye başkanları çalışmalarını açıklayarak Ak Parti’nin eleştirilerine cevap verdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
CHP'YE HAKARET EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Burada söz alan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti’nin eleştirilerinin temelinde anket sonuçlarında 8 puan önde çıkmasının yattığını dile getirdi. Salman, “Korku dağları sarmış” dedi.

CHP Yalova İl Teşkilatı, AK Parti Yalova İl Teşkilatı tarafından gerek Yalova Belediyesi ve gerekse CHP’ye yönelik eleştirilere gövde gösterisi yaparak cevap verdi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve CHP’li içe ve belde belediye başkanları tek tek söz alarak icraatlarını anlattılar. Chp Yalova İl Başkanı Ertan Şener söz aldı.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’in sözlerine cevap veren Şener, “AK Partililer bizi eleştirmiş. Biz eleştiriye her zaman açığız. Ancak AK Parti Milletvekili bize milletle dalga geçen bir partinin mensupları dedi. Bu hoş bir söz değil. Biz CHP’ye kimsenin hakaret etmesine izin vermeyeceğiz.

Siz ülkeyi içerisine düşürdüğünüz durumundan bahsetmeyeceksiniz. Halkı yoksulluğa esnafı borç batağına sürükleyeceksiniz. Sonra da bize milletle dalga geçen partinin mensupları diyeceksiniz. Kimin halkı aldattığını, kimin iktidarda kalmak için aldatıldığını da halk çok iyi biliyor” dedi.

Belediye başkanları çalışmaları anlattı 

İl Başkanı Ertan Şener’in konuşmasının ardından CHP’li belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları da sırayla söz alarak mevcut durumlarını özetlediler.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Borç batağında devraldığımız Çınarcık Belediyesini kasasında para olan bir belediye haline getirdik. Şu an borcumuz yok” dedi.

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman da söz alarak, “9 yıldır belediye başkanlığını sürdürdüğüm beldede en büyük ihtiyaçlardan birisi durumundaki arıtmayı belediyemiz öz kaynakları ile hayata geçirdik. Alt ve üst yapıda birçok hizmet ürettik” diye konuştu.

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal ise, “Görevi devraldığımızda beldede neredeyse hiçbir hizmet yapılmamıştı. 6 milyon TL gibi düşük bir bütçe ile söz verdiğimiz yatırımların %90’ını yerine getirdik” dedi.​

HER YIL AYNI BOŞ SÖYLEMLER

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti tarafından yapılan 2017 Denetim Raporunun değerlendirme toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. “4 yıldır aynı boş söylemleri dinliyoruz” diyen Başkan Salman; “Her yıl vatandaşlarımız bunların temcit pilavı gibi aynı şeyleri zırvalamasından, biz aynı şekilde bunlara cevap vermekten bıktık usandık. Ama ne yazık ki ‘Metal Yorgunluğunun’ en güzel örneğini sergileyen bu arkadaşlar aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan bıkmadılar” dedi. 

4 Yıldır Tek Hedefleri Ne Yaparız da Halk ile Arasını Açarız
“Her yıl gerçekleştirilen, görevi ve yetkisi sadece tavsiyelerde bulunabilmek olan Denetim Komisyonu sonrasında bire bir örtüşen açıklamalarla vatandaşlarımızın karşısına çıkıp sadece ve sadece oturdukları yerden sallayarak karalamaya, çamur atmaya çalışıyorlar” diyen Başkan Vefa Salman; “4 yıldır tek bir hedefleri var halkımız ile aramı açmak. Başara biliyorlar mı? Tabi ki hayır. Çünkü gerçekler ortada. Her yıl üzerine basa basa söylüyoruz. Bizi bu ülkenin, bu devletin, bu konuda eğitim almış konusunun uzmanı Sayıştaş Denetçileri denetliyor. Ocak ayında yine gelerek 2017 yılı denetimlerini gerçekleştirdiler. Bu denetimlerden bize sıkıntı çıkmıyor. AK Partinin ‘Prof. Uzman Denetçileri’ belediyeyi yerden yere vuruyor. Utanmasalar Sayıştaş Denetçileri işini bilmiyor diyecekler. Bence genel merkezleri bu üç arkadaşı uzman denetçi olarak işe alsın” dedi.

Siz Önce 2014’ün İlk 5 Aynın Hesabını Verin
Belediye Başkanı Vefa Salman açıklamalarını şöyle sürdürdü; “ 2009 seçimlerinden sonra bu belediyenin borcunun 81 Milyon TL olduğunu açıklamadılar mı, broşür dağıtmadılar mı ?

Biz belediyeyi hangi şartlarda aldık vatandaşlarımıza bunu daha önce açıkladık. 2013 yılı sonunu baz alarak yaptıkları açıklamayla sadece kendilerine güldürüyorlar. Biz belediyeyi 2014 Ocak ayında devir almadık. Haziran ayında devir aldık. Şimdi onlara diyorum ki eğer partinizin adındaki gibi adaletliyseniz çıkın 2014 yılının ilk 5 ayında yani seçim döneminde bu belediyeyi ne kadar borçlandırdınız açıklayın. AK Partinin bu belediyeye yükü 107 milyon 797 bin liradır. Bugün ki borç 161 milyon 063 bin liradır. Fark 53 milyon 266 bin liradır. Yani bizim 4 yılda yapmış olduğumuz borç bu kadardır.”

Vatandaş Borcunu Ödeyemiyor
Sözlerini basın toplantısında basına yansıtılan ithamlara karşılık vererek sürdüren Başkan Salman; “Yalova’da değil ülkede şuan bir deprem var. Bunun adı ekonomik deprem. Tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de vatandaşlarımız ekonomik koşullar nedeniyle ödeme zorluğu çekmekte. Ödeme yapılması için gerekli yasal bütün girişimler yapılmasına rağmen vatandaşlarımız borçlarını ödeyememekte. Ödeyebilecek olanlarda devlet nasılsa af çıkartıyor demekte ve ödememekte. 4 yılda 4 af çıkartırsanız olacağı bu. Yalova’nın nüfusu artmakta. Buna bağlı olarak hizmet ettiğimiz saha genişlemekte. 4 yılda 200’e yakın proje ürettik. Vatandaşımıza bizden önceki dönemde sunulan birçok hizmeti 2 - 2,5 katına çıkarttık” dedi.

SGK’ya Neden Borçluyuz Acaba?
“SGK yaptığı bir resmi açıklamada alacağının %82’lik oranının belediyelerde olduğunu söyledi” diyen Başkan Salman; “Tüm kamuoyunun bildiği üzere mülkü belediyemize ait ama kullanımı belediyemizde olmayan bir binamızı SGK’ya vererek bu borç yükünden belediyemiz kurtulacaktı. Bu binamızı şimdi Emniyet Müdürlüğü kullanıyor yani sadece adı belediyenin olan bir bina. Hepinizin malumunca bu teklifimiz Mecliste AK Parti oylarıyla ret edildi. Gerekli yasal süre içerisinde bizde müracaatımızı yaparak bu borcu taksitlendirdik. Böylelikle belediyemize bu konuda bir de sevgili AK Partili Meclis üyelerimizin kıyağı olarak 26 milyon 500 bin liralık faiz yükü bindirildi. Anaparayı da ilave edersek 31 milyon liralık borcumuz silinecekti. Yeri gelmişken belirtmekte de fayda var belediyenin mülkü satılmasın denebilir. Bizim 4 yılda belediyeye ait satışmış olduğumuz mülklerin toplam bedeli geçtiğimiz dönemde satışı yapılan bir Arberetum arazisi dahi etmemektedir” dedi.

46 Aydır Ödenince Moralleri Bozuldu
“2014 yerel seçimlerinde belediyenin ne kadar çok borcu olduğunu gayet iyi bilen bu zatı muhteremler 2 ay sonra maaş ödeyemez söylemleriyle dolaştılar sokaklarda” diyen Başkan Vefa Salman sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu söylemlerinin üzerinden 46 ay geçti. Bu süreçte çalışanlarımızın maaşları ödendi. Tabi biz birileri gibi şov yapıp pastalar keserek maaş ödemediğimiz için bunu çokta dillendirmedik. İşçilerimizle iki tane sözleşme yaptık. İkisinin de başlamasıyla bitmesi bir oldu. Kimseyi aylarca oyalamadık. Yüksek hakeme göndermedik. Bunları yapanlar sizlersiniz. Bizi kendinizle karıştırmayın belediyemizde 3 aydır maaşını almamış personelimiz bulunmamaktadır. Pinokyoluk yapmayın. Unutmayın siz emekli ettiniz emekli ikramiyesini biz ödedik. Yıllardır işçi ikramiyesini alamamış işçilerimiz vardı hepsini kendilerine ödedik. Biz değil siz aylarca personele maaş ödemediniz. Lütfen kendinizle bizi karıştırmayın.”

Taşeron Sayısı 724 Değil
Komisyon üyelerinin inceledikleri evraklardan dahi bi haber olduğunu belirten Başkan Salman; “Yalova Belediyesi’nin taşeron işçi sayısı 724 değil 631 kişidir. Biz devir aldığımızda 425 kişiydi. Mezarlık hizmetleri personeli belediye personeli değildi 30 kişi bu nedenle işe alındı. Hizmet Masaları personeli hülle yoluyla çalışıyordu 16 kişi belediye bünyesine geçti. Güvenlik bulundurmak zorunlu hale getirildi 25 kişi istihdam edildi. Bu neden zorunlu olarak 71 kişi işe alındı. 4 yılda işe aldığımız kişi sayısı 135’tir. 4 Yılda Yalova’nın nüfusu 40 bin kişi arttı” dedi.

Yemekler Kime Verildi Gayet Açık
Başkan Salman, AK Partililerin son iki yıldır temsili ağırlama giderlerine takılmış durumda olduklarını belirterek şunları dile getirdi; “Yalova büyüyor. Yalova büyürken Yalova’yı da güzelleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarda takdir topluyor kuruluşlarca ödüllendiriliyoruz. Buda beraberinde Yalova’ya olan ilgiliyi arttırıyor. Yerli ve yabancı bazda birçok konuğu kentimizde ağırlıyoruz. Oradaki faturalarda da o yemeklerin nerede yendiği, kimlere verildiği açıkça yazıyor. Günlük olarak 200 aileye sıcak yemek gidiyor. Ayrıca kamu yararına çalışan derneklere, STK’lara, spor kulüplerine, Muhtarlarımıza, İmamlarımıza, Emekli Öğretmenlerimiz bu kalemden ağırlanmakta. Karşılaştırma yapmak isterlerse arkadaşlar misafirleri geldiğinde oralara gidip birlikte yemek yiyip sonunda ne kadar hesap verecek bunu deneyebilir. Sonuçta kamuya açık alanlar buraları. Gizli saklı yerler değil.”

2013 Yılında Temsili Ağırlama Gideri 4 Milyon Lira
“Bizi eleştirenlerin bu kaleme 2013 yılında harcadığı para 4 milyon lira” diyen Başkan Salman; “Kavurmalı pilavları, trilyonluk faturaları çabuk unuttular. 2017 yılında 3 milyon 560 bin lira olan bu rakam 2013 yılında 4 milyon liradır” dedi. 

Araç Parkımızı 2,5 Katına Çıkarttık
“2014 yılı sonuna kadar Yalova Belediyesi bünyesinde verilen tüm hizmetler kiralık araçlarla sağlanmaktaydı belli ki bu zatı muhteremlerin bundan haberi yok” diyen Başkan Salman; “Öncelikli olarak atıl olarak kenarda duran araçlarımızı bakım onarımdan geçirerek hizmete soktuk. Daha sonra hibe olarak araçlar alarak bünyemize kattık. Son olarak da yeni araçlar satın alarak geride kalan 4 yıllık süreçte araç parkımızı 2-2,5 kat büyüttük. Buna rağmen bazı noktalarda mevcut araçlarımız yetişemediği için araç takviyesi yapılmakta. Gelişen araç parkuru ve yapılan hizmetleri göz önüne aldığımızda sağlıktan - mezarlık hizmetlerine, su kanal hizmetlerinden – fen işlerine, zabıtandan – trafik hizmetlerine kadar birçok alanda araçlarımız görev yapıyor tabi bu görevler yerine getirilirken araçlar da su ile çalışmıyor” dedi.

Yerel Medyaya 195 bin TL Kazanç Sağlandı
“Kentimizde bu işi resmi şekilde yapan mesleği gazetecilik olan kurum ve şahıslar ile 2014 yılından beri düzenli olarak çalışmaktayız, desteklemekteyiz” diyen Başkan Salman; “Ben gazetecilik mesleğinin içinden gelen ve bu işin zorluklarını en iyi bilen kişilerden bir tanesiyim. Bir günlük gazetenin, bir haftalık gazetenin nasıl emek harcanarak çıkarıldığını çok iyi biliyorum. Bu sebeple 2014 yılından beri medyamızı destekliyoruz. 2017 yılı içerisinde yerel medya kuruluşlarımıza 195 bin TL reklam bedeli ödenmiştir. Biz medyamızı destekliyoruz. Desteklemeye de devam edeceğiz. Bunu basınımıza anlatmaya gerek yok bire bir biliyorlar. Bizi onlara şikayet etmeye çalışmakta zaten şark kurnazlığından başka bir şey değil” dedi.

Yarkadaş’a 4 bin 600 lira Ödendi
İddialar sonrasında konuyla ilgili detaylı bilgi aldığını belirten Başkan Salman; “İstanbul Milletvekilimiz Barış Yarkadaş Gerçek Gündem adlı haber sitesini kuruyor daha sonra site ile ilgili yönetimde dahil olmak üzere her şeyi çalışanlara bırakıyor. Hatta son olarak sayın vekilimiz kendi adına olan şirketin faaliyetini de sonlandırıyor. Kaldı ki şöyle de bir durum var bu site 2017 yılı içerisinde 9 adet fatura kesiyor bu faturalara karşılık olarak belediyemizden bu firmaya 4 bin 600 lira ödeme yapılmıyor. 2018 yılı içerisinde de kendileriyle hiçbir reklam ya da haber çalışması da yapılmıyor” dedi.

Siz Önce İki Birliğin Durumunu Açıklayın
Şirket hesaplarına da değinen Başkan Salman; “Şirketlerin durumu 2014 yılı ile mukayese dahi edilemeyecek kadar iyi. Zaman zaman bunu paylaşıyoruz. Yasal olarak kendilerinin böyle bir yetkisi yok. Bunu bildikleri halde maksat bağcıyı dövmek olduğu için gündeme getiriyorlar. Şirketlerin denetim yetkisi Sayıştay Denetçilerinin. Onlarda tıpkı belediyemiz gibi işin gerçek uzmanlarınca denetlenmekteler. Çok veri paylaşmaya meraklılarsa yönettikleri iki tane birlik var mesela onların personel durumlarını gelir giderlerini kamuoyuyla paylaşsınlar” diye konuştu.

Halen Telefon Faturamı Kendim Ödüyorum
“Göreve geldiğimde halkımıza dedim ki kendi faturamı kendim ödeyeceğim dedim” diyen Başkan Salman; “Geride kalan 46 aydır aynı şekilde devam ediyorum. Kendi cep telefonu faturamı kendim ödüyorum. Yurtdışına çıktığım ziyaretlerin büyük bir çoğunluğunu yine kendi cebimden karşılıyorum. Geçmiş dönemle bu dönem arasında bu iki kalemin kıyaslamasını bile yapmanız birçok sorunuza cevap bulmanızı sağlar” dedi.

Halkımız Diyor ki; Veda Yok Vefa’ya Devam.. Korkuyorlar!
“Son olarak bundan 10 gün önce farklı bir konuda görüşümü almaya gelen günlük gazetelerin emektar muhabirlerine yazmayın ama 10 gün içinde Ak Parti açıklama yaparak bana sallayacak dedim” diyen Başkan Salman; “Neden böyle diyorsun Başkan diyeceksiniz çünkü anket yaptırdılar kendilerindeki ankette de 8 puan öndeyim. Telaş ve korkuyla yine saldırmaya başlayacaklar dedim. Yaptıkları toplantı benim beklediğim ve öngördüğüm bir toplantıydı. Onun için yadırgamadım. Ama şunu iyi bilsinler ‘Veda Yok Vefa’ya Devam’ bunu ben değil halkımız söylüyor” dedi.       Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Altınova’dan Binali Yıldırım’a tam destek02 Haziran 2019
Yalova'dan Binali Yıldırım'a destek30 Mayıs 2019
Başkanlardan Bakan Kurum'a ziyaret14 Mayıs 2019
Oral misafirlerini ağırlıyor13 Mayıs 2019
Muğlim Bağatar başkan Oral'ı tebrik etti08 Mayıs 2019
Altınova'da Mayıs Meclisi başladı03 Mayıs 2019
Salman Kılıçdaroğlunu ziyaret etti.03 Mayıs 2019
Sri Lanka'daki Terör Saldırıları Caniliğin ve Terörün Vahşi Örneğidir25 Nisan 2019
MHP YALOVA TEŞKİLATI ANTALYA'DAYDI23 Nisan 2019
Vatan Partisinden Kılıçdaroğlu'na destek22 Nisan 2019
MUHTARLAR SALMAN’I TEBRİK ETTİ20 Nisan 2019
​BAŞKAN SALMAN KANDİLİ KUTLADI20 Nisan 2019
Yalova Belediyesinde Müdürler belli oldu22 Nisan 2019
Yalova'da Cumhur ittifakına bağlıyız18 Nisan 2019
Vefa Salman 5 yardımcısını açıkladı18 Nisan 2019
Muhtarlar Soyer'i tebrik etti17 Nisan 2019
SALMAN TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR18 Nisan 2019
​Başkan Oral’a ziyaretçi akını17 Nisan 2019
Miniklerden Başkan Oral'a ziyaret 17 Nisan 2019
​Müftülükten Oral’a ziyaret17 Nisan 2019
Vali Erol başkan Salmanı tebrik etti15 Nisan 2019
Bayraktepe Muhtarı kolları sıvadı15 Nisan 2019
AK PARTİ ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISINA FETÖ CEZASI15 Nisan 2019
KOMİSYONLARA AK PARTİ DAMGASI VURDU14 Nisan 2019
Taşköprü Belediyesine Genel başkan geldi12 Nisan 2019
Eski başkanlardan Soyer'e tebrik15 Nisan 2019
SP'Lİ KAÇAR CHP'Lİ SALMAN'I ZİYARET ETTİ 14 Nisan 2019
SOYER ZAFERİNİ VATANDAŞLARLA PAYLAŞTI14 Nisan 2019
Esenköy meclisi toplandı12 Nisan 2019
Kaymakamdan başkan Soyer'e tebrik12 Nisan 2019
Çiftlikkköy meclisi görev taksimi yaptı13 Nisan 2019
Chp Yalova'dan Ysk'ya seslendi12 Nisan 2019
Meclis üyeleri mazbatalarını aldı12 Nisan 2019
Belediye kazanan Saadet toplandı12 Nisan 2019
Başkan Tokat'a yoğun ilgi12 Nisan 2019
NUMAN SOYER ÇINARCIK BELEDİYESİNİ DEVR ALDI09 Nisan 2019
ÇİFTLİKKÖY ARTIK KABUĞUNU KIRMIŞTIR09 Nisan 2019
HALİT GÜLEÇ YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI09 Nisan 2019
SALMAN MAZBATASINI ALDI08 Nisan 2019
Silpagarın icraatlarını takip edeceğiz08 Nisan 2019
TAVŞANLI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ09 Nisan 2019
MHP YALOVADA BAŞARILI OLDU08 Nisan 2019
ÖZTABAK VEDA ETMEDİ08 Nisan 2019
ERBAKAN YALOVA'YA GELDİ05 Nisan 2019
SİNAN ACAR MAZBATASINI ALDI07 Nisan 2019
SİLPAGAR MAZBATASINI ALDI06 Nisan 2019
METİN ORAL MAZBATASINI ALDI06 Nisan 2019
BAŞKAN TOKAT ARMUTLUDA GÖREVE BAŞLADI08 Nisan 2019
BİRKAN ARMUTLUYA VEDA ETTİ08 Nisan 2019
TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİNDE DEVİR TESLİM OLDU08 Nisan 2019
SOYGÜZEL İL GENEL BAŞKANI OLDU08 Nisan 2019
Vefa Salman Tebrikleri kabul ediyor08 Nisan 2019
Altınovalılar piknikte buluştu08 Nisan 2019
BAŞKAN YARDIMCISI GÜNER VEDA ETTİ06 Nisan 2019
Oral kurban kestirdi mevlid okuttu05 Nisan 2019
Metin Oral mazbatasını aldı05 Nisan 2019
ÖZATA METİN ORAL'I TEBRİK ETTİ05 Nisan 2019
Oral’a ziyaretçi akını05 Nisan 2019
Erbakan Yalova’ya Geliyor04 Nisan 2019
Yasemin Fazlaca yalan söylüyor03 Nisan 2019
Oral kutlamaları kabul ediyor01 Nisan 2019
Ak Parti Yalova'da sonuçlara itiraz etti02 Nisan 2019
METİN ORAL 4.CÜ DEFA BAŞKAN OLDU02 Nisan 2019
PERSONEL SİLPAGARI TEBRİK ETTİ03 Nisan 2019
UYUM FİDANLARI DİKİLDİ04 Nisan 2019
Yalova'da Oylar yanlış yazılmış02 Nisan 2019
SEÇMEN YALOVA'DA VEFA SALMAN DEDİ01 Nisan 2019
SEÇMEN YALOVA BELDELERİNDE SÜPRİZ YAPTI01 Nisan 2019
YALOVA'DA 4 İLÇE AK PARTİ DEDİ01 Nisan 2019
Saadet Başkanları oyunu kullandı31 Mart 2019
SİLPAGARA BAŞARILAR DİLERİM01 Nisan 2019
YALOVA SANDIĞA GİDİYOR30 Mart 2019
İyi Parti Çiftlikköy 'de yürüdü30 Mart 2019
GÜLER'İN 32 PROJESİ VAR27 Mart 2019
SUBAŞI HALKI İFTİRACILARA CEVABI VERECEK29 Mart 2019
YENİLECEKSEN ŞEREFİNLE YENİL SALMAN29 Mart 2019
YALOVA SKANDAL DEĞİL EĞİTİM ŞEHRİ OLSUN29 Mart 2019
Salman Projelerini Anlattı29 Mart 2019
MUĞLİM BAĞATAR'DAN YALOVA İÇİN HODRİ MEYDAN 29 Mart 2019
SALMAN 3 MAHALLE GEZDİ28 Mart 2019
ROMAN VATANDAŞLARA ÖZTABAK 'TAN MÜJDE27 Mart 2019
CHP DEN AK PARTİYE AÇIKLAMA27 Mart 2019
ALTINOVA DAHA DA İLERİYE GİDECEK27 Mart 2019
Subaşı ’nda AK Parti rüzgârı27 Mart 2019
SİLPAGAR ’A YEREL YÖNETİMLERİ SORDULAR26 Mart 2019
Altınova’yı dünya kenti yapacağız26 Mart 2019
Saadet seçime hazır26 Mart 2019
BAŞKAN SİLPAGAR YENİ DÖNEM PROJELERİNİ PAYLAŞTI25 Mart 2019
SALMAN PROJELERİNİ ANLATIYOR25 Mart 2019
YABELTAŞ PERSONELİ YEMEKTE BULUŞTU25 Mart 2019
ALTINOVADA YENİ PROJELERLE ŞAHLANACAĞIZ24 Mart 2019
Altınova Kadın Sosyal Tesisleri açıldı24 Mart 2019
TOKİ Yalova'da 400 konut yapacak26 Mart 2019
VEFA SALMAN YALOVA 'YI DUBA ŞEHRİNE ÇEVİRDİ23 Mart 2019
BAĞATAR ASBESTİ DEĞİL ŞAİBEYİ ANLAT23 Mart 2019
CHPLİ ADAYLARA İNANMAYIN23 Mart 2019
CHP'Lİ YALOVA BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA23 Mart 2019
Altınovada Fitnecilere inanmayın22 Mart 2019
BAKAN VARANK’TAN BAŞKAN SİLPAGAR’A TAM DESTEK22 Mart 2019
ALTINOVADA SOKAK SOKAK GEZİLİYOR22 Mart 2019
CHP'NİN YALOVA'DA İMZASI VARMIŞ22 Mart 2019
​BAŞKAN SALMAN TURLARINA DEVAM EDİYOR21 Mart 2019
Başkan Yılmaz'dan Okula Halı Saha21 Mart 2019
BAKAN VE GENEL MÜDÜRLE GÖRÜŞTÜ21 Mart 2019
Altınovada Çay Buluşmaları büyük ilgi görüyor21 Mart 2019
AK PARTİNİN KİMYASI BOZULMUŞ20 Mart 2019
Hayal Tüccarları Yine İş Başında19 Mart 2019
YOK BİRBİRLERİNDEN FARKLARI19 Mart 2019
Oral tüm esnafı gezdi19 Mart 2019
HACİZLERİN SORUMLUSU SALMAN VE ÖZTABAK19 Mart 2019
BİZ BU SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN YÜRÜYORUZ19 Mart 2019
Yalova'da köprü temeli atıldı18 Mart 2019
PAZARCILARA 5 YIL VERDİ18 Mart 2019
DAĞ PROJELERİNİ ANLATTI16 Mart 2019
Oral Akşam Çayında buluşuyor18 Mart 2019
KADRİ ÇİÇEK'İN EKİBİNE GÜVENİ TAM20 Mart 2019
SALMAN DOĞA DOSTU TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI14 Mart 2019
SALMAN MUŞ 'LULARLA BULUŞTU14 Mart 2019
AKDAĞ YALOVA'DA ERZURUMLULARIN MİSAFİRİ OLDU13 Mart 2019
SİLPAGAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI14 Mart 2019
SİLPAGARIN PROJESİNE HÜKÜMET DESTEK VERECEK15 Mart 2019
ÇİFTLİKKÖY’DE ŞANTAJ SİYASETÇİLİĞİ İLE PRİM YAPAMAZSIN14 Mart 2019
Kentsel Dönüşüm Ofisi Kuracağız14 Mart 2019
DAĞ BELGEYİ NEDEN AÇIKLAMIYOR 13 Mart 2019
CHP ADAYI KADINLARLA DÖKTÜRDÜ12 Mart 2019
SALMAN TERMİNAL ESNAFI VE ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU12 Mart 2019
ALTINOVADA TÜRKİYE’NİN TEKLERİ YAPIYORUZ13 Mart 2019
Adaylar vaatlere devam ediyor12 Mart 2019
DAĞ MUHTAR VE MUHTAR ADAYLARI İLE BULUŞTU11 Mart 2019
METİN ORAL'DAN CHP ADAYINA CEVAP12 Mart 2019
SALMAN SEÇMENİ GEZİYOR11 Mart 2019
SALMAN AH BİR ATEŞ VER DEDİ11 Mart 2019
ALTINOVAYA TERMAL TESİS YAPIYORUZ11 Mart 2019
YALOVAYI DERT EDİNDİM11 Mart 2019
Sanayi Sitesine Sağlık Merkezini Açıyoruz10 Mart 2019
Dürüst ve Şeffaf Bir Belediye İçin Söz Veriyorum10 Mart 2019
Yalova’da Kırat Şahlanmış10 Mart 2019
YALOVADA 400 YATAKLI HASTANE YAPILACAK09 Mart 2019
YALOVADA 400 YATAKLI HASTANE YAPILACAK09 Mart 2019
SOSYAL MEDYADAN GELEN DAVETE KATILDI09 Mart 2019
DAĞ ESNAFLA KAHVALTIDA BULUŞUYOR09 Mart 2019
BAŞKAN SALMAN İSTİKLAL CADDESİNİ GEZDİ09 Mart 2019
BAŞKAN SALMAN SİVASLILARLA BULUŞTU09 Mart 2019
Metin Oral projelerini tanıtacak09 Mart 2019
YALOVA KÖYLERİ MODERN OLACAK08 Mart 2019
KAMU-SEN'DEN CUMHUR İTTİFAKINA TAM DESTEK08 Mart 2019
Silpagar kadınlara izin verdi08 Mart 2019
DAĞ KADINLARI UNUTMADI08 Mart 2019
SEÇİM İCRAATİ KANDİL SİMİDİ DAĞITMAK08 Mart 2019
Termal Fen Lisesinden çevre temizliği08 Mart 2019
VEFA SALMANDAN GÖBEK ŞOV07 Mart 2019
SAADET PARTİSİNDEN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ07 Mart 2019
Oral durmuyor07 Mart 2019
KOLTUK İÇİN AK PARTİYİ TERK ETTİLER07 Mart 2019
ÖZTABAK ESNAFLARA PROJELERİNİ ANLATTI07 Mart 2019
Oral esnafı dinliyor07 Mart 2019
Belediye maaşları ödeyemeyecek06 Mart 2019
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ SON OTURUMUNU YAPTI04 Mart 2019
DAĞ’DAN KAYMAKAM KARABULUT’A ZİYARET06 Mart 2019
Altınova'da kapı kapı geziliyor06 Mart 2019
BEN İTTİFAKI ÇİFTLİKKÖY HALKIYLA KURDUM06 Mart 2019
SEÇMEN KAĞITLARINI MUHTARLIKTAN ALABİLİRSİNİZ04 Mart 2019
AK Altınova kapı kapı geziliyor04 Mart 2019
VEFA SALMAN İLE 5 YIL BOŞA GEÇTİ04 Mart 2019
Başkan Oral gençlerle buluştu04 Mart 2019
EVDE DİŞ SAĞLIK HİZMETİ BAŞLADI04 Mart 2019
50 yıllık projeler yapıyoruz02 Mart 2019
Kadınlara havuz yapacağım03 Mart 2019
KAYTAZDERE KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI02 Mart 2019
Altınova’da AK Parti rüzgârı01 Mart 2019
AK PARTİ İLE DARBELER DÖNEMİ GEÇMİŞTİR01 Mart 2019
5 YILDA İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİM01 Mart 2019
Erzincanlılar'dan Oral'a ziyaret01 Mart 2019
Kadınlar Çarşısı Açılacak01 Mart 2019
DAĞ ŞİMDİDEN DAĞITMAYA BAŞLADI01 Mart 2019
SALMAN'IN PROJESİ ATAKULE NEREDE28 Şubat 2019
SALMAN BALIKÇI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU28 Şubat 2019
​Altınovada Miniklerle sıcak buluşma28 Şubat 2019
YALOVA DP ADAYLARINI TANITACAK28 Şubat 2019
AK Partililerden hastane ziyareti28 Şubat 2019
CHP ADAYI GÜLER BÜROLARINI AÇIYOR28 Şubat 2019
Çiftlikköyde ​işten çıkarmayacağız28 Şubat 2019
VETERİNER SALMANIN ARKADAŞLARINDAN AÇIKLAMA27 Şubat 2019
YRP ALTINOVA'DA KURULDU27 Şubat 2019
SALMAN BELEDİYEYİ YÖNETEMEDİ27 Şubat 2019
DP ADAYI SAHAYA İNDİ27 Şubat 2019
CHP TAŞKÖPRÜ MECLİS ÜYELERİNİ TANITTI26 Şubat 2019
DAĞ ESNAFI DİNLEDİ27 Şubat 2019
SİLPAGAR SENDİKACILAR İLE BULUŞTU27 Şubat 2019
SALMAN HEMŞERİ DERNEKLERİNE ANLATTI23 Şubat 2019
SALMAN SEÇİM PROPAGANDASINDA23 Şubat 2019
ÇİFTLİKKÖYDE GÖZ BOYUYORLAR23 Şubat 2019
SALMAN KÜLTÜR VE SANAT DERNEKLERİ İLE BULUŞTU23 Şubat 2019
ÖZTABAK EVİNİ GAZETECİLERE AÇTI22 Şubat 2019
YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE DEKAN DEĞİŞTİ22 Şubat 2019
METİN ORAL FİLE DAĞITTI21 Şubat 2019
Hizmetten Geri Kalmış Mahallelerimiz Var20 Şubat 2019
CHP YALOVA MECLİS ÜYELERİNİ AÇIKLADI19 Şubat 2019
DP'DE İSTİFA ŞOKU19 Şubat 2019
Birkan çevre için bez torba dağıttı02 Mart 2019
45 MİLYON TL'YE ALT YAPI YAPTIK19 Şubat 2019
YALOVAM DERNEĞİ AK PARTİ’Yİ AĞIRLADI 19 Şubat 2019
Bu sefer Kadınlara anlattı19 Şubat 2019
ÇİFTLİKKÖY’DE ÇİFTE AÇILIŞ19 Şubat 2019
BAŞKAN SALMAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE BULUŞTU18 Şubat 2019
​SALMAN ESNAFI GEZDİ18 Şubat 2019
Kadın Çocuk Evi ve Kreş Projemiz var17 Şubat 2019
Soğuk Yağmur dinlemiyorlar17 Şubat 2019
İyi Parti için oy istedi16 Şubat 2019
Ak Parti Yalova Tarihinden Bihaber15 Şubat 2019
Gösterişli salonda süslü projeler16 Şubat 2019
Salman Muhtarlara projelerini anlattı16 Şubat 2019
SALMAN PAZARDA OY İSTEDİ16 Şubat 2019
YALOVA BELEDİYESİNİN 189 MİLYON TL BORCU VAR15 Şubat 2019
SAADET PARTİSİ ADAYLARINI TANITIYOR14 Şubat 2019
Bu sevda yağmur soğuk dinlemiyor14 Şubat 2019
​Altınova'da durmak yok12 Şubat 2019
CHP ADAYLARI PODYUMDA11 Şubat 2019
Yalova seçmen sayısı açıklandı12 Şubat 2019
​TAŞKÖPRÜ 'YE ÜNİVERSİTEYİ GETİRECEĞİM10 Şubat 2019
ÖZTABAK PROJELERİNİ ANLATACAK10 Şubat 2019
Ak Parti Altınovada sahada10 Şubat 2019
BAŞKAN SALMAN İCRAATLARINI ANLATTI08 Şubat 2019
BAŞKAN ORAL TEK TEK ZİYARET EDİYOR07 Şubat 2019
VALİ EROL'DAN DOSTUNA SON GÖREV07 Şubat 2019
Yeniden Refah Partisi ilçe başkanlarını açıkladı06 Şubat 2019
Vatan Partisi Yalova adaylarını açıkladı01 Şubat 2019
Chp Sandık eğitimi aldı01 Şubat 2019
Üç Mahalle Tek Subaşı01 Ocak 2019
Sivaslılardan Oral’a ziyaret30 Ocak 2019
​BAŞKAN SALMAN ESNAFLARI ZİYARET ETTİ28 Ocak 2019
ÇİFTLİKKÖY’Ü DAHA MODERN YAPMAYA GELİYORUZ28 Ocak 2019
ESNAFIN DERDİ BENİM DERDİMDİR26 Ocak 2019
AK Partili gençlerden Oral’a kutlama26 Ocak 2019
ÜCRETSİZ OTOPARK YAPACAĞIM25 Ocak 2019
İYİ PARTİ ADAYI USTA CHP ADAYI ÇIRAK22 Ocak 2019
1 Nisanda Ak Parti iktidarı başlayacak20 Ocak 2019
Pazarcıların Sözleşmeleri 10 Yıl Daha Uzatılacak21 Ocak 2019
SİYASETTE BÜROKRASİ DE SİVASLILAR DA OLSUN20 Ocak 2019
Chp Yalova başkan adaylarını tanıttı20 Ocak 2019
CHP'DEN SAHTE SEÇMENE SUÇ DUYURUSU16 Ocak 2019
İyi Parti 4 ilçe adayını açıkladı15 Ocak 2019
TERMAL'DE MHP KAZANACAK14 Ocak 2019
AK PARTİ BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI14 Ocak 2019
Yalova Belediyesinin borcu 238 Milyon TL13 Ocak 2019
AK PARTİ YALOVA ADAYLARI BELLİ OLDU12 Ocak 2019
Salman seçimi kaybedecek09 Ocak 2019
YALOVA CHP'NİN MALI DEĞİLDİR ÖZÜR DİLESİNLER07 Ocak 2019
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN ZİYARET05 Ocak 2019
Seçim huzur ve güven içinde yapılacak05 Ocak 2019

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH