İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > SİYASET

Biz Şirket Kurup İhale Almadık ; Şok İddialar
Flaş Haber
02 Mart 2016
Chp'den ihraç edilen Yalova Belediye meclis üyesi Faruk Kırtay şok açıklamalarda bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%


CHP’den Grup kararına uymayarak Denetim Komisyonu’na seçilen Ahmet Yavuz ve Faruk Kırtay’ın ihraç edilmesini değerlendiren CHP İl Başkanı Özcan Özel’e, Belediye Meclis üyesi Faruk Kırtay basına gönderdiği yazılı açıklama ile cevap verdi.

Kırtay açıklamasında ““Dün, Parti grup kararına uymayarak Arberetum arazisinin peşkeş çekilmesine karar verilirken İl Başkanı Özcan Özel, keşke İl Başkanı olduğunu o zaman da hatırlasaydı. Bugün Atatürk’ün Mirasını Peşkeş Çekilmesine Kayıtsız Kalanlar, Parti İçi Demokrasiyi Savunan Meclis Üyelerini İhraç Etmişlerdir” 

CHP’den ihraç edilen Belediye Meclisi ve Denetim Komisyonu Üyesi Faruk Kırtay, “40 yıldan buyana gönül verdiğimiz partimizden ihraç edildiğimizi anlamaya çalışıyorum; günlerden beri. Neden ihraç edildik sorusunun yanıtını bulmakta zorlanıyoruz” dedi. “Bizler, şirket kurup belediyeden ihale almadık, ihale takipçiliğini ise hiç yapmadık, Kamuyu zarara uğratmadık, Müteahhitlerle kol kola girerek pazarlıklar da yapmadık, kamunun malını peşkeş çekmek için yalakalık da yapmadık” diyen Faruk Kırtay yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Aslında; İhraç edildiğimize değil de bizlerin ihracını alkışlarla karşılayan devşirmeleri sevindirdiğimize yanıyorum. Çünkü biliyorum ki; bizim ihracımızı onaylayanlar, alkışlayanlar menfaatleri gittiklerinde CHP’yi ilk terk edenler olacaklardır” dedi

İhraç konusunda YDK’nın kararını beklediklerinden dolayı açıklama yapmayı düşünmediğini belirten Kırtay “ Aslında, bu konuyla ilgili konuşmayacak ve yazmayacaktım. CHP İl Başkanı Sayın Özcan Özel ortaya çıkıp yazılı basın açıklaması yaparak, ‘Ahmet Yavuz ve Faruk Kırtay, AKP oylarına güvenerek nasıl aday olduklarını ve AKP oyları ile kendilerini nasıl seçtirdiklerini basına, kamuoyuna ve partililere anlatsınlar’ diye açıklama yapması nedeniyle cevap verme zorunluluğu hissettim” dedi

“Arboretum Arazisinin Peşkeş Çekilmesine Karar Verilirken Sayın Özel, Keşke İl Başkanı Olduğunu o Zamanda Hatırlasaydı”

Kırtay açıklamasında “ Ben gazeteciliği Uğur Mumcu’dan, siyaseti ise Bülent Ecevit’ten öğrenmiş biriyim. Bugüne kadar talimatla ne haber yaptım ne de siyaset. Emir alarak değil, vicdanımla baş başa kalarak kararlar aldım. Gazeteciliği de siyaseti de vicdanımla yapıyorum. Sayın İl Başkanı parti grup kararına uymayarak, Denetim Komisyonu’na seçildiğimden dolayı ihraç edildiğimi ifade etmiş. Keşke; İl Başkanı, geçen dönem grup kararına uymayarak Atatürk’ün Yalova halkına miras bıraktığı Arberetum arazisinin peşkeş çekilmesine karar verilirken de İl Başkanı olduğunu da hatırlasaydı.

Büyük Önder Atatürk’ün mirasının peşkeş çekilmesine onay verenleri görmezden gelenler; CHP’de parti içi demokrasiyi, seçme ve seçilme hakkını kullanan Belediye Meclis üyelerini partiden ihraç etmişlerdir...” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin Yarısının Oyunu Aldık” İddialar o ki; partinin grup kararına uymamışız. AKP’ye güvenerek aday olmuşuz. 12 CHP’li meclis üyesinin katılımıyla yaptığımız seçimde 6 oy bana çıkmıştır. Bunun öncelikle bilinmesini isterim. AKP’nin oylarıyla seçildiğimizi iddia eden il başkanı 17 oy alan bizlerin değil, 31 belediye meclis üyesinin bulunduğu mecliste AKP’lilerin nasıl oluyor da 29 oy aldığını öncelikle sorgulamalı.

“Şeffaflıktan neden çekiniyorlar. Halka şeffaf olacağız diye söz vermedik mi?”

Bizlerin, Denetim Komisyonu’na seçilerek 2015 yılında yapılmış ihalelerle ilgili belge toplayıp kamuoyuna bilgi sızdıracağımız iddia edilmiş. Bundan neden ve niçin çekiniyorlar? Bizler, belediye başkanlık seçimlerinde şeffaf yönetim sloganıyla yola çıkmadık mı? Yalovalılar bu nedenle bizlere şeffaf belediyecilik için oy vermediler mi? Belgelerden ve yapılan ihalelerden neden ve niçin çekiniyorsunuz?

Diğer bir iddia da huzur hakkı içinmiş. Geçen yıl 3 bin TL’ye yakın bir huzur hakkı aldık. Bu parayı diğer meclis üyesi arkadaşlarımla da paylaştım, bunun da ayrıca bilinmesini isterim.

“İl Disiplin Kurulu, CHP Genel Merkezi YDK’ya savunmamızı gönderdik”

Aşağıdaki metni İl Disiplin Kurulu’na göndererek savunmamızı yaptık ve bu karara da YDK’da itiraz ettik. Sayın İl Başkan Özcan Özel Denetim komisyonuna nasıl seçildiklerini anlatsınlar diyor. Bizler, tüm çıplaklığıyla gelişmeleri Disiplin kuruluna verdiğimiz savunmayla anlatmıştık. Madem kamuoyuna anlatmamızı da istiyor o halde tüm çıplaklığıyla anlatalım. ‘Hakkımda başlatılan disiplin soruşturmasını tarafımıza ibra edilen kararla öğrendim.

Yalova Belediyesi Denetim komisyonu üyeliğine seçilmemin ardından, İl Başkanlığı’nca disiplin soruşturması açılarak hakkımda verilen ihraç istemine neden olan parti grubuna uymama gerekçesinin iddiaları gerçek dışıdır.

Şöyle ki; 4 Ocak Pazartesi günü yaşananlar.. 4 Ocak Pazartesi günü, Ocak ayı belediye meclis toplantısı öncesinde belediye başkanlık makamında İl Başkanı Özcan Özel, 12 Belediye Meclis üyesi ve Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da hazır bulunduğu grup toplantısını gerçekleştirdik. Bu toplantıda CHP’den iki üyenin seçileceği Denetim Komisyonu üyelerinin belirlenmesi için aday olacakların isimleri İl başkanı tarafından istendi. Riyaset ve İl Başkanı komisyona Jülide Güner ile Osman Başgül’ü önerdi. Ancak, Jülide Güner’in Belediye Başkan Yardımcısı olması itibariyle kendisinin belediyeyi denetleyemeyeceği ortaya çıktı. Jülide Güner’in adaylıktan çekilmesi üzerine, onun yerine aday olacağımı ifade ettim.

Daha sonra Başar Şahin ve Ahmet Yavuz da adaylıklarını açıkladılar. Dört aday çıkması üzerine İl Başkanı gizli oyla seçim yapılmasını istedi ve kendisinin de oy atacağını söyledi. Yapılan oylamada, üç adayda 6’şar oy alarak eşit oranda oy aldı. Eşit oy alan adaylar arasında yapılması gereken kura çekimi yapılmadı. Bunun üzerine grup toplantısında aday olacağımızı ifade ettik. Burada çıkan kararların karar defterine ve seçim sonuçlarının da karar tutanaklara yazılmasını istedik. Ancak parti grubumuzda kararlar, tutanaklara geçilmedi ve imza atılmadı.

5 Ocak Salı günü yaşananlar.. 5 Ocak Salı günü gerçekleşen Denetim Komisyonu seçimlerinin birkaç saat öncesinde bizlerin katılmadığı yeni bir grup toplantısı yapılıp tekrardan seçim yapılacağı ve bu seçimde bir kişinin seçildiğini sonradan öğrendim. Bu toplantıda bazı meclis üyesi arkadaşların bizlerin toplantıda bulunmadığını öne sürerek şerh düştüğünü de yapılan seçimlerden sonra öğrendim. Bizlere bu konuda herhangi bir yazılı grup kararı tebliğ edilmedi. Yapılan Denetim Komisyonu seçimlerinde grup toplantısında da ifade edildiği gibi dört arkadaşımız da mecliste aday oldu ve bizler daha fazla oy alarak seçilmiş olduk.

8 Ocak Cuma günü yaşananlar.. 8 Ocak günü saat 10.00’da Milletvekili Muharrem İnce‘nin ofisinde, Muharrem İnce’nin de katıldığı, İl Başkanı, il yöneticileri ve belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıya, tarafımıza yapılan hakaretler nedeniyle gerginliğin önüne geçmek için gitmedik.

Bu toplantıda Milletvekili Muharrem İnce’nin, denetim komisyonu üyeliğinden 8 Ocak 2016 günü saat 17.00’ye kadar istifa etmemizi istediği, aksi halde kendisinin talimatıyla ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edileceğimiz Belediye Meclis Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik tarafından bizlere iletildi. Parti içi demokrasi ve seçme ve seçilme hakkına saygı duyulması gerektiğini belirterek seçildiğimiz Denetim Komisyonu’ndan istifa etmediğimiz için hakkımızda ihraç talebiyle disiplin soruşturması açıldığını öğrenmiş olduk. Sonuç olarak..

Bizlere yönelik AKP’li meclis üyeleriyle işbirliği yapıp seçildiğimiz yönündeki iddialar gerçek dışıdır. Bu iddiamızı da doğrulayacak açıklamalar 2 Şubat tarihli Yalova Belediye Meclis toplantı tutanaklarında açıkça görülecektir. 2 Şubat 2016 tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında söz alarak konuşan CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik, açıkça kendilerinin AKP ile işbirliği yaptıklarını itiraf etmiştir. Grup sözcüsünün konuşmaları meclis tutanaklarında olduğu gibi, 3 Şubat tarihli günlük yerel gazetelerde ve internet sitelerinde de yer almıştır.

Meclis’te CHP Sözcüsü Çelik özetle şöyle konuşmuştur. "Bizler grup toplantımızda aldığımız karar sonrası Ak parti grup sözcüsü Sayın Kasım Avar’ı aradım.Sayın Avar, bizler şu anda gruptayız, il başkanımız, belediye başkanımız da burada. Grup sözcüsü olarak sizin önereceğiniz isimlerin tamamına blok oy vereceğiz, sizlerde bizlerin önereceği isimlere oy verin “

“CHP yönetimi Yalova’da AKP’den medet umar bir yapıya bürünmüştür”

Görüldüğü gibi, CHP yönetimi, kendi partisinin meclis üyeleriyle diyalog kurmak yerine Yalova’da AKP’den medet uman bir yapı ortaya çıkarmıştır. Bu itiraf kimin-kimle pazarlık yaptığını da ayrıca ortaya çıkarmıştır. Kaldı ki, bizler parti grup toplantısında gerçekleşen, ancak karar defterine yazılmayan 4 Ocak’taki toplantıda 12 meclis üyesinden 6’sının oyunu aldık. 31 meclis üyesinin oy kullandığı seçimlerde toplam 17 oy aldık. Aldığımız oyların bir kısmı da CHP’li meclis üyelerin verdikleri oylardır. Seçilmemizde CHP’nin iradesi söz konusudur.

” Şimdilik YDK’dan gelecek yanıtı bekliyoruz. Ancak bundan sonraki süreç benim için çok önemlidir. Bundan sonrası benim için siyaset, bir gruba dahil olmak değil, bir duruşa sahip olmak


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Muğlim Bağatar Ak Parti il başkanı oldu12 Aralık 2018
CHP Yalovada Adaylarını açıkladı10 Aralık 2018
Vatan Partisi Yalovada aday çıkartacak08 Aralık 2018
İyi partiden Kadın aday adayı oldu08 Aralık 2018
AK PARTİDE 3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ01 Aralık 2018
Aronya üreticileri Bursada29 Kasım 2018
Öztabak tebrikleri kabul ediyor29 Kasım 2018
HAKAN ÜSTÜN ADAY OLDU28 Kasım 2018
Yalova'nın sorunlarını analiz ettim27 Kasım 2018
TERMAL'E ÇOK GÜZEL PROJELERİM VAR26 Kasım 2018
BBP YALOVA İL YÖNETİCİLERİ İSTİFA ETTİ25 Kasım 2018
SEÇİMİ AK PARTİ KAZANACAK24 Kasım 2018
Önce İl sonra Belediyeye aday oldu23 Kasım 2018
Kötü yönetilen Yalova'yı bu sefer alacağız16 Kasım 2018
Muharrem İnce ile kırgınlık geride kalacak15 Kasım 2018
Engelliler ilk defa meket yaptı13 Kasım 2018
Hafız Karadağ Altınova dedi13 Kasım 2018
Ak Parti yeni binasına taşınacak12 Kasım 2018
Bugün Çiftlikköy için değişim günüdür12 Kasım 2018
YALVARIYORUM AK PARTİ YÖNETİMİNİ GÖREVDEN ALIN11 Kasım 2018
İlk aday Çolak oldu09 Kasım 2018
Çiftlikköy'de şansımız var08 Kasım 2018
Yalova'da Cumhuriyet bayramı kutlandı29 Ekim 2018
Hastanenin hesabını ver önce28 Ekim 2018
Chp'den Baroya ziyaret23 Ekim 2018
Güçlü güzel ve düzenli Yalova oluşturacağız17 Ekim 2018
Fatih Şahin başkan oldu12 Ekim 2018
CHP VATANDAŞIN ALINTERİNE GÖZ KOYMUŞTU09 Ekim 2018
MHP Yalovada aday gösterecek06 Ekim 2018
İYİ PARTİDE İL BAŞKANI ÇAM OLDU22 Eylül 2018
UYUŞTURUCU SATICISI 4 KİŞİ YAKALANDI13 Eylül 2018
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNİN 50 MİLYON TL BORCU VAR20 Ağustos 2018
REKTÖR CEBECİ AK PARTİLİ VEKİLLERİ TEBRİK ETTİ03 Ağustos 2018
AK Parti’den Köylere Teşekkür Ziyareti20 Temmuz 2018
Ak partili Başkanlardan vekillere ziyaret13 Temmuz 2018
BÜYÜKGÜMÜŞ ŞANLIURFA'DAN BAŞLADI11 Temmuz 2018
MUHARREM İNCE RİCA ETTİ DURDURDUM06 Temmuz 2018
Muharrem İnce Basit Hesaplar Peşinde06 Temmuz 2018
CHP SALMAN VE YARDIMCISINI İHRAÇ ETMEK İSTİYOR05 Temmuz 2018
Türk Milleti, geleceğine sahip çıktı02 Temmuz 2018
CHP VEKİLİ MAZBATASINI ALDI28 Haziran 2018
CHP DİĞER PARTİLERİ ÇALIŞMADILAR DİYE SUÇLADI26 Haziran 2018
Yeni vekillerden Altınova’ya teşekkür27 Haziran 2018
YALOVA PLAKALI ARAÇ TOSYA'DA KAZA YAPTI27 Haziran 2018
VALİ YILMAZ; SEÇİM TEDBİRLERİNİ ALDIK24 Haziran 2018
SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK25 Haziran 2018
ERDOĞAN VE CUMHUR İTTİFAKI HER YERDE BİRİNCİ25 Haziran 2018
YALOVA'YI 3 VEKİL TEMSİL EDECEK25 Haziran 2018
Cumhur ittifakı ile daha güçlüyüz25 Haziran 2018
İstikrarın Devamı Hepimizin Kazancı21 Haziran 2018
Öztabak’ı siyaset sahnesinden sileceğiz22 Haziran 2018
Yapamayacaklarımızın sözünü vermedik21 Haziran 2018
Oral: Halkımızın hizmetkarıyız20 Haziran 2018
Altınova Türkiye için çalışıyor20 Haziran 2018
İNCE YATIRIMLARI MAHKEMEYE TAŞIDI19 Haziran 2018
YALOVA ÜNİVERSİTESİNE 4 YENİ FAKÜLTE AÇILACAK19 Haziran 2018
AK Parti sıkmadık el bırakmıyor17 Haziran 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YALOVA’YA GELİYOR13 Haziran 2018
İLK OY ÇOK ÖNEMLİ13 Haziran 2018
ŞIMARIK KELİMESİ AZ BİLE KALIYOR08 Haziran 2018
MERAL AKŞENER YALOVA'DA KONUŞTU07 Haziran 2018
AK Parti Altınova görev başında08 Haziran 2018
Altınova AK Parti köyleri geziyor04 Haziran 2018
Ertan Şener 10 günde Yalova’yı gezdi04 Haziran 2018
MİLLETVEKİLİ ADAYI BALTA AGD İFTARINA KATILDI01 Haziran 2018
ALTINOVA AK PARTİDEN ERDOĞAN'A DESTEK01 Haziran 2018
AK Gençler sahurda buluştu30 Mayıs 2018
SAADET PARTİSİ PAZARCI ESNAFI İLE BULUŞTU29 Mayıs 2018
Ak Gençlik Seçim Çalışmalarını Hızlandırıyor29 Mayıs 2018
Yalova'yı yeniden eğitim kenti yapacağız29 Mayıs 2018
AK Parti’den köylerine ziyaret27 Mayıs 2018
YALOVA HEDEFLERİYLE BULUŞACAK28 Mayıs 2018
YALOVA NASIL BİR ŞEHİR OLMALIDIR27 Mayıs 2018
YALOVA’YA YERLİ OTOMOBİL ÜSSÜ İSTİYORUZ, İNCE İSTEMİYOR27 Mayıs 2018
CHP ADAYINDAN YTSO'YA ZİYARET24 Mayıs 2018
AK PARTİ ADAYLARIYLA İLÇE TURUNDA 24 Mayıs 2018
Altınova, AK Partili adayları ağırladı22 Mayıs 2018
ERBAKAN VAKFI PARTİLEŞİYOR24 Mayıs 2018
YALOVA AK PARTİ ADAYLARI TANITILDI22 Mayıs 2018
YALOVA, AK PARTİ İLE ŞAHLANMAYA HAZIR19 Mayıs 2018
FİLİSTİN'DE İNSANLIĞIN KANI AKIYOR16 Mayıs 2018
Öztabak, İnce hastalığa yakalanmış15 Mayıs 2018
​AK PARTİ HALKI BİLGİLENDİRİYOR15 Mayıs 2018
OSB 'LERİ FAALİYETE GEÇİRECEĞİM14 Mayıs 2018
YALOVA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM12 Mayıs 2018
Mhp'li aday adaylarından YTSO’ya ziyaret 09 Mayıs 2018
YALÇIN’IN YERİNE AKBULAK GELDİ09 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı adayı İnce Yalova'da konuştu05 Mayıs 2018
AK PARTİLİ YÖNETİCİLER TEMAYÜLDE ADAYLARI SEÇTİ07 Mayıs 2018
TANER OZAN MECLİS ÜYESİ OLDU03 Mayıs 2018
YALOVA'DA 47 KİŞİ MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTEDİ03 Mayıs 2018
EN GENÇ ADAYLAR AK PARTİDEN01 Mayıs 2018
Yalova'nın Ehliyet ve Liyakat Sahibi Siyasetçilere İhtiyaç Var30 Nisan 2018
AK PARTİ YALOVA'DA 3 - 0 YAPACAK28 Nisan 2018
19 YAŞINDA HAZAL MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR28 Nisan 2018
Ak Parti Seçime Hazır25 Nisan 2018
SAYIŞTAY YOLSUZLUK BULAMIYOR AKP BULUYOR09 Nisan 2018
Nizamı Alem Alperenleri Yalova'da buluştu09 Nisan 2018
Faik Aydın'ın gözü Milletvekilinde02 Nisan 2018
CHP’Lİ KADINLARDAN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET27 Mart 2018
CHP MERKEZ İLÇE KADIN KOLLARINDAN GÜNER’E ZİYARET23 Mart 2018
İTTİFAK YÜZDE 60 MHP YÜZDE 20 OY ALACAK20 Mart 2018
MHP İLE İTTİFAK KONUSUNDA NET BİRŞEY YOK19 Mart 2018
SİYASET AKADEMİSİNDE DERS BAŞI YAPILDI15 Mart 2018
ŞENER'DEN GAZİLERE MORAL ZİYARETİ13 Mart 2018
Cumhur ittifakına karşı Çukur ittifakı06 Mart 2018
SİLPAGAR BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLÜYOR28 Şubat 2018
ABLAMI MECLİSTE ÇOCUKLARINI OKULDA YUHALATTILAR25 Şubat 2018
Eski Ak Partili yöneticiler buluştu25 Şubat 2018
ÇOCUK İSTİSMARINI KADINLAR DURDURACAK23 Şubat 2018
SAADETLİ KADINLAR ERBAKAN'I UNUTMADI21 Şubat 2018
AK PARTİ YALOVA EKONOMİSİNİ MASAYA YATIRDI20 Şubat 2018
Mhp yetkilileri Su için göreve çağırdı20 Şubat 2018
Ben Enayimiyim demek CHP zihniyetidir18 Şubat 2018
Saadet'li Mete'den Zeytin dalına destek13 Şubat 2018
Ak Parti Yalova esnafına bayrak dağıttı10 Şubat 2018
MHP 49. YILINI KUTLADI11 Şubat 2018
AK PARTİ HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ZİYARET EDİYOR09 Şubat 2018
Çiftlikköy’de Belediyeyi alacağız sözü09 Şubat 2018
Mhp'den Ak partiye Salvolar03 Şubat 2018
MHP'Lİ KADINLARDAN MEVLİT01 Şubat 2018
Chp'li Şener' hayırlı olsun ziyareti24 Ocak 2018
Meclisten Dönmez istifa etti Temel geldi24 Ocak 2018
Ak Partiden oda başkanlarına ziyaret24 Ocak 2018
Ak Parti Yalova Gençlik kolları kongresi gergin geçti14 Ocak 2018
BBP'DEN MHP'YE ZİYARET18 Ocak 2018
REFAH PARTİSİ YENİDEN AÇILSIN16 Ocak 2018
Siyaset Akademisi kapıları herkese açık14 Ocak 2018
Bozkurtu Ülkücüler yapar İP'ciler değil13 Ocak 2018
BAYKAL AK PARTİ BAŞKANLIĞINA BENDE ADAYIM DEDİ11 Ocak 2018
Çiftlikköy Belediyespor 50 BİN TL Verildi10 Ocak 2018
Bayburt'lular Derneğinden CHP’ye ziyaret09 Ocak 2018
SALMAN, BAŞBAKANIN MEMLEKETİNE YARDIM ETTİ06 Ocak 2018
AK PARTİDE SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR06 Ocak 2018
STK'LARDAN ŞENER'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ06 Ocak 2018
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA05 Ocak 2018
VEFA SALMAN'I HALK SANDIKTA OYLARIYLA DÖVECEK04 Ocak 2018
BBP'den AK PARTİ'ye İTİDAL ÇAĞRISI03 Ocak 2018
Şener Chp'ye başkan oldu01 Ocak 2018
Yalova'yı 2019 seçimlerine hazırlıyoruz31 Aralık 2017
AK PARTİLİ BELEDİYELERDEN 2017 RAPORU29 Aralık 2017
Yalova İyi parti yöneticileri bir araya geldi31 Aralık 2017
Başkanlığı bırakan Özel teşekkür etti28 Aralık 2017
Altınova’dan AK Parti’ye ziyaret26 Aralık 2017
Öztabak İl Yürütme Kurulunu Açıkladı26 Aralık 2017
AK PARTİ YALOVA 120. İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA23 Aralık 2017
Öztabak'ın Yeni Yönetimi belli oldu19 Aralık 2017
VEFA SALMAN'A DERSİNİ VERMEYE HAZIRMIYIZ17 Aralık 2017
MUSTAFA ATAŞ'IN YALOVA'YA ÖZEL BIR İLGİSİ VAR08 Aralık 2017
DİKKATE ALINMAYAN FAİK AYDIN HERŞEYİ ANLATACAK07 Aralık 2017
Şilan öğretmen beyin kanamasından öldü28 Kasım 2017
Chp Tokatı yiyip iki seksen uzanacak20 Kasım 2017
BBP NATO'YA TAVRINI KOYDU20 Kasım 2017
Chp'li Cankurtaran İHL okullarını hazmedemiyor16 Kasım 2017
MELİH ECERTAŞ YALOVA'YA KONGREYE GELDİ07 Kasım 2017
Topçular İyi partiye verdi veriştirdi05 Kasım 2017
Mhp Romanların sorunlarını dinledi01 Kasım 2017
Chp yönetimi Silpagar'a verdi veriştirdi30 Ekim 2017
AK PARTİDEN TAVŞANLI ESNAFINA ZİYARET24 Ekim 2017
KORKMAZ GÜVEN TAZELEDİĞİ KONGREYE MOLLAOĞLU GELDİ23 Ekim 2017
Ak Parti Hasan Zafer'le devam dedi23 Ekim 2017
3,5 yıldır neredeydin Vefa Salman17 Ekim 2017
DEMOKRATLAR KARAR AŞAMASINDA16 Ekim 2017
AK PARTİ YALOVA DELEGE LİSTESİ ONAYLANDI15 Ekim 2017
Devlet hastanesi temeli 2018'de atılacak15 Ekim 2017
AK PARTİDE UMUT GÜÇLÜ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ15 Ekim 2017
SAADET PARTİSİ KONGRESİNDE METE SEÇİLDİ12 Ekim 2017
Başkan Oral’a Koru’dan plaket09 Ekim 2017
BAŞBAKAN YALOVA'YA GELİYOR10 Ekim 2017
MHP'DEN SADECE 15 KİŞİ İSTİFA ETTİ08 Ekim 2017
AK PARTİ MEVCUT BAŞKANLARLA DEVAM EDİYOR03 Ekim 2017
Ak Parti Belediyelerini denetledi02 Ekim 2017
MHP'DEN REKTÖRE LOGO ZİYARETİ30 Eylül 2017
BARZANİ'YE HADDİ BİLDİRİLMELİ25 Eylül 2017
Karamercimek, mazbataları teslim etti24 Eylül 2017
ESNAF HAKKINA RAZI OLMALI21 Eylül 2017
KYK MÜDÜRLÜĞÜNE MEHMET KALYON ATANDI20 Eylül 2017
ÇİFTLİKKÖY'Ü BAĞLAYACAK KÖPRÜ PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR19 Eylül 2017
Ak partide bayrak yarışı devam ediyor15 Eylül 2017
BAŞKAN AK PARTİ BAŞKANI OLMAK İSTİYOR 05 Eylül 2017
DEMİREL YALOVA'YA 3 YILDA NE YAPTI30 Ağustos 2017
AK PARTİ KÖYLERİ GEZİYOR29 Ağustos 2017
AK PARTİ'DE BELDE KADIN KOLLARI KONGRELERİ BİTTİ24 Ağustos 2017
AK GENÇLİK KURS ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ24 Ağustos 2017
AK PARTİ YALOVA BELDELERİ ZİYARET ETTİ24 Ağustos 2017
AK Parti’den Altınova çıkarması19 Ağustos 2017
BBP'DE HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE20 Ağustos 2017
BELEDİYE YAZ KURSLARI BİTTİ16 Ağustos 2017
AK Parti’nin önemi ortada13 Ağustos 2017
KUDÜS İÇİN ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI29 Temmuz 2017
ÖZTABAK’DAN KADIKÖY BELEDİYESİNE ZİYARET26 Temmuz 2017
MHP'DEN BAŞKAN SALMAN’A ZİYARET19 Temmuz 2017
ALPERENLER YALOVA BAŞKANI BİLGİLİ OLDU14 Temmuz 2017
ZÜMRÜDÜ ANKA'YI YALOVA'YA GETİRECEĞİZ10 Temmuz 2017
AK PARTİ YALOVA TEŞKİLATI YENİLENECEK Mİ?03 Temmuz 2017
SALMAN TERMİNAL ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ30 Haziran 2017
BAHÇELİ'Yİ ELEŞTİRMEYE SIKLETİN YETMEZ19 Haziran 2017
BAHÇELİ HADDİNİ BİL 17 Haziran 2017
YALOVA BELEDİYESİNDE HAYVANLAR PAZARTESİ SALI GÜNÜ ÖLDÜRÜLÜYOR16 Haziran 2017
İÇKİLİ MEKANDA İFTAR OLMAZ14 Haziran 2017
AK PARTİLİLERİN İŞİ GÜCÜ VEFA SALMAN14 Haziran 2017
İMZA KAMPANYASINI CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ BAŞLATTI 14 Ocak 2016
MHP'DE TOPÇULAR GÜVEN TAZELEDİ22 Mayıs 2017
Bakan Soylu Altınova Belediye binasını açtı18 Mayıs 2017
TOPÇULAR YENİDEN ADAY OLACAK06 Mayıs 2017
HAYIR ÇIKAN YALOVA'DA "AK PARTİ BAŞARILI" 22 Nisan 2017
BAŞBAKAN İSTEDİ RAPORU ACİLEN GÖNDERİN20 Nisan 2017
YALOVA SEÇİMDE HAYIR DEDİ17 Nisan 2017
Cumhurbaşkanı yargılanmalıyım diyor Hayırcılar kabul etmiyor12 Nisan 2017
15 TEMMUZDA DÜŞMANA FIRSAT VERMEDİK12 Nisan 2017
BBP 'DE GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR03 Nisan 2017
PANEL YALOVA'DA KİMİ RAHATSIZ ETTİ03 Nisan 2017
DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ27 Mart 2017
BBP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ24 Mart 2017
BBP YÖNETİCİLERİ BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNDE13 Mart 2017
CHP MİTİNGİNDE İNCE KONUŞTU11 Mart 2017
MUHARREM İNCE'NIN YALOVA'YA FAYDASI YOK11 Mart 2017
REFERANDUM BÜYÜK KUMAR02 Mart 2017
KAMU DÜZENİNİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ 01 Mart 2017
DUVARA 34 RESİM YAPTI24 Şubat 2017
YALOVA'DA EĞİTİMCİLER OYLARININ RENGİNİ AÇIKLADI20 Şubat 2017
Fetö Operasyonunda 16 Gözaltı 16 Şubat 2017
Chp Çiftlikköy'de Taş Üstüne Taş Koymamıştır14 Şubat 2017
BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN KARARIMIZ EVET13 Şubat 2017
ÇİFTLİKKÖY'DE YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI OLDU10 Şubat 2017
ÇALIŞMAYAN BÜROKRATIN İŞİNE SON VERİLECEK06 Şubat 2017
AKŞENER VE SALMAN HAYIR DEDİ04 Şubat 2017
DEMOKRATLAR HAYIR DİYECEK31 Ocak 2017
YALOVA'LI BAŞKANLAR BURSA'DA TOPLANDI18 Aralık 2016
CHP İLÇE YÖNETİCİLERİNE PROJELERİNİ ANLATTI14 Aralık 2016
BAKAN ÖZLÜ YALOVA’YA GELİYOR09 Aralık 2016
CHP SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞACAK06 Aralık 2016
KÜSKÜN SİYASETÇİLER BİR ARAYA GELDİ 04 Aralık 2016
YALOVA AK GENÇLİK YENİ ÜYE KAYDINA DEVAM EDİYOR30 Kasım 2016
ÖZTABAK DUBALARDAN RAHATSIZ MI?25 Kasım 2016
İSRAF ETME! İNSAF ET20 Kasım 2016
Çınarcık Belediye başkanı Ak partiye geçmiyormuş14 Kasım 2016
CHP PARTİ İÇİ EĞİTİMDEN GEÇTİ14 Kasım 2016
Çiftlikköy Belediyesini yeniden alacağız07 Kasım 2016
BAL ARISI GİBİ ÇALIŞIYORUZ 06 Kasım 2016
AK Parti Altınova’da Toplandı29 Ekim 2016
ESKİ REKTÖR NİYAZİ ERUSLU TUTUKLANDI27 Ekim 2016
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BİRİM PROGRAMINA KATILDILAR23 Ekim 2016
ÇİFTLİKKÖY GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTİFA ETTİ20 Ekim 2016
Yalova Ak Gençlik eğitimlere ara vermiyor15 Ekim 2016
YALOVA'DA FETÖ EVLİLİĞİ YAPTIRANLAR GÖZALTINDA10 Ekim 2016
FETÖ YURTLARINA YEMEK VERDİM23 Eylül 2016
Muharrem İnce'den Temel Coşkun'a FETÖ Cevabı26 Eylül 2016
AK Parti Gençlik Kolları "Gelişim Kampı'na" Katıldı 02 Ekim 2016
FETÖ OPERASYONUNDA GÖZALTI VE TUTUKLAMALAR GELDİ03 Ekim 2016

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH