Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

2019'da da Yalova ve Türkiye için çalıştık
08 Ocak 2020
YTSO Başkanı Tahsin Becan 2019 yılını değerlendirdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Yalova'da çalışan Gazeteci ve sosyal medya çalışanları ile kahvaltıda bir aya getirdi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği kahvaltıya, YTSO Başkanı Tahsin Becan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Becan basın toplantısında özellikle 2019 yılında Oda olarak yaptıkları icraatlere yer verdi.

Becan " Yerel Basınımızın değerli çalışanları, öncelikle 10 Ocak Cuma günü olan dünya gazeteciler gününüzü Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak kutluyoruz, davetimize icap edip katılım sağladığınız içinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Biz YTSO olarak bu toplantıyı iki gün önce yaptık çünkü aynı gün başka programlarınızda oluyor ve çakışıyor istedik ki daha rahat bir zamanda olsun ve oda olarak ilk biz kutlayalım. O yüzden iki gün öncesinde bu programı organize ettik.
 
Sizlerin kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki duyarlılığınızı ve bunun için göstermiş olduğunuz çabayı verdiğiniz mücadeleyi ve emeği takdirle karşılıyoruz. Gazetecilik doğru haber ve özgür yorum çerçevesinde gerçekleştiğinde demokrasinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.
 
Mesleğinizin zor şartlarına rağmen mesai kavramı göz etmeksizin ilinize hizmet etme mücadelesi veren sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü şimdiden kutluyorum.
 
Değerli Basın Temsilcilerimiz, ekonomik sıkıntıların etkisini hem insanlar hem de ticaret ve sanayi sektöründe yaşayanlar fazlasıyla hissetmektedir. Sizlere biraz Yalova’nın ticari verilerini aktarmak istiyorum, 2018 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ihracat 312.157.076 $, 2019 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ihracat ise 383.569.963 $ olmuştur. 2018 yılında ülke ihracatı 167.920.613.455$, 2019 yılında ülke ihracatı 156.885.510.764$ olmuştur.

2018 yılı ile 2019 yılı arasında ülke ihracatında %6,6’lık bir düşüş yaşanırken; Yalova ihracatı bir önceki yıla göre %22,8 artarak Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleşmiştir. İthalat rakamlarına bakacak olursak, 2018 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ithalat 621.830.601$, 2019 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ithalat 611.674.177$ olmuştur. 2018 yılında ülke ithalatı 223.047.094.482$ iken 2019 Yılında ülke ithalatı 183.685.849.036 $’dır. 2018 yılı ile 2019 yılı arasında ülke ithalatında %17,6’lık bir düşüş yaşanırken; Yalova’da ithalat düşüş oranı %1,63 olarak gerçekleşmiştir.

En fazla ihracat gerçekleştirilen ülkelere bakacak olursak 2018 yılında Yalova ilinin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Norveç %52, Danimarka %13, İngiltere %12, İtalya %10 pay alarak bu ülkeleri Almanya ve Çin izlemiştir. 2019 yılında Yalova ilinin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında %78 Norveç, %11,77 Fransa, %1,815 Çin ve %1,812 Almanya pay almıştır.

En fazla ithalat gerçekleştirilen ülkeler 2018 yılında Yalova ilinin en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Rusya Federasyonu %20.30, İngiltere %16, ABD %12,45, Norveç %9,86, Belarus 7,26, Almanya %5,61, Ukrayna 4,78, Hollanda %3 pay almıştır. 2019 yılında Yalova ilinin en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Norveç %22,46, Rusya %17,87, İngiltere %8,4, ABD %7,90, Belarus %6,37, Almanya %5,03 pay almıştır
 
2019 Yılı YTSO da açılan firma sayısı: 483 Bunların %20 si Gıda Nace Kodu ile kurulan firmalar olup,%18 i İnşaat nace kodu ile kurulan firmalar olmuştur. 2018 yılında 529 yeni firma kurulmuştu, 2019 da bir önceki yıla göre 46 firma daha az kurulmuştur. Yeni açılan 483 firmanın 87 tanesi yani %17 si yabancı ortaklı firmalardır. (Arap ortaklık yapısına sahip firmalar) Kapanan Firma Sayısı: 1542018 de ise bu rakam 146 idi.
 
Yalova üniversitesi ile Şehrimiz ve Odamız arasında ilişkilerin güçlendirilmesi adına görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor, Odamız bünyesinde oluşturduğumuz Üniversite Geliştirme Komisyonumuz bu doğrultuda çalışmalar yapıyor, bizlerde Yalova Üniversitesi ile iki adet protokol gerçekleştirdik bir tanesi Yalova Valiliğimizin önderliğinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulması çalışmaları, ön hazırlıkları yapılıyor üyelerimizle görüşmelerimiz yapılıyor, diğer bir protokolümüz ise Yalova Üniversitesi Merkez Araştırma Laboratuvarının üyelerimize yönelik olarak indirimli kullandırılmasına ilişkin, bu anlamda Rektörümüze de teşekkür ediyoruz.

İnşallah Yalova Üniversitesi yapmış oldukları çalışmalarla önümüzdeki günlerde daha iyi yerlere gelecektir, bizlerde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum
 
Yalova’nın tanıtımını çok önemsiyoruz, bu anlamda Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüze maddi ve manevi desteklerimiz sürüyor, En son Antalya Yöresel Ürünler Fuarında yerinde destek olduk, Emitt Turizm Fuarına destek veriyoruz, Subaşı Kivi festivalinde YTSO olarak yer aldık, Yalova’nın diğer illerdeki imajı ve bilinirliliği hakkında bir çalışma yaptık, yazmış olduğumuz proje Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı ve Marka Şehir Olma Sürecindeki Yalova isimli çalışmamızı yaptık, yayınladık.

TURSAB Başkanı Firuz Bey i İstanbul da ziyaret ettik, daha sonra kendisini İlimizde ağırladık, bu süreçte İstanbul’dan Tur operatörlerinin Yalova ya gelmesini sağladık ve onlara bilgi aktardık, Yalova Valimizin önderliğinde İl Kültür Turizm Müdürlüğümüzle Birlikte Yalova Turizmi Dijital Kent Tanıtım Sistemi Projesini oluşturduk Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi önümüzdeki günlerde çalışma tamamlanacak,
 
Çok önemli bir konuda Yalova’nın Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım sorunu bu konu ile ilgili olarak Turizmi Geliştirme Komisyonumuz çalışmalarını yürütüyor, Yalova Valimiz sağ olsun bu konuda çok destek veriyor kendisine teşekkür ediyorum, Yalovalı vatandaşlarımızı Havaalanına getirip götürecek ulaşım problemini ortadan kaldırmaya yönelik girişimler başladı, bu hizmet sağlayacak olan kurumun kamu kurumu olması şartı nedeniyle Yalova Turizm Birliği üzerinden bu işlemler yürütülecek YATUB Başkanımız Sinan Acar da konu ile destek verdi inşallah kısa sürede bu işi de olumlu olarak tamamlayacağız.
 
YTSO İHRACAT DESTEK OFİSİ
İlimizin ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen  Yönetim Kurulumuzun almış olduğu kararla Ticaret Bakanlığımız ve TOBB işbirliği içinde yetkilendirildik. Odamızda İhracat Destek Ofisi kurduk, personellerimizin eğitimlerini tamamladık ve bu hizmeti odamızda vermeye başladık.
 
YTSO PATENT VE MARKA BİLGİ DOKÜMAN BİRİMİ
İlimizde yenilikçi kültürün oluşturulması ve markalaşma çabalarının desteklenmesi amacıyla Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda Türk ve Patent ve Marka Kurumuna Odamızda Bilgi ve Doküman Birimi oluşturulması talebimizi ilettik ve Nisan ayında yapmış olduğumuz protokolle odamız bu konuda yetkilendirilmiş olup, ilgili personelimiz eğitimlerini tamamlayarak ve bu hizmeti de üyelerimize sunmaya başlamıştır.

YTSO FUAR GÜNLERİ
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin fuarlara aktif katılım sağlayarak sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemeleri amacıyla üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenen 8 adet fuara ziyaret organizasyonları yapılmıştır.
 
YTSO AKADEMİ
Üyelerimizin gerek kendilerinin gerekse çalışanlarının bilgi sahibi olmaları amacıyla oluşturmuş olduğumuz YTSO Akademi bünyesinde 2019 yılı içerisinde mevzuat, yönetmelik ve eğitimler adı altında 15 farklı konu başlığında 18 adet eğitim ve bilgilendirme semineri düzenlenmiştir. Bu seminerlere toplam 363 kişi katılım sağlamıştır.
 
GİRİŞİMCİLİK
Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları amacıyla odamız bünyesinde 4 adet girişimcilik eğitimi düzenlenmiş olup, 100 yeni girişimci adayı da bu eğitimler verilmiştir.
 
MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ
Üyelerimizin kanun ve yönetmeliklerden doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri amacıyla çalışmalarımız oluyor, 2. El araç satışlarına yönelik ve Emlak Danışmalığı mesleki yeterlilik sınavının Yalova da yapılmasını sağladık, TOBB un şirketi MEYBEM A.Ş. ile bu çalışmayı yürüttük, 6 sınav da toplam 153 kişinin belgelendirmesini sağladık
 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
Devletimiz tarafından başlatılan İstihdam Seferberliği programına YTSO olarak tam destek verdik, vermeye de devam edeceğiz, bu çerçevede İş Kur ve SGK Müdürümüzle birlikte birçok işletmeyi yerinde ziyaret ederek bilgi verdik, çeşitli bilgilendirme toplantı düzenledik ve Devletimizin verdiği teşvikler hakkında bilgi aktardık.
 
TOBB FAALİYETLERİ
TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile birçok kez bir araya geldik, Yalova ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunduk, TOBB un ekonomi ile ilgili toplantılarına katılım sağladık, TOBB Yönetim Kurulu toplantısı ilimizde yapıldı ve Sayın Başkanı Odamızda misafir ettik,  Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Bey i çeşitli defalar ilimizde ağırladık, Bölge odaları istişare toplantılarına katılım sağladık, Kanun ve Yönetmeliklere ilişkin görüş yazılarımızı, erteleme taleplerimizi ilettik, TOBB Tahkim Kurulu hakkında bilgilendirmede bulunduk, Meclis Üyelerimizle birlikte TOBB Eğitim programlarına katılım sağladık.
 
YTSO RO-RO BİRİMİ
Topçular iskelesi yanında bulunan ve İhracat ile İthalat işlemlerinin gerçekleştirildiği Gümrük sahası alanı içinde yer alan Odamız RO-RO Limanı Büromuzda gerçekleştirilen 2019 yılı faaliyetinde 14.841 araca işlem yapılmış. Belge satışları Avrupa ülkelerine yönelik yapılmış olup, raporda çıkan sonuca göre ilk sırada 8.222 belge satışı ile Almanya, ikinci sırada ise 4.454 belge satışı ile İtalya yer almaktadır.
 
SOSYAL YARDIMLARIMIZ
Yalova’nın sosyal ve kültürel faaliyetlerine de desteklerimizi sürdürdük. Bu yardımlar Yalova Üniversitesi etkinlikleri, kamu kurum ve kuruluşlarının etkinlikleri, uluslararası festivaller, sanatsal faaliyetler gibi konular yer alırken, üniversite öğrencilerimize de burs vermeye devam ettik.
 
SAĞLIK PROTOKOLLERİMİZ
Üyelerimize yönelik sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanmalarına yönelik Uzmanlar, Atakent ve Bursa Medicana Hastanesi ile protokol imzaladık,%25 oranında indirim sağlanmıştır.
 
KURULLARIMIZ
Kadın ve Genç Girişimci kurullarımız mevzuat doğrultusunda 2019 yılında yeniden oluşturuldu, bu kapsamda 34 kişiden oluşturulan kurullarımız dinamik ve işlerinde başarılı kişilerden oluştu, onlarda çalışmalarına devam ediyorlar.
 
Odamız sosyal medya (facebook) sayfasında Türkiye’den 3462 kişi 45 farklı ülkeden toplam 3610 takipçi bulunmaktadır. 2019 yılı ekim ayında açılan YTSO instagram hesabında ise 358 takipçi bulunmaktadır. Odamız tüm etkinlik ve haberleri sosyal medya aracılığıyla üyelerimize duyurulmaktadır.
 
www.ytso.org.tr web sayfamız 2019 yılı içinde 92 ülke kaynaklı kullanıcılar tarafından 57.380 kez ziyaret edilmiş ve 230.879 sayfa görüntülemesi almıştır
 
OSB ÇALIŞMALARI
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak Organize Sanayi Bölgelerinin kurulma çalışmalarını takip ediyoruz, bu alanların tamamlanması ile İlimize ekonomik olarak değer katacağından kimsenin şüphesi yok, biz YTSO olarak geçtiğimiz aylarda İMES OSB ve Avrasya OSB Yetkilileri ile yaptığımız toplantıda alanların kuruluşunda Yalova’lı firmalarla çalışılması satın almalarda Yalova ya kayıtlı firmalarla çalışılmasına özen gösterilmesi gerekliliğini kendilerine ilettik, ayrıca yer talebi olan Yalovalı firmalara da ayrımcılık yapılması ve indirim uygulanması konusunda görüşlerimizi ilettik ve olumlu yaklaştılar.
 
YTSO YENİ HİZMET BİNASI
Oda inşaatımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor, Binamızın içindeki işlemler tamamlanmak üzere VRF ve Havalandırma sistemleri bitiriliyor, asma tavan ve boya işlemleri bitti, seramik ve mermer işlemleri 45 günü kadar bitecek Asansörlerimiz geçtiğimiz hafta geldi ve montajına başlandı, mekanik işlerimiz tamamlandı, inşallah bu yaz yeni hizmet binamıza taşınmak istiyoruz.
 
Bugün davetimize geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyor, 2020 yılında hepinize başta sağlık olmak üzere işlerinizde başarı ve iyi kazançlar diliyor, çalışan gazeteciler gününüzü şimdiden kutluyorum" dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
YTSO okul yardımı yaptı24 Eylül 2021
​Gül’e Faturamatik ten ödül24 Eylül 2021
Aksa Akrilikte staj yaptılar23 Eylül 2021
​Bitki işleme eğitimi aldılar23 Eylül 2021
YTSO 'yu tebrik ederim22 Eylül 2021
SGK yapılandırmasını kaçırmayın22 Eylül 2021
Limak leylekler için temizledi22 Eylül 2021
Kadınlara kredi verecekler22 Eylül 2021
​5. ARONYA HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ21 Eylül 2021
Validen YTSO'ya tebrik20 Eylül 2021
​Yapılandırma devam ediyor17 Eylül 2021
​Okullara 128 işçi yerleşti16 Eylül 2021
YTSO PSB Anatolia'da14 Eylül 2021
MÜSİLAJ HEYETİ YALOVA'DA09 Eylül 2021
​Aronya Kivi tescillendi09 Eylül 2021
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak07 Eylül 2021
​Çiftlikköy Entech fuarında04 Eylül 2021
Yalova İMES OSB önce esnaf dedi04 Eylül 2021
Yeni bina ihtiyaçları karşılayacak04 Eylül 2021
Yalova kivisi tescillendi04 Eylül 2021
​Balık İndirme iskelesi kurulacak03 Eylül 2021
Akkim birinci oldu03 Eylül 2021
​Aronya hastı yapıldı03 Eylül 2021
Midye çiftliklerine inceleme03 Eylül 2021
BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ01 Eylül 2021
BALIKÇILARA İKİ KAT ÖDEME YAPILACAK01 Eylül 2021
​Organik gübre üretildi29 Ağustos 2021
Yalova da araç sayısı arttı27 Ağustos 2021
Meltem Engin ASİAD başkanı oldu26 Ağustos 2021
​Yalova dan eyleme gittiler21 Ağustos 2021
Aronya 24 ayar altın21 Ağustos 2021
​Armutlu TürkTraktör dedi20 Ağustos 2021
Avrasya OSB göz dolduruyor19 Ağustos 2021
​TAPDK eğitimi aldılar18 Ağustos 2021
Kivi projesi devam ediyor12 Ağustos 2021
İlk misafir Hisarcıklıoğlu11 Ağustos 2021
​DowAksa iyiler arasında10 Ağustos 2021
Aronya para kazandıracak04 Ağustos 2021
​Bakan Varank Yalova İMES OSB’de02 Ağustos 2021
Yalova İmes OSB ve Üniversite imza attı 01 Ağustos 2021
​Varank ilk kaynağı yaptı01 Ağustos 2021
Bakan Varank Altınova da temel attı01 Ağustos 2021
Köylüleri uyardı26 Temmuz 2021
Ata tohumuna sahip çıkıyoruz26 Temmuz 2021
​Kurtuluşu ve bayramı kutluyorum17 Temmuz 2021
​İşkur Yalova Aksa ya işçi yerleştirdi15 Temmuz 2021
Aksa dan İltema ya destek12 Temmuz 2021
​Akkim dergi çıkarttı12 Temmuz 2021
2021 projeleri toplamı 242,4 Milyon TL10 Temmuz 2021
Yalova kivisi işaretlenecek08 Temmuz 2021
​Becan Yassıada’ya gitti07 Temmuz 2021
Memur Zam istedi07 Temmuz 2021
Yalova Aronyası tescillendi06 Temmuz 2021
​Aksa Akrilik ve Akkim Kimya Fortune 500’de02 Temmuz 2021
YALOVA DA ARAÇ ARTTI YOLLAR AYNI29 Haziran 2021
Enerjide tasarruf edin26 Haziran 2021
Müsiad Nevten de25 Haziran 2021
Ali Faik Aydın KUMSAN Döküme danışman oldu25 Haziran 2021
​Termal turizmin öncüsüdür24 Haziran 2021
​KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİMAK ENERJİ’NİN21 Haziran 2021
​Hibe ve kredilerde sıkıntı var17 Haziran 2021
​İşkur Yalova toplandı15 Haziran 2021
Yalova Üniversitesi bilim adamı listeye girdi16 Haziran 2021
Gambiya dan Yalova ya geldiler16 Haziran 2021
Küçükbaş ödemesi yapılacak16 Haziran 2021
​ICONSEC YALOVA DA KONUŞULDU07 Haziran 2021
YTSO online TOBB kongresinde06 Haziran 2021
​Tarım ve hayvancılığı büyüteceğiz01 Haziran 2021
​Akkim Kimya ve Akcoat İSO 500 de28 Mayıs 2021
Aksa ilk 500 de28 Mayıs 2021
Yalova da 25 bin fide dağıttılar23 Mayıs 2021
Arılar için bisiklet sürdüler20 Mayıs 2021
​Arıların görevi çok büyük20 Mayıs 2021
​KOSGEB ten KOBİ lere pandemi desteği19 Mayıs 2021
Elektrik faturası internetten ödenecek01 Mayıs 2021
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN01 Mayıs 2021
İşçi Bayramını kutluyorum01 Mayıs 2021
Organik gübre dağıtıldı30 Nisan 2021
Çiftçiye fide dağıtıldı28 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI27 Nisan 2021
Taklit ve tağşiş cezaları arttı20 Nisan 2021
​Kivili komposto sirke ve turşu yapıldı19 Nisan 2021
Yalova da 1100 dönüm ihaleye çıkıyor17 Nisan 2021
Koronavirüsü etkisiz hale getiren iplik üretildi16 Nisan 2021
Salman suçsuzum dedi14 Nisan 2021
Hayvan pasaportu dijitalde13 Nisan 2021
METYAP başkanı yerinde inceledi09 Nisan 2021
METAP Yalova da yapıldı08 Nisan 2021
Limak Enerjiye yeni belge09 Nisan 2021
Akkim'e Platin Ödülü verildi07 Nisan 2021
Amerika ya ihracata Aksa desteği06 Nisan 2021
YTSO Hizmet sektörüne destek istedi05 Nisan 2021
Yalova da Hibe tohum dağıtıldı04 Nisan 2021
​YÜGİM Endüstriyi konuştu31 Mart 2021
Suni tohumlama yapılacak 29 Mart 2021
YTSO ve İş bankası anlaştı28 Mart 2021
Kivili lokum ve sucuk yaptılar23 Mart 2021
​Erdoğan Çiftlikköy için imzaladı21 Mart 2021
Akademik çalışmalara İşkur ödeme yapacak17 Mart 2021
Engelliler e-devletten başvurabilir16 Mart 2021
YTSO Tersane denetiminde15 Mart 2021
​170 hayvana çoban oldu09 Mart 2021
Baldan krem üretti09 Mart 2021
Akkim USK Kimya’yı satın aldı09 Mart 2021
Yalova da 5 tarım projesi başlıyor07 Mart 2021
Denetçiler ilk semineri düzenledi05 Mart 2021
Yalova da Çiftçiye fasulye dağıtıldı03 Mart 2021
Çiftçiler TERBİL kullanın02 Mart 2021
Sulama yatırımına hibe veriliyor01 Mart 2021
Vakıf Katılım ve YTSO imzaları attılar01 Mart 2021
Aksa 6.cı ödülünü aldı26 Şubat 2021
Kocadere ye çöp merkezi istemiyoruz25 Şubat 2021
Şifa doğadan üretim Yalova dan25 Şubat 2021
Muhasebeciler günü kutlu olsun01 Mart 2021
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020
Arıcı sorunları tartışıldı26 Eylül 2020
İyi Kivi eğitimi aldılar26 Eylül 2020
400 TYP kurası çekildi23 Eylül 2020
Esnafa destek olduk23 Eylül 2020
Ak-Kim e mahkeme izin vermedi15 Eylül 2020
Su ürünleri değerlendirildi12 Eylül 2020
Toplantılar internetten yapılacak09 Eylül 2020
yalova da Karma Osb istemiyoruz07 Eylül 2020
ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR07 Eylül 2020
Uedaş 'tan Yalova'ya 10 Milyon liralık yatırım03 Eylül 2020
İSG eğitimleri devam ediyor03 Eylül 2020
PARILDAR BALIKÇILARI DENİZE UĞURLADI01 Eylül 2020
YALOVA İMES OSB'YE KOVİD BELGESİ VERİLDİ31 Ağustos 2020
Aronya hasatı başladı29 Ağustos 2020
BALIK AV SEZONU 1 EYLÜLDE BAŞLIYOR29 Ağustos 2020
İş garantili kurslar başlıyor27 Ağustos 2020
Akkök Fabrikalarında Covid19' sıkı önlem24 Ağustos 2020
YALOVA DA OSB LER DE BECERİKSİZLER20 Ağustos 2020
​İspanyol Balıkçılık Yalova ‘da20 Ağustos 2020
Altınova da tarım ortaklığı olacak19 Ağustos 2020
ELEKTRİKTE YEŞİL DÖNEM BAŞLADI15 Ağustos 2020
Yalova da Covid19 Maskeleri üretiliyor14 Ağustos 2020
Aronya toptan 85 lira10 Ağustos 2020
Yalova İmes temel atacak09 Ağustos 2020
YTSO 'dan Ticaret Sicil Gazete ilanları alınacak15 Temmuz 2020
LİMAK 8 MİLYONLUK FATURA TAKSİTLENDİRDİ09 Temmuz 2020
Yalova Aronya merkezi olacak06 Temmuz 2020
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya dan büyük başarı03 Temmuz 2020
Altınova Tersaneleri çok önemlidir01 Temmuz 2020
Turizme yalova da İşkur desteği29 Haziran 2020
Bakan Pakdemirli’den Yalova’ya Övgü16 Haziran 2020
LİMAK ENERJİ FATURALARI ÜÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK16 Haziran 2020
Altınova'da 167 Bin fide dağıtıldı15 Haziran 2020
İşkur başvuruları başladı10 Haziran 2020
Aksa Akrilik 'e bu senede büyük ödül09 Haziran 2020
Kargo şirketlerine uyarı05 Haziran 2020
Becan Blomberg HT de konuştu01 Haziran 2020
İşkur maaşları sıraya koyuldu29 Mayıs 2020
​YALOVA İMES ALT YAPIYA BAŞLADI22 Mayıs 2020
Becan TOBB Ekonomi Buluşmasına Katıldı22 Mayıs 2020
Biçerdöverlere kural getirildi19 Mayıs 2020
Türkiye tarım ülkesidir14 Mayıs 2020
Süs bitkilerinin yüzü güldü13 Mayıs 2020
İşkur Nakdi Ücret paralarını ödüyor08 Mayıs 2020
EVLERDE ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 17 ARTTI01 Mayıs 2020
Emekçilerin alınteri önemlidir30 Nisan 2020
Akkim’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü30 Nisan 2020
Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun30 Nisan 2020
YTSO HALKBANKASI İLE DE ANLAŞTI29 Nisan 2020
YTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ DESTEĞİ29 Nisan 2020
Ytso başkanıda Bankaları uyardı19 Nisan 2020
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE SÜREÇ HIZLANDI17 Nisan 2020
Kesme çiçekler pazarda satılacak12 Nisan 2020
PAZAR YERİ CUMHURİYET MEYDANINA KURULACAK03 Nisan 2020
Limak çalışmalarına devam ediyor03 Nisan 2020
Akkök Holding çalışan çıkartmaycak02 Nisan 2020
Akkim rafları boş bırakmayacak01 Nisan 2020
İş dünyası desteklenmeye devam edilmeli31 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğine yoğun ilgi30 Mart 2020
​UEDAŞ HİZMET SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRDİ26 Mart 2020
Yalova Sağlığa 57 işçi alınacak26 Mart 2020
​BALON BALIĞINDA AVLANMA YASAĞI KALDIRILDI25 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanın25 Mart 2020
Ekonomik paket can suyu olacaktır24 Mart 2020
Aksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı24 Mart 2020
Tarımda başvurular uzatıldı23 Mart 2020
E-Çiftçi faaliyete geçti18 Mart 2020
​GENÇ ÇİFTÇİLERE HAYVANCILIK EĞİTİMİ VERİLDİ16 Mart 2020
KKDYP 13. ETAP HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI14 Mart 2020
YTSO KARABORSACILARI UYARDI14 Mart 2020
Tüm servis araçlarını ilaçlatıyoruz13 Mart 2020
Arı sütü eğitimi aldılar13 Mart 2020
Sayıştay başkanı Yalova'ya geliyor09 Mart 2020
Tanır uyardı Vergi Türkiyeyi geliştirir07 Mart 2020
Yalova'da Tarımda büyük yatırımlar yapılacak09 Mart 2020
Endonezya ile iş yapın07 Mart 2020
Altınova büyüyüp gelişiyor03 Mart 2020
YAÜ'de geri dönüşüm günleri 03 Mart 2020
Valinin misafirleri Defterdar ekibi oldu25 Şubat 2020

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH