Flaş Haber :
Hava Durumu

YAÜ’DE AKILLI KART DÖNEMİ

16 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Üniversitenin yemekhane sisteminde dijital dönemi başlattı.

Yalova Üniversitesi, Vakıfbank’ın sponsorluğunda yemekhane sisteminde dijital dönemi başlattı.
 
Her zaman öğrencilerin hayatını kolaylaştırma ve öğrencilere yaşayan bir kampüs sağlamayı hedefleyen Yalova Üniversitesi, bu hedefler doğrultusunda yemekhane sisteminde yeni bir dönem başlattı. Eskiden kullanılan uygulamada kullanılan para yükleme cihazları yemekhanede ciddi bir bekleme sırasının oluşmasına neden oluyor hem de öğrencilerin zamanını alıyordu.
 
“Sıfır Maliyet, Yenilikçi Uygulama”
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından bu sorunu çözmek için yapılan araştırmalar sonucu Üniversitemize hiçbir maliyeti olmayacak şekilde Vakıfbank tarafından sistemin yenileme işlemleri gerçekleştirildi. Yeni gelen sistemde artık bu cihazların kullanılmasına gerek kalmadan öğrenciler ve personeller uygulama üzerinden kredi kartlarını veya banka kartlarını sisteme tanımlatabiliyorlar.

Vakıfbank sponsorluğunda yenilenen turnike geçiş sitemleri, öğrencilere kolaylık sağlayarak zamandan da tasarruf etmelerini sağlıyor. Mobil ödeme sistemi olarak kullanılmaya başlayan SoliClub uygulamasıyla öğrenciler zaman ve mekândan bağımsız olarak anında kredi kartlarını uygulama üzerinden yemekhanelerde kullanılabiliyorlar.

Bu yeni uygulamayla telefonlar kamerası vasıtasıyla yemekhane turnikesi üzerindeki QR kod okutularak ile yemek ücreti SoliClub’a tanımlı kredi kartından düşüyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.