Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

​Aronya hastı yapıldı
03 Eylül 2021
Şenköy’de ilk organik aronya hasadı tarla günü yapıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bakanlık ve İl Özel İdare Destekleriyle tesis ettirilen Organik Aronya bahçelerinde ilk hasat Yalova da Çınarcık ilçesi Şenköy’de düzenlenen tarla günüyle başladı.

Çınarcık ilçesine bağlı Şenköy’de çiftçi Murat Değerli’nin bahçesinde yapılan tarla gününe Yalova Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Yalova Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Ahmet Büyükgümüş, İl Müdürü Suat Parıldar, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP İl Başkanı Namık Öz, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, Bakanlığımız Organik Tarım Daire Başkanı Başak Egesel, Yalova Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştıma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulaziz Yeniyol, İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrıklı, Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Ak Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal, Ak Parti Yalova Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Balkaya, önceki dönem İstanbul Milletvekili Harun Karaca, önceki dönem İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Arzu Demir ile kurum personelleri ve çiftçiler katıldı.

Organik Aronya Hasadı Tarla gününün açılış konuşmasını yapan Organik Aronya Yetiştiricisi Murat Değerli;  “Eski bir tekstilci olarak sekiz yıl önce kivi üretimine başladım. Sayın Valimizin, İl Tarım ve Orman Müdürümüzün, İlçe Tarım ve Orman Müdürümüzün büyük destekleriyle organik Aronya üretimine başladık. Bunu oluşturmak kolay olmadı. Dolayısıyla emeklerimizin karşılığını almaya başladık Bana bu konuda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Murat Değerlinin ardından kürsüye gelen İl Müdürü Suat Parıldar, Yalova’daki çiftçilerin parsellerinde kurdukları ilk Aronya bahçelerinin üzerinden yaklaşık dört yıl geçtiğini belirterek, “Geçen yıl Sayın Valimizin ve kıymetli protokol üyelerimizin katılımıyla ilk Aronya hasadını gerçekleştirmiştik. Bugün yine Şenköy’de başka bir ilki, Organik sertifikalı ve coğrafi işaretli ilk Aronya hasadını gerçekleştiriyoruz. Bu güzel ve mutlu günümüzde sizleri misafir etmekten büyük onur duyuyoruz” diyerek Aronya’nın bugünlere gelişinden  sözetti.

Aronya denemelerinin Türkiye’de 2010’lu yıllarda başladığını kaydeden Parıldar, 2012 yılında Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi Araştırma Enstitüsü tarafından adaptasyon çalışmaları başlatıldığını aktardı. 2016 yılında ise Viking ve Nero olmak üzere iki Aronya çeşidinin tescil işlemlerinin nihayete erdirildiğini aktaran Suat Parıldar, “2017 yılından itibaren Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü ile çiftçilerimizle beraber tarla şartlarında üretime start verdik. Üzerinden dört yıl geçtikten sonra bugün vardığımız noktada bir sağlık meyvesi olan Aronya’yı aynı zamanda organik üretim metotlarıyla üretmekten ve Yalova’nın ilk coğrafi işaretli tarımsal ürünü olarak hasat etmekten de büyük onur duyuyoruz. Yalova’mızın 798 km2’lik yüzölçümü dikkate alındığında Türkiye’nin binde bir yüzölçümüne sahip tarım arazilerinin %72,50’si beş dekar ve altında ve %27’si tarım olan bir ilimiz. Bu veriler bize şu mesajı veriyor; sizler Yalova’da küçük alanlarda kıymetli ve büyük üretimler yapacaksınız bizlerde bu minvalde çiftçilerimizle beraber katma değeri yüksek hem sağlık anlamında ve tüketici anlamında tercih edilen hem de üretici anlamında yapmış olduğu faaliyeti kıymetlendiren üretim metotlarına yönelmek zorundayız. Aronya da bize bu yönde bir mesaj verdi. Birim alandan daha iyi getirisi olan daha kıymetli bir üretim…

Bugün itibari ile 150 dekar alanda Aronya üretiyoruz ama Aronya üretirken sadece üretim boyutunda kalmamamız gerektiğinin de farkındayız. Aynı zamanda bu ürünü tüketicilerle buluşturmak, tüketicilerin bilgi seviyesini artırmak ve tüketici ile üretici arasındaki bağı da organize etmek zorundayız. Geçen yıl yaklaşık 7-8 ton hasat çıkardığımız Aronya’dan bu sene 25 tonluk bir üretim bekliyoruz. Yeni diktiğimiz bahçeler de her geçen yıl verim yaptığında her geçen yıl üretim miktarımız artacaktır.

Aronya’yı sadece üretmeyelim demiştik. Aynı zamanda bunun organik üretelim. Hali hazırda 150 dekarlık üretim alanımızın 90 dekarlık kısmını organik tarım metoduyla üretiyoruz. Bakanlığımızın Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün bu yıl bize sağladığı ve İl Özel idaremizin de destekleriyle yeni bir projeyle beraber Ekim-Kasım aylarında 160 dekar yeni bir bahçe tesis edeceğiz. Toplamda Yalova’mızdaki üretim 300 dekarı aşacak. Ve biz bu 300 dekarın tamamını organik tarım olarak yapmayı hedefliyoruz. Bu yıl Aronya’nın haziran ayında coğrafi işaretini aldık bu çalışmalarda da Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi Araştırma Enstitüsünden destek aldık. Enstitü müdürümüze de bu vesileyle teşekkür ediyorum. Ayrıca bu konuda gayretlerini esirgemeyen çiftçilerimize de teşekkür ediyorum. Kivi Yalova’nın 24 ayar altını ama bu altının yanına bugün ve gelecekte yeni 24 ayar altını Yalova Aronyası’nı da katmış oluyoruz.

Tarımsal projelerimize gerek bakanlığımızdan gerek yerel kaynaklarımızdan bütçe temin ederek start veriyoruz. Bu anlamda özellikle son beş yılda önceki dönemlere göre sağlamış oldukları tarımsal destekleri yaklaşık on kat artırarak bize sunan ve son beş yılda 3 milyona yakın destek sağlayan Özel İdaremize de teşekkür ediyoruz. İl Genel Meclisi üyelerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Son yıllarda Bakanlığımızın projeleri ile Özel İdaremizin projelerini birbirini destekleyen proje formatında yürütmeye çalışıyoruz ve bununla birlikte ürettiğimiz kivi olsun,  Aronya olsun, Trabzon Hurması olsun, ceviz olsun bu tür ürünleri kurutulmuş meyve olarak da tüketiciye nasıl sunabiliriz diye Ar-ge çalışmaları yapıyoruz ve bu çalışmalarla birlikte de tüketicinin erişebilmesini artırmaya çalışıyoruz

Bu yıl coğrafi işaretini almış olduğumuz Aronya’nın tüketiciye üretici tarafından ulaştırılmasında kullanılacak olan logoların Yalova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıla has ücretsiz olarak çiftçilerimize sağlandığını da paylaşmak istiyorum. Çiftçinin gayreti, yerelin desteği, bakanlığın projeksiyonu ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ndeki kıymetli arkadaşlarımızın gayretleriyle başarılı projeler yürütüyoruz. Bu yıl startını vermiş olduğumuz organik Aronya hasadının başta kıymetli ve gayretli çiftçilerimize bereket getirmesini ilimize ve ilimiz bütününde ülkemize de hayırlar getirmesini diliyorum” açıklamasında bulundu.

Suat Parıldar’ın konuşmasının ardından Organik Aronya geçiş süreçlerini tamamlayan yetiştiricilere sertifikaları Valimiz Muammer Erol ve Milletvekilleri tarafından verildi. Ardından Organik Tarım Daire Başkanı Başak Eğesel ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş Aronyadan yapılan pastayı çiftçilerle birlikte kestiler.

Pasta kesiminin ardından konuşan Başak Egesel,“Sayın Bakanımızın, Bitkisel Üretim Genel Müdürümüzün selamlarını getirdim. Biz sizlerle birlikte bu güzel gününüzde birlikte olmaya geldik. Hayırlı uğurlu olsun, bol bereketli olsun. Bakanlık olarak her türlü konuda yanınızdayız. Buradaki büyük başarıyı gördükten sonra şöyle bir müjde verebiliriz artık Aronya üreticilerine organik tarımda önümüzdeki yıldan itibaren destekleme getireceğiz. Umarım en güzel günlerde hep beraber Yalova’mızda bu ürünü en layıkıyla değerlendiririz. Üreticilerimize, Tarım ve Orman İl Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. İl Özel idaremize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de yaptığı konuşmada : “Tarım İl Müdürlüğümüz ve Araştırma Enstitümüzle birlikte çok uyumlu, verimli bir çalışma yürütüyoruz. Biz bu projenin ortağı olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu tür projelerde yer almamızın temel bir nedeni var o da şu; bildiğiniz gibi Yalova Türkiye’nin en küçük ili. Çok az ekilebilir toprağa sahip. Türkiye’nin batısında olan bir il olması nedeniyle de çok göç alan bir il. Bu yüzden ciddi bir yapılaşma baskısıyla karşı karşıya. Biz topraklarımızı bu yapılaşma ve rant baskısı karşısında korumak ve üretime kazandırmak için Tarım Müdürlüğümüz ile birlikte bu projelere destek veriyoruz. Böylece satılma tehlikesiyle karşı karşıya olan bu topraklar üretime kazandırılmış oluyor. Yalova İl Genel Meclisi’nin aldığı kararlarla, bu projelere verdiğimiz desteklerle son dört yılda yaklaşık 1500 dönümlük bir araziyi tarıma kazandırmış olduk. 1500 dönüm Yalova ölçeğinde çok önemli bir oran dolayısıyla bu projelerle bu arazileri rant baskısından kurtarıp üretime kazandırmış oluyoruz. Bu süreçte hiç şüphesiz çiftçilerimizin, üreticilerimizin iradesi çok önemli. Biz onların üretim isteklerine güvenerek bu projeleri hazırlıyoruz. Üreticilerimiz başta olmak üzere bu projede emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Hasan Soygüzel’in ardından kürsüye gelen Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise, “Geriye baktığımız zaman Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü 2011 yılında çok değerli bir çalışmayla Aronya fidesinin ıslah çalışmasını yaptı. Bugün geldiğimiz noktada hem Tarım Müdürlüğümüzden hem sektörümüzün değerli katkılarıyla artık Yalova Aronyası coğrafi işaret almış, markalaşmış, tüm dünya tarafından tanınan, bilinen ülkemizin bir değeri haline gelmiştir. Bu noktadan sonra da atacağımız adımlarla hem ıslah çalışmalarımızı sürdüreceğiz hem coğrafi işareti kendimize bir kaldıraç olarak kabul edeceğiz, markalaşma çalışmamızı yürüteceğiz. Bu işin bir de üçüncü fazı var. O da Aronya’dan elde ettiğimiz katma değeri artırmak için bu işin sanayisi, tıbbi aromatik bitki olarak kullanılması… Bu adımlarla da yapacağımız girişimlerle de Yalova’nın öncü rolünü artırarak sürdüreceğiz.
Bu tip model bahçelerin hasat yapması bizim açımızdan çok değerli. Aronya piyasası yeni oluşan bir piyasa ve bu ürünün farklı boyutlarıyla da katma değerini artırması Yalova açısından büyük bir zenginlik olacak. Umut ediyorum bu güçlü işbirliği ile kamu, özel sektör, araştırma kurumları, tarım müdürlüğümüzün bu noktadaki rolüyle beraber Yalova’da bu başarıyı hep birlikte üreteceğiz, geliştireceğiz. Bizim burada atacağımız adımlar bu ürünlerin bir sanayiye dönüşmesi açısından çok değerli. Tarım topraklarımızı koruyarak, geliştirerek gelecek nesillerle buluşturmak, sürdürülebilir ekonomiyi inşa etmek bakımından önemli. O yüzden elimizden geleni bu gelişim için sarf edeceğiz” diyerek bu projelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ahmet Büyükgümüş’ün konuşmasının ardından son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ‘da özetle tarımın geliştirilmesi noktasında gösterilen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Vali Muammere Erol ve beraberindekiler aronya bahçesinde ilk organik aronya hasadını birlikte yaptılar. Sembolik olarak gerçekleştirilen Organik Aronya hasadının ardından alanda bulunanlara Organik Aronya ürünlerinden Aronya Dondurması, Aronya Meyve Suyu, Aronya Pastası gibi ikramlarda bulunuldu.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
YTSO binasını Hisarcıklıoğlu açtı17 Ekim 2021
Çiftçiye Yem dağıtıldı15 Ekim 2021
Sertifikalı çoban oldular15 Ekim 2021
KordSa ile hibe görüşmeleri yaptılar15 Ekim 2021
Çiftlikköy'e devlet market açtı14 Ekim 2021
Kivi malzemeleri dağıtıldı14 Ekim 2021
YTSO binası açılıyor15 Ekim 2021
Tarımda hibe arttırıldı12 Ekim 2021
Akkuyu da finale kalan öğrencilere ödül10 Ekim 2021
YTSO binasının asansörü bile yoktu08 Ekim 2021
Yalova Gaziantep'te tanıtıldı07 Ekim 2021
7 Arıtmaya devletten destek06 Ekim 2021
Tübitak 1.cisi Yalova Üniversitesinden05 Ekim 2021
Kadınlar ekonomi için toplandı04 Ekim 2021
​Eğitim Bir Sen sayesinde oldu30 Eylül 2021
Marimder Yalova da 30 Eylül 2021
Çiğdem koruma altına alındı28 Eylül 2021
Yemek işletmeleri denetlendi28 Eylül 2021
Yapılandırmada son 2 gün28 Eylül 2021
YTSO okul yardımı yaptı24 Eylül 2021
​Gül’e Faturamatik ten ödül24 Eylül 2021
Aksa Akrilikte staj yaptılar23 Eylül 2021
​Bitki işleme eğitimi aldılar23 Eylül 2021
YTSO 'yu tebrik ederim22 Eylül 2021
SGK yapılandırmasını kaçırmayın22 Eylül 2021
Limak leylekler için temizledi22 Eylül 2021
Kadınlara kredi verecekler22 Eylül 2021
​5. ARONYA HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ21 Eylül 2021
Validen YTSO'ya tebrik20 Eylül 2021
​Yapılandırma devam ediyor17 Eylül 2021
​Okullara 128 işçi yerleşti16 Eylül 2021
YTSO PSB Anatolia'da14 Eylül 2021
MÜSİLAJ HEYETİ YALOVA'DA09 Eylül 2021
​Aronya Kivi tescillendi09 Eylül 2021
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak07 Eylül 2021
​Çiftlikköy Entech fuarında04 Eylül 2021
Yalova İMES OSB önce esnaf dedi04 Eylül 2021
Yeni bina ihtiyaçları karşılayacak04 Eylül 2021
Yalova kivisi tescillendi04 Eylül 2021
​Balık İndirme iskelesi kurulacak03 Eylül 2021
Akkim birinci oldu03 Eylül 2021
Midye çiftliklerine inceleme03 Eylül 2021
BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ01 Eylül 2021
BALIKÇILARA İKİ KAT ÖDEME YAPILACAK01 Eylül 2021
​Organik gübre üretildi29 Ağustos 2021
Yalova da araç sayısı arttı27 Ağustos 2021
Meltem Engin ASİAD başkanı oldu26 Ağustos 2021
​Yalova dan eyleme gittiler21 Ağustos 2021
Aronya 24 ayar altın21 Ağustos 2021
​Armutlu TürkTraktör dedi20 Ağustos 2021
Avrasya OSB göz dolduruyor19 Ağustos 2021
​TAPDK eğitimi aldılar18 Ağustos 2021
Kivi projesi devam ediyor12 Ağustos 2021
İlk misafir Hisarcıklıoğlu11 Ağustos 2021
​DowAksa iyiler arasında10 Ağustos 2021
Aronya para kazandıracak04 Ağustos 2021
​Bakan Varank Yalova İMES OSB’de02 Ağustos 2021
Yalova İmes OSB ve Üniversite imza attı 01 Ağustos 2021
​Varank ilk kaynağı yaptı01 Ağustos 2021
Bakan Varank Altınova da temel attı01 Ağustos 2021
Köylüleri uyardı26 Temmuz 2021
Ata tohumuna sahip çıkıyoruz26 Temmuz 2021
​Kurtuluşu ve bayramı kutluyorum17 Temmuz 2021
​İşkur Yalova Aksa ya işçi yerleştirdi15 Temmuz 2021
Aksa dan İltema ya destek12 Temmuz 2021
​Akkim dergi çıkarttı12 Temmuz 2021
2021 projeleri toplamı 242,4 Milyon TL10 Temmuz 2021
Yalova kivisi işaretlenecek08 Temmuz 2021
​Becan Yassıada’ya gitti07 Temmuz 2021
Memur Zam istedi07 Temmuz 2021
Yalova Aronyası tescillendi06 Temmuz 2021
​Aksa Akrilik ve Akkim Kimya Fortune 500’de02 Temmuz 2021
YALOVA DA ARAÇ ARTTI YOLLAR AYNI29 Haziran 2021
Enerjide tasarruf edin26 Haziran 2021
Müsiad Nevten de25 Haziran 2021
Ali Faik Aydın KUMSAN Döküme danışman oldu25 Haziran 2021
​Termal turizmin öncüsüdür24 Haziran 2021
​KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİMAK ENERJİ’NİN21 Haziran 2021
​Hibe ve kredilerde sıkıntı var17 Haziran 2021
​İşkur Yalova toplandı15 Haziran 2021
Yalova Üniversitesi bilim adamı listeye girdi16 Haziran 2021
Gambiya dan Yalova ya geldiler16 Haziran 2021
Küçükbaş ödemesi yapılacak16 Haziran 2021
​ICONSEC YALOVA DA KONUŞULDU07 Haziran 2021
YTSO online TOBB kongresinde06 Haziran 2021
​Tarım ve hayvancılığı büyüteceğiz01 Haziran 2021
​Akkim Kimya ve Akcoat İSO 500 de28 Mayıs 2021
Aksa ilk 500 de28 Mayıs 2021
Yalova da 25 bin fide dağıttılar23 Mayıs 2021
Arılar için bisiklet sürdüler20 Mayıs 2021
​Arıların görevi çok büyük20 Mayıs 2021
​KOSGEB ten KOBİ lere pandemi desteği19 Mayıs 2021
Elektrik faturası internetten ödenecek01 Mayıs 2021
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN01 Mayıs 2021
İşçi Bayramını kutluyorum01 Mayıs 2021
Organik gübre dağıtıldı30 Nisan 2021
Çiftçiye fide dağıtıldı28 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI27 Nisan 2021
Taklit ve tağşiş cezaları arttı20 Nisan 2021
​Kivili komposto sirke ve turşu yapıldı19 Nisan 2021
Yalova da 1100 dönüm ihaleye çıkıyor17 Nisan 2021
Koronavirüsü etkisiz hale getiren iplik üretildi16 Nisan 2021
Salman suçsuzum dedi14 Nisan 2021
Hayvan pasaportu dijitalde13 Nisan 2021
METYAP başkanı yerinde inceledi09 Nisan 2021
METAP Yalova da yapıldı08 Nisan 2021
Limak Enerjiye yeni belge09 Nisan 2021
Akkim'e Platin Ödülü verildi07 Nisan 2021
Amerika ya ihracata Aksa desteği06 Nisan 2021
YTSO Hizmet sektörüne destek istedi05 Nisan 2021
Yalova da Hibe tohum dağıtıldı04 Nisan 2021
​YÜGİM Endüstriyi konuştu31 Mart 2021
Suni tohumlama yapılacak 29 Mart 2021
YTSO ve İş bankası anlaştı28 Mart 2021
Kivili lokum ve sucuk yaptılar23 Mart 2021
​Erdoğan Çiftlikköy için imzaladı21 Mart 2021
Akademik çalışmalara İşkur ödeme yapacak17 Mart 2021
Engelliler e-devletten başvurabilir16 Mart 2021
YTSO Tersane denetiminde15 Mart 2021
​170 hayvana çoban oldu09 Mart 2021
Baldan krem üretti09 Mart 2021
Akkim USK Kimya’yı satın aldı09 Mart 2021
Yalova da 5 tarım projesi başlıyor07 Mart 2021
Denetçiler ilk semineri düzenledi05 Mart 2021
Yalova da Çiftçiye fasulye dağıtıldı03 Mart 2021
Çiftçiler TERBİL kullanın02 Mart 2021
Sulama yatırımına hibe veriliyor01 Mart 2021
Vakıf Katılım ve YTSO imzaları attılar01 Mart 2021
Aksa 6.cı ödülünü aldı26 Şubat 2021
Kocadere ye çöp merkezi istemiyoruz25 Şubat 2021
Şifa doğadan üretim Yalova dan25 Şubat 2021
Muhasebeciler günü kutlu olsun01 Mart 2021
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020
Arıcı sorunları tartışıldı26 Eylül 2020
İyi Kivi eğitimi aldılar26 Eylül 2020
400 TYP kurası çekildi23 Eylül 2020
Esnafa destek olduk23 Eylül 2020
Ak-Kim e mahkeme izin vermedi15 Eylül 2020
Su ürünleri değerlendirildi12 Eylül 2020
Toplantılar internetten yapılacak09 Eylül 2020
yalova da Karma Osb istemiyoruz07 Eylül 2020
ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR07 Eylül 2020
Uedaş 'tan Yalova'ya 10 Milyon liralık yatırım03 Eylül 2020
İSG eğitimleri devam ediyor03 Eylül 2020
PARILDAR BALIKÇILARI DENİZE UĞURLADI01 Eylül 2020
YALOVA İMES OSB'YE KOVİD BELGESİ VERİLDİ31 Ağustos 2020
Aronya hasatı başladı29 Ağustos 2020
BALIK AV SEZONU 1 EYLÜLDE BAŞLIYOR29 Ağustos 2020
İş garantili kurslar başlıyor27 Ağustos 2020
Akkök Fabrikalarında Covid19' sıkı önlem24 Ağustos 2020
YALOVA DA OSB LER DE BECERİKSİZLER20 Ağustos 2020
​İspanyol Balıkçılık Yalova ‘da20 Ağustos 2020
Altınova da tarım ortaklığı olacak19 Ağustos 2020
ELEKTRİKTE YEŞİL DÖNEM BAŞLADI15 Ağustos 2020
Yalova da Covid19 Maskeleri üretiliyor14 Ağustos 2020
Aronya toptan 85 lira10 Ağustos 2020
Yalova İmes temel atacak09 Ağustos 2020
YTSO 'dan Ticaret Sicil Gazete ilanları alınacak15 Temmuz 2020
LİMAK 8 MİLYONLUK FATURA TAKSİTLENDİRDİ09 Temmuz 2020
Yalova Aronya merkezi olacak06 Temmuz 2020
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya dan büyük başarı03 Temmuz 2020
Altınova Tersaneleri çok önemlidir01 Temmuz 2020
Turizme yalova da İşkur desteği29 Haziran 2020
Bakan Pakdemirli’den Yalova’ya Övgü16 Haziran 2020
LİMAK ENERJİ FATURALARI ÜÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK16 Haziran 2020
Altınova'da 167 Bin fide dağıtıldı15 Haziran 2020
İşkur başvuruları başladı10 Haziran 2020
Aksa Akrilik 'e bu senede büyük ödül09 Haziran 2020
Kargo şirketlerine uyarı05 Haziran 2020
Becan Blomberg HT de konuştu01 Haziran 2020
İşkur maaşları sıraya koyuldu29 Mayıs 2020
​YALOVA İMES ALT YAPIYA BAŞLADI22 Mayıs 2020
Becan TOBB Ekonomi Buluşmasına Katıldı22 Mayıs 2020
Biçerdöverlere kural getirildi19 Mayıs 2020
Türkiye tarım ülkesidir14 Mayıs 2020
Süs bitkilerinin yüzü güldü13 Mayıs 2020
İşkur Nakdi Ücret paralarını ödüyor08 Mayıs 2020
EVLERDE ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 17 ARTTI01 Mayıs 2020
Emekçilerin alınteri önemlidir30 Nisan 2020
Akkim’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü30 Nisan 2020
Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun30 Nisan 2020
YTSO HALKBANKASI İLE DE ANLAŞTI29 Nisan 2020
YTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ DESTEĞİ29 Nisan 2020
Ytso başkanıda Bankaları uyardı19 Nisan 2020
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE SÜREÇ HIZLANDI17 Nisan 2020
Kesme çiçekler pazarda satılacak12 Nisan 2020
PAZAR YERİ CUMHURİYET MEYDANINA KURULACAK03 Nisan 2020
Limak çalışmalarına devam ediyor03 Nisan 2020
Akkök Holding çalışan çıkartmaycak02 Nisan 2020
Akkim rafları boş bırakmayacak01 Nisan 2020
İş dünyası desteklenmeye devam edilmeli31 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğine yoğun ilgi30 Mart 2020
​UEDAŞ HİZMET SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRDİ26 Mart 2020
Yalova Sağlığa 57 işçi alınacak26 Mart 2020

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH