Ak Parti hedeflerinin önüne kimse geçemez

02 Ağustos 2021
0 Haber Yorum

Yalova gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Ak Parti Yalova İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezi'inde düzenlendi.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan İl danışma Kurulu toplantısı Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar'ın yaptığı Açılış konuşmasıyla başladı,.

Toplantıya Ak Parti Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş'de ülke ve Yalova gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya , Ak parti Yalova merkez İlçe başkanı Umut Güçlü, il ve ilçe yöneticileri, İlçe ve belde Başkanları, Yalova İl Meclis Başkanı Hasan Soyu Güzel, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, İl Gençlik kolları Başkanı Emirhan Balkaya, ilçe ve belde belediye başkanları ile yöneticiler hazır bulundu.

AK Parti Yalova Teşkilatı pandemi sonrasındaki ilk İl Danışma Toplantısı’nı gerçekleştirdi. RDKM’de ki toplantıya AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ile belediye başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı. Divanın teşkili sonrasında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Danışma Toplantısı’nda ilk kürsüye gelen isim AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar oldu.

HEDEFLERİMİZiN ÖNÜNE KİMSE GEÇEMEZ
Bağatar konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. AK Parti olarak tek yürek, tek ses oldukça 2023, 2051 ve 2071 hedeflerine ulaşılmasının önüne kimsenin geçemeyeceğini dile getiren Bağatar, “Gerek pandemi döneminde ve gerekse pandemiden sonra gece gündüz demeden insanların evlerinden burnunu bile çıkartmaya korktuğu dönemlerde bizim teşkilatlarımız kapı kapı gezdiler. Yaşlıların, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. O nedenle teşkilatlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Çok zorlu bir süreç geçirdik. Halen tam anlamıyla atlatabilmiş değiliz ama aşılamalarla birlikte pandemi süreci belli bir noktaya geldi. Biz hiçbir zaman başka partiler gibi, ‘Aman dışarıya çıkmayalım. Kendi kabuğumuza çekilelim’ demedik. Var gücümüzle halkımızın yanında olduk. Teşkilat çalışmalarımız ilk günkü heyecan ve gayretle devam ediyor.

Cumhurbaşkanımızın ne kadar çok çalıştığını herkes görüyor. Bizim de ona layık olabilmemiz için çok çalışmamız, tek ses ve tek yürek olmamız gerekiyor. Biz bunu sağladığımız sürece değil 2023, 2053, 2071 hedeflerimizden bizi kimse alı koyamayacaktır. Bu ülke, bu parti ve bu dava bizler için bir sevdadır. Biliyoruz ki Türkiye mazlumların ümididir. Biz biliyoruz ki Yalova aynı zamanda Mekke, Medine, Filistin’dir. Yalova aynı zamanda Türkiye’dir” dedi.

HER ÜYEYE GÖREV DÜŞÜYOR
AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın ardından söz alan AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise Ankara’da yasama çalışmalarının yanısıra Yalova’nın taleplerini yerine getirmek için de çalıştıklarını ifade etti.

Akyol konuşmasında, “3 yıl önce sizlerden aldığımız vekaletle TBMM’de Ahmet Büyükgümüş vekilimizle birlikte sizleri temsil ediyoruz. Yasama faaliyetlerimiz sürüyor. Muhalefetin meclisi kapatma pahasına çabalarına rağmen bir tarih yazdık ve 26 saat hiç uyumadan ülkemizin ihtiyaç duyduğu gerekli tüm yasaları çıkardık. Bunların dışında ilimizdeki vatandaşlarımızdan, belediyelerimizden ve teşkilatlarımızdan gelen talepleri de yerine getirmek için çalışıyoruz. Partimiz ülkemiz için, Yalova için çok önemli hizmetler yaptı. Bunları halkımıza iyi anlatmamız lazım. Bunların anlatılmasında da her parti üyesine görev düşüyor” sözlerine yer verdi.

YENİ SU HATTI YAPILACAK
AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise konuşmasında Yalova açısından çok önemli olan bir hizmetin müjdesine yer verdi. Yalova ana ishale hattı yenileme çalışmasına başlanacağını dile getiren Büyükgümüş ise, “Yalova’da bizim verdiğimiz mücadele çok önemli. Sahada diri, kuvvetli bir Ak Parti Teşkilatı var.  Bu inançla çalıştığımız sürece menziller bizim için kısalacak ve zafer kaçınılmaz olacak. Bizlerin Yalova’da vereceğimiz her bir emeğin ülkemizin, yürüttüğü üst ölçekli çalışmalarda payı vardır.

Çalışmalarımızı da hep bu inanç doğrultusunda yürütmeliyiz. Yalova’da çalışmalar hız kesmeden sürüyor. İnanç ve kararlılıkla Yalova’da çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yalova’da çalışmalarımızı kapı kapı anlatacaklar. İnanmış kadrolarla Altınova’dan Armutlu’ya kadar destansı bir çalışma yürütülüyor. Yalova’nın en önemli ihtiyaçlarından birisinin yerine getirilmesi için çok önemli bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yalova Belediye Başkan Vekilimizin imzası ile il merkezindeki eskimiş, asbestli ishale hatlarının değişmesi ile 200 milyon değerindeki hizmet için çalışmalara başladık. Bu devasa bir iş. Bu ana ishale hattı. Bu sadece merkezi değil ilçeleri de yakından etkileyecek boyutta bir hizmet. Kayıp kaçakları engelleyecek halkımıza daha sağlıklı su ulaştırmamıza imkan tanıyacak bir iş.

Yalova Belediyesi koordinasyonunda Yalova’da ki tüm belediyelerimizin iştiraki ile bu çalışma yürütüldü. Kaynağı Dünya Bankası’ndan sağlanan ve bugün şartlarıyla en ucuz imkanlarla borçlandırılan ve 30 yıl gibi bir sürede ödenecek bir kredi ile bu hizmeti Yalova’mıza kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bunu başardık. Hayata geçirdik. Yakın gelecekte de bunun sahadaki çalışmalarını hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

BORÇLU BELEDİYENİN BORCUNU ÖDEDİK
Kürsüye son gelen isim ise Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk oldu. Tutuk’un konuşması öncesinde hizmetlerin anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Ardından söz alan Tutuk ise belediyenin kısa bir süre içerisinde nasıl kendi kendisine yeter hale getirildiğini özetledi.

Tutuk konuşmasında, “Göreve geldiğimizde veznelerde 7 veznenin 5 tanesinde avukatlar oturuyordu. 234 icra dosyası ile Yalova Belediyesi çalışamaz haldeydi. Göreve geldikten sonra çok kısa sürede kendi öz kaynaklarımızla müteahhitlere olan 82 milyon TL’lik borcu ödedik. 234 icrayı belediye üzerinden kaldırdık. Belediyemizin önünü açtık. Demek ki isteyince oluyormuş.

Cumhurbaşkanımız biz görevi alırken, ‘Yalova’da AK belediyeciliği hissettireceğiz’ demişti. Biz bunu Yalova’da hissettirdik. Yalova Belediyesi’ne iş yapan bir müteahhite alacaklarına karşı parko mat adı altında Yalova’nın sokaklarını vermişler. O yetmemiş otoparkı da vermişler. Biz göreve gelince bu arkadaşla oturup anlaştık ve parko mat hizmetini ortadan kaldırıp Yalova sokaklarını halkımıza geri verdik. Otoparkı da belediye olarak biz işletmeye başladık. Bunu yaptıktan sonra belediyenin otoparktan geliri aylık 150 bin TL’ye çıktı.

İlimize çok güzel çocuk parkları yapıyoruz. Bütün bu modern parklardan her mahallemize yapacağız. Bu hizmeti almayan mahallemiz kalmayacak. Gazi Paşa Caddesi’nde yapılan örnek bir aydınlatmamız var. Ağustos’un 23’ünde tekrar bir ihalemiz var. Deprem Anıtı’na kadar o cadde komple aydınlatılacak. İstanbul Caddesi’ne de bir sözümüz vardı. Bu caddemizde bir uçtan bir uca aydınlatılarak eski halinden çok daha iyi bir hale getirilecek. Parsel bazlı bina yenileme kararını aldık. 21 yıldır depremden sonra 6 katlı hiçbir bina yıkılıp 6 kat imar alma imkanı bulamadı.

YÜZYILLIK RÜYAYI GERÇEKLEŞTİRDİK
Biz AK Partili Belediye Meclis üyelerimizle birlikte bu taşın altına elimizi koyduk ve bu sorunu çözdük. Diğer gruplar ise bu kangren olmuş sorunun çözümüne çekimser kaldılar.  Göreve geleli 17 ay oldu. Yalova Belediyesi’nde inanılmaz eski araçlar vardı. 30 yeni araç alarak belediye parkımızı yeniledik. Bunu kendi belediyemizin imkanlarıyla yaptık. 5 araç da bakanlıktan hibe geldi. ‘Hani belediyenin parası yoktu. Bunlar nasıl oluyor’ diye insanın sorası da geliyor. Şehrimizde birçok noktada asfaltlama çalışmaları gerçekleştirdik. Asfaltlama çalışmalarımız da hız kesmeden sürüyor. Trafiği rahatlatmak adına yeni yollar da açıyoruz. Pandemi sürecinde de esnafımızın halkımızın yanında olduk. Bir belediyenin yapabileceğinden fazlasını yaptık. Vatandaşımıza binlerce koli yardım malzemesi dağıttık. Doğu Sahil Bandı’nı Çiftlikköy’le birleştirdik. yüz yıllık rüyayı gerçekleştirdik. Tigem’den üniversitenin içerisine kadar yeniden projelendirdik.

Hacımehmet Ovasında, Adnan Menderes Mahallesi’nde dere boyunca TOKİ’ye kadar yeniden bisiklet yolları yapacağız. İlk defe GOP mahallemizde, Balaban deresi yanında dere ıslahını yapınca Kirazlı Sanayi Sitesi’ne kadar bisiklet yolları inşa edeceğiz. Toplamda gidiş geliş 21 kilometrelik bir mesafeye sahip olacak. Bunlar projelendirildi. Şu anda ihale aşamasındalar” sözlerine yer verdi.

AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı dilek ve temenniler bölümü ise basına kapalı olarak devam etti. Burada söz alanlar ise parti yetkililerine önerilerde bulundular.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

Yalova Belediye Başkanı Kim Olsun

Hüseyin Uygun
Yusuf Özkan
Salih Kocabaş
Mustafa Pehlivan
Bayram Ali Yılmaz
Barış Bingöl
Hasan Soygüzel
Hakan Sezen
Yaşar Demirel
İsmail Özdemir
Oktay Çolak
Serap Türkyılmaz
Muhittin Nayman
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber