Ana Sayfa > SİYASET

Biz Şirket Kurup İhale Almadık ; Şok İddialar
Flaş Haber
02 Mart 2016
Chp'den ihraç edilen Yalova Belediye meclis üyesi Faruk Kırtay şok açıklamalarda bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%


 

CHP’den Grup kararına uymayarak Denetim Komisyonu’na seçilen Ahmet Yavuz ve Faruk Kırtay’ın ihraç edilmesini değerlendiren CHP İl Başkanı Özcan Özel’e, Belediye Meclis üyesi Faruk Kırtay basına gönderdiği yazılı açıklama ile cevap verdi.

Kırtay açıklamasında ““Dün, Parti grup kararına uymayarak Arberetum arazisinin peşkeş çekilmesine karar verilirken İl Başkanı Özcan Özel, keşke İl Başkanı olduğunu o zaman da hatırlasaydı. Bugün Atatürk’ün Mirasını Peşkeş Çekilmesine Kayıtsız Kalanlar, Parti İçi Demokrasiyi Savunan Meclis Üyelerini İhraç Etmişlerdir” 

CHP’den ihraç edilen Belediye Meclisi ve Denetim Komisyonu Üyesi Faruk Kırtay, “40 yıldan buyana gönül verdiğimiz partimizden ihraç edildiğimizi anlamaya çalışıyorum; günlerden beri. Neden ihraç edildik sorusunun yanıtını bulmakta zorlanıyoruz” dedi. “Bizler, şirket kurup belediyeden ihale almadık, ihale takipçiliğini ise hiç yapmadık, Kamuyu zarara uğratmadık, Müteahhitlerle kol kola girerek pazarlıklar da yapmadık, kamunun malını peşkeş çekmek için yalakalık da yapmadık” diyen Faruk Kırtay yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Aslında; İhraç edildiğimize değil de bizlerin ihracını alkışlarla karşılayan devşirmeleri sevindirdiğimize yanıyorum. Çünkü biliyorum ki; bizim ihracımızı onaylayanlar, alkışlayanlar menfaatleri gittiklerinde CHP’yi ilk terk edenler olacaklardır” dedi

İhraç konusunda YDK’nın kararını beklediklerinden dolayı açıklama yapmayı düşünmediğini belirten Kırtay “ Aslında, bu konuyla ilgili konuşmayacak ve yazmayacaktım. CHP İl Başkanı Sayın Özcan Özel ortaya çıkıp yazılı basın açıklaması yaparak, ‘Ahmet Yavuz ve Faruk Kırtay, AKP oylarına güvenerek nasıl aday olduklarını ve AKP oyları ile kendilerini nasıl seçtirdiklerini basına, kamuoyuna ve partililere anlatsınlar’ diye açıklama yapması nedeniyle cevap verme zorunluluğu hissettim” dedi

“Arboretum Arazisinin Peşkeş Çekilmesine Karar Verilirken Sayın Özel, Keşke İl Başkanı Olduğunu o Zamanda Hatırlasaydı”

Kırtay açıklamasında “ Ben gazeteciliği Uğur Mumcu’dan, siyaseti ise Bülent Ecevit’ten öğrenmiş biriyim. Bugüne kadar talimatla ne haber yaptım ne de siyaset. Emir alarak değil, vicdanımla baş başa kalarak kararlar aldım. Gazeteciliği de siyaseti de vicdanımla yapıyorum. Sayın İl Başkanı parti grup kararına uymayarak, Denetim Komisyonu’na seçildiğimden dolayı ihraç edildiğimi ifade etmiş. Keşke; İl Başkanı, geçen dönem grup kararına uymayarak Atatürk’ün Yalova halkına miras bıraktığı Arberetum arazisinin peşkeş çekilmesine karar verilirken de İl Başkanı olduğunu da hatırlasaydı.

Büyük Önder Atatürk’ün mirasının peşkeş çekilmesine onay verenleri görmezden gelenler; CHP’de parti içi demokrasiyi, seçme ve seçilme hakkını kullanan Belediye Meclis üyelerini partiden ihraç etmişlerdir...” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin Yarısının Oyunu Aldık” İddialar o ki; partinin grup kararına uymamışız. AKP’ye güvenerek aday olmuşuz. 12 CHP’li meclis üyesinin katılımıyla yaptığımız seçimde 6 oy bana çıkmıştır. Bunun öncelikle bilinmesini isterim. AKP’nin oylarıyla seçildiğimizi iddia eden il başkanı 17 oy alan bizlerin değil, 31 belediye meclis üyesinin bulunduğu mecliste AKP’lilerin nasıl oluyor da 29 oy aldığını öncelikle sorgulamalı.

“Şeffaflıktan neden çekiniyorlar. Halka şeffaf olacağız diye söz vermedik mi?”

Bizlerin, Denetim Komisyonu’na seçilerek 2015 yılında yapılmış ihalelerle ilgili belge toplayıp kamuoyuna bilgi sızdıracağımız iddia edilmiş. Bundan neden ve niçin çekiniyorlar? Bizler, belediye başkanlık seçimlerinde şeffaf yönetim sloganıyla yola çıkmadık mı? Yalovalılar bu nedenle bizlere şeffaf belediyecilik için oy vermediler mi? Belgelerden ve yapılan ihalelerden neden ve niçin çekiniyorsunuz?

Diğer bir iddia da huzur hakkı içinmiş. Geçen yıl 3 bin TL’ye yakın bir huzur hakkı aldık. Bu parayı diğer meclis üyesi arkadaşlarımla da paylaştım, bunun da ayrıca bilinmesini isterim.

“İl Disiplin Kurulu, CHP Genel Merkezi YDK’ya savunmamızı gönderdik”

Aşağıdaki metni İl Disiplin Kurulu’na göndererek savunmamızı yaptık ve bu karara da YDK’da itiraz ettik. Sayın İl Başkan Özcan Özel Denetim komisyonuna nasıl seçildiklerini anlatsınlar diyor. Bizler, tüm çıplaklığıyla gelişmeleri Disiplin kuruluna verdiğimiz savunmayla anlatmıştık. Madem kamuoyuna anlatmamızı da istiyor o halde tüm çıplaklığıyla anlatalım. ‘Hakkımda başlatılan disiplin soruşturmasını tarafımıza ibra edilen kararla öğrendim.

Yalova Belediyesi Denetim komisyonu üyeliğine seçilmemin ardından, İl Başkanlığı’nca disiplin soruşturması açılarak hakkımda verilen ihraç istemine neden olan parti grubuna uymama gerekçesinin iddiaları gerçek dışıdır.

Şöyle ki; 4 Ocak Pazartesi günü yaşananlar.. 4 Ocak Pazartesi günü, Ocak ayı belediye meclis toplantısı öncesinde belediye başkanlık makamında İl Başkanı Özcan Özel, 12 Belediye Meclis üyesi ve Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da hazır bulunduğu grup toplantısını gerçekleştirdik. Bu toplantıda CHP’den iki üyenin seçileceği Denetim Komisyonu üyelerinin belirlenmesi için aday olacakların isimleri İl başkanı tarafından istendi. Riyaset ve İl Başkanı komisyona Jülide Güner ile Osman Başgül’ü önerdi. Ancak, Jülide Güner’in Belediye Başkan Yardımcısı olması itibariyle kendisinin belediyeyi denetleyemeyeceği ortaya çıktı. Jülide Güner’in adaylıktan çekilmesi üzerine, onun yerine aday olacağımı ifade ettim.

Daha sonra Başar Şahin ve Ahmet Yavuz da adaylıklarını açıkladılar. Dört aday çıkması üzerine İl Başkanı gizli oyla seçim yapılmasını istedi ve kendisinin de oy atacağını söyledi. Yapılan oylamada, üç adayda 6’şar oy alarak eşit oranda oy aldı. Eşit oy alan adaylar arasında yapılması gereken kura çekimi yapılmadı. Bunun üzerine grup toplantısında aday olacağımızı ifade ettik. Burada çıkan kararların karar defterine ve seçim sonuçlarının da karar tutanaklara yazılmasını istedik. Ancak parti grubumuzda kararlar, tutanaklara geçilmedi ve imza atılmadı.

5 Ocak Salı günü yaşananlar.. 5 Ocak Salı günü gerçekleşen Denetim Komisyonu seçimlerinin birkaç saat öncesinde bizlerin katılmadığı yeni bir grup toplantısı yapılıp tekrardan seçim yapılacağı ve bu seçimde bir kişinin seçildiğini sonradan öğrendim. Bu toplantıda bazı meclis üyesi arkadaşların bizlerin toplantıda bulunmadığını öne sürerek şerh düştüğünü de yapılan seçimlerden sonra öğrendim. Bizlere bu konuda herhangi bir yazılı grup kararı tebliğ edilmedi. Yapılan Denetim Komisyonu seçimlerinde grup toplantısında da ifade edildiği gibi dört arkadaşımız da mecliste aday oldu ve bizler daha fazla oy alarak seçilmiş olduk.

8 Ocak Cuma günü yaşananlar.. 8 Ocak günü saat 10.00’da Milletvekili Muharrem İnce‘nin ofisinde, Muharrem İnce’nin de katıldığı, İl Başkanı, il yöneticileri ve belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıya, tarafımıza yapılan hakaretler nedeniyle gerginliğin önüne geçmek için gitmedik.

Bu toplantıda Milletvekili Muharrem İnce’nin, denetim komisyonu üyeliğinden 8 Ocak 2016 günü saat 17.00’ye kadar istifa etmemizi istediği, aksi halde kendisinin talimatıyla ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edileceğimiz Belediye Meclis Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik tarafından bizlere iletildi. Parti içi demokrasi ve seçme ve seçilme hakkına saygı duyulması gerektiğini belirterek seçildiğimiz Denetim Komisyonu’ndan istifa etmediğimiz için hakkımızda ihraç talebiyle disiplin soruşturması açıldığını öğrenmiş olduk. Sonuç olarak..

Bizlere yönelik AKP’li meclis üyeleriyle işbirliği yapıp seçildiğimiz yönündeki iddialar gerçek dışıdır. Bu iddiamızı da doğrulayacak açıklamalar 2 Şubat tarihli Yalova Belediye Meclis toplantı tutanaklarında açıkça görülecektir. 2 Şubat 2016 tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında söz alarak konuşan CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik, açıkça kendilerinin AKP ile işbirliği yaptıklarını itiraf etmiştir. Grup sözcüsünün konuşmaları meclis tutanaklarında olduğu gibi, 3 Şubat tarihli günlük yerel gazetelerde ve internet sitelerinde de yer almıştır.

Meclis’te CHP Sözcüsü Çelik özetle şöyle konuşmuştur. "Bizler grup toplantımızda aldığımız karar sonrası Ak parti grup sözcüsü Sayın Kasım Avar’ı aradım.Sayın Avar, bizler şu anda gruptayız, il başkanımız, belediye başkanımız da burada. Grup sözcüsü olarak sizin önereceğiniz isimlerin tamamına blok oy vereceğiz, sizlerde bizlerin önereceği isimlere oy verin “

“CHP yönetimi Yalova’da AKP’den medet umar bir yapıya bürünmüştür”

Görüldüğü gibi, CHP yönetimi, kendi partisinin meclis üyeleriyle diyalog kurmak yerine Yalova’da AKP’den medet uman bir yapı ortaya çıkarmıştır. Bu itiraf kimin-kimle pazarlık yaptığını da ayrıca ortaya çıkarmıştır. Kaldı ki, bizler parti grup toplantısında gerçekleşen, ancak karar defterine yazılmayan 4 Ocak’taki toplantıda 12 meclis üyesinden 6’sının oyunu aldık. 31 meclis üyesinin oy kullandığı seçimlerde toplam 17 oy aldık. Aldığımız oyların bir kısmı da CHP’li meclis üyelerin verdikleri oylardır. Seçilmemizde CHP’nin iradesi söz konusudur.

” Şimdilik YDK’dan gelecek yanıtı bekliyoruz. Ancak bundan sonraki süreç benim için çok önemlidir. Bundan sonrası benim için siyaset, bir gruba dahil olmak değil, bir duruşa sahip olmak


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
SAYIŞTAY YOLSUZLUK BULAMIYOR AKP BULUYOR09 Nisan 2018
Nizamı Alem Alperenleri Yalova'da buluştu09 Nisan 2018
Faik Aydın'ın gözü Milletvekilinde02 Nisan 2018
CHP’Lİ KADINLARDAN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET27 Mart 2018
CHP MERKEZ İLÇE KADIN KOLLARINDAN GÜNER’E ZİYARET23 Mart 2018
İTTİFAK YÜZDE 60 MHP YÜZDE 20 OY ALACAK20 Mart 2018
MHP İLE İTTİFAK KONUSUNDA NET BİRŞEY YOK19 Mart 2018
SİYASET AKADEMİSİNDE DERS BAŞI YAPILDI15 Mart 2018
ŞENER'DEN GAZİLERE MORAL ZİYARETİ13 Mart 2018
Cumhur ittifakına karşı Çukur ittifakı06 Mart 2018
SİLPAGAR BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLÜYOR28 Şubat 2018
ABLAMI MECLİSTE ÇOCUKLARINI OKULDA YUHALATTILAR25 Şubat 2018
Eski Ak Partili yöneticiler buluştu25 Şubat 2018
ÇOCUK İSTİSMARINI KADINLAR DURDURACAK23 Şubat 2018
SAADETLİ KADINLAR ERBAKAN'I UNUTMADI21 Şubat 2018
AK PARTİ YALOVA EKONOMİSİNİ MASAYA YATIRDI20 Şubat 2018
Mhp yetkilileri Su için göreve çağırdı20 Şubat 2018
Ben Enayimiyim demek CHP zihniyetidir18 Şubat 2018
Saadet'li Mete'den Zeytin dalına destek13 Şubat 2018
Ak Parti Yalova esnafına bayrak dağıttı10 Şubat 2018
MHP 49. YILINI KUTLADI11 Şubat 2018
AK PARTİ HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ZİYARET EDİYOR09 Şubat 2018
Çiftlikköy’de Belediyeyi alacağız sözü09 Şubat 2018
Mhp'den Ak partiye Salvolar03 Şubat 2018
MHP'Lİ KADINLARDAN MEVLİT01 Şubat 2018
Chp'li Şener' hayırlı olsun ziyareti24 Ocak 2018
Meclisten Dönmez istifa etti Temel geldi24 Ocak 2018
Ak Partiden oda başkanlarına ziyaret24 Ocak 2018
Ak Parti Yalova Gençlik kolları kongresi gergin geçti14 Ocak 2018
BBP'DEN MHP'YE ZİYARET18 Ocak 2018
REFAH PARTİSİ YENİDEN AÇILSIN16 Ocak 2018
Siyaset Akademisi kapıları herkese açık14 Ocak 2018
Bozkurtu Ülkücüler yapar İP'ciler değil13 Ocak 2018
BAYKAL AK PARTİ BAŞKANLIĞINA BENDE ADAYIM DEDİ11 Ocak 2018
Çiftlikköy Belediyespor 50 BİN TL Verildi10 Ocak 2018
Bayburt'lular Derneğinden CHP’ye ziyaret09 Ocak 2018
SALMAN, BAŞBAKANIN MEMLEKETİNE YARDIM ETTİ06 Ocak 2018
AK PARTİDE SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR06 Ocak 2018
STK'LARDAN ŞENER'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ06 Ocak 2018
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA05 Ocak 2018
VEFA SALMAN'I HALK SANDIKTA OYLARIYLA DÖVECEK04 Ocak 2018
BBP'den AK PARTİ'ye İTİDAL ÇAĞRISI03 Ocak 2018
Şener Chp'ye başkan oldu01 Ocak 2018
Yalova'yı 2019 seçimlerine hazırlıyoruz31 Aralık 2017
AK PARTİLİ BELEDİYELERDEN 2017 RAPORU29 Aralık 2017
Yalova İyi parti yöneticileri bir araya geldi31 Aralık 2017
Başkanlığı bırakan Özel teşekkür etti28 Aralık 2017
Altınova’dan AK Parti’ye ziyaret26 Aralık 2017
Öztabak İl Yürütme Kurulunu Açıkladı26 Aralık 2017
AK PARTİ YALOVA 120. İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA23 Aralık 2017
Öztabak'ın Yeni Yönetimi belli oldu19 Aralık 2017
VEFA SALMAN'A DERSİNİ VERMEYE HAZIRMIYIZ17 Aralık 2017
MUSTAFA ATAŞ'IN YALOVA'YA ÖZEL BIR İLGİSİ VAR08 Aralık 2017
DİKKATE ALINMAYAN FAİK AYDIN HERŞEYİ ANLATACAK07 Aralık 2017
Şilan öğretmen beyin kanamasından öldü28 Kasım 2017
Chp Tokatı yiyip iki seksen uzanacak20 Kasım 2017
BBP NATO'YA TAVRINI KOYDU20 Kasım 2017
Chp'li Cankurtaran İHL okullarını hazmedemiyor16 Kasım 2017
MELİH ECERTAŞ YALOVA'YA KONGREYE GELDİ07 Kasım 2017
Topçular İyi partiye verdi veriştirdi05 Kasım 2017
Mhp Romanların sorunlarını dinledi01 Kasım 2017
Chp yönetimi Silpagar'a verdi veriştirdi30 Ekim 2017
AK PARTİDEN TAVŞANLI ESNAFINA ZİYARET24 Ekim 2017
KORKMAZ GÜVEN TAZELEDİĞİ KONGREYE MOLLAOĞLU GELDİ23 Ekim 2017
Ak Parti Hasan Zafer'le devam dedi23 Ekim 2017
3,5 yıldır neredeydin Vefa Salman17 Ekim 2017
DEMOKRATLAR KARAR AŞAMASINDA16 Ekim 2017
AK PARTİ YALOVA DELEGE LİSTESİ ONAYLANDI15 Ekim 2017
Devlet hastanesi temeli 2018'de atılacak15 Ekim 2017
AK PARTİDE UMUT GÜÇLÜ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ15 Ekim 2017
SAADET PARTİSİ KONGRESİNDE METE SEÇİLDİ12 Ekim 2017
Başkan Oral’a Koru’dan plaket09 Ekim 2017
BAŞBAKAN YALOVA'YA GELİYOR10 Ekim 2017
MHP'DEN SADECE 15 KİŞİ İSTİFA ETTİ08 Ekim 2017
AK PARTİ MEVCUT BAŞKANLARLA DEVAM EDİYOR03 Ekim 2017
Ak Parti Belediyelerini denetledi02 Ekim 2017
MHP'DEN REKTÖRE LOGO ZİYARETİ30 Eylül 2017
BARZANİ'YE HADDİ BİLDİRİLMELİ25 Eylül 2017
Karamercimek, mazbataları teslim etti24 Eylül 2017
ESNAF HAKKINA RAZI OLMALI21 Eylül 2017
KYK MÜDÜRLÜĞÜNE MEHMET KALYON ATANDI20 Eylül 2017
ÇİFTLİKKÖY'Ü BAĞLAYACAK KÖPRÜ PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR19 Eylül 2017
Ak partide bayrak yarışı devam ediyor15 Eylül 2017
BAŞKAN AK PARTİ BAŞKANI OLMAK İSTİYOR 05 Eylül 2017
DEMİREL YALOVA'YA 3 YILDA NE YAPTI30 Ağustos 2017
AK PARTİ KÖYLERİ GEZİYOR29 Ağustos 2017
AK PARTİ'DE BELDE KADIN KOLLARI KONGRELERİ BİTTİ24 Ağustos 2017
AK GENÇLİK KURS ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ24 Ağustos 2017
AK PARTİ YALOVA BELDELERİ ZİYARET ETTİ24 Ağustos 2017
AK Parti’den Altınova çıkarması19 Ağustos 2017
BBP'DE HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE20 Ağustos 2017
BELEDİYE YAZ KURSLARI BİTTİ16 Ağustos 2017
AK Parti’nin önemi ortada13 Ağustos 2017
KUDÜS İÇİN ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI29 Temmuz 2017
ÖZTABAK’DAN KADIKÖY BELEDİYESİNE ZİYARET26 Temmuz 2017
MHP'DEN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET19 Temmuz 2017
ALPERENLER YALOVA BAŞKANI BİLGİLİ OLDU14 Temmuz 2017
ZÜMRÜDÜ ANKA'YI YALOVA'YA GETİRECEĞİZ10 Temmuz 2017
AK PARTİ YALOVA TEŞKİLATI YENİLENECEK Mİ?03 Temmuz 2017
SALMAN TERMİNAL ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ30 Haziran 2017
BAHÇELİ'Yİ ELEŞTİRMEYE SIKLETİN YETMEZ19 Haziran 2017
BAHÇELİ HADDİNİ BİL 17 Haziran 2017
YALOVA BELEDİYESİNDE HAYVANLAR PAZARTESİ SALI GÜNÜ ÖLDÜRÜLÜYOR16 Haziran 2017
İÇKİLİ MEKANDA İFTAR OLMAZ14 Haziran 2017
AK PARTİLİLERİN İŞİ GÜCÜ VEFA SALMAN14 Haziran 2017
İMZA KAMPANYASINI CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ BAŞLATTI 14 Ocak 2016
MHP'DE TOPÇULAR GÜVEN TAZELEDİ22 Mayıs 2017
Bakan Soylu Altınova Belediye binasını açtı18 Mayıs 2017
TOPÇULAR YENİDEN ADAY OLACAK06 Mayıs 2017
HAYIR ÇIKAN YALOVA'DA "AK PARTİ BAŞARILI" 22 Nisan 2017
BAŞBAKAN İSTEDİ RAPORU ACİLEN GÖNDERİN20 Nisan 2017
YALOVA SEÇİMDE HAYIR DEDİ17 Nisan 2017
Cumhurbaşkanı yargılanmalıyım diyor Hayırcılar kabul etmiyor12 Nisan 2017
15 TEMMUZDA DÜŞMANA FIRSAT VERMEDİK12 Nisan 2017
BBP 'DE GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR03 Nisan 2017
PANEL YALOVA'DA KİMİ RAHATSIZ ETTİ03 Nisan 2017
DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ27 Mart 2017
BBP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ24 Mart 2017
BBP YÖNETİCİLERİ BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNDE13 Mart 2017
CHP MİTİNGİNDE İNCE KONUŞTU11 Mart 2017
MUHARREM İNCE'NIN YALOVA'YA FAYDASI YOK11 Mart 2017
REFERANDUM BÜYÜK KUMAR02 Mart 2017
KAMU DÜZENİNİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ 01 Mart 2017
DUVARA 34 RESİM YAPTI24 Şubat 2017
YALOVA'DA EĞİTİMCİLER OYLARININ RENGİNİ AÇIKLADI20 Şubat 2017
Fetö Operasyonunda 16 Gözaltı 16 Şubat 2017
Chp Çiftlikköy'de Taş Üstüne Taş Koymamıştır14 Şubat 2017
BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN KARARIMIZ EVET13 Şubat 2017
ÇİFTLİKKÖY'DE YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI OLDU10 Şubat 2017
ÇALIŞMAYAN BÜROKRATIN İŞİNE SON VERİLECEK06 Şubat 2017
AKŞENER VE SALMAN HAYIR DEDİ04 Şubat 2017
DEMOKRATLAR HAYIR DİYECEK31 Ocak 2017
YALOVA'LI BAŞKANLAR BURSA'DA TOPLANDI18 Aralık 2016
CHP İLÇE YÖNETİCİLERİNE PROJELERİNİ ANLATTI14 Aralık 2016
BAKAN ÖZLÜ YALOVA’YA GELİYOR09 Aralık 2016
CHP SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞACAK06 Aralık 2016
KÜSKÜN SİYASETÇİLER BİR ARAYA GELDİ 04 Aralık 2016
YALOVA AK GENÇLİK YENİ ÜYE KAYDINA DEVAM EDİYOR30 Kasım 2016
ÖZTABAK DUBALARDAN RAHATSIZ MI?25 Kasım 2016
İSRAF ETME! İNSAF ET20 Kasım 2016
Çınarcık Belediye başkanı Ak partiye geçmiyormuş14 Kasım 2016
CHP PARTİ İÇİ EĞİTİMDEN GEÇTİ14 Kasım 2016
Çiftlikköy Belediyesini yeniden alacağız07 Kasım 2016
BAL ARISI GİBİ ÇALIŞIYORUZ 06 Kasım 2016
AK Parti Altınova’da Toplandı29 Ekim 2016
ESKİ REKTÖR NİYAZİ ERUSLU TUTUKLANDI27 Ekim 2016
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BİRİM PROGRAMINA KATILDILAR23 Ekim 2016
ÇİFTLİKKÖY GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTİFA ETTİ20 Ekim 2016
Yalova Ak Gençlik eğitimlere ara vermiyor15 Ekim 2016
YALOVA'DA FETÖ EVLİLİĞİ YAPTIRANLAR GÖZALTINDA10 Ekim 2016
FETÖ YURTLARINA YEMEK VERDİM23 Eylül 2016
Muharrem İnce'den Temel Coşkun'a FETÖ Cevabı26 Eylül 2016
AK Parti Gençlik Kolları "Gelişim Kampı'na" Katıldı 02 Ekim 2016
FETÖ OPERASYONUNDA GÖZALTI VE TUTUKLAMALAR GELDİ03 Ekim 2016
Sözlerimizin Yüzde 77’sinin Tamamlandık22 Eylül 2016
AK GENÇLER SİİRTLİLER DERNEĞİNDE BULUŞTULAR09 Eylül 2016
YALOVA BELEDİYESİ VE YEŞİLAY KÖTÜ ALIŞKANLIKLARA SAVAŞ AÇTILAR03 Eylül 2016
YALOVA ÜNİVERSİTESİNDEN 28 FETÖCÜ AKADEMİSYEN ATILDI02 Eylül 2016
Terörün Her Türlüsüne Lanet Olsun21 Ağustos 2016
AK Parti’nin Önemi Ortada14 Ağustos 2016
DEMOKRASİ NÖBETLERİ YALOVA’DA TAÇLANDI11 Ağustos 2016
Demokrasi ve Şehitler Mitingine Herkesi Bekliyoruz06 Ağustos 2016
PARALELCİ DEĞİLİM29 Temmuz 2016
ALTINOVA'DA DARBEYE KARŞI 5 KM KONVOYLU TEPKİ29 Temmuz 2016
BU HAŞHAŞİLER ASKERDE DEĞİL MÜSLÜMANDA 19 Temmuz 2016
Sayın Öztabak Diğer Belediyeleri de Biz Alacağız 29 Haziran 2016
VEFA SALMAN'A AĞIR İTHAM16 Haziran 2016
Ak Partili Gençler Gençlik Merkezine Ziyaret27 Mayıs 2016
MERKEZ İLÇE YÖNETİCİLERİ DANIŞMADA TOPLANDI27 Mayıs 2016
Tek eksiğimiz yeni Anayasa ve Başkanlık24 Mayıs 2016
Tek Çare Milli Görüş ve Saadet Partisi24 Mayıs 2016
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ20 Mayıs 2016
ROMAN MİLLETVEKİLİ PURCU YALOVA'YA GELDİ20 Mayıs 2016
BÜYÜK BİRLİK KADROLARI FEDAKAR KADROLARDIR12 Mayıs 2016
DEMOKRAT TABAN HAREKETİ ANKARADA TOPLANIYOR11 Mayıs 2016
AK PARTİ YALOVA İL BAŞKANLIĞI TÜRKİYE SIRALAMASINA GİRDİ09 Mayıs 2016
YALOVA' YI SEVEN VEFA SALMAN'I DURDURSUN21 Nisan 2016
AK PARTİLİ KADINLAR KILIÇDAROĞLU’NU KINADILAR07 Nisan 2016
CHP KONUŞUYOR AK PARTİ İSE SUSUYOR04 Nisan 2016
ÇİFTLİKKÖYDE İŞ VAATLERİNİZE OLDU? 01 Nisan 2016
DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILSIN BAKAN İSTİFA ETSİN26 Mart 2016
ÖZTABAK ABESLE İŞTİGAL EDİYOR01 Mart 2016
GENÇLİK KOLLARINA KARAMERCİMEK ATANDI26 Şubat 2016
ATAŞ BELEDİYEYİ VE VEKİLLİKLERİ İSTEDİ21 Şubat 2016
AKP NİN KAFASI KARIŞMIŞ ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR20 Şubat 2016
AK PARTİ ARMUTLU’DA EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLİYOR18 Şubat 2016
ADALET PARTİSİ YALOVA 'DA AÇILDI14 Şubat 2016
BAŞKAN SİLPAGAR SPOR SALONU VE ÜNİVERSİTE İÇİN MEKİK DOKUYOR10 Şubat 2016
Amacımız Demokrat Partiyi parçalamak değil10 Şubat 2016
Chpli Kaşıkçı’dan Silpagar’a Eleştiri 08 Şubat 2016
Chp İl yönetimi belli oldu01 Şubat 2016
AK PARTİ CHP 'Yİ KARIŞTIRMAK İSTİYOR03 Şubat 2016
DTH Yalova 'da Toplanıyor02 Şubat 2016
CHP'DEN AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE UYARI GELDİ: HADDİNİZİ AŞMAYIN29 Ocak 2016
AK PARTİDE SON DAKİKA OPERASYONU YAPILDI26 Ocak 2016
AK PARTİ TOPLANTILARINA KATILMAYAN MECLİS ÜYELERİ KİM ?19 Ocak 2016
KİVİ ÜRETİCİLERİ SERTİFİKALARINI ALDI08 Ocak 2016
Ak Parti yönetiminden Chp' ye tebrik04 Ocak 2016
Özcan Özel yeniden İl başkanı seçildi28 Aralık 2015
AK HİZMETLER YALOVA'DA DEVAM EDECEK27 Aralık 2015
Muhalefet Beceremeyince Ak Parti İktidar Oldu19 Aralık 2015
Ertan Şener mazbatasını aldı09 Aralık 2015
CHP TEŞKİLATI HALİT GÜLEÇ 'İ İSTEMİYOR MU?07 Aralık 2015
Merkez İlçe Başkanlığına Yeniden Adayım04 Aralık 2015
AK Partililer Altınova’da buluştu30 Kasım 2015
AK Parti Altınova İlçe Danışma Kurulu toplandı27 Kasım 2015
Son muhalif Muharrem İnce Kurultay istedi09 Kasım 2015
MHP TEŞKİLATI TOPLUCA İSTİFA ETTİ09 Kasım 2015
Yalovaspor hakem kurbanı olacaktı08 Kasım 2015
Demirel ve İnce'ye mazbataları verildi07 Kasım 2015
Her şey TÜRKİYE için, Teşekkürler TÜRKİYE!..05 Kasım 2015
Yalova'da AK Parti kaybettiği oyları geri aldı03 Kasım 2015
Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna yeniden göz dikti03 Kasım 2015
AK Parti'li seçmenler seçim zaferini kutladı01 Kasım 2015
AKP DEVRİ KAPANMIŞTIR24 Ekim 2015
İstikrar ve güven için AK Parti Şart24 Ekim 2015
MHP CEVAP VERDİ DÜZMECE TÖREN YAPMIŞLAR17 Ekim 2015
ESNAF EKONOMİK DARBOĞAZDA15 Ekim 2015
Yalova milletvekili adayları kesin aday listesini açıklandı29 Eylül 2015
11 anketten çıkan ortak seçim tahminleri27 Eylül 2015
YALOVA'DA 2-0 YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM20 Eylül 2015
DR. AHMET İHSAN ALTUNÇ AK PARTİ KONGRESİNE KATILDI 15 Eylül 2015
DR. ALTUNÇ SEMERKANT KERMESİNİ ZİYARET ETTİ11 Eylül 2015
Mhp'ye Yalova'dan 5 aday adayı 07 Eylül 2015
Doktor Altunç Ak Partiden aday adayı oldu04 Eylül 2015
Mehmet Demirhan Milletvekilliğine Yeniden Talip Oldu04 Eylül 2015
Ak Parti Milletvekilliğine 15 Kişi Başvurdu04 Eylül 2015
HİZMET KERVANINDAN YALOVA'DA NASİBİNİ ALACAK03 Eylül 2015
BİR ÖLÜR BİN DOĞARIZ01 Eylül 2015
Milletvekili olacaklar 31 Ağustos Son Gün 30 Ağustos 2015
DP-ANAP BİRLEŞMESİ KASITLI OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ14 Ağustos 2015
Temmuz ayında Erdoğan ve Ak Parti konuşuldu01 Ağustos 2015
Melih Gökçek'ten Muharrem İnce iddiası30 Temmuz 2015
Yalova'nın İlk Kadın Başkan Yardımcısı Geliyor08 Temmuz 2015
Şevki Yılmaz'dan Ak Parti'ye ağır eleştiri28 Haziran 2015
Fikri Demirel Meclise kaydını yaptırdı20 Haziran 2015
AK Parti’de siyaset yapacağıma söz veriyorum10 Haziran 2015
Başkan Asal İddiaları Yalanladı09 Haziran 2015
Yalova'da 169 BİN Seçmen Sandıka Gidiyor07 Haziran 2015
Yalova İçin 2-0 Yapacağız05 Haziran 2015
Saadetli Adaylar Stklar ile bereberdi05 Haziran 2015
7 HAZİRAN'DA KARAR SENİN YALOVA04 Haziran 2015
Ünlem Üstel'e Ak Partiliden Destek geldi03 Haziran 2015
Ali Tuncer Oruç'un Sergisi İlgi Gördü03 Haziran 2015
TEŞKİLATLAR HAZIR, YALOVA HAZIR, HEDEF 2-002 Haziran 2015
MATRUŞKA BEBEK GİBİLER01 Haziran 2015
Saadetli Kadınlar Seçime kilitlendi01 Haziran 2015
Kurumları batıranlara Ülkeyi teslim etmeyeceğiz01 Haziran 2015
Saadet Partisi iktidarında %50 zam vereceğiz 28 Mayıs 2015
Seçimlerde Altınova’ya güvenimiz tam28 Mayıs 2015

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH