Tarih ve Saat
 
Ana Sayfa > EKONOMİ

​5. ARONYA HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
21 Eylül 2021
Bu yıl aronya bahçelerimizden 20-25 tonluk rekolte bekliyoruz.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce ilki 2017 yılında düzenlenen Aronya Hasat Şenliğinin beşincisi düzenlendi.

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğündeki Aronya Bahçesinde düzenlenen şenliğe Vali Muammer Erol, Tagem Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Gökhan Kızılcı, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersoy, Enstitü Müdürü Yılmaz Boz, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, İl Özel İdare Sekreteri Selim Karahan, Kamu ve Özel Sektör Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Başkanları, teknik personeller ile çiftçiler katıldı.

Şenlikte Enstitü Müdürü Yılmaz Boz Aronya Meyvesini katılımcılara tanıtarak Aronya ilgili bilgiler verdi. Boz Aronyanın hem gıda sanayiinde hemde eczacılık sektöründe kullanıldığını, ayrıca taze ve kuru meyve olarak da değerlendirilebildiğini anarak, ilerleyen yıllarda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve diğer kurum-kuruluşlarla birlikte Aronya Festivali yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Yılmaz Boz'un konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Müdürü Suat Parıldar; "2012 Yılında Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Müdürlüğümüz tarafından başlatılan çalışmalarla ülkemizde üretilmeye başlanan Aronya meyvesinin, çiftçi şartlarında denemelerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz 2017 yılında İl Özel İdaremizin destekleri ile kurduğu ilk deneme parsellerinde başladı ve o günden bu güne 4 yıl geçti ve bahçelerimiz geçen yıldan itibaren ürün vermeye başladı.  

Yalova'mızın ülkemizin en küçük yüzölçümüne sahip bir il olması nedeni ile tarım alanları az ama değerli. İlimizin tarım arazilerinin yüzde 72,5'i 5 dekar ve altında. Bu sebeple birim alandan katma değeri yüksek ürünlere yönelmemiz gerekiyor. Aronya'da bu ürünlerden birisi.  Halihazırda 150 dekar alanda Aronya üretiyoruz. "Geçen yıl 7-8 tonluk bir hasadımız söz konusuydu. Bu yıl aronya bahçelerimizden 20-25 tonluk rekolte bekliyoruz. Ayrıca İl genelinde 90 dekar organik tarım sürecini tamamlamış alanımız var. 2021 sonu itibarıyla 160 dekar yeni üretim sahası tesis ederek Yalova'daki aronya üretim alanını 300 dekarın üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu alanların %50'sini de Organik Sertifika sürecine dahil edeceğiz.

2019 yılında başladığımız Organik Aronya Projemiz ile 15 çiftçimizi Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanlığı çatısı altında grup sertifikasyona dahil ettik. İl Özel İdaremiz bu sürece destek verdi. Sertifika ücretlerinin %50'sini karşıladık. Ayrıca bu yıl 25 ton organik gübrenin de %50'sini hibe desteği olarak Organik Aronya Üreticilerimize verdik. Böylece bahçe kurulumundan hasata kadar geçen ürünsüz dönemi, geçiş sürecinde değerlendirerek ilk hasatları organik ürün olarak yapma şansı yakalayarak üreticilerimiz için önemli bir avantaj oluşturduk.

Bugün ayrıca Aronyaya yeni bir değer katmanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Yalova'nın ilk Coğrafi İşaret almış tarım ürünü olarak Haziran ayında Yalova Aronyası Coğrafi İşaret Tescil belgesi aldı. Yalovamıza, aronya üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu ilkler nedeniyle yine üreticilerimize bir jest yaparak Yalova Ticaret ve Sanayi Odasının destekleri ile Coğrafi İşaret logo ve amblemlerin yer aldığı etiketleri üreticilerimize ücretsiz temin ediyoruz. Üreticilerimiz aronya paketlerinin üzerine hem coğrafi işaret logo ve amblemini hemde organik aronya amblemini basarak daha nitelikli olarak pazarlayabilecek.

Tüm bu çalışmalarla kividen sonra Yalova Aronyasını bölgenin "24 ayar altını" olarak ilimize kazandırdık. Yalova Aronyası, ilin önemli tarımsal gelir kaynaklarından biri haline geldi.

Tabi ki çalışmalarımız bunlarla bitmeyecek. İlimizde 2021 yılı sonbaharında yeni tesis edilecek 160 dekar alanda Aronya bahçe tesisi için hazırlıklar tamamlandı. Çiftçilerimiz belirlendi. Ekim ayı içerisinde fidanların dağıtımı başlayacak. Böylece Yalova'daki aronya alanları 300 dekarı aşacak. Bu alanların %50 sini de  organik üretime geçirmek için çalışmalar yürütüyoruz.

Tüm bu çalışmalarımız Bakanlığımız tarafından da destelenmekte. 2020 yılında aronya tıbbi aromatik bitkiler sınıfına alındı. Ayrıca Bakanlığımızın destekleme kapsamına da alındı. Aronya bahçesi tesis edecek çiftçilerimize dekara 400 TL sertifikalı fidan desteği sağlanmaktadır. 

Aronya bir sağlık meyvesi. Aronyanın içeriğindeki antosiyanin maddesinin, bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, kalp ve damar rahatsızlıklarının tedavisinde olumlu etkilerinin bulunduğunu, hücre yenilemesini sağladığını bilim insanları belirtmekte. Bu nedenle bireylerin sağlığını koruma açısından Aronyanın daha fazla tanınması, daha çok insanın günlük yaşamında kullanması için Bakanlığımız ve üretici işbirliğinin devam etmesi gerekmekte. Bu amaçla aronyanın sadece yaş meyve olarak tüketilmesi değil, kurutularak (özellikle soğuk kurutma yöntemiyle) tüketilmesi için çalışmalar yürüttük. Aronyanın meyve suyu, çay, dondurma vb şekilde tüketilmeleri için modeller geliştirdik. Bu çalışmalarımız ile her geçen gün artan aronya talebinin yanısıra, üretim alanları da ülkemizin diğer şehirlerinde hızla artmakta. Bu da önümüzdeki dönemde arz talep dengesi içerisinde rekabet ortamını doğuracaktır. İlimizdeki üretim Coğrafi İşaret ve Organik Sertifika ile nitelik kazanmış ve ön plana çıkmıştır. Tüm aronya alıcılarının dikkatinin Yalova'lı aronya üreticilerinin üzerine çekilmesine neden olmuştur. Üreticilerimizin bu fırsatı iyi değerlendirerek rekabetçi bir fiyat ve kalite anlayışı içerisinde çalışmaları gerekmektedir.

Yalovamızda aronya dışında bitkisel üretim alanında son yıllarda önemli desteklere sağladık. 2017 yılında başladığımız meyveciliği geliştirme projesi başlığı altında 422 dekar alanda T.Hurması, 502 dekar alanda Ceviz, 121 dekar alanda çilek,  76 dekar alanda kivi bahçesi tesis ettik.  Ayrıca 1.040 Dekar alanda hububat, 3.500 dekar alanda yem bitkileri  1.500 dekar alanda ayçiçeği ekilişi için tohum hibesi sağladık.

2017-2021 yılları arasında İl Özel İdaremizin tarımsal üretim desteğini 2 milyon 930 bin TL ye çıkararak 2002-2016 yılları arasında sağlanan desteğin 3,5 katı fazla destek sağladık. Son 5 yılda tüm alanlarda yaptığımız proje desteklerinden 1.436 çiftçimiz yararlandı.

Ayrıca ilimiz Kocadere-Şenköy Havzasında Kivi Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar ile de önemli bir aşama kaydettik. Projenin geçen yıl bitirilen 1. Etabı ile bu yıl devam eden 2. Etabı uygulamaları ile 115 dekar kivi bahçesi tesis etmek üzere beton direk ve askı sistemlerinin tümünü çiftçilerimize hibe desteği olarak sağladık. Projenin 800 bin TL'lik hibe kaynağını Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü sağladı. 2016-2018 yıllarında yine genç çiftçi projeleri ile de aynı bölgede 110 dekar alanda kivi bahçesine 690 bin TL kaynak sağlamıştık. Böylece havzada 225 dekar alanda kivi bahçelerinin kurulumuna öncülük ettik. Hedefimiz olan 500 dekara tamamlanması için de çalışmalara devam ediyoruz.

Sözlerimi burada bitirirken projelerimize her türlü desteği sağlayan Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne, Sayın Valimize ve İl Özel İdaremize, İl Genel Meclisimizin değerli üyelerine, Yalova Ticaret ve Sanayim Odasına kurumum ve çiftçilerimiz adına teşekkürlerimizi iletiyorum.

Ayrıca Coğrafi İşaret çalışmalarımızda bilgi ve belge hazırlamada desteklerinden dolayı Atatürk bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Müdürlüğümüze, coğrafi işaret etiketlerinin basımında maddi destek sağlayan Yalova Ticaret ve Sanayi Odamıza, teşekkür ediyorum.

Organik Tarım Sertifikasyon sürecinde grup sertifikasyonu gerçekleştiren Çiftlikköy Ziraat Odamız ve Anadolu Ekolojik Tarım Sertifikasyon kuruluşuna da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Son olarak Meyveciliği Geliştirme Projeleri, Organik Tarım Projesi ve Coğrafi İşaret Çalışmalarını yapan, planlama, uygulama ve saha çalışmalarında büyük bir özveri ile çalışan proje ekibimiz ile İl ve ilçe Müdürlüklerimizdeki çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Tarlada izi olmayanın Harmanda Yüzü Olmaz. Çiftçilerimizle birlikte tarlada da yüzümüz ak, harmanda da yüzümüz ak olsun diyor, saygılar sunuyorum" dedi.

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Gökhan Kızılcı'nın yaptığı konuşmanın ardından İl Müdürü Suat Parıldar, Daire Başkanı Gökhan Kızılcı'ya Coğrafi İşaretli Aronya ve Kivinin Tescil Belgelerini Yılmaz Boz'la birlikte takdim etti. Sonrasında da Vali Muammer Erol ve protokol üyeleri aronya hasadı yaptılar. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
YTSO binasını Hisarcıklıoğlu açtı17 Ekim 2021
Çiftçiye Yem dağıtıldı15 Ekim 2021
Sertifikalı çoban oldular15 Ekim 2021
KordSa ile hibe görüşmeleri yaptılar15 Ekim 2021
Çiftlikköy'e devlet market açtı14 Ekim 2021
Kivi malzemeleri dağıtıldı14 Ekim 2021
YTSO binası açılıyor15 Ekim 2021
Tarımda hibe arttırıldı12 Ekim 2021
Akkuyu da finale kalan öğrencilere ödül10 Ekim 2021
YTSO binasının asansörü bile yoktu08 Ekim 2021
Yalova Gaziantep'te tanıtıldı07 Ekim 2021
7 Arıtmaya devletten destek06 Ekim 2021
Tübitak 1.cisi Yalova Üniversitesinden05 Ekim 2021
Kadınlar ekonomi için toplandı04 Ekim 2021
​Eğitim Bir Sen sayesinde oldu30 Eylül 2021
Marimder Yalova da 30 Eylül 2021
Çiğdem koruma altına alındı28 Eylül 2021
Yemek işletmeleri denetlendi28 Eylül 2021
Yapılandırmada son 2 gün28 Eylül 2021
YTSO okul yardımı yaptı24 Eylül 2021
​Gül’e Faturamatik ten ödül24 Eylül 2021
Aksa Akrilikte staj yaptılar23 Eylül 2021
​Bitki işleme eğitimi aldılar23 Eylül 2021
YTSO 'yu tebrik ederim22 Eylül 2021
SGK yapılandırmasını kaçırmayın22 Eylül 2021
Limak leylekler için temizledi22 Eylül 2021
Kadınlara kredi verecekler22 Eylül 2021
Validen YTSO'ya tebrik20 Eylül 2021
​Yapılandırma devam ediyor17 Eylül 2021
​Okullara 128 işçi yerleşti16 Eylül 2021
YTSO PSB Anatolia'da14 Eylül 2021
MÜSİLAJ HEYETİ YALOVA'DA09 Eylül 2021
​Aronya Kivi tescillendi09 Eylül 2021
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak07 Eylül 2021
​Çiftlikköy Entech fuarında04 Eylül 2021
Yalova İMES OSB önce esnaf dedi04 Eylül 2021
Yeni bina ihtiyaçları karşılayacak04 Eylül 2021
Yalova kivisi tescillendi04 Eylül 2021
​Balık İndirme iskelesi kurulacak03 Eylül 2021
Akkim birinci oldu03 Eylül 2021
​Aronya hastı yapıldı03 Eylül 2021
Midye çiftliklerine inceleme03 Eylül 2021
BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ01 Eylül 2021
BALIKÇILARA İKİ KAT ÖDEME YAPILACAK01 Eylül 2021
​Organik gübre üretildi29 Ağustos 2021
Yalova da araç sayısı arttı27 Ağustos 2021
Meltem Engin ASİAD başkanı oldu26 Ağustos 2021
​Yalova dan eyleme gittiler21 Ağustos 2021
Aronya 24 ayar altın21 Ağustos 2021
​Armutlu TürkTraktör dedi20 Ağustos 2021
Avrasya OSB göz dolduruyor19 Ağustos 2021
​TAPDK eğitimi aldılar18 Ağustos 2021
Kivi projesi devam ediyor12 Ağustos 2021
İlk misafir Hisarcıklıoğlu11 Ağustos 2021
​DowAksa iyiler arasında10 Ağustos 2021
Aronya para kazandıracak04 Ağustos 2021
​Bakan Varank Yalova İMES OSB’de02 Ağustos 2021
Yalova İmes OSB ve Üniversite imza attı 01 Ağustos 2021
​Varank ilk kaynağı yaptı01 Ağustos 2021
Bakan Varank Altınova da temel attı01 Ağustos 2021
Köylüleri uyardı26 Temmuz 2021
Ata tohumuna sahip çıkıyoruz26 Temmuz 2021
​Kurtuluşu ve bayramı kutluyorum17 Temmuz 2021
​İşkur Yalova Aksa ya işçi yerleştirdi15 Temmuz 2021
Aksa dan İltema ya destek12 Temmuz 2021
​Akkim dergi çıkarttı12 Temmuz 2021
2021 projeleri toplamı 242,4 Milyon TL10 Temmuz 2021
Yalova kivisi işaretlenecek08 Temmuz 2021
​Becan Yassıada’ya gitti07 Temmuz 2021
Memur Zam istedi07 Temmuz 2021
Yalova Aronyası tescillendi06 Temmuz 2021
​Aksa Akrilik ve Akkim Kimya Fortune 500’de02 Temmuz 2021
YALOVA DA ARAÇ ARTTI YOLLAR AYNI29 Haziran 2021
Enerjide tasarruf edin26 Haziran 2021
Müsiad Nevten de25 Haziran 2021
Ali Faik Aydın KUMSAN Döküme danışman oldu25 Haziran 2021
​Termal turizmin öncüsüdür24 Haziran 2021
​KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ LİMAK ENERJİ’NİN21 Haziran 2021
​Hibe ve kredilerde sıkıntı var17 Haziran 2021
​İşkur Yalova toplandı15 Haziran 2021
Yalova Üniversitesi bilim adamı listeye girdi16 Haziran 2021
Gambiya dan Yalova ya geldiler16 Haziran 2021
Küçükbaş ödemesi yapılacak16 Haziran 2021
​ICONSEC YALOVA DA KONUŞULDU07 Haziran 2021
YTSO online TOBB kongresinde06 Haziran 2021
​Tarım ve hayvancılığı büyüteceğiz01 Haziran 2021
​Akkim Kimya ve Akcoat İSO 500 de28 Mayıs 2021
Aksa ilk 500 de28 Mayıs 2021
Yalova da 25 bin fide dağıttılar23 Mayıs 2021
Arılar için bisiklet sürdüler20 Mayıs 2021
​Arıların görevi çok büyük20 Mayıs 2021
​KOSGEB ten KOBİ lere pandemi desteği19 Mayıs 2021
Elektrik faturası internetten ödenecek01 Mayıs 2021
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN01 Mayıs 2021
İşçi Bayramını kutluyorum01 Mayıs 2021
Organik gübre dağıtıldı30 Nisan 2021
Çiftçiye fide dağıtıldı28 Nisan 2021
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI27 Nisan 2021
Taklit ve tağşiş cezaları arttı20 Nisan 2021
​Kivili komposto sirke ve turşu yapıldı19 Nisan 2021
Yalova da 1100 dönüm ihaleye çıkıyor17 Nisan 2021
Koronavirüsü etkisiz hale getiren iplik üretildi16 Nisan 2021
Salman suçsuzum dedi14 Nisan 2021
Hayvan pasaportu dijitalde13 Nisan 2021
METYAP başkanı yerinde inceledi09 Nisan 2021
METAP Yalova da yapıldı08 Nisan 2021
Limak Enerjiye yeni belge09 Nisan 2021
Akkim'e Platin Ödülü verildi07 Nisan 2021
Amerika ya ihracata Aksa desteği06 Nisan 2021
YTSO Hizmet sektörüne destek istedi05 Nisan 2021
Yalova da Hibe tohum dağıtıldı04 Nisan 2021
​YÜGİM Endüstriyi konuştu31 Mart 2021
Suni tohumlama yapılacak 29 Mart 2021
YTSO ve İş bankası anlaştı28 Mart 2021
Kivili lokum ve sucuk yaptılar23 Mart 2021
​Erdoğan Çiftlikköy için imzaladı21 Mart 2021
Akademik çalışmalara İşkur ödeme yapacak17 Mart 2021
Engelliler e-devletten başvurabilir16 Mart 2021
YTSO Tersane denetiminde15 Mart 2021
​170 hayvana çoban oldu09 Mart 2021
Baldan krem üretti09 Mart 2021
Akkim USK Kimya’yı satın aldı09 Mart 2021
Yalova da 5 tarım projesi başlıyor07 Mart 2021
Denetçiler ilk semineri düzenledi05 Mart 2021
Yalova da Çiftçiye fasulye dağıtıldı03 Mart 2021
Çiftçiler TERBİL kullanın02 Mart 2021
Sulama yatırımına hibe veriliyor01 Mart 2021
Vakıf Katılım ve YTSO imzaları attılar01 Mart 2021
Aksa 6.cı ödülünü aldı26 Şubat 2021
Kocadere ye çöp merkezi istemiyoruz25 Şubat 2021
Şifa doğadan üretim Yalova dan25 Şubat 2021
Muhasebeciler günü kutlu olsun01 Mart 2021
Yalova da yeni Hastane erken bitecek24 Şubat 2021
Şekerbank tan 36 ay kredi22 Şubat 2021
Kivi de Yalova lider21 Şubat 2021
TERSANEDE GEMİ YANDI18 Şubat 2021
Hırvatlar dan Yalova ya özel ilgi12 Şubat 2021
Yalova da 1062 kişiye iş bulduk04 Şubat 2021
İmes OSB Sanayi ve Botanik Müzesi kuruyor03 Şubat 2021
Gıda denetimi Çiftlikköy de yapıldı30 Ocak 2021
Borçları yapılandırmada son günler30 Ocak 2021
YTSO sorunları Hisarcıklıoğluna anlattı28 Ocak 2021
Zabıta ve Ticaret Müdürlüğü Gıda denetiminde27 Ocak 2021
Mhp den kamu-Sene ziyaret23 Ocak 2021
Memurlara 400 TL zam yapılsın16 Ocak 2021
Aksa Akrilik Türkiye için üretiyor13 Ocak 2021
Becan Gazeteciler Günümüzü kutladı12 Ocak 2021
Ekonomi internetten görüşüyor05 Ocak 2021
Kimyanın dijital lideri: Aksa Akrilik30 Aralık 2020
24. Tüketici ödülleri sahiplerini bekliyor30 Aralık 2020
​Yalova Belediyesi İşçileri Greve HAYIR Dedi30 Aralık 2020
Esenköy'e Defne fabrikası kuruldu26 Aralık 2020
Vergi Yapılandırmasını kaçırmayın 24 Aralık 2020
Yalova esnafına sahip çıksın22 Aralık 2020
Akkim 'e Altın ödül21 Aralık 2020
Çınarcık ta toplu iş sözleşmesi başladı08 Aralık 2020
Yalova OSB'lere hazır değil19 Aralık 2020
Ak Partiden tersanecilere ziyaret18 Aralık 2020
Yalova da midye yetiştirilecek18 Aralık 2020
Güvenli Ticarete imza attılar18 Aralık 2020
OSB dayatmaları kabul edilemez11 Aralık 2020
YTSO daha çok destek istedi03 Aralık 2020
Çiftçiye Hurma fidanı dağıtıldı03 Aralık 2020
Limak Balıkesir yeni binasında28 Kasım 2020
TOSYALI HOLDİNG'DEN YALOVA 'YA DEV YATIRIM26 Kasım 2020
Limak Enerji Mükemmellik ödülü aldı25 Kasım 2020
Bamya bezelye ekene para verilecek23 Kasım 2020
DÜNYA MARKASI EMAK FAN YALOVA'DA20 Kasım 2020
Becan TOBB şurasında19 Kasım 2020
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ MÜCADELE KURULU TOPLANDI19 Kasım 2020
Köylüye beş bin çilek fidesi19 Kasım 2020
Tarım destekleri açıklandı19 Kasım 2020
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak18 Kasım 2020
Yalova da Beş bin Aronya dağıtıldı18 Kasım 2020
İşbaşı eğitimleri başladı16 Kasım 2020
Bal Arsının Kiviye etkisi büyük13 Kasım 2020
Limak ilk şirket oldu13 Kasım 2020
Bankalar Turizmciye destek olacak11 Kasım 2020
2020 YILI TARIMSAL DESTEK MİKTARLARI BELLİ OLDU08 Kasım 2020
Gencer TOBB istişaresine katıldı06 Kasım 2020
Bayrak direkleri Yalova dan06 Kasım 2020
SGK dan YTSO ya ziyaret02 Kasım 2020
On beş ton tohum dağıtıldı30 Ekim 2020
Aksa Akrilik ten Ar-Ge’ye dev yatırım23 Ekim 2020
Yalova da 6 Bin dekar sulandı19 Ekim 2020
Dokuz kişiden biri aç15 Ekim 2020
Aksa Akrilik Covid19 belgesi adlı13 Ekim 2020
53 damızlık koç dağıtıldı07 Ekim 2020
Akk-Kim bir başarı daha aldı26 Eylül 2020
Arıcı sorunları tartışıldı26 Eylül 2020
İyi Kivi eğitimi aldılar26 Eylül 2020
400 TYP kurası çekildi23 Eylül 2020
Esnafa destek olduk23 Eylül 2020
Ak-Kim e mahkeme izin vermedi15 Eylül 2020
Su ürünleri değerlendirildi12 Eylül 2020
Toplantılar internetten yapılacak09 Eylül 2020
yalova da Karma Osb istemiyoruz07 Eylül 2020
ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR07 Eylül 2020
Uedaş 'tan Yalova'ya 10 Milyon liralık yatırım03 Eylül 2020
İSG eğitimleri devam ediyor03 Eylül 2020
PARILDAR BALIKÇILARI DENİZE UĞURLADI01 Eylül 2020
YALOVA İMES OSB'YE KOVİD BELGESİ VERİLDİ31 Ağustos 2020
Aronya hasatı başladı29 Ağustos 2020
BALIK AV SEZONU 1 EYLÜLDE BAŞLIYOR29 Ağustos 2020
İş garantili kurslar başlıyor27 Ağustos 2020
Akkök Fabrikalarında Covid19' sıkı önlem24 Ağustos 2020
YALOVA DA OSB LER DE BECERİKSİZLER20 Ağustos 2020
​İspanyol Balıkçılık Yalova ‘da20 Ağustos 2020
Altınova da tarım ortaklığı olacak19 Ağustos 2020
ELEKTRİKTE YEŞİL DÖNEM BAŞLADI15 Ağustos 2020
Yalova da Covid19 Maskeleri üretiliyor14 Ağustos 2020
Aronya toptan 85 lira10 Ağustos 2020
Yalova İmes temel atacak09 Ağustos 2020
YTSO 'dan Ticaret Sicil Gazete ilanları alınacak15 Temmuz 2020
LİMAK 8 MİLYONLUK FATURA TAKSİTLENDİRDİ09 Temmuz 2020
Yalova Aronya merkezi olacak06 Temmuz 2020
Aksa Akrilik ve Ak-Kim Kimya dan büyük başarı03 Temmuz 2020
Altınova Tersaneleri çok önemlidir01 Temmuz 2020
Turizme yalova da İşkur desteği29 Haziran 2020
Bakan Pakdemirli’den Yalova’ya Övgü16 Haziran 2020
LİMAK ENERJİ FATURALARI ÜÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK16 Haziran 2020
Altınova'da 167 Bin fide dağıtıldı15 Haziran 2020
İşkur başvuruları başladı10 Haziran 2020
Aksa Akrilik 'e bu senede büyük ödül09 Haziran 2020
Kargo şirketlerine uyarı05 Haziran 2020
Becan Blomberg HT de konuştu01 Haziran 2020
İşkur maaşları sıraya koyuldu29 Mayıs 2020
​YALOVA İMES ALT YAPIYA BAŞLADI22 Mayıs 2020
Becan TOBB Ekonomi Buluşmasına Katıldı22 Mayıs 2020
Biçerdöverlere kural getirildi19 Mayıs 2020
Türkiye tarım ülkesidir14 Mayıs 2020
Süs bitkilerinin yüzü güldü13 Mayıs 2020
İşkur Nakdi Ücret paralarını ödüyor08 Mayıs 2020
EVLERDE ENERJİ TÜKETİMİ YÜZDE 17 ARTTI01 Mayıs 2020
Emekçilerin alınteri önemlidir30 Nisan 2020
Akkim’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü30 Nisan 2020
Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun30 Nisan 2020
YTSO HALKBANKASI İLE DE ANLAŞTI29 Nisan 2020
YTSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ DESTEĞİ29 Nisan 2020
Ytso başkanıda Bankaları uyardı19 Nisan 2020
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE SÜREÇ HIZLANDI17 Nisan 2020
Kesme çiçekler pazarda satılacak12 Nisan 2020
PAZAR YERİ CUMHURİYET MEYDANINA KURULACAK03 Nisan 2020
Limak çalışmalarına devam ediyor03 Nisan 2020
Akkök Holding çalışan çıkartmaycak02 Nisan 2020
Akkim rafları boş bırakmayacak01 Nisan 2020
İş dünyası desteklenmeye devam edilmeli31 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneğine yoğun ilgi30 Mart 2020
​UEDAŞ HİZMET SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRDİ26 Mart 2020
Yalova Sağlığa 57 işçi alınacak26 Mart 2020

Anasayfa | KÜNYE | İLETİŞİM | Gazeteler |
reklam
CH