Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA DA KANSER AMELİYATI YAPILDI

12 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
Yalova Devlet Hastanesi’nde başarılı ameliyat daha gerçekleşti.

Yalova Devlet Hastanesinde her gün yeni ameliyatlar yapılarak başarılara imza atılıyor.

Yalova’da , 59 yaşındaki Z.D.A ile 52 yaşındaki R.Ç’nin rahatsızlıkları nedeniyle başvurdukları hastanede Bileske kanseri Sol kolon kanseri ve Rektum kanseri oldukları tespit edildi.

Diğer cerrahi yöntemlere göre daha zor olan Rektum kanseri ve Rektosigmoid Bileske kanseri ameliyatları gerçekleştirilen her iki hastaya yapılan operasyonlar başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili Yalova Devlet Hastanesi’nden  yapılan açıklamada, özellikle Rektum kanseri adı verilen kalın bağırsağın son kısmının kanserleri cerrahi olarak yönetimi en zor kanserler olduğu bildirildi. Kalın bağırsak kanserlerinin ülkemizde ve dünyada en sık görülen kanserler olduğuna dikkat çekilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Özellikle Rektum kanseri adı verilen kalın bağırsağın son kısmının kanserleri cerrahi olarak yönetimi en zor kanserlerdir. Bu nedenle özenle ve profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekir.

Son 1 yıldır hastanemiz Genel Cerrahi Uzmanlarımız Op.Dr.Hasan Eroğlu ve Op.Dr.Ahmed Taha tarafından bu ameliyatlar başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Geçen hafta içinde Rektosigmoid Bileske kanseri(Sol kolon kanseri) ve Rektum kanseri olan 2 hastamızın ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek taburcu edildiler.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.