İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

ERDOĞAN YALOVA'DA KONUŞTU
17 Aralık 2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yalova 6'ncı İl Kongresi'ndeçok önemli mesajlar verdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Salonda bulunan gençlerin tezahüratlarına cevap veren Erdoğan, "Gençler, biz tabii şunu bileceğiz; Her şeyden önce biz adeta barışın güvercinleri olarak çıktığımız bu yolda öldürmeye değil, adeta diriltmeye varız. Gazi Mustafa Kemal'in emaneti  Yalova'yı her alanda geliştirmek, kalkındırmak için 15 yılda, eski rakamla 4 katrilyon TL  paradan fazla yatırım yaptık. Üniversite ile buluşturduğumuz bu şehirde 1400 kişilik yüksek öğretim yurdu, 908 yeni derslik inşa ettik" dedi. Sağlık alanında da 12 termal tesis projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: 

400 YATAKLI HASTANE ÇALIŞMALARI TAMAM
"Şu an da 400 yataklı devlet hastanesi ile ilgili proje çalışmaları tamamlanma durumunda. Toplu konuttan bölünmüş yola, spor tesislerinden tarım desteklerine kadar her alanda Yalova'ya çok önemli hizmetler getirdik.
İstanbul-İzmir Otoyolu aynı zamanda Yalova'nın projesidir. Hizmete açılan  Osmangazi Köprüsü ve açılan otoyol bölümleri sayesinde Yalovalılar artık körfezi dolanmadan, trafiğe girmeden İstanbul'a ulaşma imkanını elde ettiler. Önümüzdeki yıl tamamlanacak ülkemizin en uzun tünellerinden  Orhangazi  Tüneli'nin hizmete alınmasıyla ulaşım konusunda yeni bir döneme girileceğine de inanıyorum.

İnşallah önümüzdeki dönemde Yalova'ya daha büyük hizmetler de gelecek. Çünkü biz bu ülkeyi seviyoruz, biz bu milleti seviyoruz, biz Yalova'yı, sizleri seviyoruz. Bunların hepsini de sizleri de makam, mevki, para pul için değil sadece Allah için seviyoruz."

KILIÇDAROĞLU BUNLARI GÖRMÜYOR
Türkiye'nin son 15 yılında hem geçmişin eksikliklerini gidermenin hem de geleceği inşa etmenin gayreti içinde olduklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: 

"Eğitimde 270 bin yeni dersliği ülkemize kazandırdık. 584 bin öğretmen atadık. 110 yeni üniversite açtık. Yüksek öğrenim yurtlarımızın kapasitesini 435 bin ilaveyle 617 bine çıkardık.
Bunu görmeyenler var mı? Var. Gözü var, görmüyor. Kulağı var, duymuyor. Dili var, hakkı söylemiyor. Niye? Kalbi mühürlü. İşte öyle bir ana muhalefet var ki, yeni adıyla ana hıyanet, bunları hiç görmüyor. Gel bir  Osmangazi'den geç, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geç,  Avrasya Tüneli'nden geç, yoksa bir görmediğimiz zamanlarda mı geçiyor ne yapıyor bilmiyorum.

Bunları kimler yaptı bir gör. Diyor ki 'Bu köprülerin fiyatını açıklamadınız' diyor. 'Hastanelerin fiyatını açıklamıyorsunuz' diyor. Bir defa, kaynak çeşitlendirme nedir, ekonomide bunu bilmeyecek kadar cahil bu adam. Kardeşlerim, cebinizdeki parayı harcamak gayet kolaydır. Aslolan biz geldiğimizde kasa, tamtakır, böyleydi, ne yapacağız? Bir şeyler ortaya koymamız lazım. Ne yaptık? Dedik ki kamu özel ortaklığı olsun. Bütün bunları devreye sokarak, hamdolsun hastaneleri böyle yaptık. Peki ne yaptınız? Biz zamanı sattık, biz vakti nakde dönüştürdük. Hastane mi yapıyoruz, al 10 yıllığına 15 yıllığına ihaleyi böyle yap. Köprü de yine aynı şekilde, böyle yaptık. Ama bunların kafası basmaz, anlamaz. Sağlıkta 3 bin 500'ün üzerinde yeni hastane açtık. Hastanelerimizi en modern cihazlarla donatarak, sağlık çalışanlarının sayısına 513 bin ilave yaparak büyük bir devrime imza attık."

SSK'NIN HESABINI VER
Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, şöyle dedi: "Ey Kılıçdaroğlu, sen bu ülkede SSK Genel Müdürlüğü yaptığın zaman, bu hastanelerin hali neydi yahu? Allah rahmet eylesin Savaş Ay güzel bir program yapmıştı bununla. O yaptığı programda hastanelerimizin rezaletini ortaya koyuyordu. Ne hijyen var, ne bir şey. Hastanelerde kuyrukta sefalet içerisindeydik ve düşünebiliyor musunuz, kullanılan galoşları tekrar satıyorlardı. Kuyruğa gir, sıra gelmez. O çileleri çektik, yaşadık.
Ama Beyefendi kendi 1 yaşındaki torununu sigortalı yapma gayreti içerisine girdi. 14-15 yaşındaki oğlunu SSK'lı yapma gayreti içerisine girdi.
Şimdi diyor ki 'Samsun'daki şu yavru ölmüş. Neden ölmüş?' vesaire. Zaten sana onun cevabını veriyor, benim milletim, nerede neyin olduğunu gayet iyi biliyor. Ama sen 1 yaşındaki torununu nasıl SSK'lı yaptın, 14-15 yaşındaki çocuğunu nasıl SSK'lı yaptın; bunların hesabını ver. Böyle, avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen kalkıp da Tayyip Erdoğan'ın ailesine leke süremezsin. Yargıda hesabını vereceksin. Gün yaklaşıyor. İnşallah yargıda o hesabı vereceği gibi bundan sonra atacağı iftiraların da onun boynuna nasıl dolanacağını görecek."

YOLLARI BİZ YAPTIK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında bölünmüş yol yatırımlarından bahsederek, "Toplu konutta 805 bin yeni konut inşa ederek, altyapısıyla yeşil alanıyla sosyal donatısıyla vatandaşlarımızı modern hayat alanlarıyla tanıştırdık. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 70 senede kardeşlerim, Türkiye'de 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı ve biz kalan şu 15 yıl içerisinde ne kadar buna ilave ettik biliyor musunuz?
Öyle yoğun çalışmalar ki evelallah 19 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik ve bu yollar, bilirsiniz Yalova, körfez oradan İstanbul'a nasıl gittiğimizi, o çile yollarında nasıl dolaştığımızı. Bursa yollarını bilirsiniz. Şimdi böyle bir yol kaldı mı, hepsi bitti. Benim halkıma onlar yakışmazdı, benim halkıma da modern dünyada ne varsa o yakışırdı, bunu yaptık ve biz olmaz demedik, olur dedik, yaparız dedik ve yaptık" ifadelerini kullandı.

3 KATLI TÜNEL YAPIYORUZ
"Biz, Yavuz'ların torunuyuz, biz Fatih'lerin torunlarıyız. Fatih karadan gemileri yürüttü. Biz de oturduk arkadaşlarla 'Ecdadımız karadan yürüttüyse biz de denizin altından yürütürsek o zaman görevimizi yapmış olacağız' dedik" diye konuşmasını sürdüren Erdoğan, şöyle devam etti: "Onun için gençler, hepiniz birer Fatih olmak durumundasınız, onun için Fatih karadan gemileri yürüttüyse biz de şimdi denizin altından Marmaray'ı yürüttüysek, Avrasya Tüneli ile araçları aynı şekilde yürüttüysek demek ki biz de yapıyoruz. Bu yolda yürüyoruz, yapıyoruz ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de yaptıysak, biz yaparız, daha da yapmaya devam edeceğiz.
Şimdi 3 hatlı tünel ile inşallah yine denizin altından onu da yapacağız. Ve inşallah Kanal İstanbul'u da yapacağız. O da olacak, bize o yakışır, onu da yapacağız ve dünya Süveyş Kanalı ile Panama ile anılmakla kalmayacak bir de Kanal İstanbul ile anılacak. O da olacak.
Biz bunları da yapacağız; niye? Ahdimiz var bizim, yapacağız ve bu millet evelallah düştüğü yerden kalkacak bunu göstereceğiz. Karayollarımızın üzerinde kaç tünel vardı biliyor musunuz? 83. Peki biz ne yaptık? Buna 229 tünel daha ilave ettik. Ülkemizde daha önce hiç örneği olmayan 1213 kilometre hızlı tren hattını yaptık, bir de ödül aldık. Yahu Bay Kemal, sen hızlı treni tanır mısın, bilir misin ya? İnşallah binmiştir."

HAVAYOLU ŞİRKETLERİ ARTTI
Erdoğan, "Bakınız hava yolu ulaşımı; biz geldiğimizde Türkiye'de kaç tane havayolu vardı? Bir tane. Sadece Türk Hava Yolları. Ama sadece özel ve THY hamdolsun 8-9 tane havayolu var ve bir de artık özel uçaklarıyla herkes havalimanlarında yerini alıyor. Bu refah seviyesini göstermektedir.

YALOVA'DA ASIRLIK AĞAÇLAR KESİLDİ
Hükümete geldiğimizde Türkiye'de baraj sayısı neydi? 276. Biz buna 451 baraj daha ilave ettik. Aynı şekilde, hidroelektrik santral sayımız 105'ti, buna 510 hidroelektrik santral ilave ettik. Ne demek hidroelektrik santral? Yani, sudan elektrik üretim var ya, ondan da biz 500'ü aşkın hidroelektrik santralini devreye aldık ve orman varlığımızı 1.5 milyon hektar artırdık. Ormanı azalan bir ülke değiliz, artan bir ülkeyiz. Yalova'da asırlık ağaç kesilir, biz ise ağaçları çoğaltmak suretiyle ülkemizi ağaçlarla donatırız. AK Parti ile CHP arasındaki fark bu" dedi.

Türkiye'nin sosyal devlet haline geldiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Tarıma verdiğimiz destekler ile ülkemizi Avrupa'nın en büyük tarımsal ihracatçısı haline getirdik. Türkiye'yi gerçek anlamda sosyal devlet haline getiren biz olduk. Garip, fakir fukaraya 38 milyar liralık sosyal yardım bütçesini kullanıyoruz. Yalova'da emeklimiz çoktur. Onlar gayet iyi hatırlar; ülkemizde çalışanlardan yıllarca tasarruf teşvik fonu ve konut edinme yardımı adıyla kesintiler yapıldı. Sonra bunların üzerine ne oldu? Adeta yatıldı. Biz geldik, 4.5 milyon vatandaşımızın 15 milyar liralık tasarruf teşvik kesintisiyle 8 milyon vatandaşımızın 3.5 milyarlık konut edindirme yardımlarını başbakanlığım döneminde son kuruşuna kadar biz ödedik, biz. Bay Kemal, işte senin SSK döneminden de burada bize kalan faturalar var, onları da biz ödedik.
Bütün bunları yaparken Marmaray gibi, Avrasya Tüneli gibi hızlı tren hatları gibi, Osmangazi Köprüsü gibi, Ilgaz Tüneli gibi, Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu hattı gibi dünya çapında projeleri de tamamladık. Şimdi İstanbul'da dünyanın en büyük havalimanını inşa ediyoruz. İnşallah 2018'in sonuna doğru oranın da açılışını yapacağız. Yılda 90 milyon yolcu kapasiteli. 2023'te bu rakam 150 milyona çıkacak. Bunları yapıyoruz ama Bay Kemal'in havsalası bunları almaz.
Burada çok Rizeli vardır, Erzurumlu vardır. Ovit Yaylası'nda çok çileler çekildi, şimdi artık ne yaptık; deldik, şimdi artık kar kış yok. Tünelden geçiyoruz. Geçen bir geçiş oldu ve Erzurum'a Rize'yi Ovit Tüneli'ni açarak bağlıyoruz ve çok büyük tünel çalışmalarını sürdürüyoruz. Daha da önemlisi Kanal İstanbul dedik ve 3 katlı boğazın altına İstanbul tüneli dedik. Bütün bunları sürdürüyoruz. Çünkü durmak yok, yola devam. Bize bu yakışır. Bu bir slogan değil, bu bizim hayatımızın hizmet anlayışımızın özetidir."

SURİYE'DEKİ ZULME SIRTIMIZI DÖNEMEYİZ
Türkiye'de bu hizmetleri gerçekleştirirken bölge ve dünyadaki gelişmeleri de yakından takip ettiklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye sadece 81 vilayetimizden 80 milyon vatandaşımızdan ibaret bir ülke değil. Türkiye kendisi ile birlikte geniş bir coğrafyada dindaşlarının, soydaşlarının, tüm mazlum ve mağdurların umutla yakından takip ettikleri bir ülkedir. Bu durum sorumluluğumuzu bir kat daha artırıyor. Çünkü bizim Suriye'de zulüm varsa bana ne deyip, sırtımızı dönme hakkımız yok. Bizim işler karışmışsa görmezden gelip, Irak'ta ne varsa var bize ne deme hakkımız yok.

Bizim, Kudüs'ün mahremiyetine saldırı olduğunda, Filistinli kardeşlerimiz saldırıya uğradığında pek çok ülkenin yaptığı gibi olup bitenlere sırtımızı dönme hakkımız yok. Aynı durum, Balkanlar'dan Kafkaslar'a, Türkistan'dan Arakan'a kadar mazlumların feryatlarının yükseldiği her yer için geçerlidir. Yalova'dan bir kez daha ifade ediyorum; Biz, İsrail istemiyor diye, Filistin'in Kudüs'ün hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Biz, Amerika'nın başka hesapları var diye, Suriye'de bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz. Biz, Irak'ın mezhep ve köken temelli bölünmesine seyirci kalmayacağız. Biz, Avrupa Birliği'nin, NATO'nun ve bir başka gücün ülkemizi milletimizi istiskal etmek anlamına gelecek tavırlarına asla seyirci ve sessiz kalmayacağız. 

KUDÜS'TEN HABERİ OLMAYAN GAFİLLER
Bize bugün hala 'Sizin Suriye ile Irak'ta, Kudüs'te ne işin var?' diyen varsa, bunlar Türkiye'nin ne olduğundan haberleri olmayan gafillerdir. Bu coğrafyalar, buralarda yaşayan toplumlar, fiziki sınırlarımızın dışında olabilirler ama gönül sınırlarımızın tam ortasındadırlar. Onun için de Kudüs'e uzanan her eli, İstanbul'a uzanmış sayarız. Bir insan vücudunun herhangi bir yeri zarar gördüğünde ne hissederse, biz de bu bölgede, bu coğrafyada her birindeki acıları yüreğimizde hissederiz. Bu asla herhangi bir devletin toprağında, egemenliğinde gözümüzün olduğu anlamına gelmiyor. Tam tersine; biz hepsinin egemenlik haklarına saygılıyız. Talebimiz; bu devletlerin de oradaki kardeşlerimizin hakkında saygılı olmalıdır. 

Türkiye'nin Kudüs meselesindeki tavrı gayet açık ve nettir: Biz, Kudüs'te bu şehrin tarihine, inançlar halklar için taşıdığı öneme uygun hareket edilmesini istiyoruz. Mescid-i Aksa'ya kimse dokunmasın istiyoruz. İstiyoruz ki orası bizim ilk kıblemizdir, bu bölgede Hristiyanların da hakları var dolayısıyla buraya müdahale edilmemeli. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak, bu ülkenin Filistinlilere ve esasen Kudüs'ü ziyaret etmeye gelen herkese uyguladığı devlet terörünü ödüllendirmek demektir."

FİLİSTİN TOPRAKLARI ERİMİŞ
Filistin tarihindeki gelişmeleri de anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En baştaki harita 1937 haritasıdır. Yüzde 100'ü buranın Filistin. 37'nin ikinci hamlesinde müdahale ediyorlar, yüzde 80'e düşüyor Filistin. ve İsrail sızdı, giriyor. Geliyoruz 1947'ye. Bakın Filistin'i ne hale getirdiler. Peki bunu kim yaptı? Birleşmiş Milletler. Yani kurt, kuzu hikayesi ve kurt öldü, parçaladı bu hale getirdi. Geliyoruz 1967'ye. Filistinyüzde 44'ten yüzde 22'ye düştü. ve bugünkü hale geliyoruz.  Filistin yüzde 12.
Yahu, biz ağlamayacağız da kim ağlasın. Hala İsrail'i nasıl oluyor da haklı gösteriyorsun. Buranın hesabını soracağız. Biz şu anda son sözü söylemedik. Burada bakıyorsunuz 1947'te İsrail neyse, şimdi aynen Filistin o hale geldi. Değerli kardeşlerim eğer adaletse, biz adaletin tecellisini istiyoruz ve diyoruz ki 'Birleşmiş Milletler, BM Güvenlik Konseyi ne gerekiyorsa yapacaksınız.' Yapmıyorsa biz de hukuk içinde gerekli mercileri zorlayacağız" diye konuştu.

İSRAİL DEVLET TERÖRÜ ESTİRİYOR
ABD Başkanı Donald Trump'ı da eleştiren Erdoğan, şöyle dedi: "İsrail için ben 'Devlet terörü estiren bir ülke' diyorum. Şimdi, şu çocuk 14 yaşında bir genç. 20 tane terörist, İsrail'in askeri, bakın bu yavruyu tekme tokat, ağzını burnunu kan revan içinde bırakarak sürüklüyor. Sadece bu değil, annesinin kucağındaki yavruyu bile o haliyle görüyorlar ve silah dipçikleriyle annesini dövüyorlar. Down sendromlu bir yavruya bile zulmediyorlar.

Ey Amerika, ey Trump sen bunları görmüyor musun? Lafa geldiği zaman biz şöyle, böyle destek veriyoruz, yardım yapıyoruz. Hangi yardımı yahu? Bu tamamen Evangelist bir anlayışın, siyonist bir anlayışın uygulamasıdır başka türlü izah edilemez. Kadın çocuk yaşlı engelli demeden ellerinde hiçbir silahı olmayan kafes kurmuşlar, o kafesi yavrularla doldurdular. Kafesin içinde çocuklar var, bunu yapan İsrail. Buna göz yuman başta Amerika. Ellerinde hiçbir silah olmayan, çıplak elleri ve sesleriyle haklarını korumaya çalışan masum insanlara karşı İsrail askerlerinin yaptığı insanlık dışı muamelenin hiçbir izahı yoktur.

Şayet bu görüntüler, İsrail'den değil de dünyanın başka bir ülkesinden gelseydi, inanın bana dünyayı o devletin başına yıkarlardı. Hele hele Türkiye'den bu görüntü yansımış olsaydı Batı medyası aylarca manşetlerinden eksik etmezdi. Neredesiniz şimdi? Diktatör Erdoğan'ın ülkesinde böyle bir şey var mı, gördünüz mü böyle bir şey? Tayyip Erdoğan işte bunlara dayanamayıp, yüzüne yüzüne vurduğu için diktatör oluyor. Biz sonuna kadar hakkı haykırmaya söylemeye devam edeceğiz. Dünyanın dört bir yanında yaşanmış ne kadar kötü görüntü varsa, hepsinin de ülkemize mal edilerek yayıldığını unutulmadık. Benim Bayan Bakan'ıma  Hollanda'da da nasıl saldırdıklarını unutmadık. Ne yaptı? Kendi başkonsolosluğuna girecekken, senin gene oradaki maalesef terörist polislerin benim Bayan Bakan'ıma saldırdı. Bunlar bu yahu, Batı bu batı."

"Türkiye olarak terörle mücadele operasyonlarımızda birileri istediği için değil masumiyet karinesine olan inancımız sebebiyle tek bir sivilin, tek bir günahsızın burnunun dahi kanamaması için çok dikkatli hareket ediyoruz" diyen Erdoğan, "Bunun için hem ülkemizdeki hem de sınır dışı operasyonlarımızda her zaman alnımız ak, başımız dik olarak yola devam ediyoruz. İsrail'in Filistinlilere karşı uyguladığı devlet terörüne karşı çıkan herkese gösterdiği hoyrat tavır, sergilediği o umursamazlık insanlık adına yüz karasıdır" ifadelerini kullandı.

DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin konusundaki itirazlarını sonuna kadar sürdüreceklerini belirterek şöyle konuştu: "Ben niye dünya 5'ten büyüktür diyorum? Anlıyorsunuzdur değil mi. Sadece bu 5 ülkenin 1 tanesinin iki dudağı arasına dünyayı mahkum edemezsin. BM'de 196 ülke var. 1 ülke ne derse,  BM Güvenlik Konseyi de o. Orada ne var; 5 daimi üye var, 15 tane geçici üye var. 15 tane geçici üyenin zaten hiçbir hukuku yok orada, hikaye. Herşey o 5 üyenin iki dudağı arasında. Hatta bir tanesinin iki dudağı arasında. Hayırsa hayır bitti, netice alamazsınz. Ama bu defa biz hayır denilecek olursa farklı düşünüyoruz. Genel Kurul'a götüreceğiz bu işi. Sonuna kadar takip edeceğiz, eğer uluslararası sistem, BM çatısı altında, dünyadaki haksızlıklara, adaletsizliklere, zulümlere 'dur' diyecek mekanizmaları oluşturmazsa, insanlık büyük bir kaosa doğru sürüklenecektir. Biz sadece kendimiz için değil, BM çatısı altında 196 ülkenin tamamı için bu çağrıyı yapıyoruz. Her geçen gün çok daha yankı bulduğunu düşündüğüm 'Dünya 5'ten büyüktür' itirazımızı sonuna kadar haykırmayı da sürdüreceğiz."


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
Narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı21 Mayıs 2019
16 Fetö sanığına hapis cezası verildi12 Mayıs 2019
Vali olsaydınız Yalova için ne yapardınız10 Mayıs 2019
Çocuk istismarcıları idam edilsin09 Mayıs 2019
Yalova'da 15 Askere Fetö gözaltısı08 Mayıs 2019
Yalova'da 9 polise Fetö operasyonu01 Mayıs 2019
Kuyumcu Tırnakçılık yapan kadınları yakaladı29 Nisan 2019
Negmar çocukları sevindirecek20 Nisan 2019
5 Fetöcü Gaybubet evlerinde yakalandı16 Nisan 2019
DİLARA 'YA YARDIM EDİN16 Nisan 2019
32 Fetö sanığına ceza yağdı16 Nisan 2019
Yalova Üniversitesinde hedef 20 Bin öğrenci14 Nisan 2019
Kavga var dediler Polise pasta kestiler13 Nisan 2019
Yalova Marka Şehir Olacak10 Nisan 2019
SAHTE İÇKİ İÇEN 2 KİŞİ ÖLDÜ29 Mart 2019
Yalova yı Kandil den yönetemezler29 Mart 2019
15 TEMMUZ’UN HER DAKİKASINDA MEYDANLARDAYDIK25 Mart 2019
107 Afganlı Yalova 'da yakalandı25 Mart 2019
KADIKÖYDE YEMEN İÇİN MANTI SATTILAR20 Mart 2019
YALOVA BELEDİYESİ İFLAS ETTİ HACİZ YEDİ19 Mart 2019
VELİLERDEN 59 KAFTAN18 Mart 2019
ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI17 Mart 2019
KATLİAMA YALOVA ÜNİVERSİTESİNDEN TEPKİ GELDİ16 Mart 2019
Salman 'ın Afişleri Yasadışıdır14 Mart 2019
YALOVADA 16 FETÖCÜ DAHA CEZA ALDI13 Mart 2019
FETÖCÜ DOKTARLARA YALOVADA CEZA YAĞDI13 Mart 2019
FETÖ İMAMINA 15 YIL HAPİS12 Mart 2019
BAŞKA PARTİDEN ADAY OLAN RESUL MORGÜL AÇIKLAMA YAPTI22 Şubat 2019
FETÖDEN 11 ASKERE GÖZALTI19 Şubat 2019
Gaspçı kadın Yalova'da yakalandı06 Şubat 2019
Trafo hırsızları yakalandı06 Şubat 2019
Başkan yardımcısı İlhan hayatını kaybetti04 Şubat 2019
ZABITADAN DİLENCİLERE OPERASYON02 Şubat 2019
112 yi arayanların yarısı asılsız ihbar01 Şubat 2019
Yaski Elektrikli araba kullanıyor01 Şubat 2019
GEMİCİLER SON YOLCULUĞUNA ÇIKTILAR29 Ocak 2019
BMW DİREKSİYON HIRSIZLARI YAKALANDI29 Ocak 2019
İZDES İÇİN YALOVA'DALAR25 Ocak 2019
2 Yalova'lı Gemici hayatını kaybetti24 Ocak 2019
NEGMAR GEMİLERİ ŞEHİT AİLELERİNE VE GAZİLERE BEDAVA21 Ocak 2019
Doğu Türkistan Anadoludur21 Ocak 2019
45.000 öğrenci tatile çıktı18 Ocak 2019
Yalova'da otobüs devrildi 14 yaralı16 Ocak 2019
Yalova'da 16 FETÖ Sanığına hapis15 Ocak 2019
AK PARTİ VEFA SALMAN'I PROTESTO EDECEK07 Ocak 2019
BORÇ KAVGASINDA KAN AKTI05 Ocak 2019
Sahte içki fabrikası kurmuş05 Ocak 2019
FETÖ ZANLILARINA CEZA YAĞDI03 Ocak 2019
BİLEKLERİNİ KESİP AŞAĞI ATLAYIP İNTİHAR ETTİ02 Ocak 2019
AK PARTİ YALOVA İL YÖNETİMİ NETLEŞTİ30 Aralık 2018
SUÇA SOLUK ALDIRMAYACAĞIZ28 Aralık 2018
ARITMANIN ELEKTRİĞİ KESİLDİ LAĞIM BASACAK17 Aralık 2018
Hersek Kuş gözlem kulesi açıldı07 Aralık 2018
ÇÖKEN NATO YOLU TRAFİĞE AÇILSIN05 Aralık 2018
DİLİPAK YALOVA TÜGVADA KONUŞTU05 Aralık 2018
Bombalı Terör tatbikatı yapıldı05 Aralık 2018
Muhtarlar devletimizin gören gözü tutan elidir30 Kasım 2018
YALOVADA YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK29 Kasım 2018
YASKİ BAŞKANI OSB'LERİ UYARDI27 Kasım 2018
AK PARTİDE YENİ İL BAŞKANI KİM OLSUN25 Kasım 2018
VİP MİNİBÜSÜ ÖZEL İDARE ALDI24 Kasım 2018
AK Parti Yalova Belediye Başkan Aday Adayları belli oldu18 Kasım 2018
Yalovanın en büyük sıkıntısı Trafik15 Kasım 2018
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNİN BÜTÇESİ 115 MİLYON 500 BİN TL07 Kasım 2018
İz bırakan kardeşiniz olacağım05 Kasım 2018
CHP hep kafa bulandırıyor03 Kasım 2018
Yalova Üniversitesinde akademik yıl başladı03 Kasım 2018
ÇOCUĞUNUZDA DİSLEKSİ ÇIKABİLİR01 Kasım 2018
GOP MUTLU ÇIKTI01 Kasım 2018
Yalova bizim evimiz oldu31 Ekim 2018
Çiftlikköy adayın değişmesini istiyor28 Ekim 2018
Osmangaziden atlayarak intihar etti27 Ekim 2018
NEGMAR 29 EKİMDE SÜPRİZ YAPACAK25 Ekim 2018
Gençlere tüm kurslar ücretsiz25 Ekim 2018
Birlik destek vermese de Kivi festivali yapılacak24 Ekim 2018
Fuhuştan 35 kadın yakalandı22 Ekim 2018
Kaşıkçı Termal'e mi gömüldü19 Ekim 2018
Köprü altı Üniversitesine bende kayıt yaptırmam13 Ekim 2018
Belediyeye 2 ödül13 Ekim 2018
Basına Sansür Valiye Gözdağı13 Ekim 2018
Altınovaya Üniversite geliyor11 Ekim 2018
Yalova Pusula 7 yaşında10 Ekim 2018
SALMAN ADAY BENİM DEDİ04 Ekim 2018
Zabıta fırsatçı avında03 Ekim 2018
MUHTARLAR DA OKULU İSTİYOR30 Eylül 2018
YAMİNTAŞ OTOBÜSLERİ BEDAVA DEVREDİYOR28 Eylül 2018
BAŞKAN SİLPAGAR BEYAZ MASADA27 Eylül 2018
TRAFİK MAGANDASI TUTUKLANDI25 Eylül 2018
6 FETÖ ZANLISINA HAPİS ÇIKTI21 Eylül 2018
FETÖNÜN YALOVADA PARA TRAFİĞİNİ YÖNETMİŞ21 Eylül 2018
YENİ VALİLİK BİNASI BURSA YOLUNA YAPILACAK19 Eylül 2018
KAMU MALINI KIRANLAR YAKALANDI17 Eylül 2018
SİLPAGAR'A 6 AYDIR RANDEVU VERMİYORLARDI BEN ALDIM15 Eylül 2018
SUÇ MAKİNASI ALTINOVADA YAKALANDI15 Eylül 2018
KAYMAKAMLARA VEDA YEMEĞİ 11 Eylül 2018
HADİS ALİMİ SARAÇ HOCA YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE05 Eylül 2018
ZABITALAR FEDAKARCA ÇALIŞIYOR04 Eylül 2018
AK PARTİLİ BAŞKAN İHRAÇ EDİLDİ03 Eylül 2018
ESENKÖY'DE ÇIPLAK GEZME DEDİ 8 KİŞİ YARALANDI27 Ağustos 2018
ANADOLU LİSELERİNİN KONTENJANLARI ARTIRILDI18 Ağustos 2018
YALOVA PROTOKOLÜNDEN BAYRAM MESAJLARI18 Ağustos 2018
MUHTAR 1 YILLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI17 Ağustos 2018
TÜGVA'LI GENÇLER SAROS'TA KAMP YAPTI10 Ağustos 2018
FETÖ ZANLISI 10 KİŞİYE CEZA YAĞDI11 Ağustos 2018
DEREDE YENİ BİR CESET BULUNDU10 Ağustos 2018
15 TEMMUZ TARİHİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİ31 Temmuz 2018
YALOVA'YI HAVADAN TARIYORUZ26 Temmuz 2018
GEZİCİ KÜTÜPHANE ÇINARCIKTA25 Temmuz 2018
Yalova Üniversitesinden İsrail'e Tepki23 Temmuz 2018
KUYUKAZARKEN HAYATINI KAYBETTİ21 Temmuz 2018
YÜRÜYEN KÖŞK EN YEŞİLAYCI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE KAVUŞTU21 Temmuz 2018
ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI19 Temmuz 2018
Son kale hainlere bırakılmadı17 Temmuz 2018
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ BU YILDA LANETLENDİ16 Temmuz 2018
ŞEHİTLERE VE GAZİLERE BORÇLUYUZ13 Temmuz 2018
Güneyköy 15 Temmuz Şehitlerini anıyor12 Temmuz 2018
YALOVA'YA GÜVENLİ KÜTÜPHANE ŞART11 Temmuz 2018
SON KHK İLE YALOVA'DA 37 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ10 Temmuz 2018
YALOVA BÖLGEDE 1. TÜRKİYE’DE 2.08 Temmuz 2018
Yalova'da Deaş operasyonunda 11 Gözaltı05 Temmuz 2018
YALOVA LAĞIM'A BATACAK28 Haziran 2018
ADAYLAR BURDA OY KULLANACAK23 Haziran 2018
POLİS UYUŞTURUCUYA GÖZ AÇTIRMIYOR23 Haziran 2018
VETERİNER VEFA SALMAN KÖPEKLERİ DİRİ DİRİ GÖMDÜ19 Haziran 2018
HASARLI BİNALAR BEDELSİZ OLARAK KARBON KOMPOZİTLE GÜÇLENECEK13 Haziran 2018
O FETÖCÜLER YALOVA'DA CEZA ALDI11 Haziran 2018
MİMARLAR ODASINDAN İMAR BARIŞI UYARISI08 Haziran 2018
Yanan Tekneden 2 kişi kurtarıldı06 Haziran 2018
Çocuklar istedi Başkan yaptı06 Haziran 2018
Yalova Üniversitesinden Yalova için bir ilk05 Haziran 2018
YALOVA'DA 18 FETÖCÜYE 90 YILCEZA02 Haziran 2018
50 BİNLİK İMAR PLANI ONAYLANDI31 Mayıs 2018
AMFİ TİYATRONUN 500 KOLTUĞU KIRILMIŞ25 Mayıs 2018
BEN YALOVANIN SAHİBİYİM BABASIYIM25 Mayıs 2018
AKKİM BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI19 Mayıs 2018
YALOVA'DAN FILISTIN'E, KUDUS'E VE GAZZE'YE DESTEK17 Mayıs 2018
REKTÖR FETÖ DAVALARINI ELEŞTİRME17 Mayıs 2018
VEFA SALMAN HALKI VE ESNAFI KANDIRIYOR17 Mayıs 2018
Ramazanda Tüm Camilerimizde görevli var11 Mayıs 2018
Yalova'dan Büyük Dönüş Yürüyüşüne destek11 Mayıs 2018
YALOVA’YA HİZMET ETMEK İSTİYORUM04 Mayıs 2018
YALOVA'DA 15 FETÖCÜYE CEZA YAĞDI02 Mayıs 2018
VEFA SALMAN AFİŞE BRANDAYA 6 MİLYON TL VERDİ29 Nisan 2018
AK PARTİ YALOVA VEKİL ADAY ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI28 Nisan 2018
BELEDİYE DEREYE LAĞIM AKITAMAYACAK26 Nisan 2018
REKTÖR CEBECİ'NİN ACI GÜNÜ22 Nisan 2018
Yalova Üniversitesine Yolsuzluk Operasyonu18 Nisan 2018
YTSO SEÇİMLERİ KIRAN KIRANA GEÇTİ12 Nisan 2018
DİJİTAL KODLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI10 Nisan 2018
SUAT CEBECİ YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ OLDU28 Mart 2018
ÇINARCIKTA NATO YOLU ÇÖKMEYE DEVAM EDİYOR25 Mart 2018
Cargill fabrikalarımızın satılmasını istiyor24 Mart 2018
FETÖCÜ KARI KOCA MUHASEBECİLERE HAPİS 23 Mart 2018
Adı Dolandırıcıya çıkan Tuğba Kalaycı sır oldu20 Mart 2018
ÇİFTLİKKÖY ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜNE FETÖ CEZASI16 Mart 2018
Yalova'da 20 fetö zanlısına hapis 12 Mart 2018
Rallici Çetinkaya'dan alkol ve sigara uyarısı!07 Mart 2018
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI06 Mart 2018
Vicdan Konvoyu Kadınlar İçin Yalova'dan Hatay’a gidiyor01 Mart 2018
YASKİ projesi ile Yalova Pilot il seçildi28 Şubat 2018
Darbe bir insanlık suçudur28 Şubat 2018
ARMUTLU MEHMETÇİK İÇİN YÜRÜDÜ25 Şubat 2018
AK PARTİ BENİ DAR AĞACINA GÖNDERDİ22 Şubat 2018
28 FETÖCÜYE 184 YIL HAPİS20 Şubat 2018
Polisi yaralayan zanlılar Adliye'de16 Şubat 2018
Görev başındaki Polis Yüzünden Vuruldu15 Şubat 2018
ÇEŞME SUYU İÇMEYİN KANSER TEHLİKESİ VAR14 Şubat 2018
Memur-Sen'den Mehmetçiğe destek14 Şubat 2018
Miniklerden Afrin'deki Mehmetçiklere Komando Andı 14 Şubat 2018
YIKIM KARARI ALINAN SAHİLDEKİ KAÇAK YAPILAR İÇİN KOMİSYON KURULDU08 Şubat 2018
Yalova'da Fetöcülere 116 yıl hapis cezası05 Şubat 2018
AK PARTİ BAŞKAN MEYDAN'I İHRAÇ ETTİ05 Şubat 2018
YALOVA'DA FETÖNÜN JOKER İMAMINA CEZA YAĞDI03 Şubat 2018
Emperyalizme Karşı Zeytin Dalı Harekâtını Destekliyoruz25 Ocak 2018
YALOVA ÜNİVERSİTESİ TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATILDI24 Ocak 2018
Yalova'da 6 FETÖ zanlısına 49 yıl ceza 19 Ocak 2018
Eylül'ün Katil Zanlısı Hakim Karşısında 18 Ocak 2018
Demirhan'dan Muharrem İnce'ye uyarı 16 Ocak 2018
YALOVA'DA FETÖ ZANLISI 6 KİŞİ BERAAT ETTİ12 Ocak 2018
Metoroloji arazisine Okul yapılması kabul edildi11 Ocak 2018
FETÖ ZANLISI 59 SANIĞA 360 YIL CEZA VERİLDİ10 Ocak 2018
500 BİN TL İSTEYEN DOLANDIRICILAR YAKALANDI06 Ocak 2018
YALOVA'DA OKUL BİNALARI NEDEN ÇÖKÜYOR05 Ocak 2018
Vefa Sultan ödemem talimatı veriyor30 Aralık 2017
Bylock mağduru Şükrü Önder tahliye edilecek28 Aralık 2017
Eski Rektör Eruslu tahliye edildi Özel Kalemi tutuklu19 Aralık 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ HAKARETE SORUŞTURMA BAŞLATTI18 Aralık 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YALOVA'YA GELİYOR16 Aralık 2017
EMNİYET UYARDI BURALARA PARK ETMEYİN13 Aralık 2017
İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUM DELEGE GÖSTERMEDİLER10 Aralık 2017
ByLock kullanıcıs 12 kişi gözaltında08 Aralık 2017
YALOVA HALKI KUDÜS İÇİN ÖFKE CUMASINDA08 Aralık 2017
Oral: Filistinli Kardeşlerimizleyiz08 Aralık 2017
Yalova'da Fetöcülere ceza yağdı07 Aralık 2017
Abd ve İsrail Yalova'da lanetlendi06 Aralık 2017
DERSLERE GİRMEYEN HOCALARA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK05 Aralık 2017
Rogarları çalan hırsız yakalandı01 Aralık 2017
8 FETÖ ZANLISI DARBEDEN ÖNCE KAÇMIŞ30 Kasım 2017
ByLock kullanan Ak Partili Eski Vekile 6 Yıl 3 Ay Hapis29 Kasım 2017
KİMSE ROMANLARA İFTİRA ATMASIN27 Kasım 2017
Fetö 'den 1 kişiyi tutuklandı 5 kişi tutuksuz21 Kasım 2017
ByLock zanlısı 6 kişi gözaltına alındı17 Kasım 2017
SUİÇMEZ'E SALDIRI HALA AYDINLANMADI13 Kasım 2017
Meclis üyelerinin Can güvenliği yok11 Kasım 2017
Yalova Üniversitenin desteğe ihtiyacı var31 Ekim 2017
Mahkemelik İmar planı Revizyona gitti27 Ekim 2017
Başkan Volkan FETÖ soruşturmasında aklandı25 Ekim 2017
Erbakan Vakfı 10 Bin genci Ankara'da buluşturuyor25 Ekim 2017
KÜLLİYE PROJESİNİ KİMLER ENGELLİYOR15 Ekim 2017
EYLÜL'ÜN KATİL ZANLISINA MÜEBBET İSTENDİ09 Ekim 2017
FETÖ SANIĞI 17 KİŞİYE HAPİS CEZASI04 Ekim 2017
ALTINOVADA ÖĞRENCİLER OKUL BİNASI İSTEDİ27 Eylül 2017
Güler Alkan Yalova Üniversitesine Rektör vekili atandı21 Eylül 2017
YAŞLI GEMİLER YENİLENECEK21 Eylül 2017
REKTÖR ERBAŞ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI OLDU16 Eylül 2017
AK PARTİ BAŞKAN YILMAZA SAHİP CIKTI15 Eylül 2017
UYUŞTURUCUDAN ROMANLARDA ŞİKAYETÇİ13 Eylül 2017
YENİ ÖĞRENCİLER HEDİYELERLE KARŞILANDI11 Eylül 2017
SERVİSLER VE KANTİNLER DENETLENECEK09 Eylül 2017
ARAKAN'DA KATLİAM VAR30 Ağustos 2017
YÜZDE 17.54 ZAM, 258 MADDELİK KAZANIM SAĞLADIK28 Ağustos 2017
YALOVA ÜNİVESİTESİ DAVASINDA 4 TAHLİYE ÇIKTI26 Ağustos 2017
ÜNİVERSİTE LOGOSU YALOVA'YI TEMSİL ETMİYOR26 Ağustos 2017
FETÖ ZANLISI 3 ASKER TUTUKLANDI24 Ağustos 2017
ŞÜKRÜ ÖNDER'E BYLOCK'TAN TAHLİYE ÇIKMADI24 Ağustos 2017
Yalova Üniversitesinde Fetöcülerin logosu kullanılıyor24 Ağustos 2017
Şehit Yakını ve Gazi Aileleri Hacca Uğurlandı24 Ağustos 2017
PKK OPERASYONUNDA 1 ASKER GÖZALTINA ALINDI19 Ağustos 2017
YALOVA 'LI GENÇLER ASLA UNUTMAZ16 Ağustos 2017
ESADİYE KÖYÜ HAFRİYAT SAHASI İÇİN RUHSAT VERİLDİ13 Ağustos 2017
SPOR GÜVENLİĞİ TOPLANTISINA BAKANLARDA KATILDI11 Ağustos 2017
YALOVASPOR BAŞKANI SUİÇMEZ BAYRAĞI DEVREDİYOR08 Ağustos 2017
UÇURUMDAN DÜŞEN EREN TOPRAĞA VERİLDİ07 Ağustos 2017
EMNİYET 15 UYUŞTURUCU MÜPTELASINI YAKALADI07 Ağustos 2017
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI DARBE GECESİ YALOVA ’YA GETİRİLMİŞ05 Ağustos 2017
10 FETÖ ZANLISI BYLOCK'TAN TUTUKLANDI04 Ağustos 2017
UYUŞTURUCU VE FETÖ İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR27 Temmuz 2017
KUDÜS MİTİNGİNE HERKESİ BEKLİYORUZ26 Temmuz 2017
Yalova İl Jandarma Komutanı değişti23 Temmuz 2017
Yalova 24 saat takip edilecek23 Temmuz 2017
VALİ YILMAZ GAZETECİLERİN BAYRAMINI KUTLADI23 Temmuz 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ DİPLOMALARI EVE GÖNDERİYOR18 Temmuz 2017
MEMURSEN ŞEHİTLERİ UNUTMADI16 Temmuz 2017
Suriye ve Irak'lılar sokakları temizledi16 Temmuz 2017
REKTÖR ERBAŞ ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN FETİH SURESİ OKUDU18 Temmuz 2017
Roman Mahallesinde 3 Ev kül Oldu14 Temmuz 2017
HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE13 Temmuz 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ YANLIŞ YERE YAPILMIŞ 13 Temmuz 2017
Altınova, 15 Temmuz’a hazır13 Temmuz 2017
ŞEHİT OĞLUNA TOKATA SAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI12 Temmuz 2017

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH