İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > SİYASET

Başkan Soyer den şok açıklamalar
Flaş Haber
28 Ağustos 2019
"31 Mart 2019 tarihi itibariyle karşımıza çıkan toplam borcumuz 86 Milyon 300 Bin Lira."
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Çınarcık belediye başkanı Numan Soyer basın toplantısı düzenleyerek hakkındaki iddialara cevap verdi.

Soyer 86 Milyon TL borç ile belediyeyi devraldıklarını, iddia edilen tüm konularda açıklama yaparak şu ifadeler de bulundu "31 Mart yerel seçimleri artık hepimiz için geride kaldı. Propaganda dönemi, seçim takvimi ve sonrasında yaşananlarla birlikte netice kesinleşti ve göreve başladık.

Seçim çalışmalarını yürüttüğümüz dönemde halkımıza verdiğimiz sözler vardı. Hepinizin bildiği üzere; 11 Master projemiz ve 24 hayatı kolaylaştıran sosyal doku projemiz mevcuttu. Bugün tüm sözlerimizin arkasında olduğumuzu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum.

Göreve başlarken öngördüğümüz bir takvim bulunmaktaydı. İlk 3 Ay’da bir kriz dönemi yaşanacağını tahmin ediyorduk. Seçimin hemen arkasında yaşananlar ve yaz mevsiminin gelmesi bu kriz beklentimizin temel sebepleriydi. İkinci üç aylık dilim bizler için bir değişim ve dönüşüm sürecidir. Şu an bu süreç başlatıldı ve yavaş yavaş yaşanacak dönüşümü sizler de gözlemleyeceksiniz. Üçüncü üç aylık dönemimiz, yeni yönetim anlayışının uygulanma sürecidir. Dördüncü üç aylık dönemi ise, temel atmaların başlayacağı bir dönem olarak öngörüyoruz. Yani 31 Mart 2020’ye kadar neler olacağı konusunda hazırlıklıyız ve süreci kontrol altında tutarak takip etmeye devam ediyoruz.

PERSONEL SAYISINI ARTIRMIŞLAR
8 Nisan Pazartesi günü göreve başladığımızda çok kısa bir sürede yaz sezonu hazırlıklarına başladık. Yaz sezonu Çınarcık’ımız için çok önemli. Nüfusumuzun yaklaşık 10 kat yükseldiği, hizmet ölçeğinin bu oranda büyüdüğü bir takvim.
Sezon öncesi hazırlıklarımızda sıkıntılar yaşadık. 4 personelimiz belediyemizden ayrılarak başka kurumlara geçti. 6 personelimiz emekliye ayrıldı. 10 personelimiz de kendi inisiyatifleriyle istifa ederek belediyemizdeki görevlerini bıraktı. İnsan kaynağımızda yaşanan 20 eksilmenin tamamı bizim taleplerimiz dışında gerçekleşti. Bu süreçte 5 yeni arkadaşımız da göreve başladı. Bugün belediyemizde 245 personel bulunmaktadır.

Bu personel politikasının biraz geriye gidip hareketliliğini takip ettiğimizde 31 Mart 2014 tarihinde 125 olan personel sayısının aynı yılın sonunda 141, 2015’de 203, 2016’da 222, 2017’de 254, 2018’de 259, 31 Mart 2019 tarihinde ise 260 olduğunu görüyoruz.

Bu süreçte Çınarcık’ta yürütülen hiçbir proje olmamasına rağmen personel sayısı devamlı olarak yükseliş göstermiş. Personel sayısı 125’ten 260’a çıkmış. Yani artış %100 den fazla. Tam %108.

Size bir örnek vereyim; göreve geldiğimizde Artıma Tesisimizde tam 23 personel çalışıyordu. Bunların yarısından fazlasının ne yaptığı belli değildi. Biz sayıyı 12’ye indirdik ve ihtiyaç olan başka birimlere aktardık. Ancak ne kadar ilginç ki personelin yarısını başka birimlere aktarmamıza rağmen hiçbir iş aksamadı. Üstelik hala da fazlamız olduğunu düşünüyoruz.

Personel alımları birkaç farklı usulle yapılmış. Aynı işi yapmasına rağmen aralarında önemli gelir farklılıkları olan çalışanlarımız var. Kimisi fazla maaş alacak şekilde işe başlatılırken kimisi bu konuda mağdur edilmiş. Herhangi bir adalet gözetilmemiş. Şimdi biz bunları nasıl düzeltebiliriz nasıl adalet sağlarız diye çalışıyoruz.

YALAN HABER YAPTIRDILAR
Yeri gelmişken ifade etmek istediğim birkaç konu var.
Birincisi geçenlerde bir internet haber sitesinde hakkımda yazılan bir ifade vardı: Aynen şöyle yazıyor: “Numan Soyer’in ilk icraatı seçimlerde kendisine destek olmayan kadın büro personellerini temizlik hizmetlerine göndermek oldu”. Daha önce bu konuyla ilgili uzunca bir açıklama yapmıştım. Kimsenin bize destek olmasıyla ilgilenmiyoruz, yaptığı işe bakıyoruz. Onlar kurum huzurunu bozan tutum ve davranışlarından dolayı görevlendirildi. Kaldı ki elimizdeki veriler kendilerinin iş akitlerini sonlandırma hakkını da bize veriyordu ancak bu yolu kullanmadık. Kendilerine bir şans daha tanımayı tercih ettik. Lütfen konuları laf cambazlığı yaparak çarpıtmamanızı rica ediyorum.


İŞTEN ÇIKARMAYACAĞIM DİYE SÖZ VERMEDİM

İkinci konu; her yerde söyleniyor “söz vermişim kimseyi işten çıkarmayacakmışım”. Çok açık söylüyorum. Ben kimseye böyle bir söz vermedim. Lütfen iyi anlayınız, benim verdiğim sözün içeriği: “bizim Çınarcık sevdamıza ortak olan ve çalışma prensiplerimize uyan hiç kimseyi işten çıkarmayacağız” şeklindedir. Tekrar ediyorum: “bizim Çınarcık sevdamıza ortak olan ve çalışma prensiplerimize uyan hiç kimseyi işten çıkarmayacağız” aradaki farkı anladığınızı düşünüyorum. Seçim dönemindeki kayıtlara, videolara hepiniz ulaşabilirsiniz. Şüphe duyan varsa kontrol edebilir. İşini layıkıyla yapan, mesleğinin hakkını veren, aldığı maaşı kamu hizmeti olarak sunabilen hiç kimseyi işten çıkarmayacağız. Burada kimi desteklemiş, hangi partili, nereli gibi bir ayrımımız yok. Tamamen iş odaklı bakıyoruz konuya. Ancak bize katkı sağlamayan, aksine kurum içinde huzur bozan, hakarete varan söylemlerde bulunanlarla her an yollarımızı ayırabiliriz.

Seçimlerden sonra uzunca bir süre devam eden, şahsıma, sevdiklerime, beni destekleyenlere ve aileme kadar uzanan hakaret satırlarını nefsimizde erittik. Herkesin verdiğimiz işi yapmasını bekledik. Sabrettik, sabrediyoruz, ancak sabrında bir sonu var. Bu durum tüm belediye çalışanlarımız için geçerli; ya Çınarcık’a hizmet edecekler ya da biz kendileriyle yolumuzu ayıracağız. Gerekirse bizim Çınarcık sevdamıza ortak ve çalışma prensiplerimize uyan, yeni arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz. Bu da böyle bilinsin istiyorum.

AVNİ KURT 86 MİLYON BORÇ DEVRETTİ

Göreve başladığımızda yoğun bir borç yükünün altına girdik. Bu durum bizim için sürpriz değildi. 3 Milyon borç var diyenlere karşı borcun çok çok daha fazla olduğunu defalarca dile getirdik. Dolayısıyla bir enkaz edebiyatı yapmıyorum. Asla mazeret üretmeye, bir şeylerin arkasına saklanmaya çalışmıyoruz. Belediyemize icraya gelen firmalarla tek tek görüşerek orta yolu bulmaya çalıştık.
Görevi devraldığımız 31 Mart 2019 tarihi itibariyle karşımıza çıkan toplam borcumuz 86 Milyon 300 Bin Lira. Yani iddia edilen 3 milyonun yaklaşık 30 katı

Çınarcık Belediyesinin borcu var.
Söz konusu borcun genel dağılımı ise şu şekildedir:
- SGK İl Müdürlüğüne 45 Milyon 325 bin
- SGK Primler Genel Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü’ne 16 Milyon 509 bin
- İller Bankası, Yalova Katı Atık Birliği ve Bankalara 16 Milyon 411 bin
- Özel Firmalara ve Diğer Emanetlere 4 Milyon 801 bin
- Personele olan borç 407 bin. Personele hiç borcumuz yok deniyordu.
Biz de ısrarla var diyorduk. İşte sonuç personele olan borç 407 bin. Devam ediyoruz…
- Mavi Deniz Arıtma Birliği ve Belediye Birliklerine 457 bin
- Yalova İl Özel İdaresi ve Personel Limited Şirketinin 2 milyon 387 bin

Ne demiştik? 3 milyon borcumuz var sözü koca bir yalan. Milyon milyon borçlar var. Yarın o belgelerin hepsi önümde olacak. Gerçeklerden kaçamayacaksınız.
En az 75 milyon borç var demiştik. Ne çıktı sonuç? Hesap meydanda; Çınarcık Belediyesi’nin 31 Mart tarihi itibariyle görevi devrederken bıraktığı borç 86 Milyon 300 Bin Lira.
Halkımızın doğruları bilmeye, gerçekleri görmeye hakkı var. Artık takke düştü kel göründü. Maalesef durum bu kadar vahim değerli arkadaşlar.

ALT YAPI YENİLENMEMİŞ
Diğer konulara baktığımızda örneğin; Çınarcık’ın tüm alt yapısı yenilendi diye biliyorduk. Ancak göreve geldiğimizden bu yana yaklaşık 120 su patlağına müdahale etmek zorunda kaldık. Bu nasıl yenileme biz anlamadık. Çınarcık’ın her köşesinde su patlağı yaşanıyor.

AFAD PARASI MAAŞLARA GİTMİŞ
Malumunuz Çınarcık’ta bir toprak kayması konusu vardı. 19 Mart 2018 tarihinde yaşanan bir olaydı ancak hiçbir çalışma yapılmamıştı. Sonuçta 15 Şubat 2019’da da yol çöktü ve yol tamamen kullanıma kapandı. Toprak kaymasının yaşandığı alanın elden geçirilmesi ve tekrar hizmete alınması için 585.386 tl ödeme gerçekleştirdik. İşin ilginç tarafı AFAD’dan belediyemize kayan bölgenin ıslahı için 20 Haziran 2018 tarihinde tam 491.000 tl ödeme yapılmış. Ancak bu paranın tek kuruşu dahi bu iş için kullanılmadan, personel maaşına aktarılmış. Yani bu parayla maaşlar ödenmiş.

Seçim döneminde her yerde söylendi “Belediye Bütçesiyle Bu İşi Yapamazlar, Belediye Bütçesi Bu İşi Kaldırmaz” diye. Yolumuzu Ramazan bayramına yetiştirmek için gecemizi gündüzümüze kattık ve hamd olsun 15 günde tamamı belediye bütçesinden olmak üzere bu işi tamamladık. Toprak kaymasında işimiz tam olarak bitmiş değil. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD ile çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah yakında halkımıza bu konuda çok daha iyi haberler vereceğiz.

BELEDİYESPOR HESAPLARI ŞEFFAF DEĞİL
Çınarcık Belediyespor’un eksikleriyle ilgilenmek istiyoruz ancak henüz bir ilerleme kaydedemedik. Çınarcık Belediyespor’un yönetimi Çınarcık Belediyesinde değil. Dernek statüsünde ve kendi yönetimleri var. Geçen dönem son 3 yılda Çınarcık Belediyesinden Çınarcık Belediyespor’a aktarılan para 245 bin tl. Bunun dışında Çınarcık Belediyespor’a yapılan bağışlar ve destek ödemeleri var. Bu miktar ne kadar biz de bilmiyoruz.

Ancak halihazırda Çınarcık Belediyespor yönetimi, belediyemizden alacağı olduğunu ifade ederek bizden 90 bin TL talep ediyorlar. Ne kadar gelirleri var? Nereye ne kadar harcanmış durum şeffaf değil. Çınarcık Belediyespor’dan alacağımız var diyerek bizden para talep etmek yerine, önce hesaplarını açmalarını ve kamuoyunu gelir ve giderleri konusunda ikna etmelerini bekliyoruz. Ortada bir sportif başarı zaten yok.

Ancak şimdiden ifade edeyim Çınarcık Belediyespor’la ilgili gelişmelerin sorumlusu kulüp yönetimidir, Çınarcık Belediyesi değildir. Fakat çok sürmez yakında içerde neler olmuş neler bitmiş hepimiz öğreniriz.


Şu anda gündemimiz oldukça yoğun.
Bir yandan borçlarla baş etmeye uğraşırken, diğer yandan belediyenin kurumsal yapılanması üzerindeki sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bazı birimlerimizin bağlı olduğu müdürlükleri değiştirebiliriz. Kurumsal yapılanmayı daha etkin ve daha hızlı hale getirecek çözümler üreteceğiz.

Çınarcık’ımızda yaz mevsiminde karasinek sorunu yaşandı malumunuz. Bu konuda yoğun şikâyet aldık. Ancak sorunun kaynağı bizim ihmalimiz değildi. Geçen kış Şubat ve Mart aylarında yapılması gereken larva mücadelesi yapılmadığı için yazın gerçekleştirilen uygulamalar çok tesir etmedi. İnşallah önümüzdeki yıl bu sorunu yaşamayacağız.

Çınarcık’ta ilk kez engelsiz plaj uygulamasını hayata geçirdik. Artık engelli kardeşlerimiz denize istedikleri gibi girme olanağına sahipler. Önümüzdeki yaza kadar engelsiz plaj sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Engelli kardeşlerimizin kentin her türlü olanağından rahatça faydalanabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.
Hasanbaba mesire alanımızda su yoktu. Pikniğe gelen insanlar susuzluk sorunu yaşıyordu. Tuvaletler kullanılamıyordu. Bu konuyu da çözüme kavuşturduk. Artık Hasanbaba mesire alanımızın su sorunu bitmiştir.

Şimdi biz burada halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu konuda iyi niyet karinesinden uzaklaşmadan, halka asla yalan söylemeden olan biteni izah ediyoruz.
Ancak görüyorum ki bundan rahatsız olanlar var. Şimdiden bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Daha bugünden 5 yıl sonrasının seçim sonuçlarını ilan etmeye kalkıyorlar. Bunlar çok değil 5 ay önce de seçim sonuçlarını açıklamışlardı. Kendi aralarında 1000 fark mı olur 2000 fark mı olur şakalaşıyorlardı. Sonra yenilgiye kılıf bulma derdine düştüler. Ama beyhude uğraşıyorlar. Yalan, iftira, kibir ve tehdit kaybetti; hem sandıkta kaybetti hem mahkemede kaybetti. Bir kez daha söylüyorum, Çınarcık siyasetinde yalanı, iftirayı biz bitireceğiz.

DANIŞMAN MAAŞI YOK

Bugüne kadar yalancıların maskesini nasıl düşürdüysek bugünde düşürmeye devam edeceğiz.
Danışman maaşı 7000 tl diye bir yalan uydurdular sonra 2800 tl imiş dediler ama her fırsatta 7000 kelimesini kullanmaya devam ediyorlar. Doğrusu nedir? Doğrusu danışmanın maaşı diye bir şey yok. Burada Yalova Üniversitesi’ne ödenen 2800 tl var. Bizim ödememiz Yalova Üniversitesi hesabına. Bunun da yaklaşık %50’si üniversite payı ve çeşitli vergi kesintilerine uğruyor. Geriye yaklaşık 1500 tl gibi bir bedel kalıyor. Bu miktarı da Yalova Üniversitesi ödüyor, Çınarcık Belediyesi değil.
Ama siz kendi yalanlarınıza inanmaya devam edin. Halk sizi iyi tanıyor, ne yapmaya çalıştığınızı iyi biliyor. Yalancının değirmenine su taşımaya devam edin. Ama unutmayın taşıma suyla değirmen dönmez ve bu halk yalancıları asla affetmez. Dün affetmedi yarın da affetmeyecek.

ELİNİZİ ARDINIZA KOYMAYIN

Belediye parasıyla pilav dağıtıyormuşuz. Hem de ulufe gibi dağıtıyormuşuz. Yine yalan… Gerçeği nedir? Belediye bütçesinden bu konuda bir kuruş para harcanmamıştır. Eğer belediye parasının ulufe gibi dağıtımını arıyorsanız odalara sığdırılamayan personel alımlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Çalışmalar sırasında fotoğraf çekiliyormuş. Bak sen şu işe. Hasanbaba’ya yıllar sonra su gelmiş, bu haber değil, çekilen fotoğraf haber. Tüm altyapıyı yeniledik yaygarası 120 yerden patlamış bu haber, değil ama çekilen fotoğrafı haber. Engelsiz plaj çalışması ile engelli kardeşlerimizin denize girmeleri sağlanmış üstelik bu ulusal basına konu olmuş bu sizin için haber değil, ama fotoğraf haber. Camilerin temizlikleri yapılmış bu haber değil çekilen fotoğraf haber.

Velhasıl elinizden geleni ardınıza koymayın. Ne yöntem biliyorsanız uygulayın. Bizi algı operasyonlarıyla, karalamalarla ürkütemezsiniz. Bizi seçimlerle korkutamazsınız. Bizi makamlarla nefes alan, unvanlarla yaşayan insanlarla karıştırmayın. Her ne konu olursa olsun halkımıza hesabını veririz. Bundan hiçbir zaman çekinmeyiz. Yalanlar arkasına, iftiraların gölgesine ve karalamaların sinesine asla saklanmayız. Seçimlere girer alnımızın akıyla çıkarız. Dün nasıl çıktıysak yarın da öyle çıkarız. Bu da böyle bilinsin.

Biz yürüttüğümüz çalışmaları anlatmaya devam edelim.
Seçim döneminde vaat ettiğimiz Çınarcık’ı ulusal su sporları yarışma takvimine alma ile ilgili görüşmelere başladık. Ümit ediyorum bu konuda bir sorun yaşamayacağız.

Çınarcık’taki ulaşım sorunuyla ilgili Yalova Üniversitesi ile bir protokol imzaladık. Bilimsel gerçekler ışığında toplu ulaşımla ilgili ayrıntılı bir rapora ve çözüm önerilerine sahip olacağız. Geçen dönem buna benzer bir çalışma yapılmış. Ancak özel sektöre yaptırıldığı için mahkeme bu raporu geçersiz saymış. Şimdi biz bunu üniversite ile yapıyoruz ve bağlayıcı hale getiriyoruz. Bu da yine seçim vaatlerimiz içerisinde yer alan maddelerden biriydi.

PARTİME VE VEKİLLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Seçim vaatlerimizde yer alan dolgu projesi, yeni stadyumun inşası, gençlik spor merkezi, kültür merkezi, yeni garaj amirliği binası, yeni itfaiye binası ve marina projesiyle ilgili de somut gelişmeler mevcut ancak takvim tam olarak netleşmeden şimdilik açıklama yapmayı uygun görmüyoruz.

İnşallah tek tek hepsiyle ilgili müjdeleri sizlerle paylaşacağız. Çınarcık Belediyesi olarak söylediklerimizi gerçekleştirmenin peşindeyiz.

Enerjimizi, yalanlara, iftiralara, karalamalara ayırmıyoruz ancak gerektiğinde her türlü cevabı da vermeye hazırız. Sizlere sadece doğruları söyleyeceğimize, kimseyi kandırmayacağımıza söz verdik ve bu sözün gereğini yapıyoruz.

Çınarcık’lı kardeşlerimiz rahat olsun. Onlara daha mutlu, daha huzurlu ve kentsel kapasitesi daha yüksek bir Çınarcık hazırlıyoruz.

Çınarcık Belediyesi olarak, milletvekillerimizle olan yakın ilişkimizi ve kurumlarla olan bağımızı güçlü tutma gayreti içindeyiz. Birçok projemizi, belediyemizin öz gelirlerini kullanmadan hizmete sunacağız. Bu sayede; Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’e, Yalova Milletvekilimiz Sayın Meliha Akyol’a, ilçe ve il başkanımıza desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Çınarcık’ın önemli sorunları bulunmasına rağmen bu sorunlarla baş edebilecek potansiyeli de vardır.
Amacımız tüm kentsel paydaşları bir araya getirerek sonuca ulaşmaktır. Bu noktada hepinizden biraz sabır göstermenizi bekliyorum.
Gelişmeler olgunlaştıkça belirli aralıklarla hem sizlerle hem de tüm halkımızla da bir araya gelmeye devam edeceğiz.

Şimdilik söyleyebileceklerimin özeti bu şekilde.
Herkese saygılarımı sunar, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Allah’a emanet olun.
 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Ak gençlik Ankara'da17 Şubat 2020
Chp'den YTSO'ya ziyaret14 Şubat 2020
Doğancı Chp ilçe başkanı oldu26 Ocak 2020
Bakan Turhan Yalova'da gençlerle buluştu12 Ocak 2020
AK Parti Subaşı’ndan Oral’a ziyaret10 Ocak 2020
Simit hesabına mahkum ettiniz07 Ocak 2020
Eski ve yeni başkanlar Altınova 'da toplandı01 Ocak 2020
Esnaf zor durumda26 Aralık 2019
Metin Oral Suriyede yardım dağıttı23 Aralık 2019
KAŞIKLA VERİYORLAR KEPÇEYLE ALIYORLAR04 Aralık 2019
İnceye komplo kurdular24 Kasım 2019
Meclis üyeleri istifa edip MHP'ye katılacak24 Kasım 2019
Ülkücü ocakları ziyaret ediliyor21 Kasım 2019
ALTINOVADAN ARMUTLUYA DİMDİK AYAKTAYIZ28 Ekim 2019
KORU BELDESİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ21 Ekim 2019
Yalova Belediyesinde şok istifa14 Eylül 2019
Belediyenin Muhatabı Belediye Meclis Üyeleridir11 Eylül 2019
Vekil Özel'den 2 açıklama09 Eylül 2019
Esnafın suçu ne05 Eylül 2019
Esnafın suçu ne05 Eylül 2019
Kıbrıs ve Bosnadan geldiler30 Temmuz 2019
Soyer halkın içinde13 Temmuz 2019
Meliha Akyol Erdoğan'a rapor verdi10 Temmuz 2019
​Yalova Günü’nü kutladılar07 Temmuz 2019
Bağatar Yalovalıyı dinleyecek05 Temmuz 2019
Altınova’dan Binali Yıldırım’a tam destek02 Haziran 2019
Yalova'dan Binali Yıldırım'a destek30 Mayıs 2019
Başkanlardan Bakan Kurum'a ziyaret14 Mayıs 2019
Oral misafirlerini ağırlıyor13 Mayıs 2019
Muğlim Bağatar başkan Oral'ı tebrik etti08 Mayıs 2019
Altınova'da Mayıs Meclisi başladı03 Mayıs 2019
Salman Kılıçdaroğlunu ziyaret etti.03 Mayıs 2019
Sri Lanka'daki Terör Saldırıları Caniliğin ve Terörün Vahşi Örneğidir25 Nisan 2019
MHP YALOVA TEŞKİLATI ANTALYA'DAYDI23 Nisan 2019
Vatan Partisinden Kılıçdaroğlu'na destek22 Nisan 2019
MUHTARLAR SALMAN’I TEBRİK ETTİ20 Nisan 2019
​BAŞKAN SALMAN KANDİLİ KUTLADI20 Nisan 2019
Yalova Belediyesinde Müdürler belli oldu22 Nisan 2019
Yalova'da Cumhur ittifakına bağlıyız18 Nisan 2019
Vefa Salman 5 yardımcısını açıkladı18 Nisan 2019
Muhtarlar Soyer'i tebrik etti17 Nisan 2019
SALMAN TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR18 Nisan 2019
​Başkan Oral’a ziyaretçi akını17 Nisan 2019
Miniklerden Başkan Oral'a ziyaret 17 Nisan 2019
​Müftülükten Oral’a ziyaret17 Nisan 2019
Vali Erol başkan Salmanı tebrik etti15 Nisan 2019
Bayraktepe Muhtarı kolları sıvadı15 Nisan 2019
AK PARTİ ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISINA FETÖ CEZASI15 Nisan 2019
KOMİSYONLARA AK PARTİ DAMGASI VURDU14 Nisan 2019
Taşköprü Belediyesine Genel başkan geldi12 Nisan 2019
Eski başkanlardan Soyer'e tebrik15 Nisan 2019
SP'Lİ KAÇAR CHP'Lİ SALMAN'I ZİYARET ETTİ 14 Nisan 2019
SOYER ZAFERİNİ VATANDAŞLARLA PAYLAŞTI14 Nisan 2019
Esenköy meclisi toplandı12 Nisan 2019
Kaymakamdan başkan Soyer'e tebrik12 Nisan 2019
Çiftlikkköy meclisi görev taksimi yaptı13 Nisan 2019
Chp Yalova'dan Ysk'ya seslendi12 Nisan 2019
Meclis üyeleri mazbatalarını aldı12 Nisan 2019
Belediye kazanan Saadet toplandı12 Nisan 2019
Başkan Tokat'a yoğun ilgi12 Nisan 2019
NUMAN SOYER ÇINARCIK BELEDİYESİNİ DEVR ALDI09 Nisan 2019
ÇİFTLİKKÖY ARTIK KABUĞUNU KIRMIŞTIR09 Nisan 2019
HALİT GÜLEÇ YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI09 Nisan 2019
SALMAN MAZBATASINI ALDI08 Nisan 2019
Silpagarın icraatlarını takip edeceğiz08 Nisan 2019
TAVŞANLI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ09 Nisan 2019
MHP YALOVADA BAŞARILI OLDU08 Nisan 2019
ÖZTABAK VEDA ETMEDİ08 Nisan 2019
ERBAKAN YALOVA'YA GELDİ05 Nisan 2019
SİNAN ACAR MAZBATASINI ALDI07 Nisan 2019
SİLPAGAR MAZBATASINI ALDI06 Nisan 2019
METİN ORAL MAZBATASINI ALDI06 Nisan 2019
BAŞKAN TOKAT ARMUTLUDA GÖREVE BAŞLADI08 Nisan 2019
BİRKAN ARMUTLUYA VEDA ETTİ08 Nisan 2019
TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİNDE DEVİR TESLİM OLDU08 Nisan 2019
SOYGÜZEL İL GENEL BAŞKANI OLDU08 Nisan 2019
Vefa Salman Tebrikleri kabul ediyor08 Nisan 2019
Altınovalılar piknikte buluştu08 Nisan 2019
BAŞKAN YARDIMCISI GÜNER VEDA ETTİ06 Nisan 2019
Oral kurban kestirdi mevlid okuttu05 Nisan 2019
Metin Oral mazbatasını aldı05 Nisan 2019
ÖZATA METİN ORAL'I TEBRİK ETTİ05 Nisan 2019
Oral’a ziyaretçi akını05 Nisan 2019
Erbakan Yalova’ya Geliyor04 Nisan 2019
Yasemin Fazlaca yalan söylüyor03 Nisan 2019
Oral kutlamaları kabul ediyor01 Nisan 2019
Ak Parti Yalova'da sonuçlara itiraz etti02 Nisan 2019
METİN ORAL 4.CÜ DEFA BAŞKAN OLDU02 Nisan 2019
PERSONEL SİLPAGARI TEBRİK ETTİ03 Nisan 2019
UYUM FİDANLARI DİKİLDİ04 Nisan 2019
Yalova'da Oylar yanlış yazılmış02 Nisan 2019
SEÇMEN YALOVA'DA VEFA SALMAN DEDİ01 Nisan 2019
SEÇMEN YALOVA BELDELERİNDE SÜPRİZ YAPTI01 Nisan 2019
YALOVA'DA 4 İLÇE AK PARTİ DEDİ01 Nisan 2019
Saadet Başkanları oyunu kullandı31 Mart 2019
SİLPAGARA BAŞARILAR DİLERİM01 Nisan 2019
YALOVA SANDIĞA GİDİYOR30 Mart 2019
İyi Parti Çiftlikköy 'de yürüdü30 Mart 2019
GÜLER'İN 32 PROJESİ VAR27 Mart 2019
SUBAŞI HALKI İFTİRACILARA CEVABI VERECEK29 Mart 2019
YENİLECEKSEN ŞEREFİNLE YENİL SALMAN29 Mart 2019
YALOVA SKANDAL DEĞİL EĞİTİM ŞEHRİ OLSUN29 Mart 2019
Salman Projelerini Anlattı29 Mart 2019
MUĞLİM BAĞATAR'DAN YALOVA İÇİN HODRİ MEYDAN 29 Mart 2019
SALMAN 3 MAHALLE GEZDİ28 Mart 2019
ROMAN VATANDAŞLARA ÖZTABAK 'TAN MÜJDE27 Mart 2019
CHP DEN AK PARTİYE AÇIKLAMA27 Mart 2019
ALTINOVA DAHA DA İLERİYE GİDECEK27 Mart 2019
Subaşı ’nda AK Parti rüzgârı27 Mart 2019
SİLPAGAR ’A YEREL YÖNETİMLERİ SORDULAR26 Mart 2019
Altınova’yı dünya kenti yapacağız26 Mart 2019
Saadet seçime hazır26 Mart 2019
BAŞKAN SİLPAGAR YENİ DÖNEM PROJELERİNİ PAYLAŞTI25 Mart 2019
SALMAN PROJELERİNİ ANLATIYOR25 Mart 2019
YABELTAŞ PERSONELİ YEMEKTE BULUŞTU25 Mart 2019
ALTINOVADA YENİ PROJELERLE ŞAHLANACAĞIZ24 Mart 2019
Altınova Kadın Sosyal Tesisleri açıldı24 Mart 2019
TOKİ Yalova'da 400 konut yapacak26 Mart 2019
VEFA SALMAN YALOVA 'YI DUBA ŞEHRİNE ÇEVİRDİ23 Mart 2019
BAĞATAR ASBESTİ DEĞİL ŞAİBEYİ ANLAT23 Mart 2019
CHPLİ ADAYLARA İNANMAYIN23 Mart 2019
CHP'Lİ YALOVA BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA23 Mart 2019
Altınovada Fitnecilere inanmayın22 Mart 2019
BAKAN VARANK’TAN BAŞKAN SİLPAGAR’A TAM DESTEK22 Mart 2019
ALTINOVADA SOKAK SOKAK GEZİLİYOR22 Mart 2019
CHP'NİN YALOVA'DA İMZASI VARMIŞ22 Mart 2019
​BAŞKAN SALMAN TURLARINA DEVAM EDİYOR21 Mart 2019
Başkan Yılmaz'dan Okula Halı Saha21 Mart 2019
BAKAN VE GENEL MÜDÜRLE GÖRÜŞTÜ21 Mart 2019
Altınovada Çay Buluşmaları büyük ilgi görüyor21 Mart 2019
AK PARTİNİN KİMYASI BOZULMUŞ20 Mart 2019
Hayal Tüccarları Yine İş Başında19 Mart 2019
YOK BİRBİRLERİNDEN FARKLARI19 Mart 2019
Oral tüm esnafı gezdi19 Mart 2019
HACİZLERİN SORUMLUSU SALMAN VE ÖZTABAK19 Mart 2019
BİZ BU SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN YÜRÜYORUZ19 Mart 2019
Yalova'da köprü temeli atıldı18 Mart 2019
PAZARCILARA 5 YIL VERDİ18 Mart 2019
DAĞ PROJELERİNİ ANLATTI16 Mart 2019
Oral Akşam Çayında buluşuyor18 Mart 2019
KADRİ ÇİÇEK'İN EKİBİNE GÜVENİ TAM20 Mart 2019
SALMAN DOĞA DOSTU TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI14 Mart 2019
SALMAN MUŞ 'LULARLA BULUŞTU14 Mart 2019
AKDAĞ YALOVA'DA ERZURUMLULARIN MİSAFİRİ OLDU13 Mart 2019
SİLPAGAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI14 Mart 2019
SİLPAGARIN PROJESİNE HÜKÜMET DESTEK VERECEK15 Mart 2019
ÇİFTLİKKÖY’DE ŞANTAJ SİYASETÇİLİĞİ İLE PRİM YAPAMAZSIN14 Mart 2019
Kentsel Dönüşüm Ofisi Kuracağız14 Mart 2019
DAĞ BELGEYİ NEDEN AÇIKLAMIYOR 13 Mart 2019
CHP ADAYI KADINLARLA DÖKTÜRDÜ12 Mart 2019
SALMAN TERMİNAL ESNAFI VE ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU12 Mart 2019
ALTINOVADA TÜRKİYE’NİN TEKLERİ YAPIYORUZ13 Mart 2019
Adaylar vaatlere devam ediyor12 Mart 2019
DAĞ MUHTAR VE MUHTAR ADAYLARI İLE BULUŞTU11 Mart 2019
METİN ORAL'DAN CHP ADAYINA CEVAP12 Mart 2019
SALMAN SEÇMENİ GEZİYOR11 Mart 2019
SALMAN AH BİR ATEŞ VER DEDİ11 Mart 2019
ALTINOVAYA TERMAL TESİS YAPIYORUZ11 Mart 2019
YALOVAYI DERT EDİNDİM11 Mart 2019
Sanayi Sitesine Sağlık Merkezini Açıyoruz10 Mart 2019
Dürüst ve Şeffaf Bir Belediye İçin Söz Veriyorum10 Mart 2019
Yalova’da Kırat Şahlanmış10 Mart 2019
YALOVADA 400 YATAKLI HASTANE YAPILACAK09 Mart 2019
YALOVADA 400 YATAKLI HASTANE YAPILACAK09 Mart 2019
SOSYAL MEDYADAN GELEN DAVETE KATILDI09 Mart 2019
DAĞ ESNAFLA KAHVALTIDA BULUŞUYOR09 Mart 2019
BAŞKAN SALMAN İSTİKLAL CADDESİNİ GEZDİ09 Mart 2019
BAŞKAN SALMAN SİVASLILARLA BULUŞTU09 Mart 2019
Metin Oral projelerini tanıtacak09 Mart 2019
YALOVA KÖYLERİ MODERN OLACAK08 Mart 2019
KAMU-SEN'DEN CUMHUR İTTİFAKINA TAM DESTEK08 Mart 2019
Silpagar kadınlara izin verdi08 Mart 2019
DAĞ KADINLARI UNUTMADI08 Mart 2019
SEÇİM İCRAATİ KANDİL SİMİDİ DAĞITMAK08 Mart 2019
Termal Fen Lisesinden çevre temizliği08 Mart 2019
VEFA SALMANDAN GÖBEK ŞOV07 Mart 2019
SAADET PARTİSİNDEN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ07 Mart 2019
Oral durmuyor07 Mart 2019
KOLTUK İÇİN AK PARTİYİ TERK ETTİLER07 Mart 2019
ÖZTABAK ESNAFLARA PROJELERİNİ ANLATTI07 Mart 2019
Oral esnafı dinliyor07 Mart 2019
Belediye maaşları ödeyemeyecek06 Mart 2019
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ SON OTURUMUNU YAPTI04 Mart 2019
DAĞ’DAN KAYMAKAM KARABULUT’A ZİYARET06 Mart 2019
Altınova'da kapı kapı geziliyor06 Mart 2019
BEN İTTİFAKI ÇİFTLİKKÖY HALKIYLA KURDUM06 Mart 2019
SEÇMEN KAĞITLARINI MUHTARLIKTAN ALABİLİRSİNİZ04 Mart 2019
AK Altınova kapı kapı geziliyor04 Mart 2019
VEFA SALMAN İLE 5 YIL BOŞA GEÇTİ04 Mart 2019
Başkan Oral gençlerle buluştu04 Mart 2019
EVDE DİŞ SAĞLIK HİZMETİ BAŞLADI04 Mart 2019
50 yıllık projeler yapıyoruz02 Mart 2019
Kadınlara havuz yapacağım03 Mart 2019
KAYTAZDERE KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI02 Mart 2019
Altınova’da AK Parti rüzgârı01 Mart 2019
AK PARTİ İLE DARBELER DÖNEMİ GEÇMİŞTİR01 Mart 2019
5 YILDA İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİM01 Mart 2019
Erzincanlılar'dan Oral'a ziyaret01 Mart 2019
Kadınlar Çarşısı Açılacak01 Mart 2019
DAĞ ŞİMDİDEN DAĞITMAYA BAŞLADI01 Mart 2019
SALMAN'IN PROJESİ ATAKULE NEREDE28 Şubat 2019
SALMAN BALIKÇI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU28 Şubat 2019
​Altınovada Miniklerle sıcak buluşma28 Şubat 2019
YALOVA DP ADAYLARINI TANITACAK28 Şubat 2019
AK Partililerden hastane ziyareti28 Şubat 2019
CHP ADAYI GÜLER BÜROLARINI AÇIYOR28 Şubat 2019
Çiftlikköyde ​işten çıkarmayacağız28 Şubat 2019
VETERİNER SALMANIN ARKADAŞLARINDAN AÇIKLAMA27 Şubat 2019
YRP ALTINOVA'DA KURULDU27 Şubat 2019
SALMAN BELEDİYEYİ YÖNETEMEDİ27 Şubat 2019
DP ADAYI SAHAYA İNDİ27 Şubat 2019
CHP TAŞKÖPRÜ MECLİS ÜYELERİNİ TANITTI26 Şubat 2019
DAĞ ESNAFI DİNLEDİ27 Şubat 2019
SİLPAGAR SENDİKACILAR İLE BULUŞTU27 Şubat 2019
SALMAN HEMŞERİ DERNEKLERİNE ANLATTI23 Şubat 2019
SALMAN SEÇİM PROPAGANDASINDA23 Şubat 2019
ÇİFTLİKKÖYDE GÖZ BOYUYORLAR23 Şubat 2019
SALMAN KÜLTÜR VE SANAT DERNEKLERİ İLE BULUŞTU23 Şubat 2019
ÖZTABAK EVİNİ GAZETECİLERE AÇTI22 Şubat 2019
YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE DEKAN DEĞİŞTİ22 Şubat 2019
METİN ORAL FİLE DAĞITTI21 Şubat 2019
Hizmetten Geri Kalmış Mahallelerimiz Var20 Şubat 2019
CHP YALOVA MECLİS ÜYELERİNİ AÇIKLADI19 Şubat 2019
DP'DE İSTİFA ŞOKU19 Şubat 2019
Birkan çevre için bez torba dağıttı02 Mart 2019
45 MİLYON TL'YE ALT YAPI YAPTIK19 Şubat 2019
YALOVAM DERNEĞİ AK PARTİ’Yİ AĞIRLADI 19 Şubat 2019
Bu sefer Kadınlara anlattı19 Şubat 2019
ÇİFTLİKKÖY’DE ÇİFTE AÇILIŞ19 Şubat 2019
BAŞKAN SALMAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE BULUŞTU18 Şubat 2019
​SALMAN ESNAFI GEZDİ18 Şubat 2019
Kadın Çocuk Evi ve Kreş Projemiz var17 Şubat 2019
Soğuk Yağmur dinlemiyorlar17 Şubat 2019
İyi Parti için oy istedi16 Şubat 2019
Ak Parti Yalova Tarihinden Bihaber15 Şubat 2019
Gösterişli salonda süslü projeler16 Şubat 2019
Salman Muhtarlara projelerini anlattı16 Şubat 2019
SALMAN PAZARDA OY İSTEDİ16 Şubat 2019
YALOVA BELEDİYESİNİN 189 MİLYON TL BORCU VAR15 Şubat 2019
SAADET PARTİSİ ADAYLARINI TANITIYOR14 Şubat 2019
Bu sevda yağmur soğuk dinlemiyor14 Şubat 2019
​Altınova'da durmak yok12 Şubat 2019
CHP ADAYLARI PODYUMDA11 Şubat 2019
Yalova seçmen sayısı açıklandı12 Şubat 2019
​TAŞKÖPRÜ 'YE ÜNİVERSİTEYİ GETİRECEĞİM10 Şubat 2019
ÖZTABAK PROJELERİNİ ANLATACAK10 Şubat 2019
Ak Parti Altınovada sahada10 Şubat 2019
BAŞKAN SALMAN İCRAATLARINI ANLATTI08 Şubat 2019
BAŞKAN ORAL TEK TEK ZİYARET EDİYOR07 Şubat 2019
VALİ EROL'DAN DOSTUNA SON GÖREV07 Şubat 2019

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH