Eğlencelerin parasını vatandaşa ödetiyorlar

16 Eylül 2021
0 Haber Yorum

konserlerin ve eğlencelerin maliyet bedelini vatandaşa ödetiyorlar.

İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar'ın İl Başkanlığından istifa etmesi üzerine bir süre sessiz kalan İYİ Parti,  İl Başkan Yardımcısı Talip Bayburlu'nun açıklamalarıyla siyasetteki gündemini korumaya başladı.

İYİ Parti eski il Başkanı Erol Tatar'ın Yalova'nın sorunlarına ilişkin yaptığı günlük değerlendirmeler Yalova genelinde gündem oluşturuyordu.  Tatar, sonrası sessizliğe bürünen İYİ Parti'de bu sessizliği bozan İl Başkan yardımcısı Bayburtlu oldu.  Yalova gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl başkan yardımcısı Talip Bayburtlu, Yalova Belediyesi tarafından yaz döneminde yapılan etkinliklerin vaka sayılarını arttırdığını iddia ederek, açıklamalarda bulundu. 

Bayburtlu,  açıklamasında, “Yalova Belediyesi’nde yönetim değiştikten sonra, bir an önce çok iş yapacağız derken, akıl almaz işlerle var olanları da bozuyorlar. Yalova halkının gözünü boyamaya çalışıyorlar. Yaz boyunca konserlerle, parklarda, oyun alanlarında eğlenceyle geçirdiler. Pandemi süresince zorda olan esnaf ve vatandaşlarımıza destek olmaları gerekirken, pandeminin yoğun olduğu yaz dönemlerinde hiçbir denetleme, kural, kriter, aşı, PCR testi, maske ve mesafe kurallarına uygun olmayan  konser, etkinlik ve toplu gösteri organizasyonları yaptılar." diyerek şöyle konuştu.

PCR MASKE MESAFE İSTİYORLAR
"Mülki amirlerin de, resmi protokol ile katılım sağladığı kalabalık etkinlikler gerçekleştirdiler. Hiçbir kurala uymadan konserler, eğlence ve toplu etkinliklerde denetimsiz binlerce insan üst üste, iç içe, sarmaş dolaş bir araya geldi ve vakaların artmasına sebep oldu.
Konserlerde geçerli olmayan ve aranmayan denetim kuralları, vatandaşın hizmet almak zorunda olduğu kurumlarda, yeni sağlık genelgesi gerekçe gösterilerek aşı, PCR testi, mesafe kurallarına uyması istenmektedir. Bir de bu konserlerin ve eğlencelerin maliyet bedelini, ilk önce esnaf daha sonra da, vatandaş yüksek fatura bedelleri ile ödemeye devam ediyor. Su faturaları şimdiden can yakıyor. Diğer faturalar vatandaşın canını daha da yakacak. Kış, vatandaş ve esnaf için çok zor geçecek” 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

Yalova Belediye Başkanı Kim Olsun

Hüseyin Uygun
Yusuf Özkan
Salih Kocabaş
Mustafa Pehlivan
Bayram Ali Yılmaz
Barış Bingöl
Hasan Soygüzel
Hakan Sezen
Yaşar Demirel
İsmail Özdemir
Oktay Çolak
Serap Türkyılmaz
Muhittin Nayman
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber