Flaş Haber :
Hava Durumu

YAZ OKULLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

09 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
26 okulda 56 kur açılmış olup eğitim-öğretim faaliyetlerini sürmektedir.

“Okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuşluk düzeyini artırmak ve ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak” amacıyla Yalova’mızda okul öncesinde yaz eğitimleri devam ediyor. 
 
Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, "Önce Okul Öncesi" projesi kapsamında ilimizde okul öncesi eğitimin tanıtımının yapılarak yaygınlaştırılmasının sağlanması, okul öncesi eğitimin öneminin ilimizdeki erken çocukluk döneminde çocuğu olan ailelere aktarılması, her bir çocuğun okul öncesi eğitim kurumlarına erişiminin sağlanarak okul öncesi eğitimin kapsayıcılığının artırılması ve yapılacak çalışmalar aracılığıyla ilimizdeki okul öncesi eğitim düzeyinin kalite ve niteliğinin artırılmasının hedeflendiği belirtti. Bu kapsamda ilimizde 7 okulumuzda yaz anasınıfı açılmış olduğu bilgisini verdi.
 
Müdür Akmeşe, “Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in talimatlarıyla Bakanlığımız tarafından başlatılan “Temel Eğitimde 10.000 Okul” projesi kapsamında okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için planlanan çalışmaların başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Bu proje ile okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve okul öncesi eğitimde uygulanan farklı yöntem ve tekniklerin zenginleştirilmesi için çalışmaların devam edeceği” ifadelerinde bulundu.
 
Yaz okulu kapsamında 26 okulda 56 kur  açılmış olup eğitim-öğretim faaliyetlerini sürmektedir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.