Flaş Haber :
Hava Durumu

TEMA KAMP YAPTI

09 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
Yalova Tema gönüllüleri doğa kampında buluştu.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği, Saha Faaliyet Programlarında yer alan Doğal alanlarda KAMP konusuna dikkat çekmek amacıyla gönüllüleriyle birlikte Soğucak mevkiindeki Başka Bir Dünya Kamp alanında Doğa Kampı yaptı.

İl Temsilcisi Arzu Demir, İl Yönetim Ekibi ve TEMA gönüllüleri, şehrin gürültüsünden ve stresinden uzak, yeşilliklerin tadının doyasıya çıkarıldığı, su ve kuş sesleri eşliğinde toprak kokusu, defne, ıhlamur, kestane, ceviz, kızılcık, mürver ağaçları altında böğürtlenlerle dolu orman içinde sakin ve huzurlu bir hafta sonu geçirdiler.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir etkinlikleriyle ilgili yaptığı açıklamada “Orman içinde dokuz dekarlık özel arazide gerçekleşen kamp etkinliğimize Cumartesi günü öğlen saatlerinde çadırların kurulması ile başladık.  Gönüllülerimizin toplanması, tüm çadırların kurulmasının ardından tanışma faslımızı gerçekleştirdik. Kamp alanı çevresinde Doğaseverler için muhteşem bir trekking parkurları mevcut. Akşam saatlerinde böğürtlen ve eriklerle dolu muhteşem doğa manzarası eşliğinde kamp alanından kirazlı köyü sırtlarına kadar yaklaşık iki saatlik bir doğa yürüyüşü yaparak günbatımını Kirazlı köyü tepesinden izledik. Akşam ise yine gönüllülerimizin gerçekleştirdiği canlı müziklerle hep birlikte doyasıya eğlendik.

Yalovamız doğaseverler için muhteşem manzaraları, yürüyüş parkurları ve şelaleleri ile kendisine hayran bırakan bir lokasyon. TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak saha faaliyet programımız kapsamında ayda en az bir kez henüz doğa ile tanışmamış gönüllülerimizi doğa ile buluşturmak, tanışanları ise farklı parkurları göstermek ve doğa farkındalıklarını artırmak amacıyla ağırlıklı olarak yürüyüş etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu kez de gönüllülerimizi ilk defa doğa kampında buluşturarak kamp atmosferini yaşamalarını istedik. Doğada geçirdiğimiz 24 saat hepimiz için oldukça eğlenceli geçti.

Gönüllülerimizle birlikte tanışma, kaynaşma ve faaliyetlerimiz konusunda bol bol sohbet etme imkanı yakaladık. Bir yandan da hem doğa yürüyüşü yaptık, hem değişik oyunlar oynadık, hem de canlı müzikler eşliğinde bol bol eğlendik.
Bu bizim ilk kampımız oldu. İl Temsilciliği olarak kamp etkinliğimizi geleneksel hale getirmeyi ve yılda en az iki kez doğa kampı yapmayı hedefliyoruz. Bir sonraki kamp etkinliğimizi ise bir aksilik olmazsa önümüzdeki ay içinde Beşpınarlar bölgesinde yapalım istiyoruz.

Etkinliğimizin gerçekleşmesinde bizleri yalnız bırakmayan tüm gönüllülerimize sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Yalova TEMA olarak tüm ekibimizle birlikte geleceğimiz için güzel çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Yalova’daki 8 bini aşkın gönüllümüzle birlikte #UmutYeşertiyoruz “ dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.