Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA DA POLİS NOKTASI AÇILDI

11 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
Bağlarbaşı Mahallesinde yaptırılan Polis Noktası Hizmet binası törenle açıldı.

Yalova Makine İhtisas OSB tarafından Bağlarbaşı Mahallesinde yaptırılan Polis Noktası Hizmet binası törenle açıldı.

Polis Noktası açılış törenine Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Porf.Dr Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Ak Parti Yalova il başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Mhp il başkanı Namık Öz, İl kurum müdürleri ve Emniyet mensupları katıldı.

Yalova OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, açılış konuşmasında “Biz Yalova'da sanayi binalarından bir küme oluşturmuyoruz. Biz bir ekosistem oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversite, sanayi, kamu ekosistemini oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kamu-sanayi işbirliği adına güzel bir örnek. Bölgede böyle bir polis noktası ihtiyacı olduğu bizlere sunulduğunda, sosyal sorumluluk bilinciyle biz de böyle bir katkıyı memnuniyetle kabul ettik. Bugün verdiğimiz sözü tutuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz Sanayi, Üniversite, Kamu ekosistemi oluşturmak istiyoruz.

Bu nedenle kamu-sanayi işbirliğine çok güzel bir örneği bugün yaşıyoruz. Bu anlamda karakol binamızı tamamlayıp açılışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünün bizim için üç anlamı var. Birincisi şehrin ihtiyacının giderilmesi anlamında bir sosyal sorumluluk projesi. İkincisi kamu-sanayi işbirliği projesi. Üçüncüsü ise huzur ve güvenliğimizin teminatı kolluk güçlerine destek olma anlamındaki vatani görevimiz. Emeği geçen başta Sayın Valimiz Muammer Erol’a, Sayın Milletvekilimiz Meliha Akyol’a, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Göksel Topaloğlu’na, Sayın Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum. Yalovamıza ve emniyetimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.


Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk 'ün duasının ardından Bağlarbaşı Polis Noktası Hizmet Binası açılış kurdelasını katılımcılar tarafından kesildi.
Katılımcılar daha Polis noktasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bağlarbaşı Mahallesi’nde Yalova Belediyesi’nce yer tahsisi yapılan yaklaşık 550 M2’lik alana Narkotik ve Çevik Kuvvet unsurları da konuşlandırılabilecek.

Hizmete açılan Bağlarbaşı Polis Noktasıda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Polis Merkezi Amirliği ve İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği gibi değişik birimler aynı alanda faaliyet gösterecek.
#yalova #polis

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.