Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA’DA YARDIMA MUHTAÇ KİMSE KALMAYACAK

16 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
60 yaş üstü ve engelli vatandaşlar için kişisel ve sosyal destek hizmeti sağlanıyor.

ÖPÜLESİ ELLER VEFA PROJESİ EKİBİ SAHADA
Yalova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) Öpülesi Eller Vefa Projesi ile Yalova’da bakıma muhtaç 60 yaş üstü ve engelli vatandaşlar için kişisel ve sosyal destek hizmeti sağlanıyor. Proje kapsamında haftada 160 kişiye bakım hizmeti veriliyor.

Yalova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) hayata geçirdiği Öpülesi Eller Vefa Projesi kapsamında merkez ve köylerde ikamet eden, korumaya muhtaç yaşlılara ve engellilere evde bakım hizmeti veriliyor.

Yalova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın çalışmalarını yakından takip eden Vali Muammer Erol, projenin çok önemli ve hassas bir proje olduğunun altını çizdi. Proje kapsamında Yalova’da bakıma muhtaç hiçbir vatandaşın kalmaması gerektiğine vurgu yapan Vali Erol, bu konuda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü ifade etti.

PROJEDE İKİ TEMEL AMAÇ VAR
Proje; 60 yaş üzeri, sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde yaşamını sürdüren ve huzurevi hizmeti almak istemeyen yaşlıları kapsarken, ikinci temel amaçta ise ekonomik bağımsızlığı olmayan kişilerin istihdamını amaçlıyor.

1 YIL SÜRECEK
Projede hem bakıma muhtaç kişilerin hem de bu projede çalışacak olan kişilerin yararlanması sağlanıyor. Projede çalışacak olan kişiler; Yalova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na iş başvurusunda bulunanlara öncelik verilmesi şartı ile seçiliyor.

1 yıl sürecek olan projenin uygulama kontrolünü Yalova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 16 personel ve 4 araç desteği ile yapılıyor. Vakıf tarafından alımı yapılan temizlik malzemeleri, elektrikli süpürge ile program dahilinde evlerin ve giysilerin temizliği projede çalışan kişilerce gerçekleştiriliyor. Temizlik personelinin çalışma takvimi günde 30 hane olmak üzere, haftada 160 kişiye ulaşılıyor.

KİŞİSEL VE SOSYAL İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR
Öpülesi Eller Vefa Projesi kapsamında yaşlıların kişisel bakım hizmetleri, market alışverişi, banka, fatura, kıyafet yardımı, temizlik, hastane- eczane işlemleri gibi çeşitli ihtiyaçları karşılanıyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.