Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA SAHİLİNİ TEMİZLEDİLER

24 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
"Lider Çocuk Tarım Kampı" 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla başladı.

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" Yalova Paşakent’ teki Kardelen İlkokulundan 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla başladı.

Bu yıl ki teması Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği olan ve Yalova Merkez Balıkçı Barınağında Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar'ın açılış konuşmasıyla başlayan kampın birinci gününde öğrencilere Su Ürünlerini Tanıyorum, Balıkçı Barınağının Gezdirilmesi ve Tanıtımı, Av Araçlarının Tanıtılması, Balıkların Tanıtılması ve Tazelik Kriterleri gibi bilgiler verilmesinin ardından Deniz Polisi Merkezine geçildi. Burada Deniz Polisi yaptıkları çalışmalar hakkında öğrencilere bilgiler aktardı.

Ardında da sahile geçen öğrenciler, Vali Muammer Erol, İl Müdürümüz Suat Parıldar, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Murat Alacatlı, Öğretmenler ve velilerinin katılımıyla Yalova sahilinde çevre temizliği yaptılar. Kampın ikinci ve üçüncü gününde öğrencilerle yoğun programa devam edilecek.Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.