Flaş Haber :
Hava Durumu

PLANÖR YARIŞMASI YALOVA’DA YAPILACAK

21 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Yarışma, bütün vatandaşlara açık olacak. İsteyen herkes katılabiliyor”

2 metre uzaktan kumandalı planör yarışması Yalova’da da yapılacak.

Yarışma Türkiye’de 2005 yılından bu yana düzenli olarak yapılıyor. Bu sezon 12 Haziran’da Yalova’da düzenlenecek yarışmaya farklı illerden Türk Hava Kurumu, Bandırma Hürkuş, Eskişehir (ESHAVK), İstanbul Atlas (MPK), Yalova Hava Meydan Komutanlığı, Yalova Atakent (MPK), Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hava Sporları Federasyonu’ndan yaklaşık 40 sporcunun katılması bekleniyor. Türkiye şampiyonası yarışması yapılacak olan organizasyonda şampiyonluk lig usulüne göre yapılacak.

‘Herkese açık’
Yalova Model Uçak Atölyesi Sözcüsü Suat Gök, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Her yıl havacılık kulüplerinde yapılan toplantılar sonucunda yarışmanın hangi illerde yapılacağı tespit ediliyor. Yarışma takvimi hazırlanıyor ve sitesinden duyurusu yapılıyor. Yalova’da yarışmanın bu sene birinci ayağı Hava Meydan Komutanlığı’nda 8. kez düzenlenecek.

Bu yarışmada bize ev sahipliği yapan Yalova Hava Meydan Komutanlığına ve Hava Pilot Albay Okan Uygun ve Hv. Uçk. Bkm. Astsb. Kd. Bçvş. Ferhat Şen komutanlarımıza teşekkür ederiz. Yarışma kaydı https://2mplnr.org/ sitesinden yapılıyor. Yarışma, bütün vatandaşlara açık olacak. İsteyen herkes katılabiliyor” dedi.


‘Yalova’yı tanıtmak istiyoruz’
Yarışma organizasyonu ile birlikte Yalova’yı tanıtmak istediklerini söyleyen Gök, “Yalova Model Atölyesi olarak yarışmalardaki amacımız güzel ilimiz Yalova’yı havacılık konusunda çekim merkezi haline getirmek. FAI (Uluslararası Hava Sporları Federasyonu) klasmanında 2 metre planör yarışmalarını uluslararası kategoriye yükseltmek. Gençlerimize ve havacılığa gönül vermiş kişileri bu hobiyi sevdirmek. Ülkemizi uluslararası havacılık yarışmalarında temsil etmektir” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.