Flaş Haber :
Hava Durumu

MALATYALILARDAN MUHTEŞEM AÇILIŞ

23 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
kapısı açık, birlik ve beraberliğin yaşanacağı bir çatı olmak üzere kurulmuştur.

Yalova Yeni Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği törenle açıldı.
Süleymanbey mahallesi Atalay sokakta açılan dernek binasına başta Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Malatya Ak Parti Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milliyetçi Hareket Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, siyasi parti başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.
 
HOŞ GELDİNİZ ŞEREF VERDİNİZ
Yalova Yeni Malatyalılar Dernek başkanı Harun Bozkurt yaptığı açıklamada " Yeni Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin açılışına hoş geldiniz. Sözlerime başlamadan önce, sizleri en kalbi durgularımla selamlıyor, Yalova’mıza ve hemşerilerimiz için derneğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Değerli konuklar, ilimizde 2. bir Malatyalılar derneği olarak gözükse de yeni kurulan bu derneğimiz Tüm Malatyalı hemşehrilerimize kapısı açık, birlik ve beraberliğin yaşanacağı
bir çatı olmak üzere kurulmuştur.
 
Yalova’mızda memleketimizi temsilen daha önce kurulmuş olan derneğimizde şahsen babamın kuruluşunda ve yaşatılmasında çok büyük emekleri vardı. Bizde o çatı altında tecrübeler kazanarak bugün birlik ve beraberliği, dayanışmayı amaçladığımız derneğimizi
hemşehrilerimizin hizmetine sunma gayreti içerisinde girdik. İkilik ve gayrılık içerisinde değil, dayanışma içerisinde hemşehrilerimize hizmet etme gayesindeyiz.
 
Son derece önem verdiğimiz birliğimiz ve dayanışmamız bizim asıl ulvi görevimizdir. Bu ulvi amaca hizmet eden ve bu amaç için işbirliği yapan, bu güzel günümüzde gerek yakından ve gerek uzaktan gelen tüm davetlilere teşekkürü bir borç bilerek huzurunuzda dernek başkanı olarak teşekkür ederim.
Uzun yoldan gelerek bu anlamlı günde yanımızda olan Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendiye özel bir teşekkür ediyorum " dedi.

YALOVA KÜÇÜK TÜRKİYE
Ak Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık ise konuşmasında" Yalova'nın Dört Dörtlük insanlarını selamlıyorum Yalova da olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Ayrıca Vali Erol Elazığ Valisi iken beraber de çalıştık. Yalova neredeyse bir küçük Türkiye olmuş, Yalova herkese gönlünü açmış.
 Yoğun meclis çalışmalarımız olmasına rağmen Dernek başkanımız Harun beyin davetini kabul ettim ve sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Dernek binamız da çok güzel olmuş, herkesi tebrik ediyorum "dedi.
 
Konuşmaların ardından Yalova Yeni Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurdelasını katılımcılar tarafından kesildi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.