İHH REKLAM
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

2019'da da Yalova ve Türkiye için çalıştık
08 Ocak 2020
YTSO Başkanı Tahsin Becan 2019 yılını değerlendirdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Yalova'da çalışan Gazeteci ve sosyal medya çalışanları ile kahvaltıda bir aya getirdi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği kahvaltıya, YTSO Başkanı Tahsin Becan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Becan basın toplantısında özellikle 2019 yılında Oda olarak yaptıkları icraatlere yer verdi.

Becan " Yerel Basınımızın değerli çalışanları, öncelikle 10 Ocak Cuma günü olan dünya gazeteciler gününüzü Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak kutluyoruz, davetimize icap edip katılım sağladığınız içinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Biz YTSO olarak bu toplantıyı iki gün önce yaptık çünkü aynı gün başka programlarınızda oluyor ve çakışıyor istedik ki daha rahat bir zamanda olsun ve oda olarak ilk biz kutlayalım. O yüzden iki gün öncesinde bu programı organize ettik.
 
Sizlerin kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki duyarlılığınızı ve bunun için göstermiş olduğunuz çabayı verdiğiniz mücadeleyi ve emeği takdirle karşılıyoruz. Gazetecilik doğru haber ve özgür yorum çerçevesinde gerçekleştiğinde demokrasinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.
 
Mesleğinizin zor şartlarına rağmen mesai kavramı göz etmeksizin ilinize hizmet etme mücadelesi veren sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü şimdiden kutluyorum.
 
Değerli Basın Temsilcilerimiz, ekonomik sıkıntıların etkisini hem insanlar hem de ticaret ve sanayi sektöründe yaşayanlar fazlasıyla hissetmektedir. Sizlere biraz Yalova’nın ticari verilerini aktarmak istiyorum, 2018 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ihracat 312.157.076 $, 2019 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ihracat ise 383.569.963 $ olmuştur. 2018 yılında ülke ihracatı 167.920.613.455$, 2019 yılında ülke ihracatı 156.885.510.764$ olmuştur.

2018 yılı ile 2019 yılı arasında ülke ihracatında %6,6’lık bir düşüş yaşanırken; Yalova ihracatı bir önceki yıla göre %22,8 artarak Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleşmiştir. İthalat rakamlarına bakacak olursak, 2018 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ithalat 621.830.601$, 2019 yılında Yalova’nın gerçekleştirdiği ithalat 611.674.177$ olmuştur. 2018 yılında ülke ithalatı 223.047.094.482$ iken 2019 Yılında ülke ithalatı 183.685.849.036 $’dır. 2018 yılı ile 2019 yılı arasında ülke ithalatında %17,6’lık bir düşüş yaşanırken; Yalova’da ithalat düşüş oranı %1,63 olarak gerçekleşmiştir.

En fazla ihracat gerçekleştirilen ülkelere bakacak olursak 2018 yılında Yalova ilinin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Norveç %52, Danimarka %13, İngiltere %12, İtalya %10 pay alarak bu ülkeleri Almanya ve Çin izlemiştir. 2019 yılında Yalova ilinin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında %78 Norveç, %11,77 Fransa, %1,815 Çin ve %1,812 Almanya pay almıştır.

En fazla ithalat gerçekleştirilen ülkeler 2018 yılında Yalova ilinin en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Rusya Federasyonu %20.30, İngiltere %16, ABD %12,45, Norveç %9,86, Belarus 7,26, Almanya %5,61, Ukrayna 4,78, Hollanda %3 pay almıştır. 2019 yılında Yalova ilinin en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Norveç %22,46, Rusya %17,87, İngiltere %8,4, ABD %7,90, Belarus %6,37, Almanya %5,03 pay almıştır
 
2019 Yılı YTSO da açılan firma sayısı: 483 Bunların %20 si Gıda Nace Kodu ile kurulan firmalar olup,%18 i İnşaat nace kodu ile kurulan firmalar olmuştur. 2018 yılında 529 yeni firma kurulmuştu, 2019 da bir önceki yıla göre 46 firma daha az kurulmuştur. Yeni açılan 483 firmanın 87 tanesi yani %17 si yabancı ortaklı firmalardır. (Arap ortaklık yapısına sahip firmalar) Kapanan Firma Sayısı: 1542018 de ise bu rakam 146 idi.
 
Yalova üniversitesi ile Şehrimiz ve Odamız arasında ilişkilerin güçlendirilmesi adına görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor, Odamız bünyesinde oluşturduğumuz Üniversite Geliştirme Komisyonumuz bu doğrultuda çalışmalar yapıyor, bizlerde Yalova Üniversitesi ile iki adet protokol gerçekleştirdik bir tanesi Yalova Valiliğimizin önderliğinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulması çalışmaları, ön hazırlıkları yapılıyor üyelerimizle görüşmelerimiz yapılıyor, diğer bir protokolümüz ise Yalova Üniversitesi Merkez Araştırma Laboratuvarının üyelerimize yönelik olarak indirimli kullandırılmasına ilişkin, bu anlamda Rektörümüze de teşekkür ediyoruz.

İnşallah Yalova Üniversitesi yapmış oldukları çalışmalarla önümüzdeki günlerde daha iyi yerlere gelecektir, bizlerde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum
 
Yalova’nın tanıtımını çok önemsiyoruz, bu anlamda Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüze maddi ve manevi desteklerimiz sürüyor, En son Antalya Yöresel Ürünler Fuarında yerinde destek olduk, Emitt Turizm Fuarına destek veriyoruz, Subaşı Kivi festivalinde YTSO olarak yer aldık, Yalova’nın diğer illerdeki imajı ve bilinirliliği hakkında bir çalışma yaptık, yazmış olduğumuz proje Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı ve Marka Şehir Olma Sürecindeki Yalova isimli çalışmamızı yaptık, yayınladık.

TURSAB Başkanı Firuz Bey i İstanbul da ziyaret ettik, daha sonra kendisini İlimizde ağırladık, bu süreçte İstanbul’dan Tur operatörlerinin Yalova ya gelmesini sağladık ve onlara bilgi aktardık, Yalova Valimizin önderliğinde İl Kültür Turizm Müdürlüğümüzle Birlikte Yalova Turizmi Dijital Kent Tanıtım Sistemi Projesini oluşturduk Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi önümüzdeki günlerde çalışma tamamlanacak,
 
Çok önemli bir konuda Yalova’nın Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım sorunu bu konu ile ilgili olarak Turizmi Geliştirme Komisyonumuz çalışmalarını yürütüyor, Yalova Valimiz sağ olsun bu konuda çok destek veriyor kendisine teşekkür ediyorum, Yalovalı vatandaşlarımızı Havaalanına getirip götürecek ulaşım problemini ortadan kaldırmaya yönelik girişimler başladı, bu hizmet sağlayacak olan kurumun kamu kurumu olması şartı nedeniyle Yalova Turizm Birliği üzerinden bu işlemler yürütülecek YATUB Başkanımız Sinan Acar da konu ile destek verdi inşallah kısa sürede bu işi de olumlu olarak tamamlayacağız.
 
YTSO İHRACAT DESTEK OFİSİ
İlimizin ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen  Yönetim Kurulumuzun almış olduğu kararla Ticaret Bakanlığımız ve TOBB işbirliği içinde yetkilendirildik. Odamızda İhracat Destek Ofisi kurduk, personellerimizin eğitimlerini tamamladık ve bu hizmeti odamızda vermeye başladık.
 
YTSO PATENT VE MARKA BİLGİ DOKÜMAN BİRİMİ
İlimizde yenilikçi kültürün oluşturulması ve markalaşma çabalarının desteklenmesi amacıyla Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda Türk ve Patent ve Marka Kurumuna Odamızda Bilgi ve Doküman Birimi oluşturulması talebimizi ilettik ve Nisan ayında yapmış olduğumuz protokolle odamız bu konuda yetkilendirilmiş olup, ilgili personelimiz eğitimlerini tamamlayarak ve bu hizmeti de üyelerimize sunmaya başlamıştır.

YTSO FUAR GÜNLERİ
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin fuarlara aktif katılım sağlayarak sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemeleri amacıyla üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenen 8 adet fuara ziyaret organizasyonları yapılmıştır.
 
YTSO AKADEMİ
Üyelerimizin gerek kendilerinin gerekse çalışanlarının bilgi sahibi olmaları amacıyla oluşturmuş olduğumuz YTSO Akademi bünyesinde 2019 yılı içerisinde mevzuat, yönetmelik ve eğitimler adı altında 15 farklı konu başlığında 18 adet eğitim ve bilgilendirme semineri düzenlenmiştir. Bu seminerlere toplam 363 kişi katılım sağlamıştır.
 
GİRİŞİMCİLİK
Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları amacıyla odamız bünyesinde 4 adet girişimcilik eğitimi düzenlenmiş olup, 100 yeni girişimci adayı da bu eğitimler verilmiştir.
 
MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ
Üyelerimizin kanun ve yönetmeliklerden doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri amacıyla çalışmalarımız oluyor, 2. El araç satışlarına yönelik ve Emlak Danışmalığı mesleki yeterlilik sınavının Yalova da yapılmasını sağladık, TOBB un şirketi MEYBEM A.Ş. ile bu çalışmayı yürüttük, 6 sınav da toplam 153 kişinin belgelendirmesini sağladık
 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
Devletimiz tarafından başlatılan İstihdam Seferberliği programına YTSO olarak tam destek verdik, vermeye de devam edeceğiz, bu çerçevede İş Kur ve SGK Müdürümüzle birlikte birçok işletmeyi yerinde ziyaret ederek bilgi verdik, çeşitli bilgilendirme toplantı düzenledik ve Devletimizin verdiği teşvikler hakkında bilgi aktardık.
 
TOBB FAALİYETLERİ
TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile birçok kez bir araya geldik, Yalova ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunduk, TOBB un ekonomi ile ilgili toplantılarına katılım sağladık, TOBB Yönetim Kurulu toplantısı ilimizde yapıldı ve Sayın Başkanı Odamızda misafir ettik,  Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Bey i çeşitli defalar ilimizde ağırladık, Bölge odaları istişare toplantılarına katılım sağladık, Kanun ve Yönetmeliklere ilişkin görüş yazılarımızı, erteleme taleplerimizi ilettik, TOBB Tahkim Kurulu hakkında bilgilendirmede bulunduk, Meclis Üyelerimizle birlikte TOBB Eğitim programlarına katılım sağladık.
 
YTSO RO-RO BİRİMİ
Topçular iskelesi yanında bulunan ve İhracat ile İthalat işlemlerinin gerçekleştirildiği Gümrük sahası alanı içinde yer alan Odamız RO-RO Limanı Büromuzda gerçekleştirilen 2019 yılı faaliyetinde 14.841 araca işlem yapılmış. Belge satışları Avrupa ülkelerine yönelik yapılmış olup, raporda çıkan sonuca göre ilk sırada 8.222 belge satışı ile Almanya, ikinci sırada ise 4.454 belge satışı ile İtalya yer almaktadır.
 
SOSYAL YARDIMLARIMIZ
Yalova’nın sosyal ve kültürel faaliyetlerine de desteklerimizi sürdürdük. Bu yardımlar Yalova Üniversitesi etkinlikleri, kamu kurum ve kuruluşlarının etkinlikleri, uluslararası festivaller, sanatsal faaliyetler gibi konular yer alırken, üniversite öğrencilerimize de burs vermeye devam ettik.
 
SAĞLIK PROTOKOLLERİMİZ
Üyelerimize yönelik sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanmalarına yönelik Uzmanlar, Atakent ve Bursa Medicana Hastanesi ile protokol imzaladık,%25 oranında indirim sağlanmıştır.
 
KURULLARIMIZ
Kadın ve Genç Girişimci kurullarımız mevzuat doğrultusunda 2019 yılında yeniden oluşturuldu, bu kapsamda 34 kişiden oluşturulan kurullarımız dinamik ve işlerinde başarılı kişilerden oluştu, onlarda çalışmalarına devam ediyorlar.
 
Odamız sosyal medya (facebook) sayfasında Türkiye’den 3462 kişi 45 farklı ülkeden toplam 3610 takipçi bulunmaktadır. 2019 yılı ekim ayında açılan YTSO instagram hesabında ise 358 takipçi bulunmaktadır. Odamız tüm etkinlik ve haberleri sosyal medya aracılığıyla üyelerimize duyurulmaktadır.
 
www.ytso.org.tr web sayfamız 2019 yılı içinde 92 ülke kaynaklı kullanıcılar tarafından 57.380 kez ziyaret edilmiş ve 230.879 sayfa görüntülemesi almıştır
 
OSB ÇALIŞMALARI
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak Organize Sanayi Bölgelerinin kurulma çalışmalarını takip ediyoruz, bu alanların tamamlanması ile İlimize ekonomik olarak değer katacağından kimsenin şüphesi yok, biz YTSO olarak geçtiğimiz aylarda İMES OSB ve Avrasya OSB Yetkilileri ile yaptığımız toplantıda alanların kuruluşunda Yalova’lı firmalarla çalışılması satın almalarda Yalova ya kayıtlı firmalarla çalışılmasına özen gösterilmesi gerekliliğini kendilerine ilettik, ayrıca yer talebi olan Yalovalı firmalara da ayrımcılık yapılması ve indirim uygulanması konusunda görüşlerimizi ilettik ve olumlu yaklaştılar.
 
YTSO YENİ HİZMET BİNASI
Oda inşaatımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor, Binamızın içindeki işlemler tamamlanmak üzere VRF ve Havalandırma sistemleri bitiriliyor, asma tavan ve boya işlemleri bitti, seramik ve mermer işlemleri 45 günü kadar bitecek Asansörlerimiz geçtiğimiz hafta geldi ve montajına başlandı, mekanik işlerimiz tamamlandı, inşallah bu yaz yeni hizmet binamıza taşınmak istiyoruz.
 
Bugün davetimize geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyor, 2020 yılında hepinize başta sağlık olmak üzere işlerinizde başarı ve iyi kazançlar diliyor, çalışan gazeteciler gününüzü şimdiden kutluyorum" dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Hedef 1150 işçiye eğitim21 Ocak 2020
YTSO Kent Konseyi ile protokol imzaladı16 Ocak 2020
Meliha Akyol 'dan üreticileri destek09 Ocak 2020
Yalova'da Meracılık eğitimi verildi09 Ocak 2020
Subaşı’nda toplu sözleşme sevinci09 Ocak 2020
Eski Aksa öğrencileri tecrübelerini anlattı06 Ocak 2020
Staj başvuruları sona eriyor06 Ocak 2020
Parıldar Birlikleri denetledi03 Ocak 2020
Tarım çalışanları 4 B. oldu02 Ocak 2020
Engelliler için işbirliği yapacaklar01 Ocak 2020
YTSO Kadınlar toplandı01 Ocak 2020
Yerli ve milli gemiler gemileri incelediler28 Aralık 2019
YTSO TERSANELERDE28 Aralık 2019
İKP YALOVADA 2020'DE İŞSİZLİĞİ AZALTACAK26 Aralık 2019
Aksa Akrilik 50 şirket listesinde25 Aralık 2019
Ytso'dan Yalova Sütlüsüne tebrik21 Aralık 2019
KGK Akademi kuruluyor19 Aralık 2019
Geleceğin Tersanecileri sahada18 Aralık 2019
OSB 'LER DE 52.500 KİŞİ ÇALIŞACAK17 Aralık 2019
E-Dönüşüm ve E-Defter şart17 Aralık 2019
Engelli ve eski hükümlülere son çağrı16 Aralık 2019
Becan İKV kurulunda16 Aralık 2019
​ÇİFTLİKKÖYDE ARICILIK KURSU AÇILDI13 Aralık 2019
Organik Aronya yetiştirecekler13 Aralık 2019
Yalovada Hurma ve Ceviz fidanı dağıtıldı13 Aralık 2019
Yalovada Kooparatiflere destek veriyoruz13 Aralık 2019
Aksa 'dan öğrenciye yatırım desteği13 Aralık 2019
Besicilere destek başladı13 Aralık 2019
işkur 32 kişiye iş buldu10 Aralık 2019
Yalova’da 17 Bin Dekar Arazi Toplulaştırıldı09 Aralık 2019
Cemre tersanesi öğrencileri misafir etti06 Aralık 2019
Kadın kooperatifçiler fuara katıldı06 Aralık 2019
YTSO KGK BAŞKANI GENÇER ANKARADA03 Aralık 2019
YTSO Akademiden E-Devlet03 Aralık 2019
Becan Berlinde TATSO'ya katıldı03 Aralık 2019
277 iş yeri denetlendi02 Aralık 2019
LİMAK ENERJİ FİDANLARI BU KEZ BURSA’DA DİKTİ02 Aralık 2019
Aksa Akrilikten start Up ödülü30 Kasım 2019
İyi kivi üretenlere sertifika30 Kasım 2019
Yalova Üniversitesi’nden 2. Geleneksel Kariyer Zirvesi30 Kasım 2019
İŞ’TE KARİYER ARMUTLU'DA30 Kasım 2019
YALKİM OSB İPTAL28 Kasım 2019
Tarımdan ödeme çıktı25 Kasım 2019
Gül üreticilerine moral20 Kasım 2019
Kocadere de kiviler hasat edildi22 Kasım 2019
Kivi Yalova için 24 ayar altın18 Kasım 2019
İşkur Engelli ve eski hükümlülere iş verecek18 Kasım 2019
Enerji Çalışanları için ilk oldu18 Kasım 2019
​Yalova Bağımsız Denetçiler Derneği törenle açıldı18 Kasım 2019
Ortak akıl Deprem ve Kentsel Dönüşüm16 Kasım 2019
​Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği’nden Aksa Akrilik’e 50. Yıl Plaketi16 Kasım 2019
3600 acilen çözülmelidir14 Kasım 2019
​İŞKUR SPEED TEKSTİLİ DESTEKLEYECEK12 Kasım 2019
Festival geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı12 Kasım 2019
Arslanhan İşkur Genel Gurulunda11 Kasım 2019
SERMAYECİKLİ ÇİFTÇİLERE 140 BİN ADET ÇİLEK FİDESİ DAĞITILDI09 Kasım 2019
Kivilere bal arısı desteği08 Kasım 2019
Kişisel verileri koruyun06 Kasım 2019
Engelli ve İşveren buluşuyor06 Kasım 2019
Frezya Cafe Launge açıldı02 Kasım 2019
​Başkan Canbay, kivi hasadına katıldı31 Ekim 2019
TOBB TAHKİM KURDU30 Ekim 2019
Yalova'da Yonca tohumu dağıtıldı23 Ekim 2019
Subaşı Kivi Festivalinin 7.si düzenlendi20 Ekim 2019
227 kadın çiftçiye destek verdik19 Ekim 2019
İşkur 15 gence iş buldu17 Ekim 2019
Biber hasatı özel çocuklardan16 Ekim 2019
Kivi Festivali Mehmetçiğe16 Ekim 2019
Kocaelili çiftçiler Yalovada 14 Ekim 2019
YTSO'lu ya bayim olurmusun13 Ekim 2019
Altınova da Lavanta ektiler06 Ekim 2019
Ytso havaalanı için çözüm istiyor06 Ekim 2019
Tarım Sınavı başvuruları başladı02 Ekim 2019
Yalova dan Sakarya Fuarına katıldılar22 Eylül 2019
Meyve kurutma tesisini gezdiler22 Eylül 2019
İMES Yeşil OSB olacak21 Eylül 2019
Esnaf dost kapımızdır20 Eylül 2019
İşkur 328 işçi alacak15 Eylül 2019
Üniversite öğrencilerini işe soktular10 Eylül 2019
Sınav Ankara da yapılacak10 Eylül 2019
Yüzde Elli hibe verilecek09 Eylül 2019
OTİZM EĞİTİMİ VERİLECEK06 Eylül 2019
​Müsiad ’tan Vali Erol ’a ziyeret04 Eylül 2019
Yalova da köylü pazarı açıldı02 Eylül 2019
Av sezonu açıldı01 Eylül 2019
Üreticiye büyük destek28 Ağustos 2019
İşkur maaşları ödedi08 Ağustos 2019
Aronyalar ilk meyveyi verdi08 Ağustos 2019
Sorunları beraber çözeceğiz06 Ağustos 2019
Şenköy Kızılcık Şenliği gerçekleşti05 Ağustos 2019
Sermayecikte Çilek tadında festival05 Ağustos 2019
Aksa Akrilik 103. oldu02 Ağustos 2019
Kesme çiçek sektörü masaya yatırıldı01 Ağustos 2019
Kaynakçı ol İşe gir29 Temmuz 2019
Başkan Silpagar ın yanındayız26 Temmuz 2019
Yalova Tarım Orman Şurası yapıldı26 Temmuz 2019
YTSO Sosyal medya eğitimi verdi25 Temmuz 2019
Kovanlarını taşıyan Arıcılar uyarıldı18 Temmuz 2019
Armutlulu Balıkçılar konuştu17 Temmuz 2019
GGK nın misafiri Vali Erol09 Temmuz 2019
YALOVA DA 26 TON BUĞDAY DAĞITILDI09 Temmuz 2019
Yalova da Buğday hasadı başladı06 Temmuz 2019
Toç Bir Sen kadro istedi05 Temmuz 2019
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya Fortune 500 listesinde04 Temmuz 2019
Üniversite öğrencileri için imzaladılar03 Temmuz 2019
Altınova tersaneleri önemli bir atılım01 Temmuz 2019
Kiviler Arılarla değer kazanacak29 Haziran 2019
Ytso Yapı Fuarında26 Haziran 2019
İşkur Sosyal Çalışma Programı başlattı23 Haziran 2019
İŞKURDAN İSTİHDAM TEŞVİK DESTEĞİ21 Haziran 2019
Her zaman Çiftçinin yanındayız17 Haziran 2019
Çin heyeti Yalovada15 Haziran 2019
Çocuk işçi çalıştırmayın14 Haziran 2019
Topraksız Çilek yetiştirecekler12 Haziran 2019
Kimse işsiz kalmasın30 Mayıs 2019
Aksa Akrilik ve Ak-Kim bir kez daha “Devler Ligi”nde30 Mayıs 2019
Sudan Büyük Tasarruf Sağlıyoruz29 Mayıs 2019
Engellilere 50 Bin TL Hibe27 Mayıs 2019
Yalova'daki Osb'ler de 52 bin kişi çalışacak25 Mayıs 2019
Suat Parıldar Pazarı denetledi22 Mayıs 2019
Sizleri Yakından Takip Ediyorum22 Mayıs 2019
Süt günü unutulmadı22 Mayıs 2019
Gençler İş Kulübü eğitimnde21 Mayıs 2019
SGK ziyaretlere devam ediyor15 Mayıs 2019
Sgk'dan Ytso'ya ziyaret15 Mayıs 2019
İşkurdan Engellilere 50 Bin TL15 Mayıs 2019
İşkur eğitim programı başlattı08 Mayıs 2019
​YTSO 4. dönemi kutladı08 Mayıs 2019
Ytso'dan Salman'a tebrik08 Mayıs 2019
Termal özel sektör tarafından işletilsin07 Mayıs 2019
Armutlu'da Kaz dağıttılar04 Mayıs 2019
​RAMAZAN AYI YAKLAŞIRKEN GIDA DENETİMLERİ SIKLAŞTIRILDI04 Mayıs 2019
YALOVA KAMU-SEN SAMSUN’DA04 Mayıs 2019
Özel öğrenciler organik domates dikti03 Mayıs 2019
1 Mayıs Yalova'da sönük geçti01 Mayıs 2019
Yüksek İstişare Kurulu toplandı29 Nisan 2019
İşkur’dan Çiçekcilik Sektörüne destek24 Nisan 2019
Dış Ticaret semineri YTSO'da22 Nisan 2019
Yalovada 11 Milyon TL hibe yapıldı21 Nisan 2019
YTSO ÇANAKKLE İLE İŞBİRLİĞİNE GİTTİ20 Nisan 2019
2019 da İşsizlere devlet yardımı devam etti17 Nisan 2019
Yalovada 166 proje devam ediyor12 Nisan 2019
KADINLAR HEDEF BÜYÜTTÜ08 Nisan 2019
JAPONYA VE YALOVA ARASINDA İŞBİRLİĞİ İSTİYORUZ08 Nisan 2019
Maaş ve Sigorta Devletten07 Nisan 2019
KOBİGEL-KOBİ DESTEKLERE DEVAM EDİYOR05 Nisan 2019
YALOVADA ​35 KİŞİ İŞBAŞI YAPTI03 Nisan 2019
Gemi Montaj Kursu başlıyor28 Mart 2019
KÜPE VE AŞILAMA DEVAM EDİYOR26 Mart 2019
YALOVA BELEDİYESİ ŞİRKET ÇALIŞANLARIYLA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADI26 Mart 2019
Pazarcı ek sözleşme imzaladı22 Mart 2019
YALOVADA 24 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI22 Mart 2019
Antartikaya Geçici bir üs kurmalıyız22 Mart 2019
2019 İSTİHDAM TEŞVİKLERİNDEN FAYDALANIN21 Mart 2019
YTSO WIN Eurasia 'da18 Mart 2019
2019 İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ANLATILDI15 Mart 2019
DEVLETTEN İŞÇİ ÇALIŞTIRANA DESTEK 11 Mart 2019
YTSO'DA BAŞKANLAR SEÇİLDİ07 Mart 2019
Barodan YTSO'ya ziyaret05 Mart 2019
DEVLET DESTEĞİNDEN YARARLANIN03 Mart 2019
YTSO'NUN MİSAFİRİ DEFTARDARLIK OLDU01 Mart 2019
VERGİDE KAÇAKLARI ÖNLEYECEĞİZ27 Şubat 2019
YALKİM OSB BAŞKAN DEĞİŞTİRDİ27 Şubat 2019
YTSO ÜYELERİNE AVRUPANIN KAPISI AÇIYOR23 Şubat 2019
25 KİŞİYE İŞ BULDULAR22 Şubat 2019
​İŞKUR İSTİHDAM TEŞVİKLERİ İÇİN SAHADA19 Şubat 2019
YTSO HER ZAMAN ÜNİVERSİTEYE DESTEK VERECEK19 Şubat 2019
EGZOZCULAR TERMALDE14 Şubat 2019
KADIN GİRİŞİMCİLER İLK TOPLANTISINI YAPTI14 Şubat 2019
Tanzim Satışlar Çözüm Değil12 Şubat 2019
YTSO UNİCERA 'DA11 Şubat 2019
KORSAN ÖDEMELERE DİKKAT10 Şubat 2019
YTSO Genç Girişimciler belli oldu09 Şubat 2019
YTSO ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR08 Şubat 2019
İşkur Müsiad 'da04 Şubat 2019
Sulama destekleri başladı30 Ocak 2019
Yalova Orman için 1 buçuk milyon lira harcadık01 Şubat 2019
Kamulaştırma için Yalova ve Kadıköy belediyesi bekleniyor30 Ocak 2019
Osmangazi köprüsü satılabilir30 Ocak 2019
400 KİŞİ İŞE GİRDİ29 Ocak 2019
Tersanecilere iş garantili eğitim26 Ocak 2019
Osb 2 defa toplandı24 Ocak 2019
KENDİ İŞİNİ KURACAKLARA İŞKUR’DAN DESTEK24 Ocak 2019
Becan TOBB Şurasında23 Ocak 2019
NEGMAR'IN TEK RAKİBİ KARAYOLLARIDIR27 Ocak 2019
LİMAK ENERJİ MİNİKLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU21 Ocak 2019
YALOVA İŞKUR 1529 KİŞİYE İŞ BULDU17 Ocak 2019
HARCAMALAR AYLIK 985 TL ARTTI09 Ocak 2019
Galericiler sınava girdi07 Ocak 2019
SEBZE MEYVEDE 10 BİN TON ARTIŞ VAR06 Ocak 2019
Ak Partiden YTSO’ya Ziyaret04 Ocak 2019
KURA İLE 400 KİŞİ İŞE GİRDİ29 Aralık 2018
KİVİCİLERE SERTİFİKA 29 Aralık 2018
ORTOPEDİK HASTALIKLARI ÖĞRENDİLER24 Aralık 2018
ÇİÇEKÇİLİK OSB BÜTÇESİ TAMAM22 Aralık 2018
7 tane OSB'miz var21 Aralık 2018
​TOBB Türkiye 100 başvuruları başladı20 Aralık 2018
77 BALIKÇIYA 62 BİN TL VERDİK19 Aralık 2018
DEVLET EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI19 Aralık 2018
​YTSO ile Türkkep Protokolü yeniledi17 Aralık 2018
NEGMAR DAN YÜZDE 50 İNDİRİM14 Aralık 2018
Almanya para verdi Türkiye eğitti14 Aralık 2018
Etiyopya Yalovayı bekliyor13 Aralık 2018
MÜSİAD REÇETEYİ AÇIKLADI13 Aralık 2018
Parıldar sel bölgesini inceledi12 Aralık 2018
Yalova Standına Büyük İlgi11 Aralık 2018
HURMA FİDANLARI DAĞITILDI05 Aralık 2018
160 Engelli İşe yerleştirildi05 Aralık 2018
Becan ödül törenine katıldı05 Aralık 2018
3D YAZICILARIN FİLAMENTLER YALOVA’DA ÜRETİLİYOR03 Aralık 2018
Bulgaristan Konsolosundan YTSO’ya ziyaret30 Kasım 2018
Yeni Ekonomi Programı masaya yatırıldı29 Kasım 2018
KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLER ÜRETELİM29 Kasım 2018
Zeytin hastalıkları anlatıldı28 Kasım 2018
ENGELLİLERE İŞKUR DESTEĞİ30 Kasım 2018
ERSUR KAPANIYOR24 Kasım 2018
KİVİ’NİN ADI YALOVA ALTINI21 Kasım 2018
MÜSİAD EXPO FUARINA DAVET EDİYORUZ20 Kasım 2018
Vali YTSO'ya teşekkür etti20 Kasım 2018
ATIK HALILARI PLASTİK YAPTILAR20 Kasım 2018
MHP'DEN YTSO’YA ZİYARET15 Kasım 2018
Vali OSB'leri inceledi14 Kasım 2018
Faturayı ödeyene kazandırıyoruz12 Kasım 2018
Yalovalı çiçekçiler Eurasia fuarında12 Kasım 2018
20 köylüye 680 koyun dağıtıldı10 Kasım 2018
Aksa Akrilik BIST Endeksi’nde08 Kasım 2018
Engellilere iş buluyorlar08 Kasım 2018
BES Yalova'da masaya yatırıldı08 Kasım 2018
Ak-Kim’den susuzluğa yerli çözüm07 Kasım 2018
İŞ TE ANNE PROJESİ BAŞLADI31 Ekim 2018
Negmar'dan Oral'a ziyaret30 Ekim 2018
Kurs alan kadınlara 70 TL harçlık30 Ekim 2018
YALOVA İMES'DEN DEV KAMPANYA27 Ekim 2018
Kimya ödülü Aksa Akrilikin27 Ekim 2018
İşkur öğrencilere destek verecek23 Ekim 2018
VALİ TARLA GÜNÜNE KATILDI23 Ekim 2018
EN YEŞİL OFİSLER LİMAK'IN20 Ekim 2018
Çiçekçiler Yalovada buluştu19 Ekim 2018
ÖĞRENCİLERE İŞ ARAMAYI ÖĞRETECEKLER17 Ekim 2018
Bayim olurmusun13 Ekim 2018
Kivi ağaçları zarar görecek13 Ekim 2018
Kobi için işbirliğine gidiyorlar09 Ekim 2018
Genç Arıcılar sertifikalarını aldı05 Ekim 2018
YTSODAN KOBİLERE NEFES KREDİSİ04 Ekim 2018
İŞKUR’DAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS04 Ekim 2018
Balıkçılara gece denetimi03 Ekim 2018
FATURALAR KAN BAĞIŞINA ÇAĞIRIYOR03 Ekim 2018
HAL MÜDÜRÜ İŞLETMELERİ BİLGİLENDİRDİ29 Eylül 2018
GELENEKSEL MESLEKLER HAYAT BULUYOR28 Eylül 2018
73 GÜVENLİK GÖREVLİSİ KURALARI ÇEKİLDİ26 Eylül 2018

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler
CH