Chp li Chp li olmaktan utanıyor

09 Temmuz 2021
0 Haber Yorum

Memleket Partisi, Türkiye’deki ilk kongresini Yalova’da yaptı.

chp'den istifa eden Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi, Türkiye’deki ilk kongresini Yalova’da yaptı. Yapılan Merkez İlçe Kongresi’nde kurucu başkan Tamer Sönmez ve yönetimi yeniden başkanlığa seçildi.

Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan il binasında yapılan ilk toplantı özelliğini de taşıyan Yalova Merkez İlçe Kongresi’ne Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel de katıldı. Divan başkanlığını Kurucu İl Başkanı Ertan Şener’in yaptığı kongrede tek aday olan Tamer Sönmez yönetimiyle birlikte yeniden göreve seçildi.

İl Kongresi Ağustos’ta

Yalova İl Başkanı Ertan Şener, kongrede yaptığı konuşmada, 1 Haziran’da il yönetimini oluşturarak başlattıkları yolculukta Merkez ve Çiftlikköy ilçesinde örgütlenmeyi tamamladıklarını söyledi. Şener, “Ağustos ayı ortalarında il kongremizi yapıp kurultayımıza hazır olacağız. Pandemi nedeniyle küçük bir salonda ilk kongremizi yapıyoruz. Hem de böylece il binamızı sizlere tanıtmış olduk” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ise “Yalova’da CHP’yi 5 bin oydan alıp 5 belediyeye kadar getirdik. Biz Yalova’da gerçekleştirdiğimiz başarıyı Ankara’da devam ettirelim diye yola çıktığımızda orada işlerin farklı ilerlediğini gördük” diye konuştu.

CHP’li CHP’li olmaktan utanmaya başlamış

İktidarın çürüdüğünü ve yolun sonuna geldiğini ifade eden Özcan Özel, şöyle devam etti:
Memleket Partisi öyle bir noktada kuruldu ki,  AKP’li AKP’li olmaktan utanmaya başlamış, MHP’li MHP’li olmaktan utanmaya başlamış, CHP’li CHP’li olmaktan utanmaya başlamış. Memleket Hareketi işte tam bu sırada kuruldu. 53 ilde il başkanımız atanmış, örgütlerimiz kurulmuş durumda. 15 tane il gezdik. Her gittiğimiz yerde insanlar sokaklara çıkıyor. Burası Türkiye’nin ortak noktası olmuş ve olmaya devam edecek”

TAMER SÖNMEZ İLE DEVAM
Yapılan oylamada Tamer Sönmez’in 16 kişilik yönetim listesi ve 42 kişilik il delege listesi belirlendi. Tamer Sönmez’in yönetiminde şu isimler yer aldı:

Ferat Acar, Yiğit Atalay, Çağrı Altan, Erkan Balıkçı, Yahya Güneş, İlhami Kahraman, Ulaş Kavlakoğlu, Halil Kayhan, Funda Demir, Özlem Mülayim, Türkay Nigiş, Erhan Ok, Metin Oruç, Muammer Özdamar, Sakin Özden ve Serdar Pirimoğlu

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

Yalova Belediye Başkanı Kim Olsun

Hüseyin Uygun
Yusuf Özkan
Salih Kocabaş
Mustafa Pehlivan
Bayram Ali Yılmaz
Barış Bingöl
Hasan Soygüzel
Hakan Sezen
Yaşar Demirel
İsmail Özdemir
Oktay Çolak
Serap Türkyılmaz
Muhittin Nayman
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber