İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > SİYASET

SAYIŞTAY YOLSUZLUK BULAMIYOR AKP BULUYOR
09 Nisan 2018
CHP Yalova il ve ilçe Belediye başkanları çalışmalarını açıklayarak Ak Parti’nin eleştirilerine cevap verdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
CHP'YE HAKARET EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Burada söz alan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti’nin eleştirilerinin temelinde anket sonuçlarında 8 puan önde çıkmasının yattığını dile getirdi. Salman, “Korku dağları sarmış” dedi.

CHP Yalova İl Teşkilatı, AK Parti Yalova İl Teşkilatı tarafından gerek Yalova Belediyesi ve gerekse CHP’ye yönelik eleştirilere gövde gösterisi yaparak cevap verdi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve CHP’li içe ve belde belediye başkanları tek tek söz alarak icraatlarını anlattılar. Chp Yalova İl Başkanı Ertan Şener söz aldı.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’in sözlerine cevap veren Şener, “AK Partililer bizi eleştirmiş. Biz eleştiriye her zaman açığız. Ancak AK Parti Milletvekili bize milletle dalga geçen bir partinin mensupları dedi. Bu hoş bir söz değil. Biz CHP’ye kimsenin hakaret etmesine izin vermeyeceğiz.

Siz ülkeyi içerisine düşürdüğünüz durumundan bahsetmeyeceksiniz. Halkı yoksulluğa esnafı borç batağına sürükleyeceksiniz. Sonra da bize milletle dalga geçen partinin mensupları diyeceksiniz. Kimin halkı aldattığını, kimin iktidarda kalmak için aldatıldığını da halk çok iyi biliyor” dedi.

Belediye başkanları çalışmaları anlattı 

İl Başkanı Ertan Şener’in konuşmasının ardından CHP’li belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları da sırayla söz alarak mevcut durumlarını özetlediler.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Borç batağında devraldığımız Çınarcık Belediyesini kasasında para olan bir belediye haline getirdik. Şu an borcumuz yok” dedi.

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman da söz alarak, “9 yıldır belediye başkanlığını sürdürdüğüm beldede en büyük ihtiyaçlardan birisi durumundaki arıtmayı belediyemiz öz kaynakları ile hayata geçirdik. Alt ve üst yapıda birçok hizmet ürettik” diye konuştu.

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal ise, “Görevi devraldığımızda beldede neredeyse hiçbir hizmet yapılmamıştı. 6 milyon TL gibi düşük bir bütçe ile söz verdiğimiz yatırımların %90’ını yerine getirdik” dedi.​

HER YIL AYNI BOŞ SÖYLEMLER

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti tarafından yapılan 2017 Denetim Raporunun değerlendirme toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. “4 yıldır aynı boş söylemleri dinliyoruz” diyen Başkan Salman; “Her yıl vatandaşlarımız bunların temcit pilavı gibi aynı şeyleri zırvalamasından, biz aynı şekilde bunlara cevap vermekten bıktık usandık. Ama ne yazık ki ‘Metal Yorgunluğunun’ en güzel örneğini sergileyen bu arkadaşlar aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan bıkmadılar” dedi. 

4 Yıldır Tek Hedefleri Ne Yaparız da Halk ile Arasını Açarız
“Her yıl gerçekleştirilen, görevi ve yetkisi sadece tavsiyelerde bulunabilmek olan Denetim Komisyonu sonrasında bire bir örtüşen açıklamalarla vatandaşlarımızın karşısına çıkıp sadece ve sadece oturdukları yerden sallayarak karalamaya, çamur atmaya çalışıyorlar” diyen Başkan Vefa Salman; “4 yıldır tek bir hedefleri var halkımız ile aramı açmak. Başara biliyorlar mı? Tabi ki hayır. Çünkü gerçekler ortada. Her yıl üzerine basa basa söylüyoruz. Bizi bu ülkenin, bu devletin, bu konuda eğitim almış konusunun uzmanı Sayıştaş Denetçileri denetliyor. Ocak ayında yine gelerek 2017 yılı denetimlerini gerçekleştirdiler. Bu denetimlerden bize sıkıntı çıkmıyor. AK Partinin ‘Prof. Uzman Denetçileri’ belediyeyi yerden yere vuruyor. Utanmasalar Sayıştaş Denetçileri işini bilmiyor diyecekler. Bence genel merkezleri bu üç arkadaşı uzman denetçi olarak işe alsın” dedi.

Siz Önce 2014’ün İlk 5 Aynın Hesabını Verin
Belediye Başkanı Vefa Salman açıklamalarını şöyle sürdürdü; “ 2009 seçimlerinden sonra bu belediyenin borcunun 81 Milyon TL olduğunu açıklamadılar mı, broşür dağıtmadılar mı ?

Biz belediyeyi hangi şartlarda aldık vatandaşlarımıza bunu daha önce açıkladık. 2013 yılı sonunu baz alarak yaptıkları açıklamayla sadece kendilerine güldürüyorlar. Biz belediyeyi 2014 Ocak ayında devir almadık. Haziran ayında devir aldık. Şimdi onlara diyorum ki eğer partinizin adındaki gibi adaletliyseniz çıkın 2014 yılının ilk 5 ayında yani seçim döneminde bu belediyeyi ne kadar borçlandırdınız açıklayın. AK Partinin bu belediyeye yükü 107 milyon 797 bin liradır. Bugün ki borç 161 milyon 063 bin liradır. Fark 53 milyon 266 bin liradır. Yani bizim 4 yılda yapmış olduğumuz borç bu kadardır.”

Vatandaş Borcunu Ödeyemiyor
Sözlerini basın toplantısında basına yansıtılan ithamlara karşılık vererek sürdüren Başkan Salman; “Yalova’da değil ülkede şuan bir deprem var. Bunun adı ekonomik deprem. Tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de vatandaşlarımız ekonomik koşullar nedeniyle ödeme zorluğu çekmekte. Ödeme yapılması için gerekli yasal bütün girişimler yapılmasına rağmen vatandaşlarımız borçlarını ödeyememekte. Ödeyebilecek olanlarda devlet nasılsa af çıkartıyor demekte ve ödememekte. 4 yılda 4 af çıkartırsanız olacağı bu. Yalova’nın nüfusu artmakta. Buna bağlı olarak hizmet ettiğimiz saha genişlemekte. 4 yılda 200’e yakın proje ürettik. Vatandaşımıza bizden önceki dönemde sunulan birçok hizmeti 2 - 2,5 katına çıkarttık” dedi.

SGK’ya Neden Borçluyuz Acaba?
“SGK yaptığı bir resmi açıklamada alacağının %82’lik oranının belediyelerde olduğunu söyledi” diyen Başkan Salman; “Tüm kamuoyunun bildiği üzere mülkü belediyemize ait ama kullanımı belediyemizde olmayan bir binamızı SGK’ya vererek bu borç yükünden belediyemiz kurtulacaktı. Bu binamızı şimdi Emniyet Müdürlüğü kullanıyor yani sadece adı belediyenin olan bir bina. Hepinizin malumunca bu teklifimiz Mecliste AK Parti oylarıyla ret edildi. Gerekli yasal süre içerisinde bizde müracaatımızı yaparak bu borcu taksitlendirdik. Böylelikle belediyemize bu konuda bir de sevgili AK Partili Meclis üyelerimizin kıyağı olarak 26 milyon 500 bin liralık faiz yükü bindirildi. Anaparayı da ilave edersek 31 milyon liralık borcumuz silinecekti. Yeri gelmişken belirtmekte de fayda var belediyenin mülkü satılmasın denebilir. Bizim 4 yılda belediyeye ait satışmış olduğumuz mülklerin toplam bedeli geçtiğimiz dönemde satışı yapılan bir Arberetum arazisi dahi etmemektedir” dedi.

46 Aydır Ödenince Moralleri Bozuldu
“2014 yerel seçimlerinde belediyenin ne kadar çok borcu olduğunu gayet iyi bilen bu zatı muhteremler 2 ay sonra maaş ödeyemez söylemleriyle dolaştılar sokaklarda” diyen Başkan Vefa Salman sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu söylemlerinin üzerinden 46 ay geçti. Bu süreçte çalışanlarımızın maaşları ödendi. Tabi biz birileri gibi şov yapıp pastalar keserek maaş ödemediğimiz için bunu çokta dillendirmedik. İşçilerimizle iki tane sözleşme yaptık. İkisinin de başlamasıyla bitmesi bir oldu. Kimseyi aylarca oyalamadık. Yüksek hakeme göndermedik. Bunları yapanlar sizlersiniz. Bizi kendinizle karıştırmayın belediyemizde 3 aydır maaşını almamış personelimiz bulunmamaktadır. Pinokyoluk yapmayın. Unutmayın siz emekli ettiniz emekli ikramiyesini biz ödedik. Yıllardır işçi ikramiyesini alamamış işçilerimiz vardı hepsini kendilerine ödedik. Biz değil siz aylarca personele maaş ödemediniz. Lütfen kendinizle bizi karıştırmayın.”

Taşeron Sayısı 724 Değil
Komisyon üyelerinin inceledikleri evraklardan dahi bi haber olduğunu belirten Başkan Salman; “Yalova Belediyesi’nin taşeron işçi sayısı 724 değil 631 kişidir. Biz devir aldığımızda 425 kişiydi. Mezarlık hizmetleri personeli belediye personeli değildi 30 kişi bu nedenle işe alındı. Hizmet Masaları personeli hülle yoluyla çalışıyordu 16 kişi belediye bünyesine geçti. Güvenlik bulundurmak zorunlu hale getirildi 25 kişi istihdam edildi. Bu neden zorunlu olarak 71 kişi işe alındı. 4 yılda işe aldığımız kişi sayısı 135’tir. 4 Yılda Yalova’nın nüfusu 40 bin kişi arttı” dedi.

Yemekler Kime Verildi Gayet Açık
Başkan Salman, AK Partililerin son iki yıldır temsili ağırlama giderlerine takılmış durumda olduklarını belirterek şunları dile getirdi; “Yalova büyüyor. Yalova büyürken Yalova’yı da güzelleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarda takdir topluyor kuruluşlarca ödüllendiriliyoruz. Buda beraberinde Yalova’ya olan ilgiliyi arttırıyor. Yerli ve yabancı bazda birçok konuğu kentimizde ağırlıyoruz. Oradaki faturalarda da o yemeklerin nerede yendiği, kimlere verildiği açıkça yazıyor. Günlük olarak 200 aileye sıcak yemek gidiyor. Ayrıca kamu yararına çalışan derneklere, STK’lara, spor kulüplerine, Muhtarlarımıza, İmamlarımıza, Emekli Öğretmenlerimiz bu kalemden ağırlanmakta. Karşılaştırma yapmak isterlerse arkadaşlar misafirleri geldiğinde oralara gidip birlikte yemek yiyip sonunda ne kadar hesap verecek bunu deneyebilir. Sonuçta kamuya açık alanlar buraları. Gizli saklı yerler değil.”

2013 Yılında Temsili Ağırlama Gideri 4 Milyon Lira
“Bizi eleştirenlerin bu kaleme 2013 yılında harcadığı para 4 milyon lira” diyen Başkan Salman; “Kavurmalı pilavları, trilyonluk faturaları çabuk unuttular. 2017 yılında 3 milyon 560 bin lira olan bu rakam 2013 yılında 4 milyon liradır” dedi. 

Araç Parkımızı 2,5 Katına Çıkarttık
“2014 yılı sonuna kadar Yalova Belediyesi bünyesinde verilen tüm hizmetler kiralık araçlarla sağlanmaktaydı belli ki bu zatı muhteremlerin bundan haberi yok” diyen Başkan Salman; “Öncelikli olarak atıl olarak kenarda duran araçlarımızı bakım onarımdan geçirerek hizmete soktuk. Daha sonra hibe olarak araçlar alarak bünyemize kattık. Son olarak da yeni araçlar satın alarak geride kalan 4 yıllık süreçte araç parkımızı 2-2,5 kat büyüttük. Buna rağmen bazı noktalarda mevcut araçlarımız yetişemediği için araç takviyesi yapılmakta. Gelişen araç parkuru ve yapılan hizmetleri göz önüne aldığımızda sağlıktan - mezarlık hizmetlerine, su kanal hizmetlerinden – fen işlerine, zabıtandan – trafik hizmetlerine kadar birçok alanda araçlarımız görev yapıyor tabi bu görevler yerine getirilirken araçlar da su ile çalışmıyor” dedi.

Yerel Medyaya 195 bin TL Kazanç Sağlandı
“Kentimizde bu işi resmi şekilde yapan mesleği gazetecilik olan kurum ve şahıslar ile 2014 yılından beri düzenli olarak çalışmaktayız, desteklemekteyiz” diyen Başkan Salman; “Ben gazetecilik mesleğinin içinden gelen ve bu işin zorluklarını en iyi bilen kişilerden bir tanesiyim. Bir günlük gazetenin, bir haftalık gazetenin nasıl emek harcanarak çıkarıldığını çok iyi biliyorum. Bu sebeple 2014 yılından beri medyamızı destekliyoruz. 2017 yılı içerisinde yerel medya kuruluşlarımıza 195 bin TL reklam bedeli ödenmiştir. Biz medyamızı destekliyoruz. Desteklemeye de devam edeceğiz. Bunu basınımıza anlatmaya gerek yok bire bir biliyorlar. Bizi onlara şikayet etmeye çalışmakta zaten şark kurnazlığından başka bir şey değil” dedi.

Yarkadaş’a 4 bin 600 lira Ödendi
İddialar sonrasında konuyla ilgili detaylı bilgi aldığını belirten Başkan Salman; “İstanbul Milletvekilimiz Barış Yarkadaş Gerçek Gündem adlı haber sitesini kuruyor daha sonra site ile ilgili yönetimde dahil olmak üzere her şeyi çalışanlara bırakıyor. Hatta son olarak sayın vekilimiz kendi adına olan şirketin faaliyetini de sonlandırıyor. Kaldı ki şöyle de bir durum var bu site 2017 yılı içerisinde 9 adet fatura kesiyor bu faturalara karşılık olarak belediyemizden bu firmaya 4 bin 600 lira ödeme yapılmıyor. 2018 yılı içerisinde de kendileriyle hiçbir reklam ya da haber çalışması da yapılmıyor” dedi.

Siz Önce İki Birliğin Durumunu Açıklayın
Şirket hesaplarına da değinen Başkan Salman; “Şirketlerin durumu 2014 yılı ile mukayese dahi edilemeyecek kadar iyi. Zaman zaman bunu paylaşıyoruz. Yasal olarak kendilerinin böyle bir yetkisi yok. Bunu bildikleri halde maksat bağcıyı dövmek olduğu için gündeme getiriyorlar. Şirketlerin denetim yetkisi Sayıştay Denetçilerinin. Onlarda tıpkı belediyemiz gibi işin gerçek uzmanlarınca denetlenmekteler. Çok veri paylaşmaya meraklılarsa yönettikleri iki tane birlik var mesela onların personel durumlarını gelir giderlerini kamuoyuyla paylaşsınlar” diye konuştu.

Halen Telefon Faturamı Kendim Ödüyorum
“Göreve geldiğimde halkımıza dedim ki kendi faturamı kendim ödeyeceğim dedim” diyen Başkan Salman; “Geride kalan 46 aydır aynı şekilde devam ediyorum. Kendi cep telefonu faturamı kendim ödüyorum. Yurtdışına çıktığım ziyaretlerin büyük bir çoğunluğunu yine kendi cebimden karşılıyorum. Geçmiş dönemle bu dönem arasında bu iki kalemin kıyaslamasını bile yapmanız birçok sorunuza cevap bulmanızı sağlar” dedi.

Halkımız Diyor ki; Veda Yok Vefa’ya Devam.. Korkuyorlar!
“Son olarak bundan 10 gün önce farklı bir konuda görüşümü almaya gelen günlük gazetelerin emektar muhabirlerine yazmayın ama 10 gün içinde Ak Parti açıklama yaparak bana sallayacak dedim” diyen Başkan Salman; “Neden böyle diyorsun Başkan diyeceksiniz çünkü anket yaptırdılar kendilerindeki ankette de 8 puan öndeyim. Telaş ve korkuyla yine saldırmaya başlayacaklar dedim. Yaptıkları toplantı benim beklediğim ve öngördüğüm bir toplantıydı. Onun için yadırgamadım. Ama şunu iyi bilsinler ‘Veda Yok Vefa’ya Devam’ bunu ben değil halkımız söylüyor” dedi.       Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
İYİ PARTİ ADAYI USTA CHP ADAYI ÇIRAK22 Ocak 2019
SİYASETTE BÜROKRASİ DE SİVASLILAR DA OLSUN20 Ocak 2019
Chp Yalova başkan adaylarını tanıttı20 Ocak 2019
CHP'DEN SAHTE SEÇMENE SUÇ DUYURUSU16 Ocak 2019
İyi Parti 4 ilçe adayını açıkladı15 Ocak 2019
TERMAL'DE MHP KAZANACAK14 Ocak 2019
AK PARTİ BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI14 Ocak 2019
Yalova Belediyesinin borcu 238 Milyon TL13 Ocak 2019
AK PARTİ YALOVA ADAYLARI BELLİ OLDU12 Ocak 2019
Salman seçimi kaybedecek09 Ocak 2019
YALOVA CHP'NİN MALI DEĞİLDİR ÖZÜR DİLESİNLER07 Ocak 2019
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN ZİYARET05 Ocak 2019
Seçim huzur ve güven içinde yapılacak05 Ocak 2019
BAĞATAR A TAKIMINI AÇIKLADI04 Ocak 2019
MHP YALOVA ADAYLARINI AÇIKLANDI30 Aralık 2018
Muhtarlar yeniden aday oldular29 Aralık 2018
TFF YALOVASPORUN YANINDADIR27 Aralık 2018
DAĞDEVİREN İL BAŞKANLIĞINA TALİP25 Aralık 2018
Erdoğana söz verdim seçimi kazanacağız25 Aralık 2018
CHP 'DEN AK PARTİYE SALVOLAR GELDİ25 Aralık 2018
4 belde başkanını açıkladı24 Aralık 2018
4 milletvekili 1 il başkanı hastaneyi yaptıramadı20 Aralık 2018
Anadolu Medya Ödülleri sahiplerini buldu19 Aralık 2018
STK'LARIN SESİ OLACAĞIZ19 Aralık 2018
CHP ADAYINI DEĞİŞTİRDİ 19 Aralık 2018
Refah Partisi il başkanı atandı19 Aralık 2018
​BAŞKAN BAĞATAR 'A BÜYÜK İLGİ14 Aralık 2018
YALOVADA MHP ZAMANI13 Aralık 2018
Belediyeyi Para ile bıraktık borçla devr alacağız14 Aralık 2018
Muğlim Bağatar Ak Parti il başkanı oldu12 Aralık 2018
CHP Yalovada Adaylarını açıkladı10 Aralık 2018
Vatan Partisi Yalovada aday çıkartacak08 Aralık 2018
İyi partiden Kadın aday adayı oldu08 Aralık 2018
AK PARTİDE 3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ01 Aralık 2018
Aronya üreticileri Bursada29 Kasım 2018
Öztabak tebrikleri kabul ediyor29 Kasım 2018
HAKAN ÜSTÜN ADAY OLDU28 Kasım 2018
Yalova'nın sorunlarını analiz ettim27 Kasım 2018
TERMAL'E ÇOK GÜZEL PROJELERİM VAR26 Kasım 2018
BBP YALOVA İL YÖNETİCİLERİ İSTİFA ETTİ25 Kasım 2018
SEÇİMİ AK PARTİ KAZANACAK24 Kasım 2018
Önce İl sonra Belediyeye aday oldu23 Kasım 2018
Kötü yönetilen Yalova'yı bu sefer alacağız16 Kasım 2018
Muharrem İnce ile kırgınlık geride kalacak15 Kasım 2018
Engelliler ilk defa meket yaptı13 Kasım 2018
Hafız Karadağ Altınova dedi13 Kasım 2018
Ak Parti yeni binasına taşınacak12 Kasım 2018
Bugün Çiftlikköy için değişim günüdür12 Kasım 2018
YALVARIYORUM AK PARTİ YÖNETİMİNİ GÖREVDEN ALIN11 Kasım 2018
İlk aday Çolak oldu09 Kasım 2018
Çiftlikköy'de şansımız var08 Kasım 2018
Yalova'da Cumhuriyet bayramı kutlandı29 Ekim 2018
Hastanenin hesabını ver önce28 Ekim 2018
Chp'den Baroya ziyaret23 Ekim 2018
Güçlü güzel ve düzenli Yalova oluşturacağız17 Ekim 2018
Fatih Şahin başkan oldu12 Ekim 2018
CHP VATANDAŞIN ALINTERİNE GÖZ KOYMUŞTU09 Ekim 2018
MHP Yalovada aday gösterecek06 Ekim 2018
İYİ PARTİDE İL BAŞKANI ÇAM OLDU22 Eylül 2018
UYUŞTURUCU SATICISI 4 KİŞİ YAKALANDI13 Eylül 2018
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNİN 50 MİLYON TL BORCU VAR20 Ağustos 2018
REKTÖR CEBECİ AK PARTİLİ VEKİLLERİ TEBRİK ETTİ03 Ağustos 2018
AK Parti’den Köylere Teşekkür Ziyareti20 Temmuz 2018
Ak partili Başkanlardan vekillere ziyaret13 Temmuz 2018
BÜYÜKGÜMÜŞ ŞANLIURFA'DAN BAŞLADI11 Temmuz 2018
MUHARREM İNCE RİCA ETTİ DURDURDUM06 Temmuz 2018
Muharrem İnce Basit Hesaplar Peşinde06 Temmuz 2018
CHP SALMAN VE YARDIMCISINI İHRAÇ ETMEK İSTİYOR05 Temmuz 2018
Türk Milleti, geleceğine sahip çıktı02 Temmuz 2018
CHP VEKİLİ MAZBATASINI ALDI28 Haziran 2018
CHP DİĞER PARTİLERİ ÇALIŞMADILAR DİYE SUÇLADI26 Haziran 2018
Yeni vekillerden Altınova’ya teşekkür27 Haziran 2018
YALOVA PLAKALI ARAÇ TOSYA'DA KAZA YAPTI27 Haziran 2018
VALİ YILMAZ; SEÇİM TEDBİRLERİNİ ALDIK24 Haziran 2018
SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK25 Haziran 2018
ERDOĞAN VE CUMHUR İTTİFAKI HER YERDE BİRİNCİ25 Haziran 2018
YALOVA'YI 3 VEKİL TEMSİL EDECEK25 Haziran 2018
Cumhur ittifakı ile daha güçlüyüz25 Haziran 2018
İstikrarın Devamı Hepimizin Kazancı21 Haziran 2018
Öztabak’ı siyaset sahnesinden sileceğiz22 Haziran 2018
Yapamayacaklarımızın sözünü vermedik21 Haziran 2018
Oral: Halkımızın hizmetkarıyız20 Haziran 2018
Altınova Türkiye için çalışıyor20 Haziran 2018
İNCE YATIRIMLARI MAHKEMEYE TAŞIDI19 Haziran 2018
YALOVA ÜNİVERSİTESİNE 4 YENİ FAKÜLTE AÇILACAK19 Haziran 2018
AK Parti sıkmadık el bırakmıyor17 Haziran 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YALOVA’YA GELİYOR13 Haziran 2018
İLK OY ÇOK ÖNEMLİ13 Haziran 2018
ŞIMARIK KELİMESİ AZ BİLE KALIYOR08 Haziran 2018
MERAL AKŞENER YALOVA'DA KONUŞTU07 Haziran 2018
AK Parti Altınova görev başında08 Haziran 2018
Altınova AK Parti köyleri geziyor04 Haziran 2018
Ertan Şener 10 günde Yalova’yı gezdi04 Haziran 2018
MİLLETVEKİLİ ADAYI BALTA AGD İFTARINA KATILDI01 Haziran 2018
ALTINOVA AK PARTİDEN ERDOĞAN'A DESTEK01 Haziran 2018
AK Gençler sahurda buluştu30 Mayıs 2018
SAADET PARTİSİ PAZARCI ESNAFI İLE BULUŞTU29 Mayıs 2018
Ak Gençlik Seçim Çalışmalarını Hızlandırıyor29 Mayıs 2018
Yalova'yı yeniden eğitim kenti yapacağız29 Mayıs 2018
AK Parti’den köylerine ziyaret27 Mayıs 2018
YALOVA HEDEFLERİYLE BULUŞACAK28 Mayıs 2018
YALOVA NASIL BİR ŞEHİR OLMALIDIR27 Mayıs 2018
YALOVA’YA YERLİ OTOMOBİL ÜSSÜ İSTİYORUZ, İNCE İSTEMİYOR27 Mayıs 2018
CHP ADAYINDAN YTSO'YA ZİYARET24 Mayıs 2018
AK PARTİ ADAYLARIYLA İLÇE TURUNDA 24 Mayıs 2018
Altınova, AK Partili adayları ağırladı22 Mayıs 2018
ERBAKAN VAKFI PARTİLEŞİYOR24 Mayıs 2018
YALOVA AK PARTİ ADAYLARI TANITILDI22 Mayıs 2018
YALOVA, AK PARTİ İLE ŞAHLANMAYA HAZIR19 Mayıs 2018
FİLİSTİN'DE İNSANLIĞIN KANI AKIYOR16 Mayıs 2018
Öztabak, İnce hastalığa yakalanmış15 Mayıs 2018
​AK PARTİ HALKI BİLGİLENDİRİYOR15 Mayıs 2018
OSB 'LERİ FAALİYETE GEÇİRECEĞİM14 Mayıs 2018
YALOVA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM12 Mayıs 2018
Mhp'li aday adaylarından YTSO’ya ziyaret 09 Mayıs 2018
YALÇIN’IN YERİNE AKBULAK GELDİ09 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı adayı İnce Yalova'da konuştu05 Mayıs 2018
AK PARTİLİ YÖNETİCİLER TEMAYÜLDE ADAYLARI SEÇTİ07 Mayıs 2018
TANER OZAN MECLİS ÜYESİ OLDU03 Mayıs 2018
YALOVA'DA 47 KİŞİ MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTEDİ03 Mayıs 2018
EN GENÇ ADAYLAR AK PARTİDEN01 Mayıs 2018
Yalova'nın Ehliyet ve Liyakat Sahibi Siyasetçilere İhtiyaç Var30 Nisan 2018
AK PARTİ YALOVA'DA 3 - 0 YAPACAK28 Nisan 2018
19 YAŞINDA HAZAL MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR28 Nisan 2018
Ak Parti Seçime Hazır25 Nisan 2018
Nizamı Alem Alperenleri Yalova'da buluştu09 Nisan 2018
Faik Aydın'ın gözü Milletvekilinde02 Nisan 2018
CHP’Lİ KADINLARDAN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET27 Mart 2018
CHP MERKEZ İLÇE KADIN KOLLARINDAN GÜNER’E ZİYARET23 Mart 2018
İTTİFAK YÜZDE 60 MHP YÜZDE 20 OY ALACAK20 Mart 2018
MHP İLE İTTİFAK KONUSUNDA NET BİRŞEY YOK19 Mart 2018
SİYASET AKADEMİSİNDE DERS BAŞI YAPILDI15 Mart 2018
ŞENER'DEN GAZİLERE MORAL ZİYARETİ13 Mart 2018
Cumhur ittifakına karşı Çukur ittifakı06 Mart 2018
SİLPAGAR BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLÜYOR28 Şubat 2018
ABLAMI MECLİSTE ÇOCUKLARINI OKULDA YUHALATTILAR25 Şubat 2018
Eski Ak Partili yöneticiler buluştu25 Şubat 2018
ÇOCUK İSTİSMARINI KADINLAR DURDURACAK23 Şubat 2018
SAADETLİ KADINLAR ERBAKAN'I UNUTMADI21 Şubat 2018
AK PARTİ YALOVA EKONOMİSİNİ MASAYA YATIRDI20 Şubat 2018
Mhp yetkilileri Su için göreve çağırdı20 Şubat 2018
Ben Enayimiyim demek CHP zihniyetidir18 Şubat 2018
Saadet'li Mete'den Zeytin dalına destek13 Şubat 2018
Ak Parti Yalova esnafına bayrak dağıttı10 Şubat 2018
MHP 49. YILINI KUTLADI11 Şubat 2018
AK PARTİ HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ZİYARET EDİYOR09 Şubat 2018
Çiftlikköy’de Belediyeyi alacağız sözü09 Şubat 2018
Mhp'den Ak partiye Salvolar03 Şubat 2018
MHP'Lİ KADINLARDAN MEVLİT01 Şubat 2018
Chp'li Şener' hayırlı olsun ziyareti24 Ocak 2018
Meclisten Dönmez istifa etti Temel geldi24 Ocak 2018
Ak Partiden oda başkanlarına ziyaret24 Ocak 2018
Ak Parti Yalova Gençlik kolları kongresi gergin geçti14 Ocak 2018
BBP'DEN MHP'YE ZİYARET18 Ocak 2018
REFAH PARTİSİ YENİDEN AÇILSIN16 Ocak 2018
Siyaset Akademisi kapıları herkese açık14 Ocak 2018
Bozkurtu Ülkücüler yapar İP'ciler değil13 Ocak 2018
BAYKAL AK PARTİ BAŞKANLIĞINA BENDE ADAYIM DEDİ11 Ocak 2018
Çiftlikköy Belediyespor 50 BİN TL Verildi10 Ocak 2018
Bayburt'lular Derneğinden CHP’ye ziyaret09 Ocak 2018
SALMAN, BAŞBAKANIN MEMLEKETİNE YARDIM ETTİ06 Ocak 2018
AK PARTİDE SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR06 Ocak 2018
STK'LARDAN ŞENER'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ06 Ocak 2018
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA05 Ocak 2018
VEFA SALMAN'I HALK SANDIKTA OYLARIYLA DÖVECEK04 Ocak 2018
BBP'den AK PARTİ'ye İTİDAL ÇAĞRISI03 Ocak 2018
Şener Chp'ye başkan oldu01 Ocak 2018
Yalova'yı 2019 seçimlerine hazırlıyoruz31 Aralık 2017
AK PARTİLİ BELEDİYELERDEN 2017 RAPORU29 Aralık 2017
Yalova İyi parti yöneticileri bir araya geldi31 Aralık 2017
Başkanlığı bırakan Özel teşekkür etti28 Aralık 2017
Altınova’dan AK Parti’ye ziyaret26 Aralık 2017
Öztabak İl Yürütme Kurulunu Açıkladı26 Aralık 2017
AK PARTİ YALOVA 120. İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA23 Aralık 2017
Öztabak'ın Yeni Yönetimi belli oldu19 Aralık 2017
VEFA SALMAN'A DERSİNİ VERMEYE HAZIRMIYIZ17 Aralık 2017
MUSTAFA ATAŞ'IN YALOVA'YA ÖZEL BIR İLGİSİ VAR08 Aralık 2017
DİKKATE ALINMAYAN FAİK AYDIN HERŞEYİ ANLATACAK07 Aralık 2017
Şilan öğretmen beyin kanamasından öldü28 Kasım 2017
Chp Tokatı yiyip iki seksen uzanacak20 Kasım 2017
BBP NATO'YA TAVRINI KOYDU20 Kasım 2017
Chp'li Cankurtaran İHL okullarını hazmedemiyor16 Kasım 2017
MELİH ECERTAŞ YALOVA'YA KONGREYE GELDİ07 Kasım 2017
Topçular İyi partiye verdi veriştirdi05 Kasım 2017
Mhp Romanların sorunlarını dinledi01 Kasım 2017
Chp yönetimi Silpagar'a verdi veriştirdi30 Ekim 2017
AK PARTİDEN TAVŞANLI ESNAFINA ZİYARET24 Ekim 2017
KORKMAZ GÜVEN TAZELEDİĞİ KONGREYE MOLLAOĞLU GELDİ23 Ekim 2017
Ak Parti Hasan Zafer'le devam dedi23 Ekim 2017
3,5 yıldır neredeydin Vefa Salman17 Ekim 2017
DEMOKRATLAR KARAR AŞAMASINDA16 Ekim 2017
AK PARTİ YALOVA DELEGE LİSTESİ ONAYLANDI15 Ekim 2017
Devlet hastanesi temeli 2018'de atılacak15 Ekim 2017
AK PARTİDE UMUT GÜÇLÜ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ15 Ekim 2017
SAADET PARTİSİ KONGRESİNDE METE SEÇİLDİ12 Ekim 2017
Başkan Oral’a Koru’dan plaket09 Ekim 2017
BAŞBAKAN YALOVA'YA GELİYOR10 Ekim 2017
MHP'DEN SADECE 15 KİŞİ İSTİFA ETTİ08 Ekim 2017
AK PARTİ MEVCUT BAŞKANLARLA DEVAM EDİYOR03 Ekim 2017
Ak Parti Belediyelerini denetledi02 Ekim 2017
MHP'DEN REKTÖRE LOGO ZİYARETİ30 Eylül 2017
BARZANİ'YE HADDİ BİLDİRİLMELİ25 Eylül 2017
Karamercimek, mazbataları teslim etti24 Eylül 2017
ESNAF HAKKINA RAZI OLMALI21 Eylül 2017
KYK MÜDÜRLÜĞÜNE MEHMET KALYON ATANDI20 Eylül 2017
ÇİFTLİKKÖY'Ü BAĞLAYACAK KÖPRÜ PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR19 Eylül 2017
Ak partide bayrak yarışı devam ediyor15 Eylül 2017
BAŞKAN AK PARTİ BAŞKANI OLMAK İSTİYOR 05 Eylül 2017
DEMİREL YALOVA'YA 3 YILDA NE YAPTI30 Ağustos 2017
AK PARTİ KÖYLERİ GEZİYOR29 Ağustos 2017
AK PARTİ'DE BELDE KADIN KOLLARI KONGRELERİ BİTTİ24 Ağustos 2017
AK GENÇLİK KURS ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ24 Ağustos 2017
AK PARTİ YALOVA BELDELERİ ZİYARET ETTİ24 Ağustos 2017
AK Parti’den Altınova çıkarması19 Ağustos 2017
BBP'DE HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE20 Ağustos 2017
BELEDİYE YAZ KURSLARI BİTTİ16 Ağustos 2017
AK Parti’nin önemi ortada13 Ağustos 2017
KUDÜS İÇİN ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI29 Temmuz 2017
ÖZTABAK’DAN KADIKÖY BELEDİYESİNE ZİYARET26 Temmuz 2017
MHP'DEN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET19 Temmuz 2017
ALPERENLER YALOVA BAŞKANI BİLGİLİ OLDU14 Temmuz 2017
ZÜMRÜDÜ ANKA'YI YALOVA'YA GETİRECEĞİZ10 Temmuz 2017
AK PARTİ YALOVA TEŞKİLATI YENİLENECEK Mİ?03 Temmuz 2017
SALMAN TERMİNAL ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ30 Haziran 2017
BAHÇELİ'Yİ ELEŞTİRMEYE SIKLETİN YETMEZ19 Haziran 2017
BAHÇELİ HADDİNİ BİL 17 Haziran 2017
YALOVA BELEDİYESİNDE HAYVANLAR PAZARTESİ SALI GÜNÜ ÖLDÜRÜLÜYOR16 Haziran 2017
İÇKİLİ MEKANDA İFTAR OLMAZ14 Haziran 2017
AK PARTİLİLERİN İŞİ GÜCÜ VEFA SALMAN14 Haziran 2017
İMZA KAMPANYASINI CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ BAŞLATTI 14 Ocak 2016
MHP'DE TOPÇULAR GÜVEN TAZELEDİ22 Mayıs 2017
Bakan Soylu Altınova Belediye binasını açtı18 Mayıs 2017
TOPÇULAR YENİDEN ADAY OLACAK06 Mayıs 2017
HAYIR ÇIKAN YALOVA'DA "AK PARTİ BAŞARILI" 22 Nisan 2017
BAŞBAKAN İSTEDİ RAPORU ACİLEN GÖNDERİN20 Nisan 2017
YALOVA SEÇİMDE HAYIR DEDİ17 Nisan 2017
Cumhurbaşkanı yargılanmalıyım diyor Hayırcılar kabul etmiyor12 Nisan 2017
15 TEMMUZDA DÜŞMANA FIRSAT VERMEDİK12 Nisan 2017
BBP 'DE GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR03 Nisan 2017
PANEL YALOVA'DA KİMİ RAHATSIZ ETTİ03 Nisan 2017
DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ27 Mart 2017
BBP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ24 Mart 2017
BBP YÖNETİCİLERİ BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNDE13 Mart 2017
CHP MİTİNGİNDE İNCE KONUŞTU11 Mart 2017
MUHARREM İNCE'NIN YALOVA'YA FAYDASI YOK11 Mart 2017
REFERANDUM BÜYÜK KUMAR02 Mart 2017
KAMU DÜZENİNİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ 01 Mart 2017
DUVARA 34 RESİM YAPTI24 Şubat 2017
YALOVA'DA EĞİTİMCİLER OYLARININ RENGİNİ AÇIKLADI20 Şubat 2017
Fetö Operasyonunda 16 Gözaltı 16 Şubat 2017

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH