Flaş Haber :
Hava Durumu

YAYA İÇİN 5 ADIM YALOVA'DA

10 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
“Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması gerçekleştirildi.

07-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası “Yayalar İçin Beş Adımda Güvenli Trafik” mottosu ile Yalova ve ilçelerinde eş zamanlı olarak farkındalık çalışması yapılarak “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması gerçekleştirildi.
 
Altınova, Çiftlikköy, Termal, Çınarcık ve ARmutlu ilçelerinde Kaymakamların öncülüğünde yapılan çalışmalar, Yalova'da ise Vali Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve  İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Bakçepınar'ın katımıya gerçekleşti.
 
Yalova'da gerçekleşen farkındalık  uygulamasında Vali Muammer Erol  “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik”mottosu ile ilgili vatandaşa bilgi verdi. Trafik polisleri, vatandaşın yaya geçitlerini daha sık kullanması ve sürücülerin emniyet kemeri takmasının önemi ile ilgili bilgilendirip, uyarılarda bulunarak broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Bakçepınar da etkinliğe katıldı. Topaloğlu, burada yaptığı konuşmada, etkinliğin amacının yayaların güvenliği olduğunu belirterek, “Bu sene ölümlü trafik kazalarımız yüzde 58 oranında düştü. Ancak bu ölümlü trafik kazalarında sadece sürücü hataları değil, yayaların hatalı olduklarını da görmüş olduk.
 
O nedenle de yayalarımızı trafik kuralları konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. ‘5 adımda Yaya Güvenliği’ mottosu ile bu etkinliği düzenliyoruz. İlk adımda yaya yolunda ilerlemek, ikinci adımda görünür olmak, üçüncü adımda trafik ışıklarını takip etmek, dördüncü adımda yaya kaldırımlarını kullanmak ve beşinci adımda ise yola odaklanmak konularında yayalara bilgiler vereceğiz” dedi.
 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.