Flaş Haber :
Hava Durumu

KİRAZLI 'DA ÖĞRENCİLERE YAŞAM MERKEZİ KURACAĞIZ

09 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
Müdür Halil İbrahim Akmeşe, bakanlıkta bir dizi görüşme yaptı.

Yalaova İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Ankara'da 81 ilin millî eğitim müdürü ve mesleki ve teknik eğitimden sorumlu yöneticileriyle mesleki ve teknik eğitim değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
 
İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Sadri Şensoy, Petek Aşkar, bakanlığımızın tüm genel müdürlerini ziyaret etti.
 
Yalova eğitiminin genel durumu, 2021-2022 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yürütülecek çalışmalar, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi ile 10.000 Okul Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde açılacak okullarla ilgili yapılan planlamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Müdür Akmeşe, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in özellikle altını çizerek belirttiği okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve eğitimde fırsat eşitliği konularına değinerek eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek için köy yaşam merkezlerinin açılmasının büyük önem arz ettiğini söyledi. Bir Anadolu Projesi olan Köy Yaşam Merkezlerinin Yalova’da bir örneği olması planlanan Kirazlı Köy Yaşam Merkezi 13 bin metre karelik bahçe alanıyla her yaştan insanımızın faydalanabileceği bir faaliyet merkezine dönüşeceğini belirtti.
 
Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi"nde 19 okulumuza ödenek talep edilmesi, e-sınav, ölçme değerlendirme merkezi ile Pictes birimlerinin Kaşgarlı Mahmut MTAL eski binasına taşınıp orada faaliyette bulunacağı ve diğer okullarımızda yapılan ve yapılacak olan bakım, onarım ve tadilat ve güçlendirme işleri görüşüldü.
 
Yalova’da eğitim ve öğretim başlamadan bütün ihtiyaçların giderileceği sözünü alan Müdürümüz, ilimizde gerçekleşecek olan tüm yatırımlarda himayelerini ve desteklerini esirgemeyeceğini belirten Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, tüm bakan yardımcılarına ve genel müdürlere teşekkür ediyorum”.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.