İMES Yeşil OSB olacak

21 Eylül 2019
0 Haber Yorum

İMES Yeşil OSB” standartlarına uygun olarak kurulacak ilk Organize Sanayi Bölgesi olacak".

YALOVAM’DAN İMES’E ZİYARET
Yalovalılar Derneği (YALOVAM) Yönetim Kurulu, beraberinde çeşitli sektörlerde faaliyet yürüten Yalovalı işadamları ile birlikte Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İMES) sahasını ziyaret etti.

Başkanlığını İnşaat Mühendisi Kenan Baş’ın yaptığı YALOVAM Derneği Yönetim Kurulu ve Yalovalı işadamları, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir tarafından yeni oluşturulan İMES OSB Yönetim Binasında ağırlandı. Ziyarette Yalova İl Genel Meclisi Başkanı ve YALOVAM Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Soygüzel ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İMES OSB Yönetim Kurulu Üyesi Selim Karahan da hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir tarafından, İMES OSB’de yürütülen çalışmalar ve gelinen aşama hakkında bilgi sunuldu. Yalova’da çok farklı, modern ve çevreci bir OSB oluşumu için çalıştıklarını ifade eden Özdemir; İMES’in, Türkiye’de “Yeşil OSB” standartlarına uygun olarak kurulacak ilk Organize Sanayi Bölgesi olacağını söyledi. Bu yatırımın, Yalova ve bölge ekonomisine çok ciddi bir katma değer sağlayacağını belirten Direnç Özdemir, yüksek kalite ve uygun fiyat politikası çerçevesinde yerel firmalarla da çalışmanın kendileri için de en rasyonel davranış olacağını ifade etti.

YALOVAM Derneği Başkanı Kenan Baş ise beraberinde gelen heyeti tanıştırarak, Yalova’da dünya ölçeğinde işler yapan önemli iş insanları olduğunu ve karşılıklı işbirliğinin herkes için faydalı olacağını belirtti. Baş, “YALOVAM Derneği olarak, Yalovamızın sektörel gelişimini ve ekonomik büyümesini çok önemsiyoruz. Bu nedenle de İlimizdeki yatırımları yakından izliyoruz. İMES OSB de bizim için bu çerçevede çok önemli bir yatırımdır. Bu önemli yatırımın Yalova ekonomisine değer ve güç katacağına inanıyoruz” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de Yalova’nın potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu; ekonomiye yön veren ticari ve sınai aktörler arasındaki iletişim ve işbirliğinin bu potansiyeli büyüteceğini ifade etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

Yalova Belediye Başkanı Kim Olsun

Hüseyin Uygun
Yusuf Özkan
Salih Kocabaş
Mustafa Pehlivan
Bayram Ali Yılmaz
Barış Bingöl
Hasan Soygüzel
Hakan Sezen
Yaşar Demirel
İsmail Özdemir
Oktay Çolak
Serap Türkyılmaz
Muhittin Nayman
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber