Tweet |
Çiftlikköy Belediyesi, Satranç İl Temsilciliği, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Özdilek AVM’nin işbirliğiyle yapılan Çiftlikköy Okullar Arası Bireysel Takım Satranç Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu.
BAŞKAN SİLPAGAR, “SATRANCA TAM DESTEK VERİYORUZ”
110 satranç oyuncusunun mücadele ettiği turnuvanın ödül törenine katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, en başarılı okullar genel kategorisinde dereceye giren ilkokul takımları ve satranç oyuncularına kupa ve madalyalarını takdim ederken, “Turnuvada mücadele eden tüm okul takımlarımızı ve takım oyuncularımızı, ailelerini, turnuva için emek veren herkesi tebrik ediyorum. Satranç sporuna ve Çiftlikköy’de satrancın gelişimine her zaman olduğu gibi tam destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
İLKOKULLARIN ŞAMPİYONU TAŞKÖPRÜ
Çiftlikköy’de bulunan okulların satranç takımları, Özdilek AVM Salonu’nda yapılan turnuvada 3 gün boyunca kıyasıya mücadele etti. İlkokullarda en başarılı kızlar kategorisinde Ecrin Avcı birinci, Emine Zeynep Duran ikinci, Nisan Seven üçüncülüğü elde etti. İlkokullar genel kategoride Taşköprü İlkokulu birinci, Özel Yalova Uğur İlkokulu ikinci, Gazi Abdurrahman İlkokulu üçüncü ve GSD Eğitim Vakfı İlkokulu dördüncü sırayı aldı. İlkokullar kızlar kategorisinde Özel Yalova Uğur İlkokulu birinci, GSD Eğitim Vakfı İlkokulu ikinci, Taşköprü İlkokulu üçüncülük kupasını alan takımlar oldu.
ORTAOKULLARDA 1.LİK ŞEHİT BAÇERETTİN ÖZGÜR İLKOKULU’NUN
Ortaokul kızlar kategorisinde GSD Eğitim Vakfı birinci, Şehit Abdülhamit Kaya Ortaokulu ikinci olurken, Ortaokul genel kategoride sıralama Şehit Baçerettin Özgür Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu, Şehit Abdülhamit Kaya Ortaokulu ve GSD Eğitim Vakfı Ortaokulu şeklinde gerçekleşti. Bu kategoride en başarılı kızlar ödüllerini Nazlı Tunalı, Ecem Bahadır, Tuana Yeniçırak elde etti.
LİSELERDE DİRİLİŞ İHL ÜSTÜNLÜĞÜ
Lise kategorisinde en başarılı kızlarda şampiyon Çiğdem Nur Karahasan olurken, Tülay İlbuğa ikinci, Arife Çinel üçüncü sırayı aldı. Lise genel kategoride Diriliş İHAL, Çiftlikköy Atatürk AL, Aksa MTAL, Mustafa Kemal AL derece alırken, Lise kızlar kategorisinde Diriliş İHAL ilk, Mustafa Kemal AL ise ikinci sırayı elde etti. Turnuvaya katılan takımlara ödülleri Başkan Silpagar’ın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şahinal, Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Yılmazer ve okul müdürleri tarafından takdim edildi.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 32 | 27 | 1 | 4 | 85 | 28 | 85 | +57 |
2 | Galatasaray | 31 | 27 | 1 | 3 | 69 | 20 | 84 | +49 |
3 | Trabzonspor | 32 | 16 | 12 | 4 | 54 | 42 | 52 | +12 |
4 | Beşiktaş | 32 | 14 | 12 | 6 | 42 | 38 | 48 | +4 |
5 | Çaykur Rizespor | 32 | 14 | 12 | 6 | 43 | 47 | 48 | -4 |
6 | Başakşehir FK | 32 | 13 | 12 | 7 | 42 | 38 | 46 | +4 |
7 | Kasımpaşa | 32 | 13 | 12 | 7 | 55 | 57 | 46 | -2 |
8 | Sivasspor | 32 | 11 | 10 | 11 | 38 | 43 | 44 | -5 |
9 | Alanyaspor | 31 | 10 | 9 | 12 | 41 | 42 | 42 | -1 |
10 | Antalyaspor | 32 | 10 | 10 | 12 | 36 | 37 | 42 | -1 |
11 | Adana Demirspor | 32 | 9 | 10 | 13 | 48 | 43 | 40 | +5 |
12 | Samsunspor | 32 | 10 | 14 | 8 | 36 | 42 | 38 | -6 |
13 | MKE Ankaragücü | 32 | 8 | 11 | 13 | 40 | 41 | 37 | -1 |
14 | Kayserispor | 32 | 10 | 12 | 10 | 36 | 45 | 37 | -9 |
15 | Konyaspor | 32 | 8 | 12 | 12 | 34 | 45 | 36 | -11 |
16 | Hatayspor | 32 | 7 | 13 | 12 | 36 | 44 | 33 | -8 |
17 | Gaziantep FK | 32 | 8 | 17 | 7 | 35 | 50 | 31 | -15 |
18 | Fatih Karagümrük | 32 | 7 | 16 | 9 | 35 | 41 | 30 | -6 |
19 | Pendikspor | 32 | 7 | 16 | 9 | 36 | 64 | 30 | -28 |
20 | İstanbulspor | 32 | 4 | 21 | 7 | 25 | 59 | 16 | -34 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 30 | 22 | 6 | 2 | 70 | 27 | 68 | +43 |
2 | Göztepe | 30 | 18 | 6 | 6 | 51 | 19 | 60 | +32 |
3 | Çorum FK | 30 | 15 | 8 | 7 | 50 | 31 | 52 | +19 |
4 | Kocaelispor | 30 | 15 | 8 | 7 | 45 | 34 | 52 | +11 |
5 | Sakaryaspor | 29 | 14 | 7 | 8 | 43 | 30 | 50 | +13 |
6 | Bodrumspor | 29 | 13 | 7 | 9 | 36 | 19 | 48 | +17 |
7 | Bandırmaspor | 30 | 12 | 8 | 10 | 45 | 26 | 46 | +19 |
8 | Boluspor | 30 | 13 | 10 | 7 | 28 | 32 | 46 | -4 |
9 | Gençlerbirliği | 30 | 11 | 8 | 11 | 35 | 30 | 44 | +5 |
10 | Erzurumspor FK | 29 | 11 | 8 | 10 | 28 | 25 | 40 | +3 |
11 | Keçiörengücü | 30 | 9 | 12 | 9 | 27 | 36 | 36 | -9 |
12 | Şanlıurfaspor | 30 | 8 | 12 | 10 | 27 | 31 | 34 | -4 |
13 | Ümraniyespor | 30 | 9 | 14 | 7 | 33 | 42 | 34 | -9 |
14 | Manisa FK | 30 | 7 | 11 | 12 | 36 | 37 | 33 | -1 |
15 | Tuzlaspor | 30 | 8 | 14 | 8 | 31 | 45 | 32 | -14 |
16 | Adanaspor | 29 | 9 | 16 | 4 | 23 | 41 | 31 | -18 |
17 | Altay | 30 | 5 | 22 | 3 | 14 | 68 | 15 | -54 |
18 | Giresunspor | 30 | 2 | 24 | 4 | 13 | 62 | 7 | -49 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 33 | 23 | 5 | 5 | 74 | 28 | 74 | +46 |
2 | Bucaspor 1928 | 33 | 20 | 4 | 9 | 50 | 22 | 69 | +28 |
3 | Van Spor FK | 32 | 21 | 5 | 6 | 53 | 32 | 69 | +21 |
4 | 1461 Trabzon FK | 33 | 19 | 6 | 8 | 62 | 33 | 65 | +29 |
5 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 33 | 16 | 7 | 10 | 47 | 27 | 58 | +20 |
6 | Ankaraspor | 33 | 15 | 7 | 11 | 41 | 30 | 56 | +11 |
7 | Karacabey Belediye Spor | 33 | 12 | 10 | 11 | 37 | 31 | 47 | +6 |
8 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 33 | 13 | 13 | 7 | 42 | 34 | 46 | +8 |
9 | Ankara Demirspor | 33 | 13 | 15 | 5 | 35 | 37 | 44 | -2 |
10 | Kırklarelispor | 34 | 11 | 13 | 10 | 29 | 35 | 43 | -6 |
11 | Diyarbekir Spor | 33 | 11 | 13 | 9 | 35 | 35 | 42 | 0 |
12 | Altınordu | 33 | 9 | 13 | 11 | 38 | 34 | 38 | +4 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 33 | 9 | 13 | 11 | 21 | 34 | 38 | -13 |
14 | Nazilli Belediyespor | 34 | 11 | 15 | 8 | 37 | 54 | 38 | -17 |
15 | Serik Belediyespor | 33 | 9 | 14 | 10 | 28 | 37 | 37 | -9 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 33 | 9 | 16 | 8 | 35 | 53 | 32 | -18 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 33 | 5 | 21 | 7 | 29 | 65 | 22 | -36 |
18 | Bursaspor | 33 | 5 | 20 | 8 | 24 | 59 | 20 | -35 |
19 | Adıyaman FK | 33 | 3 | 24 | 6 | 22 | 59 | 15 | -37 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 26 | 21 | 1 | 4 | 61 | 13 | 67 | +48 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 27 | 18 | 0 | 9 | 54 | 15 | 63 | +39 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 26 | 13 | 6 | 7 | 36 | 23 | 46 | +13 |
4 | 52 Orduspor FK | 26 | 13 | 7 | 6 | 36 | 25 | 45 | +11 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 26 | 12 | 6 | 8 | 32 | 25 | 44 | +7 |
6 | Edirnespor | 26 | 13 | 9 | 4 | 44 | 26 | 43 | +18 |
7 | K.Çekmece Sinopspor | 27 | 10 | 10 | 7 | 38 | 28 | 37 | +10 |
8 | Mardin 1969 Spor | 26 | 11 | 11 | 4 | 35 | 31 | 37 | +4 |
9 | Artvin Hopaspor | 26 | 9 | 10 | 7 | 32 | 26 | 34 | +6 |
10 | Karabük İdmanyurdu Spor | 26 | 10 | 12 | 4 | 24 | 38 | 34 | -14 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 26 | 8 | 14 | 4 | 28 | 41 | 28 | -13 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 26 | 7 | 14 | 5 | 25 | 35 | 26 | -10 |
13 | Gümüşhanespor | 26 | 4 | 12 | 10 | 22 | 42 | 22 | -20 |
14 | Malatya Arguvanspor | 26 | 2 | 20 | 4 | 13 | 51 | 10 | -38 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 26 | 2 | 21 | 3 | 18 | 79 | 9 | -61 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
15/04/2024 | Alanyaspor | vs | Galatasaray |
19/04/2024 | Beşiktaş | vs | MKE Ankaragücü |
20/04/2024 | İstanbulspor | vs | Fatih Karagümrük |
20/04/2024 | Konyaspor | vs | Alanyaspor |
20/04/2024 | Kayserispor | vs | Trabzonspor |
20/04/2024 | Samsunspor | vs | Adana Demirspor |
21/04/2024 | Başakşehir FK | vs | Çaykur Rizespor |
21/04/2024 | Antalyaspor | vs | Hatayspor |
21/04/2024 | Galatasaray | vs | Pendikspor |
21/04/2024 | Gaziantep FK | vs | Kasımpaşa |
21/04/2024 | Galatasaray - Pendikspor | Pendikspor ligde deplasmandaki son 10 maçında hiç kazanamadı | Galatasaray yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
15/04/2024 | Erzurumspor FK | vs | Sakaryaspor |
15/04/2024 | Adanaspor | vs | Bodrum FK |
19/04/2024 | Altay | vs | Manisa FK |
20/04/2024 | Bandırmaspor | vs | Tuzlaspor |
20/04/2024 | Giresunspor | vs | Göztepe |
20/04/2024 | Eyüpspor | vs | Boluspor |
21/04/2024 | Bodrum FK | vs | Şanlıurfaspor |
21/04/2024 | Çorum FK | vs | Adanaspor |
21/04/2024 | Gençlerbirliği | vs | Erzurumspor FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
17/04/2024 | Van Spor FK | vs | Ankaraspor |
21/04/2024 | Adıyaman FK | vs | 1461 Trabzon FK |
21/04/2024 | Altınordu | vs | Yeni Mersin İdman Yurdu |
21/04/2024 | Ankara Demirspor | vs | Diyarbekir Spor |
21/04/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | vs | Van Spor FK |
21/04/2024 | Bucaspor 1928 | vs | Esenler Erokspor |
21/04/2024 | Bursaspor | vs | Hes İlaç Afyonspor |
21/04/2024 | Kırşehir Futbol SK | vs | Kırklarelispor |
21/04/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Karacabey Belediye Spor |
21/04/2024 | Adıyaman FK - 1461 Trabzon FK | 1461 Trabzon FK ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi | 1461 Trabzon FK yenilmez |
21/04/2024 | Altınordu - Yeni Mersin İdman Yurdu | Altınordu ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Altınordu yenilmez |
21/04/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor - Van Spor FK | Van Spor FK ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Van Spor FK yenilmez |
21/04/2024 | Bucaspor 1928 - Esenler Erokspor | Bucaspor 1928 ligde evindeki son 15 maçında hiç kaybetmedi | Bucaspor 1928 yenilmez |
21/04/2024 | Serik Belediyespor - Zonguldak Kömürspor | Zonguldak Kömürspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı | Serik Belediyespor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
21/04/2024 | Edirnespor | vs | Mardin 1969 Spor |
21/04/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | Tarsus İdman Yurdu |
21/04/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | Malatya Arguvanspor |
21/04/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
21/04/2024 | Kırıkkalegücü FK | vs | Gümüşhanespor |
21/04/2024 | Talasgücü Belediyespor | vs | Artvin Hopaspor |
21/04/2024 | 52 Orduspor FK | vs | K.Çekmece Sinopspor |