Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA DA 60 KONTEYNER EV YAPILACAK

20 Ocak 2023
0 Haber Yorum
Kentsel Dönüşüm için kiralık ev bulamayanlara 60 konteyner ev yapılıyor.

TUTUK, “BİR SORUNU DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTURUYORUZ”
 
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un girişimleri sonucu Bağlarbaşı Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, kiralık konut bulamayan hak sahiplerinin mağdur olmamaları adına ‘Konteyner Evler’ kuruluyor. Hak sahiplerini geçici olarak ağırlayacak ‘Konteyner Evlerin temeli Kazımiye Köyü sınırları içerisinde atıldı.
 
YIKIM İŞLEMLERİ HIZLANACAK
 
Temel atma törenine katılan ve çalışmaları yerinde inceleyen Tutuk, kentsel dönüşüme onay veren ancak kiralık ev bulmakta sıkıntı yaşayan mahalle sakinlerini burada geçici olarak ağırlayacaklarını bildirdi. Törende ilk harcı atan Tutuk, “Hak sahiplerimizin kiralık ev bulamaması nedeniyle yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturuyoruz. Bu süreçte kimsenin mağduriyet yaşamasını istemiyoruz. Bu sebeple Kazımiye Köyü sınırları içerisinde kuracağımız konteyner evlerde hak sahiplerimizi geçici olarak ağırlayacağız.  Bağlarbaşı Mahallesi’nde yıkım işlemlerimiz sürüyor. Bu çalışmayla birlikte boşaltılan evlerin yıkım işlemleri daha da hızlanmış olacak” dedi.
 
KONTEYNER EVLER İÇİN TEMEL ATILDI
Çalışmalarla ilgili bilgiler alan Tutuk, ilk etapta 60 konteyner evin buraya monte edileceğini de söyledi. Tutuk, “Konteyner evler 2 oda 1 salon şeklinde olacak. İlk konteyner evin montesini 24 Ocak’ta yapılacak. Şubat ayı sonunda da ilk etabın tüm konteyner evlerinin montesi tamamlanmış olacak. Ekiplerimiz kaç kişinin konteyner talebi olduğunu belirliyor. Talepler doğrultusunda 2. etaba da kısa sürede başlanacak. Yalova’mızın yıllardır beklediği çalışmayı hayata geçirmiş olduk” şeklinde konuştu.
 
YENİ KONUTLARIN YAPIM İHALESİ 25 OCAK’TA
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilen Bağlarbaşı Mahallesi’nde Yalova Belediyesi’nin TOKİ iş birliği ile 100 dönümlük alanda başlattığı dönüşüm ile hem mahalleye hem de şehre yeni bir kimlik kazandırılacak. 25 Ocak 2023 tarihinde Toplu Konut İdaresi tarafından “Yalova İli, Merkez İlçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Kentsel Dönüşüm Projesi 717 Adet Konut ve 19 Adet Dükkân İle Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi” adıyla yeni konutların yapım ihalesi yapılacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.