Flaş Haber :
Hava Durumu

ZEKA OYUNLARI BAŞLIYOR

24 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Türkiye 2. Oyuncu Beyinler Turnuvası Yalova’da başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) protokolü çerçevesinde düzenlenen Türkiye 2. Oyuncu Beyinler Turnuvası’na Yalova’dan katılarak ön eleme aşamasını 500 tam puanla geçen öğrenciler 29 Mayıs 2022 Pazar günü yapılacak olan finallere katılma hakkı elde etti.
 
Her il bünyesinde gerçekleştirilecek olan final yarışmaları, Yalova’da ise 29 Mayıs 2022 Pazar günü Atatürk İlkokulu’nda gerçekleşecek. Turnuva öğrencilerin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleri ile tanışmalarını ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak, öğrencilere seçmeli zeka oyunları dersinde öğrendiklerini tekrar etme imkânı sunmak amacıyla düzenleniyor.
 
Yalova’daki finallerde Zeynep Purut (Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu), Ayşe Nida Bala (19 Temmuz İlkokulu), Demir Yıldırım (Piyalepaşa İlkokulu), Deniz Yıldırım (Piyalepaşa İlkokulu), Eylül Ahu Ballı (75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulu), Giray Ceyhan (19 Temmuz İlkokulu), Zülal Atmaca (Sevim Göğez İlkokulu), Abdalla Moataz Mahamed İbrahim Mahmoud (Yalova Hafız İmam Hatip Ortaokulu) ve Ayşe Neva Ayyıldız (Bahçeşehir Ortaokulu)temsil edecek.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.