Flaş Haber :
Hava Durumu

MUHTARLARA EĞİTİM VERİLDİ

12 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Muhtar Eğitim Programı, Vali Muammer Erol’un katılımı ile gerçekleştirildi.

Yalova Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, Merkez ve ilçelerinde görev yapan köy ve mahalle muhtarlarına yönelik düzenlenen Muhtar Eğitim Programı, Vali Muammer Erol’un katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Konferans Salonu’nda düzenlenen hizmet içi eğitim programına Vali Muammer Erol’un yanı sıra, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı hizmetçi eğitim programında; İl Özel İdaresi İmar Kentsel İyileştirme Şube Müdürü Nejat Akın- Metruk Yapı Modülü, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin- İl ve İlçe Yönetimi, İdare ve Denetim Müdür V. Saffet Arslanyürek- Muhtarlık Müessesesi ve Organları ile MUHBİS Muhtar Bilgi Sistemi Tanıtılması, İlçe Özel İdare Müdürü Burhan Özsoy- Muhtarların Görev, Yetki ve Sorumlulukları, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Zekiye Uğurlu- (MAKS) Mekansal Adres Kayıt Sistemi ile Bakanlığın Şüpheli Adres Bildirimine ilişkin  genelgesi gibi konularda sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumların ardından muhtarlar, mahalle ve köylerine ait istek, talep ve önerilerini yetkililere ilettiler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.