İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > YALOVA

ÇİFTLİKKÖY KANA KANA SU İÇECEK
14 Şubat 2018
Yenilenen 140 km uzunluğundaki içme suyu hattından kısa süre sonra ilçenin her yerinde kana kana su biçebilecek.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, baştan sona yenilenen 140 km uzunluğundaki içme suyu hattından kısa süre sonra ilçenin her yerinde vatandaşların kana kana su içebileceğini söyledi. Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi’nde düzenlenen toplantılarda vatandaşlarla bir araya gelerek yeni su hattının neden ve nasıl yapıldığını detaylarıyla anlattı. İçme Suyu Hattı Yenileme Projesi’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Akgün’le birlikte sunumlar yapan Başkan Silpagar, eski hatlardan çıkan döküntü, asbestli ve kanserojen su borularını teşhir etti. Silpagar, yeni döşenen polietilen boru ve vanaları da vatandaşlara tanıttı.

“ÇOK CİDDİ SORUNLAR YAŞADIK”
Çalışmalar yapılırken çok ciddi sorunlar yaşadıklarını belirten Silpagar, “Eski hatların nereden geçtiğiyle ilgili ortada bir proje yoktu. Tek bilgi verebilen bu hatlarda çalışan Cengiz Usta idi. Çalışmalar boyunca ona bir şey olmasın diye dua ettik” dedi. Bu çalışmalar yapılırken kepçenin girdiği yerde kilit taşının 20 santim altından su borusu çıktığını söyleyen Başkan Silpagar, “Eski hatta kazılmamış, taşların altından geçirilmiş, güya hafriyattan kar edilmiş. Böyle bir şey olabilir mi” dedi.

“5 VANAYI 700’E ÇIKARDIK, HER SOKAĞA MÜDAHALE EDEBİLİYORUZ”
Çalışmalar yapılırken yaşanan kesintilerin nedenini anlatan Başkan Silpagar, “İlçenin tamamında sadece 5 tane vana vardı. Bir vanayı kapatıyorsunuz bütün Çiftlikköy susuz kalıyor. Bunun önüne geçebilmek için yeni projemizde yaklaşık 700 adet vana koyduk. Neredeyse bütün Çiftlikköy’de her sokağa ayrı ayrı müdahale edebilecek duruma geldik. Ayrıca şebekeye şu an suyu 5,5 – 6 Bar basınçla veriyoruz. Geldiğimizde Çiftlikköy 1,5 – 2 bar civarında su alıyordu. Ama eski hatta suyu verdiğimiz zaman basınca dayanamayan eski şebeke patlıyordu. Allah’ın izniyle o problemi çözdük” diye konuştu.

“BASINÇ SORUNUNU ÇÖZDÜK, ACİL MÜDAHALE SİSTEMİ GETİRDİK”
İlçe içinde yükselti farklarının olduğu Bayraktepe gibi bölgelerle, düz alanların arasındaki basınç farkını dengelemek için vantuz sistemini kullandıklarını aktaran Başkan Silpagar, “Böylece basıncı da standart hale getirebildik ve şebekede basınçla ilgili arıza ihtimalini düşürmüş olduk” dedi. Proje kapsamında 80 civarında yangın hidrantı kullanıldığını ifade  eden Başkan Silpagar, “Tüm resmi kurumlar, okullar, camiler, sağlık ocakları, alışveriş merkezleri ve büyük yerleşimlere bakın, bu hidrantları göreceksiniz. Böylece anında müdahale imkanını sağladık. Acil durumlarda önemli bir müdahale imkanımız oldu” şeklinde konuştu. 
“TÜM ŞEBEKEMİZ VE DEPOLARIMIZ BİRBİRİNE ENTEGRE”
İlçede toplam 3 derenin olduğunu hatırlatan Silpagar, “Dere geçişlerinde uzun ömürlü olması açısından çelik borular kullanıldı ve u şeklindeki dizayn ile hava geçirimi önlendi. Tam 11 noktada dere geçişi bağlantı yapıldı ve hepsi birbirine entegre edildi. Yeni projemizle biz birbirini besleyebilen su depolarımız ve şebekemiz sayesinde ilçenin her yerine su verebilecek durumdayız. Bu da bizim için vatandaşa hizmet noktasında çok büyük bir artı” diye konuştu.

“ARTIK HİÇ BİR İL, İLÇE SUYUMUZU ÇEKEMEYECEK”
Artık Çiftlikköy’e gelen suyun hiçbir şekilde kayba uğramayacağını kaydeden Başkan Silpagar, “Bize Yeşil Körfez Su Birliği’nden verilen su Yalova’dan geçiyor. Yalova sınırında kotumuz biraz daha yüksek. Dolayısıyla su azaldığında, yani Yalova’da su kesintisi olduğunda Çiftlikköy’ün suyu geri basıyordu. Yalova’da su var, Çiftlikköy’de yok dedikleri o. Bunu da 2 adet çekbas koyarak, bizim hattımızdan suyun geri kaçışını engelleyerek çözdük. Artık bizim suyumuzu hiçbir il, ilçe, geri çekemeyecek. Gelen su bizdedir” dedi.

“BOŞ ARSALARA DAHİ PARSEL BAĞLANTILARI YAPILDI”
Yeni şebeke döşendikten sonra sadece binalara değil, boş arsalara dahi parsel bağlantılarının yapıldığının altını çizen Silpagar, “Bunu daha önce yapıldığı gibi pimaş borularla yapmadık. 16 ATÜ basınca dayanıklı, 160’lık ve 110’luk polietilen borularla yaptık. 650 civarında boş parsele vana çektik. Bir iki sene içinde inşaat yapılması muhtemel bu parsellere. Bunun bir nedeni de, yapacağımız asfaltı yeniden bozmak zorunda kalmamak, ömrünü uzatmaktı” dedi. Silpagar, tüm bağlantıların GPS verileriyle koordinatlarının, kot bilgilerinin kaydedildiğini de sözlerine ekledi.

“TÜM ŞEBEKE 4 AYRI BASINÇ TESTİNDEN GEÇTİ”
Tüm şebekenin ve vanaların Çiftlikköy Belediyesi’nin yaptığı bir test cihazı ile basınç testine tabii tutulduğunu belirten Başkan Silpagar, “140 km’lik şebekenin her bir noktası 10 bar, 18 bar, 12 bar ve 7 bar olmak üzere 4 basınç testinden geçirildi. Bu testlerde her bir lokal hatta 24 süreyle su tutuluyor. Ondan sonra bizim tarafımızdan kabulü yapılıyor. Bu testleri tamamladık. Sonrasında parsel ve bina bağlantıları için bir örnek proje veriyoruz vatandaşa. Vatandaşlarımızın çoğu uyuyor, uymayanlar da artık çok fazla yapabilecek bir şey yok. Daha sonra sıkıntılarını yaşarlar. Onu söyleyelim. PARSEL bağlantıları bittikten sonra da halk sağlığından test yaptırıp içilebilir raporu alıyoruz ve suyumuzu veriyoruz. O şekilde devam ediyoruz” dedi.

“SUDA SİZİ YORDUK, ÖZÜR DİLİYORUM AMA…”
Silpagar, “Sudan sizi 2 yıl çok yorduk, toz duman su çok yorduk. Onun için tekrar tekrar özür diliyorum ama, bu konuda bizim hakkımızda konuşanların iflah olmayacağını da göreceksiniz. Türkiye’de ilk defa polietilen boru döşemeye 20 yıl önce Urfa Belediyesi başladı. Urfa’da bu işi yapan genç şu an bizim yanımızda olan Başkan Yardımcım Yavuz Bey. Bize çok büyük katkı sağladı. Bunun tarihi daha eski, 40-50 yıllık bir teknoloji. Tamam Türkiye’ye teknoloji geç gelebilir, siz son teknolojiyi de kullanamayabilirsiniz, ama sizin vatandaşa su içirdiğiniz şebekenin bir defa sağlıklı ve temiz olması lazım” dedi.

“ASBESTLİ BORU YOK DİYENLER, BÖYLE Mİ BELEDİYECİLİK YAPTI?”
Salonda bulunanlara eski hatlardan çıkan çürümüş asbestli borulardan getirilen örnekleri gösteren Başkan Silpagar, “Asbestli boru yok diyorlardı. Çiftlikköy’de asbestli boru yok diyenlere ithaf olunur. Gereğini yapmaları lazım. İşte yavaş yavaş öldüren bu borular. Asbestli boruya filtre yapsan ne olur? Böyle mi belediyecilik yaptılar? Onları Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.

Ana şebekeden binalara giden bağlantı borularının pimaştan yani pvc’den döşenmiş olduğuna dikkat çeken Başkan Silpagar, “Bizim yaptıklarımız polietilen borular, bir de şunlara bakın, sizin balkondan suların aktığı pimaşlar var. Onlardan su içirdiler size. Bunların büyük çoğunluğu da çatlak. Maalesef kanalizasyon hatlarında da kaçaklar var. Su hattı ile kanalizasyon altlı üstlü geçiyor. Çıkış bağlantıları C borularla yapılmadığı için, kırarak yapılan bağlantılar boruda çatlaklar yapıyor. O pis su nereye gidiyor? Evlerinize kadar geliyor, içiyorsunuz. Sonra da bunları yenilerken bizleri toz içinde bıraktınız diyorlar. Yazıktır. Biz bu nedenle Çiftlikköy’e verilen suyun ancak yüzde 45’inin parasını alabildik, yüzde 55’i kaçaktı.

Ayrıca vanalar çalışmaz haldeydi, ne açabiliyorsun, ne kapatabiliyorsun. Şimdiki vanalarımız pirinç vanalar, 50 yıl geçse de sıkıntı çıkarmaz. Sahilde bir vanamız vardı, eski hattı iptal edin, vanayı kapatın dedik.
Cengiz usta diyor ki, kapatamıyoruz, niye kapatamıyoruz, ölmüş diyor tamamen. Mecbur vanayı sağdan soldan kestik, körledik. Maalesef o şekilde iptal ettik. Bu kanserojen diyorum. Ve suç. İçinizden birisi Avrupa insan haklarına gidip, belediye bize asbestli, kanserojen su içiriyor deseydi belediye bütün 70 yıllık, 100 yıllık, 200 yıllık gelirini satsa yine ödeyemezdi. Sözde para bırakmışlar. İşte senin bıraktığın bunlar, bu anlattıklarımız.

Ben ne diyordum size seçim öncesi, Allah rızası için su içmeyin. Bir zerre kadar da su içmeyin. Ve şu anda da diyorum ki, hala da içmeyin. 10-15 gün sonra vereceğiz suyu. Artık için diyeceğiz, kana kana için. Böylece Çiftlikköylülerin ayda damacana suya verdikleri 250 bin lira cebinde kalacak. Bunlardan sonra, damacanadan daha temiz.

Bunlarla birlikte su depolarımızda klor cihazlarını da devreye soktuk. Şimdi her su deposunda enerji motorları devreye koyduk. Bunlar enerji sarfiyatını azaltıyor. Yani bizim elektrik giderleri de düştü. Bakın biz 2016’ya kadar sudaki kayıp kaçağı Yüzde 35’e kadar düşürdük. 2017’de Yüzde 52. Bunun nedeni yeni borularla ilgili çalışmalar, boruların yıkanması, basınç testlerinin yapılması” dedi. 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YALOVA Haberleri

Başlık Tarih
 
Mezarlık çeşmeleri çalındı01 Haziran 2020
Başkan Tutuk bayramlaştı26 Mayıs 2020
Sansar kardeşler tedavide 12 Mayıs 2020
Zabıta Dilencileri topladı07 Mayıs 2020
Kocadere Şehitleri sessizce anıldı29 Nisan 2020
14 TANE DAHA GELİYOR21 Nisan 2020
Aksa Akrilik 23 Nisan sevincini evlere taşıyor20 Nisan 2020
Altınova Pazarları açılıyor15 Nisan 2020
Altınovada minibüs alev alev yandı14 Nisan 2020
Tügva yurdu devletin emrindedir08 Nisan 2020
Tomruk yüklü kamyon devrildi 2 ölü06 Nisan 2020
PAZAR YERİ KONTROLLÜ ŞEKİLDE AÇILDI02 Nisan 2020
Market çalışma saatleri değişti30 Mart 2020
BELEDİYE VEZNELERİ ERKEN KAPANACAK19 Mart 2020
Yalovaspor yeniden lider09 Mart 2020
Yükamp kış kampı yaptı20 Şubat 2020
Lüks villada uyuşturucu yetiştirmişler07 Şubat 2020
KIZILAY ARAMA KURTARMA TİMİ KURULDU 03 Ocak 2020
Mitsubishi Electric Yalovada 13 Aralık 2019
BARIŞ PINARI HAREKETİ İÇİN DUALAR EDİLDİ15 Ekim 2019
​Sağlık Bilimleri Fakültesine kadın Dekan 04 Ekim 2019
BAKAN ÇAVUŞOĞLU YALOVA YA GELİYOR13 Eylül 2019
Altınovada Kırtasiyeler başkan Oral dan10 Eylül 2019
Yalova da mesai saatleri değişti07 Eylül 2019
YUNUSUMUN KALBİ HELİKOPTER İLE GELDİ04 Eylül 2019
MELİHA AKYOL YALOVASPOR İÇİN KOŞTURUYOR07 Ağustos 2019
Gazipaşa çıkmalardan kurtuldu05 Ağustos 2019
Radar cami Türkiye de 2. olacak25 Temmuz 2019
UZAY EĞİTİMİ ALACAKLAR10 Temmuz 2019
100 yıllık otomobiller Yalovadan geçti15 Haziran 2019
Yalova Üniversitesi Turuncu Bayrak Adayı oldu18 Mayıs 2019
Macaristan'da Ezan sesine hasretiz16 Mayıs 2019
Genç yazarlar Yalova'da03 Mayıs 2019
Kudüs Müslümanlarındır 30 Nisan 2019
ÇİFTLİKKÖY’DE SATRANÇ TURNUVASI 20 Nisan 2019
İHO 'LU KIZLAR PROJELERİNİ SERGİLEDİ18 Nisan 2019
YTSO'DAN İHRACAT İTHALAT SEMİNERİ14 Nisan 2019
EBS sınava hazırlanıyor05 Nisan 2019
İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN AŞEVİDE OLACAK24 Mart 2019
YALOVA'DA YENİ PAZAR YERİ AÇILDI19 Mart 2019
TOPÇULAR İSKELESİ TAVŞANLIYA VERİLMELİ21 Mart 2019
150 milyar dolarlık pazara antibakteriyel jean 13 Mart 2019
Yalovadan Vicdan Hareketine Destek08 Mart 2019
MÜNAZARADA ÇEKİŞTİLER04 Mart 2019
MÜFETTİŞ HAMDİ GİRGİN İLKOKULU AVRUPALI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI03 Mart 2019
PARA DOLU ÇANTAYLA YAKALANDILAR02 Mart 2019
YALOVA KENT REHBERİ VE İMAR UYGULAMASI BAŞLADI 27 Şubat 2019
KESİLEN AĞAÇLARI DÜŞÜNEN YOK23 Şubat 2019
NENE HATUN MTAL ÖRNEK PROJELERE İMZA ATIYOR22 Şubat 2019
Bulduğu parayı emniyete teslim etti19 Şubat 2019
POLİS ARABASINA ÇARPTI KÖPRÜDEN ATLADI15 Şubat 2019
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN06 Şubat 2019
SALI GÜNÜ SU YOK04 Şubat 2019
ÖZKAN ÜSTÜN PARKTA YAŞAYACAK02 Şubat 2019
DEPREM VE YANGIN EĞİTİMİ ALDILAR17 Ocak 2019
GAZETECİLERİN DEĞERİ ÇOK BÜYÜKTÜR09 Ocak 2019
Aşçılık Öğrencileri Madalya ile Döndü08 Aralık 2018
TÜRKİSTANIN ÇIĞLIĞI DUYULMUYOR22 Aralık 2018
UEDAŞ 200 ÖĞRENCİYİ GİYDİRDİ19 Aralık 2018
Saadetli Kadınlar engellileri unutmadı06 Aralık 2018
Kaçak İçki ve Sigara satıcılarına operasyon06 Aralık 2018
Temayülden Faik Aydın mı çıkıyor01 Aralık 2018
Türkiye’nin en büyük tren feribotu ilk seferine hazır29 Kasım 2018
YALOVA ÜNİVERSİTESİ RALLİDE 1.Cİ OLDU28 Kasım 2018
YALOVA BÜTÇESİ 195 MİLYON OLDU24 Kasım 2018
Silahla ateş açana Ceza geliyor11 Kasım 2018
Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor06 Kasım 2018
Yalova için çok çalıştık28 Ekim 2018
Başkan Işılak “Çocuklarımız için Emniyet ile işbirliğindeyiz”25 Ekim 2018
Temadan 50 Binlik plana dava24 Ekim 2018
ÇALIŞAN KADIN DA KUR'AN ÖĞRENECEK23 Ekim 2018
Uyuşturucu satıcısı kaçarken yakalandı22 Ekim 2018
YTSO BEDAVA BURS VERİYOR15 Ekim 2018
ZABITA KAÇAK AVINDA13 Ekim 2018
Müsiad başkanı değişti11 Ekim 2018
SERVİSLER DENETLENDİ CEZA KESİLDİ09 Ekim 2018
BAŞKAN TAN DELEGELERİNİ TANITTI06 Ekim 2018
İdo 'nun Zamları bitmiyor06 Ekim 2018
Polis Üniversite öğrencilerini uyardı05 Ekim 2018
Veri Bilimi Konferansı Yalovada Başladı04 Ekim 2018
400 yataklı hastaneden vaz mı geçildi03 Ekim 2018
Öğrenciler direkt Rektöre anlatacak02 Ekim 2018
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANDI10 Eylül 2018
KOÇAL YAMİNTAŞ'A İHALESİZ VERDİ07 Eylül 2018
BAĞLARBAŞI MAHALLESİNE SAĞLIK OCAĞI YAPILACAK07 Eylül 2018
Altınovada Eylül Meclisi başladı03 Eylül 2018
30 AĞUSTOS ZAFERİ YALOVA'DA ANILACAK28 Ağustos 2018
YEP İLE GELECEĞE HAZIRLAN27 Ağustos 2018
YALOVA YETİMHANESİ ETİYOPYA'DA AÇILDI26 Ağustos 2018
Altınova Belediyesine Hibe Tekne02 Ağustos 2018
MUHARREM İNCE KOLTUK SEVDALISI OLMAMALIYDI25 Temmuz 2018
BAŞKAN SALMAN GAZİLERİ ZİYARET ETTİ22 Temmuz 2018
Milletvekili Akyol’dan Rektör Cebeci’ye Ziyaret21 Temmuz 2018
KAMYONLA ÇARPIŞAN ARAÇTAKİ 3 KİŞİ ÖLDÜ15 Temmuz 2018
İLAÇLAMA GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR26 Haziran 2018
​ÇÖLLEŞMEMEK İÇİN FİDAN DAĞITTILAR21 Haziran 2018
ALAY KOMUTANI GENÇ YAZAR’I AĞIRLADI19 Haziran 2018
GİRESUNLULAR DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU13 Haziran 2018
Yalova İHH, Kardeşliği Etiyopya'ya taşıdı10 Haziran 2018
Başarımızın Anahtarı Samimi Gayretimizde Saklı05 Haziran 2018
MARMARA DENİZİ ÖLÜYOR04 Haziran 2018
TBMM DE YEMİNİ EZBERE OKUYACAĞIM31 Mayıs 2018
​Kadın Müftü Yardımcısı Balıkçı Göreve Başladı21 Mayıs 2018
YALOVA YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE BAŞARIYA İMZA ATTI21 Mayıs 2018
ZABITA MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN AL17 Mayıs 2018
Denizcilikte mezuniyet coşkusu15 Mayıs 2018
KOLTUK KORKUSU ALLAH KORKUSUNUN ÖNÜNE GEÇTİ15 Mayıs 2018
Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım14 Mayıs 2018
MİRZABEYOĞLU YALOVA'DA HASTANEYE KALDIRILDI06 Mayıs 2018
57. ALAYA VEFA İÇİN YüRÜDÜLER26 Nisan 2018
YÜRÜYEN KÖŞK YOLUNDA MAGANDALAR İŞ BAŞINDA23 Nisan 2018
YAZ GENÇLİK KAMPINA KAYITLAR BAŞLADI17 Nisan 2018
Subaşı kavşağındaki ışıklı motif beğenildi12 Nisan 2018
Aksa’nın ritimleri 3’üncü yılında da coşturacak05 Nisan 2018
MHP'DEN UYARI ERTAN ŞENER LÜTFEN BAŞKA KAPIYA02 Nisan 2018
83 YAŞINDAKİ OKUMA YAZMAYI ÇÖZDÜ21 Mart 2018
Sendika başkanı Ali Yalçın Yetimhane için Yalovada20 Mart 2018
Uyuşturucu ile önce Aile ve Eğitimciler mücadele etmeli21 Mart 2018
Mahallene ve Okuluna Sahip Çık! Uyuşturucuya Hayır 20 Mart 2018
Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Çanakkale Zaferi buluşturdu19 Mart 2018
Şehitler için zeytin Fidesi dikildi08 Mart 2018
YALOVA İHH AŞEVİ 1. YAŞINDA05 Mart 2018
Uyuşturucunun son kurbanı 17 yaşında05 Mart 2018
ENGELLİLER ORGANİK SEBZE YETİŞTİRDİ02 Mart 2018
EMNİYET YALOVA'LILARI UYARDI01 Mart 2018
Yalova Belediyesi Taşeron listesi açıklandı01 Mart 2018
KIRIM MİLLETVEKİLLERİ ÇİFTLİKKÖY'DE28 Şubat 2018
Külliyenin temeli törenle atıldı27 Şubat 2018
Subaşı'ında Hizmetler bir telefon uzaklığında22 Şubat 2018
TÜGVA Yalova, Kudüs’ten döndü20 Şubat 2018
STRATEJİMİZ OKULLARI MAHALLE İÇİNE YAPMAK20 Şubat 2018
YALOVA İTFAİYESİ’NDEN ARAKAN'A YARDIM ELİ15 Şubat 2018
Öğrenciler Belediyede kitap okudular15 Şubat 2018
MUHTARLAR ŞUBAT AYI OLAĞAN TOPLANTISINDA BULUŞTU13 Şubat 2018
Yalova Kamu-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek13 Şubat 2018
ARMUTLU YOLU 20 YILDIR BİTİRİLEMEDİ11 Şubat 2018
ŞEHİT POLİSİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK11 Şubat 2018
VEFA'NIN VETOSUNU TAKMAYIZ03 Şubat 2018
AŞIRI HIZ KAZA GETİRDİ01 Şubat 2018
HERSEK LAGÜNÜ SERGİSİ AÇILDI02 Şubat 2018
EMITT FUARINDA YALOVA FARKI HİSSEDİLDİ27 Ocak 2018
Yalova'da 45 Kilo Eroin Ele Geçirildi24 Ocak 2018
Çiftlikköy'de sahte rakı imalatanesine baskın18 Ocak 2018
Kar yağacak Gökçe barajı dolacak17 Ocak 2018
15 Temmuz nedeniyle kalp krizi geçirdim15 Ocak 2018
Bakan Bak Yalova Üniversitesinde kurdelayı kesti13 Ocak 2018
Koçum Babam köprü olacak11 Ocak 2018
Mikail Hoca da emekli oldu08 Ocak 2018
Çobankaledeki Kazılar 5 yıl Sürecek06 Ocak 2018
Skandal Ayraç toplatıldı06 Ocak 2018
Vali de heyelan yaşanan okulda inceleme yaptı06 Ocak 2018
YALOVA'NIN 4,5 AYLIK SUYU KALDI05 Ocak 2018
YALOVA BELEDİYESİ 1085 KİŞİYİ DEFNETTİ04 Ocak 2018
İŞÇİ İŞVERENİ ARABULUCU BARIŞTIRACAK04 Ocak 2018
Yaşayan Arapça Projesi hayran bıraktı03 Ocak 2018
YARDIMLAR ARAKAN'LILARA ELDEN TESLİM EDİLDİ30 Aralık 2017
Maaş Ödeyemez Diyorlardı28 Aralık 2017
Yalova Belediyesi kaçak oranını düşürdü28 Aralık 2017
Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi İnşa Ediliyor27 Aralık 2017
İŞ DÜNYASINDA ARABULUCULUK BAŞLIYOR26 Aralık 2017
Rektör Alkan'dan Erdoğan'a dosya 23 Aralık 2017
Kadın Vali Kadına Şiddeti önleyebilecek mi?23 Aralık 2017
Yürüyen Köşk Kolonyası Belediyeden 23 Aralık 2017
Taşdelen’e Ödül Erdoğan’dan14 Aralık 2017
KUDÜS’LER YENİDEN FETHEDİLECEK10 Aralık 2017
AKP YALOVA'DA VETO YİYELİ 3,5 YIL OLDU09 Aralık 2017
Abd ve İsrail Yalova'da lanetlendi06 Aralık 2017
GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ FENERBAHÇE ANTRENMANINDA05 Aralık 2017
MESCİD DUALARLA AÇILDI03 Aralık 2017
Ak Partili Avar Valiyi Göreve Davet Etti 30 Kasım 2017
2017 YALOVA BELEDİYE BÜTÇESİ 190 MİLYON TL30 Kasım 2017
VAROL VE KÖSE GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ29 Kasım 2017
Altınova'da Öğretmenler yemekte buluştu26 Kasım 2017
Yalova üniversitesi15 Temmuz şehitlerini unutmadı23 Kasım 2017
Yalova'da 100 ızgara ve kapak çalındı23 Kasım 2017
Örencikli köylüler, İnternet istiyor21 Kasım 2017
Çiçek Yetiştiriciliği Gençlik Kampı başladı20 Kasım 2017
Özel Güvenlikçilere uyuşturucu eğitimi18 Kasım 2017
ARMUTLU FISTIKÇAMI ORMANLARI BUDANIYOR09 Kasım 2017
Esenköy Mahalle olmasın06 Kasım 2017
FETİH CADDESİ TRAFİĞİNE ÇÖZÜM OLACAK MI?03 Kasım 2017
MESLEKİ EĞİTİM KURULU 4. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ01 Kasım 2017
Armutlu Doğalgaza kavuştu01 Kasım 2017
Narkotik Uyuşturucu Satıcılarına göz açtırmıyor01 Kasım 2017
Yalova'dan Bursa'ya soyguna gittiler28 Ekim 2017
Rektör Alkan yemekhaneyi denetledi28 Ekim 2017
Yeni Sağlık İl Müdürü Dr.Sezen oldu27 Ekim 2017
Öğrenciler Sinema ile buluşuyor27 Ekim 2017
HIRSIZ ŞEBEKESİ KAÇAMADI26 Ekim 2017
Çiftçi, Termal KYK yurdundan memnun ayrıldı26 Ekim 2017
Yeşilay Yalova ile Milli Eğitim El Ele Verdi26 Ekim 2017
Kaçak Telefon ve Tütün Satanlara Baskın23 Ekim 2017
Balıkçıları Vali yardımcısı denetledi22 Ekim 2017
Fikri Işık Tavşanlı Belediye binasını açtı 21 Ekim 2017
UYUŞTURUCU İÇENEDE SATANADA OPERASYON20 Ekim 2017
4. Biyomalzeme Günleri Yalova'da başlıyor18 Ekim 2017
Yalova için 480 milyon TL ödeyeceğiz12 Ekim 2017
Yeşilay Eğitimi Muhtara sigarayı bıraktırdı12 Ekim 2017
DENİZ ASTSUBAY MYO ALTINOVA'DA AÇILDI11 Ekim 2017
KAZIMİYE DERESİNDE ISLAH ÇALIŞMASINDA SONA GELİNDİ 09 Ekim 2017
Çiftlikköy Belediyesine 30 Milyon Ek bütçe kabul edildi08 Ekim 2017
Yeşilay Yalova, Karadenize çıkartma yaptı07 Ekim 2017
TÜGVA Yalova yeni eğitim yılına hazır06 Ekim 2017
ÖĞRENCİLER HARÇLIKLARIYLA MAMA ALDI07 Ekim 2017
REKTÖR ALKAN'A ZİYARET BİTMİYOR07 Ekim 2017
GÜNEYKÖY'DE GÜVENLİ YAŞAM EĞİTİMİ VERİLDİ05 Ekim 2017
Korsan kitap satıcılarına baskın04 Ekim 2017
REKTÖR ALKAN VALİ İLE GÖRÜŞTÜ AŞURE DAĞITTI04 Ekim 2017
KAPALI PAZARYERİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLADI03 Ekim 2017
ÇİFTLİKKÖY'DE VATANDAŞ MAĞDUR03 Ekim 2017
Rektör Vekili Alkan Görevine Başladı25 Eylül 2017
DAMLA PROJESİ 60 BİN KİŞİYE ULAŞTI22 Eylül 2017
KAMPÜSE HOŞGELDİN PROJESİ ÖĞRENCİLERE REHBERLİK EDİYOR19 Eylül 2017
RİTA'NIN KATİL ZANLISI MAHKEMEYE ÇIKTI14 Eylül 2017
GENÇ NESİLLER SİZLERİ ÖRNEK ALSIN14 Eylül 2017
ENGELSİZ KAFEYE İKİNCİLİK ÖDÜLÜ14 Eylül 2017
Giresun'lulara Yalova Seyahatten indirim13 Eylül 2017
Yalova Üniversitesi Rektörlüğü yeni binasına taşındı11 Eylül 2017
Eski müdür ayağına taş bağlayıp intihar etti08 Eylül 2017
Balıkları ve denizleri koruyalım08 Eylül 2017
YALOVASPOR'DA HEDEF SÜPER LİG07 Eylül 2017
Eski müdür mahkeme kararı ile geri döndü07 Eylül 2017
MECLİSTE VURULAN DELİ HALİD PAŞA KONUŞULACAK06 Eylül 2017
ÇİFTLİKKÖYDE SANAYİ SİTESİNE ADALET TERAZİSİ ASTILAR06 Eylül 2017
Belediye personeli bayramlaştı28 Ağustos 2017
HERSEK MARMARANIN İNCİSİ21 Ağustos 2017
Yalova'da Atık Sular Sulamada Kullanılacak18 Ağustos 2017
TERSANE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINDA CAN VERDİ18 Ağustos 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE DEPREM KONUŞULACAK16 Ağustos 2017
MUSTAFA KEMAL'İN YALOVA’YA GELİŞİ KUTLANACAK15 Ağustos 2017
Kredi Yurtlara başvuru 14 Ağustos'ta11 Ağustos 2017
YALOVA ÜNİVERSİTESİ SBE'YE 338 ÖĞRENCİ ALACAK10 Ağustos 2017
FERİBOTTAN ATLAYAN KADIN KURTARILAMADI09 Ağustos 2017
Rektör Erbaş Model Üniversite Arıyor03 Ağustos 2017
KKTC’li misafirlerden duygusal veda01 Ağustos 2017
Çobankale Kazı alanında inceleme26 Temmuz 2017
TÜGVA’dan dolu dolu yaz okulu!24 Temmuz 2017
TEZHİP SERGİSİ AÇILDI26 Temmuz 2017
3 YILDA 90 KİLOMETRE ŞEBEKE YENİLENDİ25 Temmuz 2017
YAFEM 20.TÜRK BOYLARI ŞÖLENİNDEN ALNININ AKI İLE ÇIKTI23 Temmuz 2017
MERMER LEVHA ALTINDA CAN VERDİ20 Temmuz 2017
TEOG VE ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMA MERKEZLERİ AÇILIYOR18 Temmuz 2017
ANADOLU AJANSI 15 TEMMUZU UNUTTURMADI15 Temmuz 2017
YALOVA'DA 754 FETÖ ZANLISINA İŞLEM YAPILDI15 Temmuz 2017
MÜZE ARAZİSİNİ İSTEYEN MİMARLAR ODASINDAN BELEDİYEYE ZİYARET11 Temmuz 2017
Derneklerden 15 Temmuz desteği10 Temmuz 2017
Başsavcıdan Oral'a iade-i ziyaret10 Temmuz 2017
ALTINOVADA NİKAH 100 TL05 Temmuz 2017
MEZARLIKTA CANINA KIYDI04 Temmuz 2017
ÇINARCIK VE KORU'YU SEL ALDI04 Temmuz 2017

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH