Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

2019'da da Yalova ve Türkiye için çalıştık
08 Ocak 2020
YTSO Başkanı Tahsin Becan 2019 yılını değerlendirdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Yalova'da çalışan Gazeteci ve sosyal medya çalışanları ile kahvaltıda bir aya getirdi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği kahvaltıya, YTSO Başkanı Tahsin Becan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Becan basın toplantısında özellikle 2019 yılında Oda olarak yaptıkları icraatlere yer verdi.

Becan " Yerel Basınımızın değerli çalışanları, öncelikle 10 Ocak Cuma günü olan dünya gazeteciler gününüzü Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak kutluyoruz, davetimize icap edip katılım sağladığınız içinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Biz YTSO olarak bu toplantıyı iki gün önce yaptık çünkü aynı gün başka programlarınızda oluyor ve çakışıyor istedik ki daha rahat bir zamanda olsun ve oda olarak ilk biz kutlayalım. O yüzden iki gün öncesinde bu programı organize ettik.
 
Sizlerin kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki duyarlılığınızı ve bunun için göstermiş olduğunuz çabayı verdiğiniz mücadeleyi ve emeği takdirle karşılıyoruz. Gazetecilik doğru haber ve özgür yorum çerçevesinde gerçekleştiğinde demokrasinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.
 
Mesleğinizin zor şartlarına rağmen mesai kavramı göz etmeksizin ilinize hizmet etme mücadelesi veren sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü şimdiden kutluyorum.
 
Değerli Basın Temsilcilerimiz, ekonomik sıkıntıların etkisini hem insanlar hem de ticaret ve sanayi sektöründe yaşayanlar fazlasıyla hissetmektedir. Sizlere biraz Yalova’nın ticari verilerini aktarmak istiyorum, 2018 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ihracat 312.157.076 $, 2019 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ihracat ise 383.569.963 $ olmuştur. 2018 yılında ülke ihracatı 167.920.613.455$, 2019 yılında ülke ihracatı 156.885.510.764$ olmuştur.

2018 yılı ile 2019 yılı arasında ülke ihracatında %6,6’lık bir düşüş yaşanırken; Yalova ihracatı bir önceki yıla göre %22,8 artarak Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleşmiştir. İthalat rakamlarına bakacak olursak, 2018 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ithalat 621.830.601$, 2019 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ithalat 611.674.177$ olmuştur. 2018 yılında ülke ithalatı 223.047.094.482$ iken 2019 Yılında ülke ithalatı 183.685.849.036 $’dır. 2018 yılı ile 2019 yılı arasında ülke ithalatında %17,6’lık bir düşüş yaşanırken; Yalova’da ithalat düşüş oranı %1,63 olarak gerçekleşmiştir.

En fazla ihracat gerçekleştirilen ülkelere bakacak olursak 2018 yılında Yalova ilinin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Norveç %52, Danimarka %13, İngiltere %12, İtalya %10 pay alarak bu ülkeleri Almanya ve Çin izlemiştir. 2019 yılında Yalova ilinin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında %78 Norveç, %11,77 Fransa, %1,815 Çin ve %1,812 Almanya pay almıştır.

En fazla ithalat gerçekleştirilen ülkeler 2018 yılında Yalova ilinin en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Rusya Federasyonu %20.30, İngiltere %16, ABD %12,45, Norveç %9,86, Belarus 7,26, Almanya %5,61, Ukrayna 4,78, Hollanda %3 pay almıştır. 2019 yılında Yalova ilinin en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Norveç %22,46, Rusya %17,87, İngiltere %8,4, ABD %7,90, Belarus %6,37, Almanya %5,03 pay almıştır
 
2019 Yılı YTSO da açılan firma sayısı: 483 Bunların %20 si Gıda Nace Kodu ile kurulan firmalar olup,%18 i İnşaat nace kodu ile kurulan firmalar olmuştur. 2018 yılında 529 yeni firma kurulmuştu, 2019 da bir önceki yıla göre 46 firma daha az kurulmuştur. Yeni açılan 483 firmanın 87 tanesi yani %17 si yabancı ortaklı firmalardır. (Arap ortaklık yapısına sahip firmalar) Kapanan Firma Sayısı: 1542018 de ise bu rakam 146 idi.
 
Yalova üniversitesi ile Şehrimiz ve Odamız arasında ilişkilerin güçlendirilmesi adına görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor, Odamız bünyesinde oluşturduğumuz Üniversite Geliştirme Komisyonumuz bu doğrultuda çalışmalar yapıyor, bizlerde Yalova Üniversitesi ile iki adet protokol gerçekleştirdik bir tanesi Yalova Valiliğimizin önderliğinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulması çalışmaları, ön hazırlıkları yapılıyor üyelerimizle görüşmelerimiz yapılıyor, diğer bir protokolümüz ise Yalova Üniversitesi Merkez Araştırma Laboratuvarının üyelerimize yönelik olarak indirimli kullandırılmasına ilişkin, bu anlamda Rektörümüze de teşekkür ediyoruz.

İnşallah Yalova Üniversitesi yapmış oldukları çalışmalarla önümüzdeki günlerde daha iyi yerlere gelecektir, bizlerde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum
 
Yalova’nın tanıtımını çok önemsiyoruz, bu anlamda Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüze maddi ve manevi desteklerimiz sürüyor, En son Antalya Yöresel Ürünler Fuarında yerinde destek olduk, Emitt Turizm Fuarına destek veriyoruz, Subaşı Kivi festivalinde YTSO olarak yer aldık, Yalova’nın diğer illerdeki imajı ve bilinirliliği hakkında bir çalışma yaptık, yazmış olduğumuz proje Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı ve Marka Şehir Olma Sürecindeki Yalova isimli çalışmamızı yaptık, yayınladık.

TURSAB Başkanı Firuz Bey i İstanbul da ziyaret ettik, daha sonra kendisini İlimizde ağırladık, bu süreçte İstanbul’dan Tur operatörlerinin Yalova ya gelmesini sağladık ve onlara bilgi aktardık, Yalova Valimizin önderliğinde İl Kültür Turizm Müdürlüğümüzle Birlikte Yalova Turizmi Dijital Kent Tanıtım Sistemi Projesini oluşturduk Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi önümüzdeki günlerde çalışma tamamlanacak,
 
Çok önemli bir konuda Yalova’nın Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım sorunu bu konu ile ilgili olarak Turizmi Geliştirme Komisyonumuz çalışmalarını yürütüyor, Yalova Valimiz sağ olsun bu konuda çok destek veriyor kendisine teşekkür ediyorum, Yalovalı vatandaşlarımızı Havaalanına getirip götürecek ulaşım problemini ortadan kaldırmaya yönelik girişimler başladı, bu hizmet sağlayacak olan kurumun kamu kurumu olması şartı nedeniyle Yalova Turizm Birliği üzerinden bu işlemler yürütülecek YATUB Başkanımız Sinan Acar da konu ile destek verdi inşallah kısa sürede bu işi de olumlu olarak tamamlayacağız.
 
YTSO İHRACAT DESTEK OFİSİ
İlimizin ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen  Yönetim Kurulumuzun almış olduğu kararla Ticaret Bakanlığımız ve TOBB işbirliği içinde yetkilendirildik. Odamızda İhracat Destek Ofisi kurduk, personellerimizin eğitimlerini tamamladık ve bu hizmeti odamızda vermeye başladık.
 
YTSO PATENT VE MARKA BİLGİ DOKÜMAN BİRİMİ
İlimizde yenilikçi kültürün oluşturulması ve markalaşma çabalarının desteklenmesi amacıyla Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda Türk ve Patent ve Marka Kurumuna Odamızda Bilgi ve Doküman Birimi oluşturulması talebimizi ilettik ve Nisan ayında yapmış olduğumuz protokolle odamız bu konuda yetkilendirilmiş olup, ilgili personelimiz eğitimlerini tamamlayarak ve bu hizmeti de üyelerimize sunmaya başlamıştır.

YTSO FUAR GÜNLERİ
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin fuarlara aktif katılım sağlayarak sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemeleri amacıyla üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenen 8 adet fuara ziyaret organizasyonları yapılmıştır.
 
YTSO AKADEMİ
Üyelerimizin gerek kendilerinin gerekse çalışanlarının bilgi sahibi olmaları amacıyla oluşturmuş olduğumuz YTSO Akademi bünyesinde 2019 yılı içerisinde mevzuat, yönetmelik ve eğitimler adı altında 15 farklı konu başlığında 18 adet eğitim ve bilgilendirme semineri düzenlenmiştir. Bu seminerlere toplam 363 kişi katılım sağlamıştır.
 
GİRİŞİMCİLİK
Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları amacıyla odamız bünyesinde 4 adet girişimcilik eğitimi düzenlenmiş olup, 100 yeni girişimci adayı da bu eğitimler verilmiştir.
 
MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ
Üyelerimizin kanun ve yönetmeliklerden doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri amacıyla çalışmalarımız oluyor, 2. El araç satışlarına yönelik ve Emlak Danışmalığı mesleki yeterlilik sınavının Yalova da yapılmasını sağladık, TOBB un şirketi MEYBEM A.Ş. ile bu çalışmayı yürüttük, 6 sınav da toplam 153 kişinin belgelendirmesini sağladık
 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
Devletimiz tarafından başlatılan İstihdam Seferberliği programına YTSO olarak tam destek verdik, vermeye de devam edeceğiz, bu çerçevede İş Kur ve SGK Müdürümüzle birlikte birçok işletmeyi yerinde ziyaret ederek bilgi verdik, çeşitli bilgilendirme toplantı düzenledik ve Devletimizin verdiği teşvikler hakkında bilgi aktardık.
 
TOBB FAALİYETLERİ
TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile birçok kez bir araya geldik, Yalova ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunduk, TOBB un ekonomi ile ilgili toplantılarına katılım sağladık, TOBB Yönetim Kurulu toplantısı ilimizde yapıldı ve Sayın Başkanı Odamızda misafir ettik,  Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Bey i çeşitli defalar ilimizde ağırladık, Bölge odaları istişare toplantılarına katılım sağladık, Kanun ve Yönetmeliklere ilişkin görüş yazılarımızı, erteleme taleplerimizi ilettik, TOBB Tahkim Kurulu hakkında bilgilendirmede bulunduk, Meclis Üyelerimizle birlikte TOBB Eğitim programlarına katılım sağladık.
 
YTSO RO-RO BİRİMİ
Topçular iskelesi yanında bulunan ve İhracat ile İthalat işlemlerinin gerçekleştirildiği Gümrük sahası alanı içinde yer alan Odamız RO-RO Limanı Büromuzda gerçekleştirilen 2019 yılı faaliyetinde 14.841 araca işlem yapılmış. Belge satışları Avrupa ülkelerine yönelik yapılmış olup, raporda çıkan sonuca göre ilk sırada 8.222 belge satışı ile Almanya, ikinci sırada ise 4.454 belge satışı ile İtalya yer almaktadır.
 
SOSYAL YARDIMLARIMIZ
Yalova’nın sosyal ve kültürel faaliyetlerine de desteklerimizi sürdürdük. Bu yardımlar Yalova Üniversitesi etkinlikleri, kamu kurum ve kuruluşlarının etkinlikleri, uluslararası festivaller, sanatsal faaliyetler gibi konular yer alırken, üniversite öğrencilerimize de burs vermeye devam ettik.
 
SAĞLIK PROTOKOLLERİMİZ
Üyelerimize yönelik sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanmalarına yönelik Uzmanlar, Atakent ve Bursa Medicana Hastanesi ile protokol imzaladık,%25 oranında indirim sağlanmıştır.
 
KURULLARIMIZ
Kadın ve Genç Girişimci kurullarımız mevzuat doğrultusunda 2019 yılında yeniden oluşturuldu, bu kapsamda 34 kişiden oluşturulan kurullarımız dinamik ve işlerinde başarılı kişilerden oluştu, onlarda çalışmalarına devam ediyorlar.
 
Odamız sosyal medya (facebook) sayfasında Türkiye’den 3462 kişi 45 farklı ülkeden toplam 3610 takipçi bulunmaktadır. 2019 yılı ekim ayında açılan YTSO instagram hesabında ise 358 takipçi bulunmaktadır. Odamız tüm etkinlik ve haberleri sosyal medya aracılığıyla üyelerimize duyurulmaktadır.
 
www.ytso.org.tr web sayfamız 2019 yılı içinde 92 ülke kaynaklı kullanıcılar tarafından 57.380 kez ziyaret edilmiş ve 230.879 sayfa görüntülemesi almıştır
 
OSB ÇALIŞMALARI
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak Organize Sanayi Bölgelerinin kurulma çalışmalarını takip ediyoruz, bu alanların tamamlanması ile İlimize ekonomik olarak değer katacağından kimsenin şüphesi yok, biz YTSO olarak geçtiğimiz aylarda İMES OSB ve Avrasya OSB Yetkilileri ile yaptığımız toplantıda alanların kuruluşunda Yalova’lı firmalarla çalışılması satın almalarda Yalova ya kayıtlı firmalarla çalışılmasına özen gösterilmesi gerekliliğini kendilerine ilettik, ayrıca yer talebi olan Yalovalı firmalara da ayrımcılık yapılması ve indirim uygulanması konusunda görüşlerimizi ilettik ve olumlu yaklaştılar.
 
YTSO YENİ HİZMET BİNASI
Oda inşaatımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor, Binamızın içindeki işlemler tamamlanmak üzere VRF ve Havalandırma sistemleri bitiriliyor, asma tavan ve boya işlemleri bitti, seramik ve mermer işlemleri 45 günü kadar bitecek Asansörlerimiz geçtiğimiz hafta geldi ve montajına başlandı, mekanik işlerimiz tamamlandı, inşallah bu yaz yeni hizmet binamıza taşınmak istiyoruz.
 
Bugün davetimize geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyor, 2020 yılında hepinize başta sağlık olmak üzere işlerinizde başarı ve iyi kazançlar diliyor, çalışan gazeteciler gününüzü şimdiden kutluyorum" dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020
Arıcı sorunları tartışıldı26 Eylül 2020
İyi Kivi eğitimi aldılar26 Eylül 2020
400 TYP kurası çekildi23 Eylül 2020
Esnafa destek olduk23 Eylül 2020
Ak-Kim e mahkeme izin vermedi15 Eylül 2020
Su ürünleri değerlendirildi12 Eylül 2020
Toplantılar internetten yapılacak09 Eylül 2020
yalova da Karma Osb istemiyoruz07 Eylül 2020
ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR07 Eylül 2020
Uedaş 'tan Yalova'ya 10 Milyon liralık yatırım03 Eylül 2020
İSG eğitimleri devam ediyor03 Eylül 2020
PARILDAR BALIKÇILARI DENİZE UĞURLADI01 Eylül 2020
YALOVA İMES OSB'YE KOVİD BELGESİ VERİLDİ31 Ağustos 2020
Aronya hasatı başladı29 Ağustos 2020
BALIK AV SEZONU 1 EYLÜLDE BAŞLIYOR29 Ağustos 2020
İş garantili kurslar başlıyor27 Ağustos 2020
Akkök Fabrikalarında Covid19' sıkı önlem24 Ağustos 2020
YALOVA DA OSB LER DE BECERİKSİZLER20 Ağustos 2020
​İspanyol Balıkçılık Yalova ‘da20 Ağustos 2020
Altınova da tarım ortaklığı olacak19 Ağustos 2020
ELEKTRİKTE YEŞİL DÖNEM BAŞLADI15 Ağustos 2020
Yalova da Covid19 Maskeleri üretiliyor14 Ağustos 2020
Aronya toptan 85 lira10 Ağustos 2020
Yalova İmes temel atacak09 Ağustos 2020
YTSO 'dan Ticaret Sicil Gazete ilanları alınacak15 Temmuz 2020
LİMAK 8 MİLYONLUK FATURA TAKSİTLENDİRDİ09 Temmuz 2020
Yalova Aronya merkezi olacak06 Temmuz 2020
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya dan büyük başarı03 Temmuz 2020
Altınova Tersaneleri çok önemlidir01 Temmuz 2020
Turizme yalova da İşkur desteği29 Haziran 2020
Bakan Pakdemirli’den Yalova’ya Övgü16 Haziran 2020
LİMAK ENERJİ FATURALARI ÜÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK16 Haziran 2020
Altınova'da 167 Bin fide dağıtıldı15 Haziran 2020
İşkur başvuruları başladı10 Haziran 2020
Aksa Akrilik 'e bu senede büyük ödül09 Haziran 2020
Kargo şirketlerine uyarı05 Haziran 2020
Becan Blomberg HT de konuştu01 Haziran 2020
İşkur maaşları sıraya koyuldu29 Mayıs 2020
​YALOVA İMES ALT YAPIYA BAŞLADI22 Mayıs 2020
Becan TOBB Ekonomi Buluşmasına Katıldı22 Mayıs 2020
Biçerdöverlere kural getirildi19 Mayıs 2020
Türkiye tarım ülkesidir14 Mayıs 2020
Süs bitkilerinin yüzü güldü13 Mayıs 2020
İşkur Nakdi Ücret paralarını ödüyor08 Mayıs 2020
EVLERDE ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 17 ARTTI01 Mayıs 2020
Emekçilerin alınteri önemlidir30 Nisan 2020
Akkim’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü30 Nisan 2020
Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun30 Nisan 2020
YTSO HALKBANKASI İLE DE ANLAŞTI29 Nisan 2020
YTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ DESTEĞİ29 Nisan 2020
Ytso başkanıda Bankaları uyardı19 Nisan 2020
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE SÜREÇ HIZLANDI17 Nisan 2020
Kesme çiçekler pazarda satılacak12 Nisan 2020
PAZAR YERİ CUMHURİYET MEYDANINA KURULACAK03 Nisan 2020
Limak çalışmalarına devam ediyor03 Nisan 2020
Akkök Holding çalışan çıkartmaycak02 Nisan 2020
Akkim rafları boş bırakmayacak01 Nisan 2020
İş dünyası desteklenmeye devam edilmeli31 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğine yoğun ilgi30 Mart 2020
​UEDAŞ HİZMET SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRDİ26 Mart 2020
Yalova Sağlığa 57 işçi alınacak26 Mart 2020
​BALON BALIĞINDA AVLANMA YASAĞI KALDIRILDI25 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanın25 Mart 2020
Ekonomik paket can suyu olacaktır24 Mart 2020
Aksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı24 Mart 2020
Tarımda başvurular uzatıldı23 Mart 2020
E-Çiftçi faaliyete geçti18 Mart 2020
​GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK EĞİTİMİ VERİLDİ16 Mart 2020
KKDYP 13. ETAP HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI14 Mart 2020
YTSO KARABORSACILARI UYARDI14 Mart 2020
Tüm servis araçlarını ilaçlatıyoruz13 Mart 2020
Arı sütü eğitimi aldılar13 Mart 2020
Sayıştay başkanı Yalova'ya geliyor09 Mart 2020
Tanır uyardı Vergi Türkiyeyi geliştirir07 Mart 2020
Yalova'da Tarımda büyük yatırımlar yapılacak09 Mart 2020
Endonezya ile iş yapın07 Mart 2020
Altınova büyüyüp gelişiyor03 Mart 2020
YAÜ'de geri dönüşüm günleri 03 Mart 2020
Valinin misafirleri Defterdar ekibi oldu25 Şubat 2020
İMES YALOVA OSB'DE 21 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK28 Şubat 2020
LİMAK ENERJİ’YE ZİRVEDE ÖDÜ26 Şubat 2020
İşkur'dan kariyer eğitimine destek26 Şubat 2020
Deftardardan vergi ziyareti 25 Şubat 2020
BALIN ADI YALOVA BİRLİK BAL OLDU25 Şubat 2020
375 işletmeye gıda denetimi23 Şubat 2020
Meyvecilik destekleri başladı23 Şubat 2020
EN BÜYÜK YÜZER HAVUZU YAPILDI22 Şubat 2020
KİVİ ITU DEMONSTRASYONU YAPILDI20 Şubat 2020
Şap aşılama kampanyası başlatıldı19 Şubat 2020
Varroa Arıları tehdit ediyor18 Şubat 2020
Yalovada gıda denetimleri başladı17 Şubat 2020
Teşvikiye balı paketlensin17 Şubat 2020
OSB kaynakları verimli kullanılmalı13 Şubat 2020
​Parıldar Esnaf Odaları ile görüştü16 Şubat 2020
Yalova Tarım Sıfır Atık belgesi aldı16 Şubat 2020
Kızılcık 'ta kalite masaya yatırıldı16 Şubat 2020
Gülen GGK toplantısında16 Şubat 2020
Aksa Akrilik, çevre uygulamalarıyla örnek oldu14 Şubat 2020
Vali Erol istihdamcı fabrikaları ziyaret etti14 Şubat 2020
Yalova Üniversitesi ile imzalar atıldı13 Şubat 2020
Organik tarıma destek var13 Şubat 2020
Yalova Kadın Girişimciler Kurulu TOBB'da12 Şubat 2020
Yalova bitkilerini koruyacaklar05 Şubat 2020
Garden Yalova ekonomiye fayda verecek31 Ocak 2020
GARDEN A.Ş'DE YÖNETİM DEĞİŞTİ31 Ocak 2020
Büyümemiş balığı tutmak yasak30 Ocak 2020
Su Ürünleri kanunu değişti28 Ocak 2020
Yalova'da Kooperatif sorunları masaya yatırıldı24 Ocak 2020
Hedef 1150 işçiye eğitim21 Ocak 2020
YTSO Kent Konseyi ile protokol imzaladı16 Ocak 2020
Meliha Akyol 'dan üreticileri destek09 Ocak 2020
Yalova'da Meracılık eğitimi verildi09 Ocak 2020
Subaşı’nda toplu sözleşme sevinci09 Ocak 2020
Eski Aksa öğrencileri tecrübelerini anlattı06 Ocak 2020
Staj başvuruları sona eriyor06 Ocak 2020
Parıldar Birlikleri denetledi03 Ocak 2020
Tarım çalışanları 4 B. oldu02 Ocak 2020
Engelliler için işbirliği yapacaklar01 Ocak 2020
YTSO Kadınlar toplandı01 Ocak 2020
Yerli ve milli gemiler gemileri incelediler28 Aralık 2019
YTSO TERSANELERDE28 Aralık 2019
İKP YALOVADA 2020'DE İŞSİZLİĞİ AZALTACAK26 Aralık 2019
Aksa Akrilik 50 şirket listesinde25 Aralık 2019
Ytso'dan Yalova Sütlüsüne tebrik21 Aralık 2019
KGK Akademi kuruluyor19 Aralık 2019
Geleceğin Tersanecileri sahada18 Aralık 2019
OSB 'LER DE 52.500 KİŞİ ÇALIŞACAK17 Aralık 2019
E-Dönüşüm ve E-Defter şart17 Aralık 2019
Engelli ve eski hükümlülere son çağrı16 Aralık 2019
Becan İKV kurulunda16 Aralık 2019
​ÇİFTLİKKÖYDE ARICILIK KURSU AÇILDI13 Aralık 2019
Organik Aronya yetiştirecekler13 Aralık 2019
Yalovada Hurma ve Ceviz fidanı dağıtıldı13 Aralık 2019
Yalovada Kooparatiflere destek veriyoruz13 Aralık 2019
Aksa 'dan öğrenciye yatırım desteği13 Aralık 2019
Besicilere destek başladı13 Aralık 2019
işkur 32 kişiye iş buldu10 Aralık 2019
Yalova’da 17 Bin Dekar Arazi Toplulaştırıldı09 Aralık 2019
Cemre tersanesi öğrencileri misafir etti06 Aralık 2019
Kadın kooperatifçiler fuara katıldı06 Aralık 2019
YTSO KGK BAŞKANI GENÇER ANKARADA03 Aralık 2019
YTSO Akademiden E-Devlet03 Aralık 2019
Becan Berlinde TATSO'ya katıldı03 Aralık 2019
277 iş yeri denetlendi02 Aralık 2019
LİMAK ENERJİ FİDANLARI BU KEZ BURSA’DA DİKTİ02 Aralık 2019
Aksa Akrilikten start Up ödülü30 Kasım 2019
İyi kivi üretenlere sertifika30 Kasım 2019
Yalova Üniversitesi’nden 2. Geleneksel Kariyer Zirvesi30 Kasım 2019
İŞ’TE KARİYER ARMUTLU'DA30 Kasım 2019
YALKİM OSB İPTAL28 Kasım 2019
Tarımdan ödeme çıktı25 Kasım 2019
Gül üreticilerine moral20 Kasım 2019
Kocadere de kiviler hasat edildi22 Kasım 2019
Kivi Yalova için 24 ayar altın18 Kasım 2019
İşkur Engelli ve eski hükümlülere iş verecek18 Kasım 2019
Enerji Çalışanları için ilk oldu18 Kasım 2019
​Yalova Bağımsız Denetçiler Derneği törenle açıldı18 Kasım 2019
Ortak akıl Deprem ve Kentsel Dönüşüm16 Kasım 2019
​Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği’nden Aksa Akrilik’e 50. Yıl Plaketi16 Kasım 2019
3600 acilen çözülmelidir14 Kasım 2019
​İŞKUR SPEED TEKSTİLİ DESTEKLEYECEK12 Kasım 2019
Festival geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı12 Kasım 2019
Arslanhan İşkur Genel Gurulunda11 Kasım 2019
SERMAYECİKLİ ÇİFTÇİLERE 140 BİN ADET ÇİLEK FİDESİ DAĞITILDI09 Kasım 2019
Kivilere bal arısı desteği08 Kasım 2019
Kişisel verileri koruyun06 Kasım 2019
Engelli ve İşveren buluşuyor06 Kasım 2019
Frezya Cafe Launge açıldı02 Kasım 2019
​Başkan Canbay, kivi hasadına katıldı31 Ekim 2019
TOBB TAHKİM KURDU30 Ekim 2019
Yalova'da Yonca tohumu dağıtıldı23 Ekim 2019
Subaşı Kivi Festivalinin 7.si düzenlendi20 Ekim 2019
227 kadın çiftçiye destek verdik19 Ekim 2019
İşkur 15 gence iş buldu17 Ekim 2019
Biber hasatı özel çocuklardan16 Ekim 2019
Kivi Festivali Mehmetçiğe16 Ekim 2019
Kocaelili çiftçiler Yalovada 14 Ekim 2019
YTSO'lu ya bayim olurmusun13 Ekim 2019
Altınova da Lavanta ektiler06 Ekim 2019
Ytso havaalanı için çözüm istiyor06 Ekim 2019
Tarım Sınavı başvuruları başladı02 Ekim 2019
Yalova dan Sakarya Fuarına katıldılar22 Eylül 2019
Meyve kurutma tesisini gezdiler22 Eylül 2019
İMES Yeşil OSB olacak21 Eylül 2019
Esnaf dost kapımızdır20 Eylül 2019
İşkur 328 işçi alacak15 Eylül 2019
Üniversite öğrencilerini işe soktular10 Eylül 2019
Sınav Ankara da yapılacak10 Eylül 2019
Yüzde Elli hibe verilecek09 Eylül 2019
OTİZM EĞİTİMİ VERİLECEK06 Eylül 2019
​Müsiad ’tan Vali Erol ’a ziyeret04 Eylül 2019
Yalova da köylü pazarı açıldı02 Eylül 2019
Av sezonu açıldı01 Eylül 2019
Üreticiye büyük destek28 Ağustos 2019
İşkur maaşları ödedi08 Ağustos 2019
Aronyalar ilk meyveyi verdi08 Ağustos 2019
Sorunları beraber çözeceğiz06 Ağustos 2019
Şenköy Kızılcık Şenliği gerçekleşti05 Ağustos 2019
Sermayecikte Çilek tadında festival05 Ağustos 2019
Aksa Akrilik 103. oldu02 Ağustos 2019
Kesme çiçek sektörü masaya yatırıldı01 Ağustos 2019
Kaynakçı ol İşe gir29 Temmuz 2019
Başkan Silpagar ın yanındayız26 Temmuz 2019
Yalova Tarım Orman Şurası yapıldı26 Temmuz 2019
YTSO Sosyal medya eğitimi verdi25 Temmuz 2019

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH